Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+23
franeperuzovic
xyz
DAMIAN
CASPER
brabus
many
jope
seadriver
refa95
krnjolac
ticar
baltic
lord189
Dax BG
DOMO
Carduel
PESTI
Branimir
MARIN
Sina BL
carduelismo
bocka
Miljenko
27 posters

    Ocjenite moga stiglica

    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER pet 13 stu - 22:54

    evo da ti odgovorim gospodine EUMOX na tvoje pitanje uvezi mutacije satinet x isabela

    1. muzjak isabela x zenka satinet
    svi muski potomci ce biti isabela nosioci satine
    sve zenke ce biti isabela

    2. muzjak satinet x zenka isabela
    svi muski potomci isabela nosioci satine
    sve zenka satinet

    evo odgovorio sam "mestru" od mutacija, sta je mogao i svaki od ovih na forumu sta se sluze internetom.
    a sada ti majstore odgovori na moje pitanje ako si vec majstor za pjev stiglica: kako znat koji ce mladi tic imat vrhunsku zijadu??
    ili kako prepoznat koji ce mladi tic ispast cist u pjevu?
    kako ga napravit da bude vrhunski?
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER pet 13 stu - 22:59

    a vi gospon angel sta se vi uplicete tamo gdje nitko nije trazio vase misljenje???
    pitanje postavljeno gop. renatu a ne angelu uvezi vizlijada!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko pet 13 stu - 23:37

    Ajde Casper, sta si se ti sada zapalio?

    Angel je samo potvrdio da je i on primjetio tvaj nastup: prvo kao neuk...a onda ko mestar! Ja se slazem sa Angelom, treba nastupit iskreno-od scrca, pa ko voli nek izvoli a ko ne...ne moze se svakom udovoljiti.

    ""evo odgovorio sam "mestru" od mutacija, sta je mogao i svaki od ovih na forumu sta se sluze internetom.
    a sada ti majstore odgovori na moje pitanje ako si vec majstor za pjev stiglica: kako znat koji ce mladi tic imat vrhunsku zijadu??
    ili kako prepoznat koji ce mladi tic ispast cist u pjevu?
    kako ga napravit da bude vrhunski?""


    Ovih dana je popularno bit "geneticar" kas se diskutiraju mladi-pjev grdelina. Kad se nesto nezna...odmah se u pomoc zove genetika....to tic mora da nosi u sebi...mora biti od race....?

    Pa pravi odgovor bi bio: Uzmes maladom "dva deci" krvi i odneses na analizu, da se usporedi sa krvlju "sampiona"! Ako ima barem 80% slicnosti...sanse su...
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pet 13 stu - 23:50

    CASPER je napisao/la:a vi gospon angel sta se vi uplicete tamo gdje nitko nije trazio vase misljenje???
    pitanje postavljeno gop. renatu a ne angelu uvezi vizlijada!

    Ono šta si podbada mene u vezi onoga tića šta ga je stavija tičar ,kad san ja govorija da je moj ,već si zaboravija.Sad je nebitno je li to bija moj tić ili nije,ali si stručnjak kad triba bit stručnjak,a nestručnjak kad triba bit nestručnjak(tj,kako ti voliš reći početnik).Pa vidiš da te je čovik sa drugog kraja svita ubra(skužija)
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER pet 13 stu - 23:56

    angel je napisao/la:
    CASPER je napisao/la:a vi gospon angel sta se vi uplicete tamo gdje nitko nije trazio vase misljenje???
    pitanje postavljeno gop. renatu a ne angelu uvezi vizlijada!

