Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+14
Fago
Miljenko
Zac16
bocka
sestoperac
ticar
Merlo
ikayke
franeperuzovic
Branimir
zvrcko sen
seadriver
PESTI
Dean
18 posters

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by franeperuzovic čet 2 srp - 16:00

    samo uocavam da su hranilice rijesene tako da ce biti sjemenja po ciloj kuci.

    kako to rijesiti?
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by ikayke čet 2 srp - 16:05

    to su ti ove gajbe... vecina uzgajivaca ih koristi... nisam primjetio da ptice vise rastresaju hranu nego kod ostalih hranilica...

    http://www.domusmolinari.it/wCAT0809/77.html
    http://www.domusmolinari.it/wCAT0809/76.html
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Gost čet 2 srp - 16:29

    Frane,ako nedrzis majore, mozes uzeti 90x27x33 , oni imaju vanjske hranilice ,opcionalno sa krovom da sto manje prosipa. Ili ovaj 120cm zastitis pleksiglasom oko hranilice,mada je to tezi posao,lakse je upalit usisivac i za minut srediti okolo.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Dean čet 2 srp - 16:49

    da bas na te domus molinari sam mislio imam jednu od 120 njihovu, i imam neke šta je radio Vidojevic...nebo i zemlja...ova od domusa ako se baš ne drži na kiši nadživit če uzgajivača sigurno...jeste da je malo paprena...ali i ja se slažem da se isplati...ja osobno više volim te pojedinačno pa se mogu kačiti di hočeš a ako napravim regal onda nema majci mrdanja + vječiti problemi sa tekutima i teški su za čistiti...

    za kanarince imam ove http://www.uddistribuzioni.com/cat584_p3.htm Codice: IMAC-153-00 i zadovoljan sam sa njima u Reggio cjena cca 20 jura komad...
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by seadriver čet 2 srp - 21:40

    Imaju li ove domusmolinari resetku na podu?
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Merlo čet 2 srp - 23:11

    Ja probam ove godine sa jednim parom majora u ovoj 55 duzina,gnjizdo je gotovo jos vale samo jaja.
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Mala012.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Mala013.th
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Dean čet 2 srp - 23:18

    seadriver je napisao/la:Imaju li ove domusmolinari resetku na podu?

    moras je posebno naruciti zoves ih i oni ti donesu u Reggio, kod Renata nema za sada iako mi ih nabavlja već godinu dana lol!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Dean čet 2 srp - 23:19

    Merlo je napisao/la:Ja probam ove godine sa jednim parom majora u ovoj 55 duzina,gnjizdo je gotovo jos vale samo jaja.
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Mala012.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Mala013.th

    ja mislim da je 55 premala za majore ali ako su sagradili gnjezdo znači da im je dosta Very Happy
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by ikayke čet 2 srp - 23:20

    hehe...sve otisle... a bilo ih jeeeeeeeeee Twisted Evil
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Gost pet 3 srp - 9:47

    Merlo je napisao/la:Ja probam ove godine sa jednim parom majora u ovoj 55 duzina,gnjizdo je gotovo jos vale samo jaja.
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Mala012.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Mala013.th

    Dean je napisao/la:ja mislim da je 55 premala za majore ali ako su sagradili gnjezdo znači da im je dosta Very Happy

    i ja mislim da su sanse sa 55cm za majore gotovo previse slabe,bojim se da ce zenke biti previse iziritirane, cak
    i 90cm nije bas rjesenje, a 120 je ono gdje smo najsigurniji.

    Deane, zica za dno ovdje ide uz sve zicane parilice, mada u Domus katalogu stoji da je opcionalno,ali to je novcana manipulacija da se moze sto vise love izvuci. Ok, ovdje to prodaje Njemacki pre-prodavac koji nabavlja direktno iz IT, usvari oni mu to dovoze njihovim sleperima.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Branimir pet 3 srp - 11:54

    Te IMAC-153-00 su dobre za kanarince i ne treba ništa bolje! A i cijena je ok, jer gdje češ takvi naći za 150 kn u Hrvatskoj, teško! Evil or Very Mad jedino tamo gdje je Ika rekao, možda!!!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Dean ned 5 srp - 9:05

    a evo malo uzgoja u 120 - kama kad se fino slože...obratite pažnju na neonke kako stoje...da imam ovako nešto ja se ne bi bunio...možda jednog dana Crying or Very sad

    http://www.avallonevincenzo.it/L%27%20Allevamento.htm
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by PESTI ned 5 srp - 10:09

