Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+53
pavao
karlo
DOMO
imarij71
saso78
faganel
ssarava1
pippo
zadranin
zijada
vlado
koce
bizar
komiza
carduelismo
malinois
bocka
žalacST
dva grdelina
zoranV
DAMIAN
riberi
crv
dr.nenad86
Sina BL
CASPER
Santa
many
Merlo
ikayke
seadriver
brabus
franeperuzovic
Branimir
sasaznas
lord189
Dax BG
Dean
baltic
Dule
antonio
Carduel
japirko1
krele
krnjolac
kreso
ticar
zvrcko sen
sestoperac
MARIN
PESTI
xyz
Miljenko
57 posters

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Miljenko sub 28 stu - 7:46

    EUMOx je napisao/la:samo vi trpajte ptice u mrakacu pa do marta da robijaju,sirite,versajte, ja svojima palim extra Birdlamp da imaju vise sunca,a opet ce poderat te vase kokosi. Smile

    (momci : sala)

    ps. angel , di si da raspalimo, a nisi prijatelju ni cestita virski blagdan Bajram,slabo mi ganjas ticarsko prijateljstvo , da vidis sad ovdi gemista, misa se sve zivo sta ti pod ruku dodje Smile

    Ja sam mislio da je za Vas Bajramaše GRIH piti "soka od groždja"?
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Miljenko sub 28 stu - 7:50

    MARIN je napisao/la:Tičar pogledaj kalendar!

    Kakav bi to tičar bio Tičar, da ne zna za Svetog Mikulu?
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Miljenko sub 28 stu - 8:17

    MARIN je napisao/la:PS: A sto se tice porjeckali, pa porjeckam se ja i sa zenom, pa opet zavrsimo u posteji!

    Miljenko ovo ti je još jedna vrhunska.

    Pamtim i onu sa majorima i vojnicima .Ko će u rat?Svaka čast ! Imaš duha i smisla za humor.

    Žaj mi je što si tako daleko pa ne možemo koji put skupa u tiće.A i u pogledu vina bi se složili.Ko je vidija mjehuriće u kvalitetno vino ?To se stavlja u oni kontinentalni kiseliš.[/quote]

    Marine (i ostali),
    Aždaje ovog Svita nam mogu sve odnit, ali šalu i škerce ne mogu. Fala Bogu i na tome. Samo da me netko krivo ne shvati, pa odnio Vrag šalu...

    A bogami, nije lako ni našim Moderatorima. Moraju uvik biti na vrhu-poviše svih, ozbiljni, uvik spremni na cenzuru i banovanje (sve pošteno i po zasluzi), jer ipak ovdi se ozbiljne stvari diskutiraju...

    Ja njih (mislim moderatore) vidim ko "Kurata i Švoru" (Svečenik i Časna Sestra) u Malom mistu pri pedesetak godina. Kad bi doša neki novi film, sumljivoga sadržaja, morali su dušebrižnici napraviti cenzuru filma za svoj puk. I to sve s jednim-i-po okom zatvorenim. Toliko bi ih ruka zabolila, od silnih očenaša, da im sutradan ni tri ruke ne bi pomoglo držat kalež visoko pri Oltar!
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost sub 28 stu - 13:17

    Miljenko je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:samo vi trpajte ptice u mrakacu pa do marta da robijaju,sirite,versajte, ja svojima palim extra Birdlamp da imaju vise sunca,a opet ce poderat te vase kokosi. Smile

    (momci : sala)

    ps. angel , di si da raspalimo, a nisi prijatelju ni cestita virski blagdan Bajram,slabo mi ganjas ticarsko prijateljstvo , da vidis sad ovdi gemista, misa se sve zivo sta ti pod ruku dodje Smile

    Ja sam mislio da je za Vas Bajramaše GRIH piti "soka od groždja"?

    moram ovo odgovoriti kratko. grih je isti za svakog "ako je nesto grih" , nepostoji "za vas" i "za nas" ..ako nastavim
    oticemo daleko u teologiju a to neide... nego vezano za temu npr. grih je pariti majora X britanicu ,majora X c.c. itd.
    da bi se samo dobila nekakva "kolicina" nekakvih minijaturnih majora koji jadni nepripadaju ni tamo ni vamo i vidi se iz aviona da im dosta toga fali da budu majori. Smile i onda hajde da se zalimo kako te individue "takozvani" majori,slabo pivaju , nisu glasniji od samog c.c. itd. eh, moj prijatelju Miljenko cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost sub 28 stu - 19:31

    EUMOx je napisao/la:samo vi trpajte ptice u mrakacu pa do marta da robijaju,sirite,versajte, ja svojima palim extra Birdlamp da imaju vise sunca,a opet ce poderat te vase kokosi. Smile

    (momci : sala)

    ps. angel , di si da raspalimo, a nisi prijatelju ni cestita virski blagdan Bajram,slabo mi ganjas ticarsko prijateljstvo , da vidis sad ovdi gemista, misa se sve zivo sta ti pod ruku dodje Smile

    Kome? Tebi?

