Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+15
richie
sestoperac
faganel
zoran ptice pjevice
kreso
Miljenko
antonio
laza50
mipticar
Dean
dr.nenad86
ikayke
malinois
saso78
zvrcko sen
19 posters

    VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    avatar
    Gost
    Gost


    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Gost sri 2 ruj - 23:35

    Kao što pokušavamo ukazati našim ptičarima pojedine vrste dobre hrane tako ču vam ja M. P. dokazati učinkovistost hrane Prestige te njenom primjenom sve to potvrditi jer tvrdim da bolje hrane nema. Nije reklama za prestige več ajmo raspravljati što valja a ako ne zašto ne !!
    avatar
    Gost
    Gost


    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Gost čet 3 ruj - 1:23

    Ona je kvalitetna, ali u zadnjih godinu dana dolazi SVE I SVAŠTA a cijena nikako da padne, vjerovatno gazda prati tečaj eura, ali manje je poznato da se u Hrvatskoj može nabaviti vadigran isto belgijska firma u rangu sa prestige http://www.vadigran.com/


    Zadnja promjena: Blattner; ned 6 ruj - 12:08; ukupno mijenjano 3 put/a.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by zvrcko sen pet 4 ruj - 21:32

    da

    prestige sjemenska jedna od boljih hrana ali cijena je neopravdano visoka
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by saso78 pet 4 ruj - 22:04

    Prestige je OK hrana.Ja koristim natural-Belgijska hrana i ptice je vise vole nego prestige.
    Koristi li neko Natural i koja su iskustva?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by malinois sub 5 ruj - 0:41

    Godinama koristim tu hranu (sjemensku).Cijena mi nije bitna ako je hrana ok.Zadnjih par godina nisam zadovoljan.Nekad dobijem vricu koja je ok a nekad hranu koja nema veze sa recepturom koja se trazi i koja pise.U nekoliko navrata sam dobio hranu sa crnom uljanom repicom bez ili sa malo crvene repice.Puno putujem van Hrvatske i naravno posjetim uzgaivace i prodajna mjesta.U zemljama Europske unije hrana je odlicna ,kao sta je i kod nas bila unazad par godina.Kod nas sad stize svasta.Nekad je odlicna a nekad na granici upotrebljivosti(potrebno je korigirat sastav).
    Volio bih da grijesim.Interesiraju me iskustva drugih uzgaivaca.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by ikayke sub 5 ruj - 0:51

    Ja sam zbog toga odustao od te hrane... sva sreca da sam imao zamjenu za nju.. je do prije god dana to je bila jedina.
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by dr.nenad86 sub 5 ruj - 0:54

    Kod nas takva hrana stize iz Madjarske, tako pise na propratnici, oni pakuju i ima dosta prasine , tako da je nezadovoljavajuceg kvaliteta..... POZDRAV cheers
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Dean sub 5 ruj - 13:49

    ja sam isto davno odustao od prestige-a...ne sječam se više zašto...nekad sam hranu vozio isključivo iz Italije, i isto je bilo nesto s tim Prestige om, ali ja se ne sječam više šta ... sad kupujem kod nas - je nešto skuplje, ali kad zbrojim put i i ako imam sreće, pametovanja nadobudnog carinika, onda mi je isplativije kupiti kod nas.
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by mipticar sub 5 ruj - 23:11

    Teško da ova hrana Prestige stiže iz Mađarske kad vi imate uvoznika.Firma " LETO "
    Nije reklama no teško netko može ponuditi bolju hranu od Prestiga. Ponekad ima malo odstupanja od recepture no mislim da je to zanemarivo.Pogledajmo samo spektar uzgojnih hrana .Pa koja firma molim lijepo ima takvu ponudu.Osim toga u njenoj je ponudi i hrana Blatnera .O cijeni je teško raspravljati jer neznamo sve troškove.Složio bi se sa Deanom da je sigurno jeftinije kupiti je ovdje nego se za 1 ili 2 vreče povlačiti po granici i kad saberemo sve možda ispadne isto ili skuplje.
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by dr.nenad86 ned 6 ruj - 1:37

    U ovoj hrani mi sto dobijamo stize iz madjarske i u njoj ima prasine kolko hocete........ POZDRAV cheers
    avatar
    laza50


    Broj postova : 33
    Location : svedska
    Registration date : 23.11.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by laza50 ned 6 ruj - 10:26

    http://www.versele-laga.com/NUTRI/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?lng=3&mkt=11963&fam=138&ani=-1&ran=166&pro=5127