    Nisu Deane 120 več manje .Pogledaj kolika je hranilica pa izračunaj .Ima B.Z. iz Zadra iste boksove samo on uzgaja u njima kanarince .Moje kaveze je Vidojevič radio a puno povoljnija je cjena ...u balkonu se nalaze oko 6-7 godina i tek sad se vide tragovi hrdje.
    Očito da mnogi zbog prostora koriste i manje kaveze...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Dean ned 5 srp - 10:20

    još i bolje ako su manje Very Happy ma imam ih i ja od Vidojevića...isto nekih 6-7 godina...ali malo su trapave u odnosu na ove talijanske, nekad su bile puno jeftinije neznam koliko sad koštaju ali neko mi je rekao cifru i znam da sam komentirao da se za te pare isplati uzeti talijanske...stvarno neznam koja je bila cifra...ajde ako neko zna neka napiše ...da sad ne zovem čovjeka...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by ticar ned 5 srp - 14:34

    Dean je napisao/la:još i bolje ako su manje Very Happy ma imam ih i ja od Vidojevića...isto nekih 6-7 godina...ali malo su trapave u odnosu na ove talijanske, nekad su bile puno jeftinije neznam koliko sad koštaju ali neko mi je rekao cifru i znam da sam komentirao da se za te pare isplati uzeti talijanske...stvarno neznam koja je bila cifra...ajde ako neko zna neka napiše ...da sad ne zovem čovjeka...

    80x40x40 sa pregradom je 190 kn bez žica u podnjači.onda bi 120 koštalo oko 220-240kn
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by sestoperac ned 5 srp - 16:36

    Dean je napisao/la:a evo malo uzgoja u 120 - kama kad se fino slože...obratite pažnju na neonke kako stoje...da imam ovako nešto ja se ne bi bunio...možda jednog dana Crying or Very sad

    http://www.avallonevincenzo.it/L%27%20Allevamento.htm

    sta je ono na drugoj slici odozdo ?
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by bocka ned 5 srp - 21:51

    SVE JE LEPO KAKO ZA OKO TAKO I FUNKCIONALNO, MEĐUTIM MENE INTERESUJEME KOLIKO LUXA SVETLOSTI JE NORMALNO ZA OČI PTICE.
    NIJE LI ŠTETNO KADA JE ONA NEONKA TOLIKO BLIZO PTICE.
    MOLIM KAŽITE KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA I SAZNANJA OKO SVETLOSTI.
    JER KOLIKO ZNAM I OD PRE JAKE SVETLOSTI MOŽE DOČI DO PREDVREMENOG MITARENJA.
    POZDRAV
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Zac16 ned 5 srp - 23:31

    ako mi netko moze pomoc sa time da mi kaze ...gdje u Zagrebu ima za kupit boksova , ili
    ko ih radi ??
    hvala
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by ticar pon 6 srp - 6:01

    Zac16 je napisao/la:ako mi netko moze pomoc sa time da mi kaze ...gdje u Zagrebu ima za kupit boksova , ili
    ko ih radi ??
    hvala

    piše ti par postova iznad
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Dean pon 6 srp - 11:30

    sestoperac je napisao/la:
    Dean je napisao/la:a evo malo uzgoja u 120 - kama kad se fino slože...obratite pažnju na neonke kako stoje...da imam ovako nešto ja se ne bi bunio...možda jednog dana Crying or Very sad

    http://www.avallonevincenzo.it/L%27%20Allevamento.htm

    sta je ono na drugoj slici odozdo ?