    Ono šta si podbada mene u vezi onoga tića šta ga je stavija tičar ,kad san ja govorija da je moj ,već si zaboravija.Sad je nebitno je li to bija moj tić ili nije,ali si stručnjak kad triba bit stručnjak,a nestručnjak kad triba bit nestručnjak(tj,kako ti voliš reći početnik).Pa vidiš da te je čovik sa drugog kraja svita ubra(skužija)


    gosp. angel hvala vam sto mislite da sam ja "mestar" odnosno strucnjak za stiglice. nisam strucnjak niti se tako predstavljam samo kazem da se osnovne informacije mogu nac na netu zato sto je ukupno znanje o ovoj temi jako sturo i nedoreceno.
    ja se nadam da barem imam dovoljno sluha da iskomentarisem ono sto ste postavili da damo svoj sud o tome. ako ja kao "amater" jer to i jesam vidim da je neka pjesma frizirana u studiu kao onda tek nece ovi profesionalci koji se ovim poslom bave cijeli zivot!!?
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost sub 14 stu - 0:07

    CASPER je napisao/la:
    angel je napisao/la:
    CASPER je napisao/la:a vi gospon angel sta se vi uplicete tamo gdje nitko nije trazio vase misljenje???
    pitanje postavljeno gop. renatu a ne angelu uvezi vizlijada!

    Ono šta si podbada mene u vezi onoga tića šta ga je stavija tičar ,kad san ja govorija da je moj ,već si zaboravija.Sad je nebitno je li to bija moj tić ili nije,ali si stručnjak kad triba bit stručnjak,a nestručnjak kad triba bit nestručnjak(tj,kako ti voliš reći početnik).Pa vidiš da te je čovik sa drugog kraja svita ubra(skužija)


    gosp. angel hvala vam sto mislite da sam ja "mestar" odnosno strucnjak za stiglice. nisam strucnjak niti se tako predstavljam samo kazem da se osnovne informacije mogu nac na netu zato sto je ukupno znanje o ovoj temi jako sturo i nedoreceno.
    ja se nadam da barem imam dovoljno sluha da iskomentarisem ono sto ste postavili da damo svoj sud o tome. ako ja kao "amater" jer to i jesam vidim da je neka pjesma frizirana u studiu kao onda tek nece ovi profesionalci koji se ovim poslom bave cijeli zivot!!?

    G. Casper ja o vama ne mislim ništa,niti me je briga da li znate ili ne znate,samo znam da ste se pojavili tu na forumu kao MARSOVAC ,kao teški "početnik", a odmah nakon par postova ste počeli objašnjavat zijade i nastupate kao "meštar sa uvom"
    Previše prozirno
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER sub 14 stu - 0:11

    ne brinite tuđe brige gosp. angel!
    tko ima sluha ima ga a tko ne neka se i ne bavi stiglicima pjesme nego boje!!!!
    to vam je kao da bez nogu obarate rekorde na regularnoj olimpiadi.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost sub 14 stu - 0:18

    CASPER je napisao/la:ne brinite tuđe brige gosp. angel!
    tko ima sluha ima ga a tko ne neka se i ne bavi stiglicima pjesme nego boje!!!!
    to vam je kao da bez nogu obarate rekorde na regularnoj olimpiadi.

    Majke mi, kad san ovo pročita krepa san od smija.Ja na ovo tvoje neću davat nikakav komentar,jer si sam odgovorija na sve.Pročitaj dvaput ovo šta si napisa.
    Živjeli g. CASPER
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER sub 14 stu - 0:30

    mozda sam se pogresno izrazio a mozda i nisam (ne ide mi bas hrvatski pravopis), ali ste shvatili poentu price a to je da se nemozes baviti stiglicima pjesme ako nemas sluha. ako nesto necujes nemozes to ocjenjivat. meni je zao vas ako ste se vi nasli u tome, bez uvrede. ja kazem da se nebavim dovoljno dugo ovim hobijem da bih poput nekih gledao s visoka i podcjenjivao sve sto neki kazu. vi ste sebe sami prozvali "mestrom" pa bi logican zakljucak bio da ste kompetentni davati nama manje iskusnima savjete kako napravit vrhunskog stiglica. ako vi mislite da je postavljane montiranih batuda i vizijada na forum nekakvo znanje onda jadno vam je. mislite da ce vam netko vjerovat, da su ljudi glupi, stvarno vas ne razumjem.
    avatar
    CASPER


