Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
dva grdelina
echeberija
Dax BG
MARIN
lord189
Miljenko
franeperuzovic
Zac16
zvrcko sen
many
seadriver
15 posters

    Parenje i mladi

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Miljenko ned 29 stu - 5:54

    grande je napisao/la:
    ženko nosioca krnjola samo uzgojom možeš imati.... parenjem znaš da je nosioc...

    Ako je krnjolska osobina nasljedna za oba spola onda bi ovo vrijedilo.. jednom ce se ustaniti u necijem uzgajalistu.
    Nema potrebe sumnjati da takva zenka postoji. Pitanje je da li je ona stvarno veliki izuzetak (slucaj slucanosti) i sve se zavrsava na njoj ili je ona pocetak neke nove mutacije grdelina. Vrlo zanimljiv izazov za uzgajivace grdelina.

    Zadnjeg krnjola uzivo (sibirski) sam vidio kod prijatelja (San Pedro), i prije nego sto se moglo ista napraviti odleprsao je. Zadnja posiljka sibirskih iz Azije (800-1000 ptica) nije imala niti jednog krnjola (mora da je netko ocistio dobre ptice prije nego su dosle kod karantene). Za Parvu jos nisam cuo da je netko imao krnjola, ali ovo mi je zanimljivo pa se isplati propitati okolo.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by seadriver ned 29 stu - 22:23

    Evo malo slika i dokaz da postoji zenka krnjolka! Slike su malo mutne ali ako su potrebni bolji dokazi od ovih bit ce slikana opet:

    Parenje i mladi - Page 3 Dsc00049pe.th

    Parenje i mladi - Page 3 Dsc00050hb.th

    Parenje i mladi - Page 3 Dsc00051c.th

    Parenje i mladi - Page 3 Dsc00052h.th
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Dule ned 29 stu - 23:28

    PO ovim slikama trebao bi potpuni dokaz da je ovo ženka.Prvo ,ramena su zelenkasta,a ne sivkasta ili sivosmeđa.Crvena maska ide iza oka.Ne vide se brkovi i da li ima žutila ispod seđih zona na prsima.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by seadriver ned 29 stu - 23:33

    Dule je napisao/la:PO ovim slikama trebao bi potpuni dokaz da je ovo ženka.Prvo ,ramena su zelenkasta,a ne sivkasta ili sivosmeđa.Crvena maska ide iza oka.Ne vide se brkovi i da li ima žutila ispod seđih zona na prsima.

    Dule to ti je zenka 100%. Vidi se vec jako dobro po ovim slikama ali samo da nadodam ima sive brkove, nema zutila, crvena maska ide iza oka ali kao sta je ovde x puta vec pisano i zenke znaju imati lijepu krunu, obrati paznju na donji dio maske, radi se o jednoj lijepoj zenki ali muzjak nije garantirano.
    avatar
    Gost
    Gost


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Gost ned 29 stu - 23:40

    Dule je napisao/la:PO ovim slikama trebao bi potpuni dokaz da je ovo ženka.Prvo ,ramena su zelenkasta,a ne sivkasta ili sivosmeđa.Crvena maska ide iza oka.Ne vide se brkovi i da li ima žutila ispod seđih zona na prsima.

    prijatelju budeš li ti tako gleda šta je žensko a šta muško imat ćeć puno ženki u ćibama haha... cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by MARIN ned 29 stu - 23:41

    Ženka 100%.
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Dule ned 29 stu - 23:58

    Ja mislim da mi se nakon ovih četrdeset godina iskustva to ne može dogodit,a riječi ti se pozlatile ija bi to htio.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by ticar ned 29 stu - 23:59

    Dule je napisao/la:Ja mislim da mi se nakon ovih četrdeset godina iskustva to ne može dogodit,a riječi ti se pozlatile ija bi to htio.

    ma dule ženka iz aviona se vidi.
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Dule pon 30 stu - 0:07

    OK ljudi ! Ja sam samo htio potpunije i jasnije fotografije.
    avatar
    Gost
    Gost


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Gost pon 30 stu - 0:17

    SEADRIVER,mogu li ti se javit na pp pa da i ja vidim tu pticu ako nije tajna... Rolling Eyes Exclamation
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Merlo pon 30 stu - 0:23

    Dok ne snese jaja MUSKI
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by kreso pon 30 stu - 0:33

    dobro si reka!!!! cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Gost pon 30 stu - 1:02

    Volio bi da se ovi postovi zapamte, evo mog:

    uvjerit ce te se,da vam sve standardne karakteristike po kojima gledate zenku padaju u vodu!