    centrifuga za klijavo sjeme - ako se ne varam - pričali su o tome na forumu kako je super stvar, ova je neka na struju ali ima i ručna reklamira se na zadnjoj stranici alceda
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Dean pon 6 srp - 11:32

    bocka je napisao/la:SVE JE LEPO KAKO ZA OKO TAKO I FUNKCIONALNO, MEĐUTIM MENE INTERESUJEME KOLIKO LUXA SVETLOSTI JE NORMALNO ZA OČI PTICE.
    NIJE LI ŠTETNO KADA JE ONA NEONKA TOLIKO BLIZO PTICE.
    MOLIM KAŽITE KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA I SAZNANJA OKO SVETLOSTI.
    JER KOLIKO ZNAM I OD PRE JAKE SVETLOSTI MOŽE DOČI DO PREDVREMENOG MITARENJA.
    POZDRAV

    neznam, ali meni su dvije neonke odmah iznad volijere možda 40 cm udaljene od prečki i nisam primjetio da im smeta...lampe su arcadia birdlamp full spectrum - jeftinija a jednako dobra varijanta su OSRAM biolux samo što ih ja u Puli nemogu nabaviti...
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Zac16 pon 6 srp - 13:22

    ticar je napisao/la:
    Zac16 je napisao/la:ako mi netko moze pomoc sa time da mi kaze ...gdje u Zagrebu ima za kupit boksova , ili
    ko ih radi ??
    hvala

    piše ti par postova iznad
    Pozdrav kolega ticar !
    Nigdje ne pise za Zagreb....Sad
    Molim ako netko zna "gdje ima u ZG ?
    hvala
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by ticar pon 6 srp - 14:59

    Zac16 je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    Zac16 je napisao/la:ako mi netko moze pomoc sa time da mi kaze ...gdje u Zagrebu ima za kupit boksova , ili
    ko ih radi ??
    hvala

    piše ti par postova iznad
    Pozdrav kolega ticar !
    Nigdje ne pise za Zagreb....Sad
    Molim ako netko zna "gdje ima u ZG ?
    hvala

    pa vidojević boris je u velikoj mlaki,nazoveš ga i naručiš,i on ti pošalje poštom ili busom.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Miljenko čet 9 srp - 7:47

    Mene zanimaju Vasa skustva/rezultati vezano za EU-faunu, kada je u pitanju "dubina" parilica? 30cm u odnosu na 50-60 cm? U mojem slucaju (parilice se nalaze u vanskoj volijeri) gnjezda se postavljaju u straznjem uglu. Postavljanje gnjezda sa strane ili sprijeda je iskljuceno (zbog vremenskih nepogoda).
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by sestoperac pet 10 srp - 0:30

    Mozda ove slike razrijese neke vase dileme.

    Danas sam bio kod mog drugara, najvise zbog ove teme i da vam docaram kako se moze uspjesno razmnozavati fauna x fauna na balkonu sirine manje od 1 metar.
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009634.th

    Prvo, pogledajte slike para stiglica. zenka je uhvacena bez boje u 8 mjesecu prosle godine, muzijak zimus. Zenka je napravila gnijezdo, snijela 5 jaja, lezala na njima kao zakucana i sad ih podizu. 4 je pileta, jedno plodno jaje je slomljeno 2 dana prije nego je trebalo pile da se izleze. Nisam uspio slikati pilad jer zenku jednostavno nismo mogli skinuti sa gnijezda, ali na nekim slikama se naziru.

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009627.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009628.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009630.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009631.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009655.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009657.th

    Ovo je drugi par stiglica, takodje uhvaceni u jesen 2008. u ovomslucaju zenka se pari i snosi jaja ali nece da lezi na njima. Taj posao nastavljaju vardunke i kanarinke:
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009659.th

    Ovo je sad stiglic x vardunka i dva bastarda koje smo uhvatili u volijeri samo zbog slika:
    https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009638.jpg/
    https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009636.jpg/
    https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009647.jpg/
    https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009660.jpg/

    Evo i letilice sa vec podignutim stiglicima i bastardima od kanarinke i verdunke

    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009633.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009650.th
    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 09072009652.th

    balkon je inace otvoren bez zastitne mreze ili stakla, ptice se hrane obicnom kanarinskom hranom, po nekad se doda malo konoplje ili nigera, kuvano jaje sa obicnim keksom, maslacak kad ga ima, jabuka, sargarepa, klijavi niger. Ove ptice NE ZNAJU sta je multivitamin, vitamin e, esb, blatner, orlux, brasneni crv...

    Sponsored content


    uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama - Page 2 Empty Re: uzgoj u kavezima vs uzgoj u volijerama

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 22:36.