    Broj postova : 62
    Age : 52
    Location : Trogir
    Registration date : 10.09.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by CASPER sub 14 stu - 0:30

    a sad adio i tko zna gdje.........
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost sub 14 stu - 0:59

    CASPER je napisao/la:mozda sam se pogresno izrazio a mozda i nisam (ne ide mi bas hrvatski pravopis), ali ste shvatili poentu price a to je da se nemozes baviti stiglicima pjesme ako nemas sluha. ako nesto necujes nemozes to ocjenjivat. meni je zao vas ako ste se vi nasli u tome, bez uvrede. ja kazem da se nebavim dovoljno dugo ovim hobijem da bih poput nekih gledao s visoka i podcjenjivao sve sto neki kazu. vi ste sebe sami prozvali "mestrom" pa bi logican zakljucak bio da ste kompetentni davati nama manje iskusnima savjete kako napravit vrhunskog stiglica. ako vi mislite da je postavljane montiranih batuda i vizijada na forum nekakvo znanje onda jadno vam je. mislite da ce vam netko vjerovat, da su ljudi glupi, stvarno vas ne razumjem.

    Čovječe ja tebe ne razumin ništa,a pogotovo šta si reka ovo na kraju o postavljanju snimki.Pa tičar ,moderator, je to postavija, ne ja,a ja san samo reagira da je to bija moj tić , ka šta i je,i da ja iman original snimku,i da je snimka odavna otišla u svit i da je moga sa njom radit ko ga šta volja,ja u to ne ulazim.Svaka daljnja rasprava s tobom je besmislena.
    Jedino di se slažen s tobom ,a to je šta si počeja u ovom svom drugom postu i ja ću samo nadodat,ja znam gdje:
    .....nikad i nigdje
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pon 16 stu - 15:08

    DA LI TKO ZNA O ČEMU OVA DVOJICA, BRIJU?????!!!!! TU NE ZNAŠ TKO PIJE TKO PLAČA,O ČEMU VI PRIČATE STO POSTOVA A NIŠTA NIJE UZ TEMU VEZANO.....BEZ GLAVE I REPA,KAO MALO MISTO DA GLEDAM
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pon 16 stu - 19:49

    Miljenko je napisao/la:Nisam Angele, nisam se naljutija. Razumijem ja ono za cibe. Ostavit cemo to za dogodine, ako bude zdravlja.

    A ovo za Eumox, ne znam bi li plaka ili se smija. Dodje mi na isto. Nacekat ces se ti (i ja, i bilo ko drugi) dok te on "ubode sa majorom"!

    PS: U Americi je prosle godine doslo do uvoza "majora" iz Azije. Kakvi su pjevaci, bolje da ni ne znate. Ne mozes njih nauciti pjevu (niti ocekivati od prve dvi-tri generacije), pa da ih mlatis dan i noc tokom 24 miseca.

    Miljenko,malo si mi cudan sa tim,poredis ptice iz Azijskog uvoza koje su propatile
    sito i reseto dok su uhvacene i transportovane do USA,sa pticama koje generacijama
    imaju najsavremenije uvjete zivota,ishranu i sve ostalo. Pa covjece boziji,ovdje
    laufaju redovno dokumentarci koje snimaju tajno drustva za zastitu zivotinja,
    i ovdje je iz tih zemalja bas zbog toga i zabrenjeno uvoziti bilo kakvu zivotinju
    a i ptice ,bas za to da se nepotice ta patnja kojima su izrazene u lovu i u transportu.
    (da vidis ulovljenih carduelida po 50 zbijenih u mali kafez kako se pate i cekaju transport)

    A ti hoces pletivo i vizlijadu od ptica koje su propatile pakao u zivotu,i jos maltene kazes
    e takvi su i kod EUMOxa pa neznas bil se smija il bi plaka, halo covjece, podigni rucnu,razmisli 2x pa pisi,
    pa ako treba i 10x ali napisi pametno.
    Ovo je prijateljski i od srca,nemam nista protiv tebe,i vjerovatno ces se sad sloziti sa gore navedenim,
    vidim da si drug sa angelom,pa posebno zato nebih zelio da se krivo razumijemo.