    Ja nebih rekao da je to zenka,to je muzjak,bez obzira na necistocu krune,ona ce sljedecu modu biti cista (govorim iz iskustva) , krila isto tako, po meni sami krnjol govori da je muzjak. Vjerujem i da fino pjeva. Smile

    Ako bude mogucnosti,volio bih znati ko je bio pravu,logicno bi bilo da je vas vecina u pravu ,dok sam ja sam ko vuk samotnjak.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by ticar pon 30 stu - 2:43

    EUMOx je napisao/la:Volio bi da se ovi postovi zapamte, evo mog:

    uvjerit ce te se,da vam sve standardne karakteristike po kojima gledate zenku padaju u vodu!

    Ja nebih rekao da je to zenka,to je muzjak,bez obzira na necistocu krune,ona ce sljedecu modu biti cista (govorim iz iskustva) , krila isto tako, po meni sami krnjol govori da je muzjak. Vjerujem i da fino pjeva. Smile

    Ako bude mogucnosti,volio bih znati ko je bio pravu,logicno bi bilo da je vas vecina u pravu ,dok sam ja sam ko vuk samotnjak.

    ja sam jutros imao u ruci ženku sa smeđim krilima,bijelim brkovima i šporkom glavom,veća od ijednog balcanice sa maskom do pola glave,ali je ženka.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Dax BG pon 30 stu - 4:52

    OK ljudi. Da izgleda i lici na zenku nema sta. Ja za svojih godina nisam video 2 stvari kod stiglica, a to su: bjelobradi krnjolac i zenka krnjolca. Po ovoj slici ispada da je ovo zenka, mada ja i dalje verujem da je to spolno vezana mutacija kod stiglica. Neka je upare iduce godine sa muzjakom, samo da se pripazi na tucu medju njima...
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Miljenko pon 30 stu - 9:27

    Nova(????) mutacija majora...plava ledja.

    http://www.aviarioangelcabrera.com/

    (jilguero major)

    Zanimljiva je slika (3,2)...krnjolska obiljezja.
    avatar
    Gost
    Gost


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Gost pon 30 stu - 12:06

    ticar je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Volio bi da se ovi postovi zapamte, evo mog:

    uvjerit ce te se,da vam sve standardne karakteristike po kojima gledate zenku padaju u vodu!

    Ja nebih rekao da je to zenka,to je muzjak,bez obzira na necistocu krune,ona ce sljedecu modu biti cista (govorim iz iskustva) , krila isto tako, po meni sami krnjol govori da je muzjak. Vjerujem i da fino pjeva. Smile

    Ako bude mogucnosti,volio bih znati ko je bio pravu,logicno bi bilo da je vas vecina u pravu ,dok sam ja sam ko vuk samotnjak.

    ja sam jutros imao u ruci ženku sa smeđim krilima,bijelim brkovima i šporkom glavom,veća od ijednog balcanice sa maskom do pola glave,ali je ženka.

    ticar, i sta stim ? jeli ima ta zenka krnjole ili nema ? imam i ja zenku,koju sam ostavio ove godine,moze preplasit manjeg goluba zato sam je i ostavio,kad je gledam zenka 100%,ali opet 2 pera iz repa ce morat na DNK analizu,po prvi put sam u zivotu nesiguran,bilo bi mi svedno da imam rezervu,ali slozio sam 2 para normali i to se mora razjasnit. Ako bude zenka kao sto cijelo vrijeme mislim,mladi ce biti golubovi a ne stiglici.

    Dax BG je napisao/la:Neka je upare iduce godine sa muzjakom, samo da se pripazi na tucu medju njima...

    Dax, kad je/ga spreme,moze se vidjeti dali je zenka ili muzjak,tad su spolni organi izrazeni i vidi se fino,pa nek nam objave rezultat,ali samo posteno.

