Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+5
Dean
ticar
MARIN
krnjolac
sestoperac
9 posters

    ...KALCIJUM...

    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty ...KALCIJUM...

    Postaj by sestoperac pon 13 srp - 13:21

    Interesuje me da ko od vas koristi kalcijum, posebno mislim na zenke prilikom snosenja i podizanja mladih ?
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by krnjolac pon 13 srp - 13:46

    moji uvik imaju sipinu kost....
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by MARIN pon 13 srp - 15:21

    Unazad 2 godine pojavio mi se problem meke kore od jaja.Ptice su imale tijekom čitave godine na raspolaganju minerale i sipine kosti.Ali ipak meka kora.Od tad sam počeo koristiti "calci lux" od Orluxa i više tih problema nemam.Lako se daje ,topiv je u vodi.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by ticar pon 13 srp - 16:31

    MARIN je napisao/la:Unazad 2 godine pojavio mi se problem meke kore od jaja.Ptice su imale tijekom čitave godine na raspolaganju minerale i sipine kosti.Ali ipak meka kora.Od tad sam počeo koristiti "calci lux" od Orluxa i više tih problema nemam.Lako se daje ,topiv je u vodi.

    ja sam tražija di ima calci-lux i nisam moga naći.u pet shopu imaju sve ali njega nema i da ga neba u nabavi.hm

    tražio sam i bio-bad.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by MARIN pon 13 srp - 18:55

    Za područje Hrvatske distribuira ga "Su Dal" iz Zagreba.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by sestoperac uto 14 srp - 1:20

    Kad ga davati ? Cuo sam da je jako dobro dati ga kanarinki u momentu kad se pilad spremaju napustiti gnijezdo. Rjesava probem cupanja piladi i zenke snose uvijek po 5 jaja. Ja uvijek imam i sipinu kost i grit i mljevenu koru kokosijih jaja, pa mi se desi da kanarinka snese 3 jaja, da pravi pauzu, tj. da snese prvu, drugo, pa napravi dan pauze pa trece...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by Dean uto 14 srp - 9:29

    mislim da ti broj jaja koja kanarinka snese nema veze sa kalcijumom...
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by MARIN uto 14 srp - 19:09

    Ja ga dajem prije i nakon prve kovade.Kroz godinu kad se sjetim.I ja isto mislim da broj jaja nema veze sa kalcijem.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by malinois sri 15 srp - 1:20

    Ako se ptica (zenka)kroz godinu hrani normalno ,u organizmu ce imati dovoljno kalcija za prvu turu jaja koja snese.Nakon prve ture trebalo bi povecat unos kalcija u oraganizam.
    Nezgodno je komentirat ako ne znamo kako je ptica hranjena.Moze se dogoditi (dogadalo mi se) da pretjerana koncetracija kalcija u organizmu izazove probleme.Ljuska jaja bude pretvrda i mladi je ne mogu probiti pa cak i uz strogu kontrolu vlaznosti u prostoriji za reprodukciju.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by sestoperac sri 15 srp - 18:41

    Evo ga konkretan sucaj, ne znam kako sam mogao izbjeci uginuce kanarinke. Radi se o mladoj kanarinki (2008) koju sam dobio od isto moje zenke. Jos u gnijezdu je bila jaka jer joj je majka izuzetan roditelj, bila je krupna, jednom rijecju zdrava ptica. Snosila je po 5 jaja, prva tura sva nepodna, druga tura podigla 3, treca tura podigla 5, super hranila, cak je bila malkice i debela. Nisam imao namjeru vise raditi sa njom ali preduhitrila me. U cetvrtoj turi snosila je dan za dan, jedno, drugo, trece, cetvrto i htio sam je naleci na peto, ali to jutro je nadjem uginulu i na podu jaje meke kore. Prva cetiri jaja i krupna i jaka. Kao podogu u kavezu imala je moracki pijesak, u vitaminkama grit pomijesan sa mljevenom korom kokosijih jaja, sipinu kost.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by seadriver sri 15 srp - 19:50

    Mozda je opet uz sve to sta je imala doslo do prevelikog trosenja kalcija kao i samog organizma ptice. Nema forsiranja i nepotrebnog lezanja ako jaja nisu puna, osim toga dozirati i ograniciti je na odredjeni broj tura koji je zamisljen.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by sestoperac sri 15 srp - 22:58

    seadriver je napisao/la:Mozda je opet uz sve to sta je imala doslo do prevelikog trosenja kalcija kao i samog organizma ptice. Nema forsiranja i nepotrebnog lezanja ako jaja nisu puna, osim toga dozirati i ograniciti je na odredjeni broj tura koji je zamisljen.

    kad sam ja vidio da je krenula ko luda dao sam joj muzijaka, znaci jaja bi bila puna, a opet kad racunas samo ture gdje je hranila bile su dvije
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by ticar čet 16 srp - 15:19

    prije 3-4 godine su moji kolege davali kalcijum za stoku jer nisu imali drugi,

    rekli su da su im neke tice nosile po 8-9 jaja. affraid
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by bocka pet 17 srp - 0:35

    MOŽDA ČU BITI DOSADAN SA MOJIM BRAŠNARIMA, ALI VERUJTE DA U HRANI ZA BRAŠNARE PUNO PUTA STAVLJAM I TOG KALCIJUMA NAMENJEN ZA STOČNU HRANU, POGOTOVO U PERIODU PARENJA.
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by mipticar sub 1 kol - 23:47

    Evo opet mene. Priroda je sama regulirala nošenje jaja kod ptica.To znači ovako .Snesti če toliko jaja bez dodavanja kalcija koliko u organizmu ima zaliha ili če ostatak za dodatno nešenje upotrijebiti iz zaliha kostiju.Takovo nošenje može ugroziti nesilicu pa se preporuča dodatak kalcija kod nošenja jaja obavezno .Uputu o doziranju obavezno poštivati.Kalci lux je odličan no ima bolji sa dodatkom D vit , koji veže kalcij atoje Fortalyt u kombinaciji sa mineralima a sam kalcij je kalcij citrat koji se lakše veže u ptičjem organizmu i ne šteti bubrezima.Sve je to od ORLUKSA .Kombinaciju nečeg boljeg po sastavu nisam vidio.

    Sponsored content


    ...KALCIJUM... Empty Re: ...KALCIJUM...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 9:37.