Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+10
Miljenko
franeperuzovic
krnjolac
xyz
brabus
Carduel
seadriver
ticar
saso78
Siskin
14 posters

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Siskin čet 29 lis - 18:32

    Pozz od novog člana... nemam baš nešto previše znanja o štiglićima i kanarincima pa tako ne zamjerite ukoliko budem postavljao neka, za vas, glupa pitanja...

    Već dugo vremena imam dva štiglića (MISLIM da su muškarci - ako može neko sa slika da prepozna da li su muškarci bio bih zahvalan) i jednog kanarinca. Interesuje me sljedeće:

    1. Osim hrane koju kupujem u Sjemenarni (mješavina iz Belgije) i insekata koje također kupujem u sjemenarni, šta da dajem svojim pticama? Jako rijetko im osim toga dadnem mrkve, salate, maslačka kojeg izgleda najviše vole, po koji komadić jabuke... da li još nešto predlažete i kako često da im dajem ovu ''dopunsku'' hranu?

    2. Kao što sam već rekao imam kanarinca - mužijaka koji je bivšem vlasniku služio za parenje. Zanima me kada je najbolje vrijeme da kupim ženku - kanarinku, kada se pare, i da li predlažete da parim kanarinac - kanarinka ili štiglić - kanarinka kako bih dobio mješanca?

    Toliko za sada, nadam se vašim odgovorima.

    Hvala

    Slike kanarinca

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Xmaj8s9k13pj1brp49

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Wck1bcvdkyac7s4xfmck

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Jpccbz84ddtbdamzmu27

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Wgimjuyo8xe17jwrbm

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince 1x7r3viq14fnzlo32id8

    Štiglić 1

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Apgbo5kfinp58aiweh0

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince I2ljdluz7p8h2yuhax

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Dnc71xfmp3b1hq4n6ep4

    Štiglić 2

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Vk7g5z2o899jqybork4a
    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Eclvwlfw7ljixa4sty06
    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince X18q5ot6cwtyu93xk3i4
    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Gphit9ioua6maf6g9j1j
    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince 12r1bed37tgs7zsprcbi


    Zadnja promjena: Siskin; čet 29 lis - 19:12; ukupno mijenjano 1 put.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by saso78 čet 29 lis - 18:47

    Siskin najbolje je da razgledas detaljnije ovaj forum i nacices odgovor na sva tvoja pitanja.
    Evo na kratko da ti ja odgovorim.Sve sto si naveo je dovoljno za ishrani cesljugara.
    Cesljugari su oba muzjaci bar tako vidim po slike.
    A zenku nabavi sad najbolje kupi mladu iz 2009g,a pari ih na prolece osim ako ne sozdas vestacku prolet (temperatura,duzina dan i ishrana).
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Siskin čet 29 lis - 19:05

    OK, može li neko uputstvo, link do neke knjige koje sve radnje trebam preduzeti prije parenja štiglića sa kanarinkom ili kanarinca sa kanarinkom? Po čemu ću vidjeti da je ženka mlada godinu ili manje? Kako se inače kreću cijene ženki?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by ticar čet 29 lis - 19:56

    Siskin je napisao/la:OK, može li neko uputstvo, link do neke knjige koje sve radnje trebam preduzeti prije parenja štiglića sa kanarinkom ili kanarinca sa kanarinkom? Po čemu ću vidjeti da je ženka mlada godinu ili manje? Kako se inače kreću cijene ženki?

    prsten mladih ovogodišnjih kanarinaca je ljubičast.i piše 2009
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by seadriver čet 29 lis - 20:27

    Siskin je napisao/la:OK, može li neko uputstvo, link do neke knjige koje sve radnje trebam preduzeti prije parenja štiglića sa kanarinkom ili kanarinca sa kanarinkom? Po čemu ću vidjeti da je ženka mlada godinu ili manje? Kako se inače kreću cijene ženki?