    Kazu da je ovaj mix extra za stiglice i razmisljam da ga narucim....mada ovde u swe...skoro da nema nista odhrane za stiglice
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by zvrcko sen ned 6 ruj - 15:12

    ma u bridingu po recepturi NESMI biti crne repice već samo crvene to u prestižu je postalo pravilo da ima crne i digod crvene...

    to je varanje kupaca . na žalost ovdje smo mi krajnji kupci nezaštićeni .

    zadnjih 10 godina prestiž se jako pokvarija receptura mu nije konstantna . u vrećama ima prašine što prije nije bilo moguće. uzimajući u obzir kvalitet prestiša sad i prije 10 godina sadašnja hrana nije sjena onoj od prije.

    ukoliko uzmemo omjer cijene i kvalitete ali i omjer kvalitete prestiža i drugih hrana posigurno je da je prestiš jako skupa.

    nevolim baratati imenima ali ako na jednoj strani imamo 25 kg a na drugoj 35 kg a kvalitet je vrlo malo na strani 25 kg ja ču uzeti ipak 35 kg ......


    radio sam sa svim većim uvoznicima hrane i jedno je sigurno svi su isti tuču velike proviziju jednostavno to je naš mentalitet poslovanja jer ukoliko na uloženu 1 kunu nema zarade 2 to nije posa..... u evropi ukoliko na uložen 1 eur firma ostane čisto 1,3 to je jako dobar posa...






    laza50 ukoliko budeš imao problema sa nabavkom prestiža pogledaj vita mollen hranu isto je dosta kvalitetna...
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by antonio ned 6 ruj - 15:53

    a mene zanima cijena prestiža jer sam cuo da je u livnu 1kg oko 20kuna pa me zanima vase iskustvo jer pored prestiza ima samo kupiti hranu u poljoprivrednim apotekama tj.mjesavina je nemam pojma kako se zove
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by mipticar uto 8 ruj - 22:37

    Ja ču preskočiti sve ono gore napisano a svakako ne podcijenjujući osobna iskustva i afinitet prema određenoj hrani od nekih proizvođača i možda osobna iskustva sa nekim možda dobrim proizvođačima hrane za naše ptice.
    Što se tiče hrane Prestige , sigurno tvrdim da nadaleko nema bolje,no kvaliteta je upitna kad odgovorimo otkuda dolazi.Najme ova hrana Prestige bi trebala dolaziti iz Belgije,no ima i tvornica u Mađarskoj , koja snabdjeva istočnu Evropu no ne i Hrvatsku. Cijena u Mađarskoj je koji Euro manja no kvaliteta je upitna.Zato konzumirajmo u ovom slučaju Belgijsko..
    Ono što moj prijatelj Veno predlaže molim da probate (Vita Molen ) Pa svakako na kraju odlučite sami bez naših sugestija a nadasve pohvala hranama su naši rezultati u uzgoju i ništa više.Pozdrav svim uzgajivačima i koji to žele postat.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by zvrcko sen čet 10 ruj - 20:08

    ujedno kad se odlučite imajte na umu da možete istu hranu nabavit cijele godine i da je iste kvalitete....

    ovdje smo izostavili hranu Manituba koja je isto tako vodeća u SAD ali tek se probija na Evropsko tržište.....
    e sad po cijeni i kvaliteti je sad konkurentna ali vidit ćemo šta će biti kad se probiju ...................................................................

    ja bi bio najsretniji kad bi mogli nabavit našu mješavinu -Oranica Osijek ali oni jednostavno tehnologijom i cijenom ne mogu da prate konkurenciju....e sad kako bio sam na razgovoru sa njima jednostavno ne nalaze interes...................................


    ovo šta nabavljamo kan.sjeme u Osijeku kod proizvođača je polu proizvod koji treba ispuhati jer je pun prašine i po meni je kao takav skup.........Nisam rekao preskup nego skup ....

    znači po meni realna cijena uzgojne hrane kod nas za uzgajivače i udruge nebi smjela bit više od 7,00 kn oli ti ga 1 eur pakovanje po 25 kg. tako da uzgajivača na kućnu adresu nebi smjela ispast više od 250,00 kn što ispada 34 eura, što je još uvjek duplo skuplje nego vani,
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by ikayke čet 10 ruj - 20:50

    Pa manitoba i je u rangu od 200 kn najeftinija do 240 za uzgojnu za kanarince... sto je za razliku od Prestigea jeftinije u prosjeku za min. 30% .
    avatar
    Gost
    Gost