    Iskreno: niti znam kad je to, a kamoli kome ga čestitat.Eto, ja iskreno.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost sub 28 stu - 19:48

    ticar je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Tičar pogledaj kalendar!

    zašto kalendar marine.

    Da zašto kalendar marine???

    Pa valjda da pogledaš koji je datum.Šta bi drugo gledao u kalendaru.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by xyz sub 28 stu - 19:57

    Hehe, pa npr. može pogledat kad ima idući praznik, da može ići u prirodu promatrati tiće cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost sub 28 stu - 20:16

    angel je napisao/la:

    Kome? Tebi?

    Iskreno: niti znam kad je to, a kamoli kome ga čestitat.Eto, ja iskreno.

    ma samo nek je iskreno cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost sub 28 stu - 21:18

    drazenxp je napisao/la:Hehe, pa npr. može pogledat kad ima idući praznik, da može ići u prirodu promatrati tiće cheers

    Dražene meni kalendar ne triba ni za te praznike na koje ti aludiraš (jer me to nimalo ne zanima), niti za tiće(tu bi me moga stavit i u škuricu - zna bi koje je doba).
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Miljenko sub 28 stu - 21:54

    EUMOx je napisao/la:
    Miljenko je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:samo vi trpajte ptice u mrakacu pa do marta da robijaju,sirite,versajte, ja svojima palim extra Birdlamp da imaju vise sunca,a opet ce poderat te vase kokosi. Smile

    (momci : sala)

    ps. angel , di si da raspalimo, a nisi prijatelju ni cestita virski blagdan Bajram,slabo mi ganjas ticarsko prijateljstvo , da vidis sad ovdi gemista, misa se sve zivo sta ti pod ruku dodje Smile

    Ja sam mislio da je za Vas Bajramaše GRIH piti "soka od groždja"?

    moram ovo odgovoriti kratko. grih je isti za svakog "ako je nesto grih" , nepostoji "za vas" i "za nas" ..ako nastavim
    oticemo daleko u teologiju a to neide... nego vezano za temu npr. grih je pariti majora X britanicu ,majora X c.c. itd.
    da bi se samo dobila nekakva "kolicina" nekakvih minijaturnih majora koji jadni nepripadaju ni tamo ni vamo i vidi se iz aviona da im dosta toga fali da budu majori. Smile i onda hajde da se zalimo kako te individue "takozvani" majori,slabo pivaju , nisu glasniji od samog c.c. itd. eh, moj prijatelju Miljenko cheers

    Eumox, ma mala sala nece nikoga povrijediti.
    Ne prozivam ja na tapet ljude Islamske vjeroispovjesti, nit bilo koje druge.

    Eto, zaboravio sam ja jucer od silnog uzbudjenja: Sretan BAJRAM svima koji ga slave!

    PS: Major x balcanica....kod mene su ti majori od +18 cm, pa ih moram skracivat, da mi se tice ne lome u recamkama, ..dom mi Angel ne proda par onih njegovir "verdunki"!
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost sub 28 stu - 22:26

    Hvala tebi Miljenko, ma nema ovdje uvrede, evo i ja se prikljucujem istim cestitkama, i da kazem, ja jos nisam dogurao do tih +18cm al se trudim da ih nekad negdje vidim LIVE .. al me to nesto nece pa nece Smile
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic sub 28 stu - 23:06

    Ti vasi major malo manji od mog omerice kad se digne u tacku Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost ned 29 stu - 2:56

    baltic, major je svjetka ptica a to sto vi lovite po livadama i pasnjacima je talasika koju mozes rajtingovati od splita do zenice i tu ti je onda kraj balade. Obzirom da si nedavno poceo sa nasim domacim stiglicima(mozda grjesim dusu), nadam se da ces "bar do penzije" imati priliku da imas koju "svjetsku" pticu, pa onda uporedis stvari i napises nesto pametnije ovde na tapet. Idea

    Neka se neshvati nista zlonamjerno,adekvatno je i posteno poredeci sa tvojim postom.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by seadriver ned 29 stu - 17:58

    EUMOx je napisao/la:baltic, major je svjetka ptica a to sto vi lovite po livadama i pasnjacima je talasika koju mozes rajtingovati od splita do zenice i tu ti je onda kraj balade. Obzirom da si nedavno poceo sa nasim domacim stiglicima(mozda grjesim dusu), nadam se da ces "bar do penzije" imati priliku da imas koju "svjetsku" pticu, pa onda uporedis stvari i napises nesto pametnije ovde na tapet. Idea

    Neka se neshvati nista zlonamjerno,adekvatno je i posteno poredeci sa tvojim postom.