    Ps. angel, evo stavljam odgovor ticaru na imagehacks, potrajace malo pa cu stavit link cim budem gotov
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pon 16 stu - 20:39

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04303c.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04302.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04300iv.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04298b.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04291a.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04289b.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04288de.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04287m.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04285.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04284h.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04282p.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04280e.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04279m.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04266l.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04264h.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04260.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04255k.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04232.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04231u.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04228k.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04227k.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04226c.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04221q.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04220q.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04219bv.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04218l.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04214n.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04213k.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04209h.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04208.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04206c.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04205ik.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04204.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04204w.th
    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Dsc04203j.th
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pon 16 stu - 20:50

    eto angel, nadam se nisan te nesto razocara a i ticar je nedam se zadovoljan, sutra cu stavit jedan tonski snimak da ga cuju ovi mestri koji su prije davno uzgajali majore,pa presli na misije ljepilo,i razumiju se u oboje.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pon 16 stu - 21:55

    EUMOx je napisao/la:eto angel, nadam se nisan te nesto razocara a i ticar je nedam se zadovoljan, sutra cu stavit jedan tonski snimak da ga cuju ovi mestri koji su prije davno uzgajali majore,pa presli na misije ljepilo,i razumiju se u oboje.

    Ma...... ništa drugo ja nisan ni očekiva.Bravo legendo.Di su sad dežurni skeptici.Neka se poklope ušima, haha

    PS

    Cijenim ovo.Cijenim tvoje razloge šta si se okrenija ovakvom uzgoju,i da si prevaziša .........,ali ja još nisam prevaziša pjev,ja san cili u tome
    U iščekivanju sam i sutrašnjeg dana,meni je ipak napetiji pjev(nadam se da me razumiš)

    Bravo legendo
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Miljenko pon 16 stu - 23:08

    Eumox, evo povlacim ja ovo sto sam napisao.
    ""Nacekat ces se ti (i ja, i bilo ko drugi) dok te on "ubode sa majorom"!""

    Vidim lipo sredjen proctor, lipe ptice. Je da meni mutacije majora ne znace puno, ali sto je …je. Vidim ja tu i MP3 player, pa valjda bit ce nesto i od pjeva. Ne mogu ja u red stat ka ostali, ali drzim palceve svima.

    Sto se tice uvoznih majora iz Azije, htio sam reci da ni majori vise nisu ko stu su nekad bili (prije 6-7 godina, isto iz uvoza). Nesto su manji, a pjev im je puno, puno losiji.

    A sto se tice Angela ili nekog drugog, ja sam ti prema svima isti. Nema tu meni nikakvih pretenzija. Ja recem (nekad bubnem) sto mislim, i to je to.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by PESTI pon 16 stu - 23:09

    Pozzz Eumox, lipi grdelini u krasnim mutacijama ali nisam vidio nijedan prsten od ove godine (ljubičasta boja ), čak ima jedan srebrni -talijanski ...barem mi se tako čini na onim slikama jer si pisao da si ostavio sve mlade ptice a ono su ipak dvogodišnje ili koju godinu starije.
    U svakom slučaju postavio si prilično sličica svog uzgoja što je pohvalno .
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost pon 16 stu - 23:30

    Ajde tičar di si ti,javi se, (nije vrag da si već počeja odrađivat kaznu)
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Merlo uto 17 stu - 1:45

    Pesti koliko je meni poznato u Njemackoj nema prstena u bojama za divlje tice .Ja prstene za svoje tice narucujem priko kluba kod BNA http://www.bna-ev.de/ i vec trecu godinu su iste boje (siva boja).Ako grjesim unaprid se ispricavam , a sto se tice tica i ciba u kojima su smjestene sve prva liga (moje osobno misljenje) ali Njemacki zakoni propisuju malo drugacije dimenzije ciba za drzanje divljih tica.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Dax BG uto 17 stu - 3:51