    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Gost čet 10 ruj - 21:19

    Sve je jasno Darko!!! Koliko para toliko muzike, moje je mišljenje da je Manitoba jako dobra firma što se tiče kvalitete sjemena, ali izbalansiranost sjemena je nikakva, posebno ona za Štigliće koju uzima Golub od Brnje. Mislim da ti to znaš??
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by ikayke čet 10 ruj - 21:26

    A cuj sto ljudi sto cudi... a sto se tice izbalansiranosti sjemena to su proucavali malo veci strucnjaci za hranu nego sto smo mi.... ja sam probao i prestige i blatnera i grega i na kraju manitobu... ostao sam na manitobi jer me i kvaliteta i cijena i dostupnost zadovoljava....

    Blatner je pre masan za moj ukus... ali to je samo moje misljenje... i ne zelim ulaziti u diskusije ni sa kim.

    A u biti najbitnije je na sto ptice naucis... i najvaznije je ne mjenjati...
    avatar
    Gost
    Gost


    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Gost čet 10 ruj - 21:36

    Pitaj profesora Lozovinu Koga su zvali ti stručnjaci iz Italije da im pomogne složiti za kanarince za firmu Encia, I rekao bih da je jedan greg puno kvalitetniji od manitobe, ali ona stara i dalje vrijedi koliko para toliko muzike, nije isto vozit fiću ili mercedes... Ako si gledao sastav od blattnera (a vjerujem da nisi ) onda ćeš vidjeti koliko je ova za Štiglece masnija nego Blattnerova Arrow
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Miljenko čet 10 ruj - 21:47

    Koje je ime kompanije (valjda iz Kanade) koje distributira Manitoba mjesavinu?
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by mipticar čet 10 ruj - 23:31

    Manitoba je samo ime svjetlice ili ti ga glanca , škajole ili kanarinskog sjemena koja je uzgojena u Kanadi kao najbolje sjeme po kvaliteti no kvaliteta je ako je sorta iz Kanade.
    Inače u mješanice stavljaju svjetlicu uzgojenu iz Mađarske ili od nekud dalje .Znači svjetlica iz Kanade uzgojena sorta koju jedino stavlja firma Manitoba.Inače ni meni osobno kombinacija sastava Manitoba ne odgovara što ne znači da nije dobra.Da ptice mogu govoriti rekle bi .
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by mipticar čet 10 ruj - 23:34

    Da se vratim na temu gdje se nalazi firma Manitoba. To je firma iz Italije .
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by kreso čet 10 ruj - 23:39

    Ja je koristim i zadovoljan sam Very Happy
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by zvrcko sen pet 11 ruj - 0:42

    ikayke je napisao/la:Pa manitoba i je u rangu od 200 kn najeftinija do 240 za uzgojnu za kanarince... sto je za razliku od Prestigea jeftinije u prosjeku za min. 30% .



    govorimo cijene za samo dva tipa hrane
    1 univerzalna uzgojna za kanarince (sa crvenom repicom) -briding
    2 univerzalna uzgojna za divlje -briding


    u zagrebu ili splitu manitube nema te se treba uzeti u rijeci što znači + prijevoz
    isto stanje je sa vitamolenom s tim da su cijene s prijevozom RI, Pu, St itd
    prestiž cijene su franko zagreb znači cijena hrane + prijevoz

    e sad nemojmo pametovati mene prijevoz izađe min ili mukte ali nije svatko ja prema tome trošak prijevoza + telefonski troškovi naruđbe itd treba računati na 50,00 kn po vreći
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Miljenko sub 12 ruj - 8:50

    Hvala na odgovorima , i ovoj temi.

    Ja pokusavam naci izvore (USA/Kanada) za sjeme divljih trava i drugog sjemenja (za grdeline), kojih ima u Blatner i Presigea.

    Kako ih za sada nemam, moram koristiti uljano sjeme (proklijalo:suncokret, repu, lan, niger, Sunflower,...) preko cijele godine, a to mi pomalo ide na nerve. A isto tako mljecno sjeme kostrica i maslacka kojeg moram uzgajati preko cijele godine. Komplicirano je, ali barem omogucava koliko-toliko prirodnu prehranu.

    Sponsored content


    VRHUNSKA HRANA  PRESTIGE !! Empty Re: VRHUNSKA HRANA PRESTIGE !!

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 15:14.