    Prvo bi volio da malo dopunis svoj profil, napises godine i odakle si. Preporuka od srca je da citas sve prijasnje postove o tome sta te zanima jer je toliko toga ovdje vec napisano pogotovo zato jer si pocetnik. Kanarinac mi je malo cudan, ili je prenapuhan ili predebeo, trebas im davati original hranu, kanarincu svjetlije sjeme, to se ne kupuje u sjemenarnici nego zoo shopu. Druga stvar stiglici su u punom boljem izdanju nego kanarinac. Za razliku od sase78 ja bi rekao da je stiglic na prvoj slici muzjak, a na drugoj zenka.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Siskin čet 29 lis - 22:41

    Prvo bi volio da malo dopunis svoj profil, napises godine i odakle si. Preporuka od srca je da citas sve prijasnje postove o tome sta te zanima jer je toliko toga ovdje vec napisano pogotovo zato jer si pocetnik. Kanarinac mi je malo cudan, ili je prenapuhan ili predebeo, trebas im davati original hranu, kanarincu svjetlije sjeme, to se ne kupuje u sjemenarnici nego zoo shopu. Druga stvar stiglici su u punom boljem izdanju nego kanarinac. Za razliku od sase78 ja bi rekao da je stiglic na prvoj slici muzjak, a na drugoj zenka.

    Evo profil popunjen...

    što se tiče hrane za kanarinca - u Mostaru kažu da je to najbolja ta hrana iz Belgije tako da tu uzimam. prije sam uzimao hranu za štigliće u Agrocentar pa su mi rekli da je ova iz Belgije bolja u privatnoj radnji pa sam zato prešao na tu...
    Što se tiče štiglića , već mi je jedan prijatelj prije nekoliko mjeseci rekao isto što i ti vezano za pol, pa sad ne znam....
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Carduel čet 29 lis - 23:35

    Siskin je napisao/la:
    Prvo bi volio da malo dopunis svoj profil, napises godine i odakle si. Preporuka od srca je da citas sve prijasnje postove o tome sta te zanima jer je toliko toga ovdje vec napisano pogotovo zato jer si pocetnik. Kanarinac mi je malo cudan, ili je prenapuhan ili predebeo, trebas im davati original hranu, kanarincu svjetlije sjeme, to se ne kupuje u sjemenarnici nego zoo shopu. Druga stvar stiglici su u punom boljem izdanju nego kanarinac. Za razliku od sase78 ja bi rekao da je stiglic na prvoj slici muzjak, a na drugoj zenka.

    Evo profil popunjen...

    što se tiče hrane za kanarinca - u Mostaru kažu da je to najbolja ta hrana iz Belgije tako da tu uzimam. prije sam uzimao hranu za štigliće u Agrocentar pa su mi rekli da je ova iz Belgije bolja u privatnoj radnji pa sam zato prešao na tu...
    Što se tiče štiglića , već mi je jedan prijatelj prije nekoliko mjeseci rekao isto što i ti vezano za pol, pa sad ne znam....

    Oba muška!
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by brabus pet 30 lis - 0:12

    evo ti link pa sam pokušaj odgonetnuti kojeg su spola


    http://www.ibercajalav.net/img/431_Carduelis_carduelis.pdf
    avatar
    Gost
    Gost


    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Gost pet 30 lis - 1:27

    oba su ti muska, nemoj pariti stiglic-kanarinka, nego pari kanarinac-kanarinac a stiglic-stiglic,nabavi 2 zenke i jednu vecu letilicu i pusti sve stiglice tamo,kasnije odvoji muzjake na spremanje a onda im daj zenke. za zenke se obrati pticarima sa foruma koji su ti najblizi i koji imaju prstenovane zenke koje su izlezene kod njih. takve ti trebaju i nikakve druge.

    . dopunska hrana,sucokret ca. 10 do 15% ako ga vec nema u toj hrani koju kupujes, isto tako i niger,
    a u pripremi za parenje i kod mjenjanja perja,klijali niger
    .. o orasima bademima jajcanoj hrani,trazi po forumu vise informacija

    ps. stiglic-kanarinka , nije vise u modi a i zenke od njih se nose na dusi uzgajivaca,pa zato nemoj,ja ti to od srca savjetujem.