    Banjaluka, ako znas Zelju Macka-njegov pokojni stari Mile je imao uzrecicu kad mu se neko nakaci: "mene budale vole"... Sjecas li se?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by ticar uto 17 stu - 5:15

    angel je napisao/la:Ajde tičar di si ti,javi se, (nije vrag da si već počeja odrađivat kaznu)

    svaka čast, samo što stipe kaže nevidim tu nijednog mladog majora.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by PESTI uto 17 stu - 10:51

    Merlo je napisao/la:Pesti koliko je meni poznato u Njemackoj nema prstena u bojama za divlje tice .Ja prstene za svoje tice narucujem priko kluba kod BNA http://www.bna-ev.de/ i vec trecu godinu su iste boje (siva boja).Ako grjesim unaprid se ispricavam , a sto se tice tica i ciba u kojima su smjestene sve prva liga (moje osobno misljenje) ali Njemacki zakoni propisuju malo drugacije dimenzije ciba za drzanje divljih tica.


    Pozzzz Merlo!
    Imam jednog njemačkog majora sa prstenom u boji koju smo i u hrvatskoj imali za tu godinu i Eumovi imaju prstenove u boji što govori o godini uzgoja.
    Za sive sam znao da ih imaju talijani ali ne da se i u njemačkoj može naručiti.
    Zanimljiv podatak tko misli u Reggija kupovati majore .
    Uvjeti od Euma su slični mojima , jer i naši zakoni propisuju još veče kaveze za pojedinačno držanje .
    Može se u takvim uvjetima sasvim kvalitetno imati uzgoj majora , a kad bi još bila jedna letača za mlade to bi tada bilo perfektno.Nemogu na slici jedino pojilice dobro vidjeti , jesu li na kuglicu ili obične.Ja sam koristio i jedne i druge one na kuglicu su dobre tko od obaveza nemože svaki dan mjenjati vodu pa voda bude čista duže vrijeme.
    Vidim i automatik hranilice što je takodjer dobro imati na kavezu jer iako ih ne koristim ponekad bi mi dobro došle kad me nema u kuči par dana.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 11:11

    PESTI je napisao/la:Pozzz Eumox, lipi grdelini u krasnim mutacijama ali nisam vidio nijedan prsten od ove godine (ljubičasta boja ), čak ima jedan srebrni -talijanski ...barem mi se tako čini na onim slikama jer si pisao da si ostavio sve mlade ptice a ono su ipak dvogodišnje ili koju godinu starije.
    U svakom slučaju postavio si prilično sličica svog uzgoja što je pohvalno .

    Merlo ti je prilicno dobro odgovorio,ove godine je antracit boja (to ti je nesto izmedju crne i sive),neznam na kojoj si slici vidio ljubicastu i ako jesi bice da je to do nekog odsjaja. Da budem iskren,plasticno prstenje me iz godine u godinu razocarava,alu je bolji jer je ugraviran.Talijanski ? < nema nista Smile nedaj boze, talijanski preprodavci navaljuju ovamo u kupovinu ptica,reci koji broj slike ti se ucinio srebrni prsten,ako je bitno da to vidimo. Nema dvogosnje nista,cak ti je eumo na broju 4 od 7 mjeseca. Pojeli su dosad 2kg griza od mrkve, a 500gr griza = ca. 7kg mrkve,pored toga mogu pokazati trave koje dajem ,nije problem. Bogena Intensiv je nesto extra. Ako je boja razlog neke sumnje,mada ce biti da su i 07 i 08 losije obojeni od 09 ...jer im maska biva ili cigla ili tamnije crvena nego kod mladih.