    Miljenko, sta je ovde novo,vidim isabel-witkope i ostale kombinacije sa witkopom agat itd.. ?
    Neznam na koja krnjolska obiljezja mislis,vjerovatno na ono sto sam ja pisao u predhodnim postovima sa Daxom
    u vezi witkopa i crta iza vrata,mada se na tom mjestu kod witkopa gubi crno a dobija narandzasto pa izgleda kao krnjoli,vidjao sam puno nosioca witkopa koji imaju tamno crveni vjenac,znaci 1 sloj kraja krune se vec izgubio i iz crne
    presao u tamno crvenu boju.
    avatar
    Gost
    Gost


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Gost pon 30 stu - 23:52

    pozdrav svima na ovu temu koja mnoge ostavlja u nebulozi jeli na slici krnjoluša ili ne ako je čovjek otišao i pogledao pticu i uvjerio se na licu mjesta da je ženka i slikao ju onda stvarno nema razloga nevjerovat mu a tu je i marin koji vam je rekao da je ti 100% ženka pa to je uzgajivač koji vam je ovdje u dosta rasprava ukazao svoje znanje....o češljugarima...




    bounce Basketball
    avatar
    Gost
    Gost


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Gost uto 1 pro - 0:25

    Moj post je gore,a skidam kapu i Marinu i svim ostalim ticarima sa foruma. Ja stojim iza svog posta, cim se ptica spremi nek se detalji posteno objave pa onda da vidimo rezultat.
    dva grdelina
    dva grdelina


    Broj postova : 118
    Location : split
    Registration date : 23.01.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by dva grdelina uto 1 pro - 17:41

    sad EUMOXE ispada po tvome da ja nisam pošteno i iskreno odgovorija,da lažem...pa da lažem ili muljam bili reka da ko god oče da je dođe vidit,da su slike i slikovnice za malu dicu....EUMOXE...Da sve bude pošteno,,dođi avionom u split i pogledaj,ako je muško ja snosim sve troškove,ako je žensko ti......jel ok????????
    avatar
    Gost
    Gost


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Gost uto 1 pro - 20:28

    dva grdelina je napisao/la:sad EUMOXE ispada po tvome da ja nisam pošteno i iskreno odgovorija,da lažem...pa da lažem ili muljam bili reka da ko god oče da je dođe vidit,da su slike i slikovnice za malu dicu....EUMOXE...Da sve bude pošteno,,dođi avionom u split i pogledaj,ako je muško ja snosim sve troškove,ako je žensko ti......jel ok????????

    Neznam zasto pogresno tumacis moj post,kad je jasan, javi nam rezultate u sljedecoj sezoni ali samo posteno.

    Nisi ti nikakav lazov,ja to ni pomislio nisam, ti si ubjedjen da imas zenku,i vecina je ubjedjena u to, ja ne, dok se nedokaze u sljedecoj sezoni parenja. I trebalo bi biti da si ti u pravu kao i ostala vecina na ovoj temi,a ja da nebudem,
    ali sacekajamo rezultate.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Dax BG uto 1 pro - 21:25

    Dva Grdelina,
    postovani kolega sa foruma, niko ne zeli omalovazavati ono sto je vec receno.Na slikama djeluje kao 100% zenka, medjutim stiglic je to. Ja cu citirati samog sebe:"i dalje je moje licno misljenje da se krnjola javlja samo kod muzjaka(spolno vezano). Nisam nikad video zeku sa krnjolom, niti muzjaka krnjolca sa bjelim grlom ili bradom". Dosta dugo drzim stiglice i jedino mi je hanefla ulazila od pjevaca u kucu zadnjih 15 godina i to povremeno. Obilazio sam ticare u regionu (ex YU bez Slovenije) kada se bilo gdje pojavi nesto interesantno na ovaj ili onaj nacin da vidim sta je to i ako je interesantno odmah trazim za sebe. Ja dosad ne vidjeh, a volio bih da se vise ne mucim ako je to stvarno tako. Srdacan pozdrav, Dax BG.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Miljenko uto 1 pro - 23:34

    Dax, ako je krnjola spolno vezana osobina (samo za muske), onda zenska bastarda ne bi smjela imati knjolska obiljezja. Ali, to nije tako? Zasto?
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Dax BG sri 2 pro - 6:01

    OK. Ima li neko i bjelogrlog krnjolca da pokaze i da zakljum temu "moja licna radoznalost"?
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Dule čet 3 pro - 0:17

    Ono što vi zovete krnjolska obilježja kod baštarda,ja mislim da jeto samo lipokromska boja naslijeđena od kanarinaca.

    Sponsored content


    Parenje i mladi - Page 3 Empty Re: Parenje i mladi

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 8:06.