    Zadnja promjena: EUMOx; pet 30 lis - 12:36; ukupno mijenjano 2 put/a.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by xyz pet 30 lis - 1:52

    Hmmmm, 1. je sigurno muško, a drugi ima prljave boje i čini mi se na zadnjoj slici bijele brkove.. nisam siguran za 2. tića.. scratch
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by krnjolac pet 30 lis - 10:36

    oba muška bez greške,kapa je crna,a crveno prelazi oko.
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by franeperuzovic pet 30 lis - 14:44

    oba muska 100%
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Miljenko pet 30 lis - 19:20

    Ja sam od Drazena. Ovo nisu mlade ptice. Druga ima bijele brkove....veca sansa da je zenska.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Siskin pet 30 lis - 20:18

    Stvarno ne znam - i meni se više čini da je štiglić u zelenom kafezu ženka. sutra ću ih uzeti u ruku i puno bolje slike uslikati...
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by seadriver pet 30 lis - 21:20

    Siskin je napisao/la:Stvarno ne znam - i meni se više čini da je štiglić u zelenom kafezu ženka. sutra ću ih uzeti u ruku i puno bolje slike uslikati...

    Ja sam imao identicnu zenku kao sta je ova na drugoj slici, to sta maska malo prelazi oko apsolutno nista ne znaci. Drzanje ptice, kljun, brkovi odaju da je ovo zenka makar netko tvrdio suprotno
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Siskin sub 31 lis - 15:28

    Evo malo sam bliže slikao štiglića kojem ne znam spol pa možda vam sada lakše bude da odredite - i u ruku sam ga uzimao da mu uslikam krila pa evo :


    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince 9pa34ykqi583vlbedg2

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince V3pq0avcgnbvxbqe928

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince 2y2an3lizo03dd9hx1

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince 0qmsfb02l0329jxomgr

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Ozwj2xdd70lsizgnkbaf
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by ticar sub 31 lis - 15:29

    ajmo sad majstori jel muško ili žensko.

    Cool
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by dr.nenad86 sub 31 lis - 16:03

    Muzijak , nema sta........... Pozdrav cheers
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by brabus sub 31 lis - 17:25

    men se čini mužijak...
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Dule sub 31 lis - 18:48

    Mužjak 101%
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by saso78 sub 31 lis - 21:53

    Very Happy pa naravno Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Branimir sub 31 lis - 21:55

    Ajde da još jednom ponovimo, to je muški! Very Happy To i ja znam jer crvenilo prelazi preko oka, bar toliko od mene!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by lord189 sub 31 lis - 22:28

    ticar je napisao/la:ajmo sad majstori jel muško ili žensko.

    Cool


    Pa i onaj koji ne drži tiće zna da je ovo mužijak


    ovo je tić želandur mlad tić vidi se po skoro neprimjetnim točkicama oko oka mužijak je još po kruni a ni glava mu nije slaba ako vidite primjetit ćete da mu letna krila prate žarko žitu boju od vanjskog djela krila pa sve do unutarnjeg dok je u ženke drukčiji kontrast žuto od vanka a prema unutra žuto izbljeđeno...još jedna potvrda da je muško su crni brci i crna krila
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by ticar sub 31 lis - 23:13

    prvo ovo tić nije mladi.u gajbi je bar godinu dana jer ima bile noge,miran je i ima pretamne boje za mladca,brkovi ko u ženke to se vidi ali je muški 100%.
    jednom riči čisti šporkadun.
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Dule sub 31 lis - 23:34

    Lorde ,zavisi šta misliš pod mlad tić.Ovom tiću je ovo sigurno bilo najmanje drugo mitarenje ukavezu.Ovo što ti vidiš kao točkice oko oka to su iglice odpera jer tić još nije potuno završio mitarenje.Noge su mu već izblijedile ,a i ramena su mu previše sjajnocrna da bi bio mlad koliko ti misliš.

    Sponsored content


    Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince Empty Re: Nekoliko pitanja vezano za štigliće i kanarince

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 7:28.