Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


3 posters

    pripitomljavanje frzelina

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    pripitomljavanje frzelina Empty pripitomljavanje frzelina

    Postaj by refa95 sri 7 lis - 9:46

    Dobio sam frzelina pa me interesuje kako se pripitomljava
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by many sub 17 lis - 17:19

    imaj ga isprva u fah gajbi manje divlja onda svaki dan budi čim više uz zu ptičicu i morao bi biti malo mlađa ptica 1-2 godine to je bolje,dalje ti je u ljubavi i volji!
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by refa95 sri 21 lis - 12:13

    Moja zutarica je uhvacena prije 3 mjeseca u pocetku je bila divlja i davao sam mu slabiju hranu sad kad sam pojacao hranu pjeva od tore do sumraka nemozes ostati od njega snimit cu ga pa cu ga staviti
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by lord189 sri 21 lis - 13:00

    refa95 je napisao/la:Moja zutarica je uhvacena prije 3 mjeseca u pocetku je bila divlja i davao sam mu slabiju hranu sad kad sam pojacao hranu pjeva od tore do sumraka nemozes ostati od njega snimit cu ga pa cu ga staviti

    prijatelju frzelinu je potrebno dva dana da propjeva ako znaš kojega izabrati....nikad se ne bira najžući...npr ako ih imaš dvadeset onda jedan dan sidneš i promatraš šta se s kojim dešava i kad uočiš frzelina koji se najmirnije ponaša u ta dva dana i koji pomalo čini frrr frrr i koji se malo više žesti kad ide na hranu e onda to uzimaj takvi frzelini su obično malo drukčiji od svih ne samo po ponašanju nego i po boji imaju drukčiji raspored boja a kadkad i crne krune kao lugarini što je veoma čudno za njih...pozzz


    moram još samo jedno naglasit da od jedne ptice nikad kruha kako se kaže to tribaš imat 20-30(nekome je i 5 komada dovoljno ako zna šta radi) tica e onda se radi selekcija i zajebaješ se s njima ne govorim to samo za frzeline nego i za sve ostale vrste ..
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by many čet 22 lis - 10:25

    ako imaš uvježbano oko odmah nakon ulova vidiš one sitne nijanse u ponašanju koje ti mogu pokazati koji je ok za ostaviti,puštati divlje i to je to!
    avatar
    Gost
    Gost


    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by Gost čet 22 lis - 11:25

    Ma frzelin pjeva odma...ka i lugarin...

    E tako je many s tim se slazen...nije svaka tica za kavez,triba znati!!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by lord189 čet 22 lis - 11:48

    pa vidite kolike su razlike u pticama nije svaka ptica ista u pjevu a kamoli u ponašanju tribamo shvatit da su to vrste i svaka sa svojim mentaliteton nastupa u prirodi i pokazuje ponašanje u blizini čovjeka a to je kod svake ptice različito
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by many čet 22 lis - 12:10

    bavim se 24 godine pticama i mogu reči da niti jedna ptica iz svoje vrste nije ista po ponašanju to zapamtite,imaš čižaka koji če biti superpitomi a ima super divljih a poznato je da su čižci pitomi ida svi počnu jesti več ulovljeni dok kući nisu odnešeni,ali ima i onih a to su redovito starije ptice koje ne idu a i ne trebaju jer ima mladih pa se ostavi.Kod češljugara sara ptica ima skroz crno rame dok jednogodišnje i dvogodišnje imaju krem iscrtkana ramena,malo ako niste znali a može korisno biti,izbjegavati dugokljune tankokljune,prvo piskutav pjev i ne mogu jesti čvršče sjemenke,konoplje itd,bolji su oni debljih kljunova koji imaju i tamnije punije boje.

    Postoji major i normal ali i minor(carduelis calandra),taj se drži u blizini ravnica tzv perivojski češljugar manji je od normala 11-12cm ima crnu razlivenu masku i plameno crvenu glavu,obilježje su mu velike točke na podlaktičnom perju krila,pjev mu je specifičan po početku paga nazivamo fjoterlink,nastavlja žestoko i vrlo je po ponašanju temperamentan i često zanaša tijelo na prečki jer ponavlja taj svoj fjoterlink.

    Sponsored content


    pripitomljavanje frzelina Empty Re: pripitomljavanje frzelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 19:25.