    Miljenko je napisao/la:Eumox, evo povlacim ja ovo sto sam napisao.
    ""Nacekat ces se ti (i ja, i bilo ko drugi) dok te on "ubode sa majorom"!""
    Vidim lipo sredjen proctor, lipe ptice. Je da meni mutacije majora ne znace puno, ali sto je …je. Vidim ja tu i MP3 player, pa valjda bit ce nesto i od pjeva. Ne mogu ja u red stat ka ostali, ali drzim palceve svima.
    Sto se tice uvoznih majora iz Azije, htio sam reci da ni majori vise nisu ko stu su nekad bili (prije 6-7 godina, isto iz uvoza). Nesto su manji, a pjev im je puno, puno losiji.
    A sto se tice Angela ili nekog drugog, ja sam ti prema svima isti. Nema tu meni nikakvih pretenzija. Ja recem (nekad bubnem) sto mislim, i to je to.

    ma slazemo se, mp3 player je za basterda ne za stiglice,nije mi bilo ni na kraj pameti da njih nesto ucim,inace vec bi kroz ljusku od jaja slusali sta treba pjevati,ali mi se cini da je pokoji nesto i zapamtio. Basterd mi je inace bio u volijeri u dnevnoj sobi,a kanarinka u zadnje vrijeme pjeva ko luda,pa sam ga zbog toga morao odvojiti da to necuje.

    Dax BG je napisao/la:Banjaluka, ako znas Zelju Macka-njegov pokojni stari Mile je imao uzrecicu kad mu se neko nakaci: "mene budale vole"... Sjecas li se?

    Smile ,i ono: kad ti kazu da si pjendura,ti lezi pa se valjaj i pravi se jos veca, ma nebi nista od ovog bilo da se nije ukljucio angel, to je dalmatiski mestar za pjev. ptice mu pjevaju troduplo pletivo i vizlijadu extra dobru, cijuuuuuuuu , ima potencijala za prvaka dalmacije.

    ticar je napisao/la:
    angel je napisao/la:Ajde tičar di si ti,javi se, (nije vrag da si već počeja odrađivat kaznu)

    svaka čast, samo što stipe kaže nevidim tu nijednog mladog majora.

    odgovorio sam, nema starih majora, PESTIJU se bar ucinio ljubistati i srebrni prsten,
    a ti nevidis nijednog mladog majora , totalno pogresno. Nece mi valjda opet samo angel vjerovati u tacnost
    mojih rijeci ili ima logike i razloga da kazem da je 09 ako je 07 ili 08...nema i nema.
    angel je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:eto angel, nadam se nisan te nesto razocara a i ticar je nedam se zadovoljan, sutra cu stavit jedan tonski snimak da ga cuju ovi mestri koji su prije davno uzgajali majore,pa presli na misije ljepilo,i razumiju se u oboje.

    Ma...... ništa drugo ja nisan ni očekiva.Bravo legendo.Di su sad dežurni skeptici.Neka se poklope ušima, haha

    PS

    Cijenim ovo.Cijenim tvoje razloge šta si se okrenija ovakvom uzgoju,i da si prevaziša .........,ali ja još nisam prevaziša pjev,ja san cili u tome
    U iščekivanju sam i sutrašnjeg dana,meni je ipak napetiji pjev(nadam se da me razumiš)

    Bravo legendo

    razumijem te,ti si okruzen uzgajivacima pjeva i to je tvoja tradicija,ja to nemogu naci
    u svom okruzenju ni u precniku od 1000km, nikad nisam rekao da sam prevazisao
    pjev u tom vidu,da sam imao bolje pjevace od dalmatinaca,nego ja san bija zadovoljan i znan
    kako to funkcionise. Ljudi poput tebe koji su tome posveceni znaju sigurno i bolje,i treba
    da znaju.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Gost uto 17 stu - 11:13

    PESTI, nisu pojilice na kuglicu, normalne su,od 200ml ili ono bi 250ml,imam punu vrecu pa ih mjenjam nakon odredjenog vremena tj. bacam

    Sponsored content


    Ocjenite moga stiglica - Page 9 Empty Re: Ocjenite moga stiglica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 11:28.