    ajde, ajde nije to bas tako, c.c.major je samo jedna od podvrsta grdelina kao i c.c. balcanica, svjetska ptica kazemo zato sta je uglavnom imaju ljudi zapadne europe, medjutim za mene svaka podvrsta je posebna prica za sebe. Osim toga svatko od nas sada ima priliku imati c.c. majora sto joj ne daje prednost nad bilo kojom drugom podvrstom. Njezina velicina, boje itd. ne daje joj prednost nad drugom podvrstom, pitanje je samo sta mi zelimo imati i koja nam je podvrsta ljepsa i draza
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost ned 29 stu - 18:18

    ma da ti nisi onaj sto me pitao na private kako se prepoznaje lutino i satinet spalter ?

    ajde,ajde, objasni mi zasto i c.balcanica nije svjetska ptica , i zasto nije trazena kao major kod ljudi zapadne europe? Gdje se nude/traze te silne c.balcanice ? (mozes na prste prebrojati ko ih ima,i to drze ih sto su dobri za bastardiranje i tu je kraj) .. ja sam odrastao u podneblju cc. i balcanice i ako cjenis sve podvrste,kao i ja,onda nisi shvatio zasto sam ja uobste odgovorio tako,jer ako ti meni poredis majore sa onom stvari,nemoj ocekivati drugaciji odgovor od onog sto je zasluzen.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by seadriver ned 29 stu - 19:28

    Zasto cijeniti majore vise od cc balcanice ili cc parve? Zbog cega je major "svjetska ptica" a balcanica nije? Samo zbog toga sta je vani vise cijene? Da se razumimo, meni je major ludilo ptica, super ptica zbog svoje velicine, boje i svega ostalog ali zasto ostalim podvrstama umanjivati njihovu posebnost i vrijednost?
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost ned 29 stu - 20:07

    pa to i ja kazem, ja nisam nijednu podvrstu poredio "sa nekom stvari" ali ti izgleda jos uvjek nisi shvatio zasto sam ja tako reagovao ... citaj izmedju redova. Idea
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic ned 29 stu - 20:52

    EUMOx je napisao/la:baltic, major je svjetka ptica a to sto vi lovite po livadama i pasnjacima je talasika koju mozes rajtingovati od splita do zenice i tu ti je onda kraj balade. Obzirom da si nedavno poceo sa nasim domacim stiglicima(mozda grjesim dusu), nadam se da ces "bar do penzije" imati priliku da imas koju "svjetsku" pticu, pa onda uporedis stvari i napises nesto pametnije ovde na tapet. Idea

    Neka se neshvati nista zlonamjerno,adekvatno je i posteno poredeci sa tvojim postom.

    To sto ti nazivas talasikom nadjacace pjesmom sve tvoje majore na bilo kojoj livadi.Sto se tice ljepote imaju za to izlozbe pa koji je ljepsi neka pobjedi.A sto se tice pjeva major se ne moze poredit sa balkanikom.

    Ako sam u sali napisao post mislim da sam post stavio na pravu adresu ako vec znas citati izmedju redova onda si trebo malo drugacije skontat moj post.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by xyz ned 29 stu - 21:34

    Da se ja okvirno izjasnim, moje mišljenje u vezi podvrsta.. kao prvo, majori me uopće na zanimaju, pre veliki su, ukrasne tice i napeti su mi kao lanjski snijeg..

    Problem su mi bilač (carduelis carduelis) i naš šporkulj (carduelis balcanica).

    Kad vidim bilača kako je prekrasan, boje ko sa slike, onda se baš pomamim za njima.
    Veći su od balcanice, krune ogromne, jarkocrvene, jasnoća žutila i crnila na krilima bode u oči.. pjevači jesu, ali ne toliko intenzivni kao balcanice.

    Balcanica je neugledna, prljavih boja, smeđkaste boje iza uha umjesto bijele, kratne krune, često su ženske bilača puno ljepše od muškog balcanice.

    Ali kad balcanica se raspjeva, to je milina, verša i pjesma mu traju skoro cjelu godinu, osim mjesec dana mjenjanja perja.

    Iz mog iskustva, jasno je sve iz usporedbe sa faganelom.

    Faganel pjeva cjelu godinu, kao i balcanica.

    Bilač par mjeseci kraće..

    Između pjesme i izgleda, opet mi na vagi priteže pjesma.

    Ovdje ne mislim na ganjanje bjesnih zijadi i pletiva, nego na pjesmu općenito.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN ned 29 stu - 23:21

    O ukusima se ne raspravlja!

    Bitno je držati se svoga ,a ne podcjenjivati tuđe.

    Samo tako možemo kulturno komunicirati.U raznolikostima i je bogatstvo.Nebi bilo interesantno da nas sve zanimaju iste stvari.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by ikayke ned 29 stu - 23:35

    MARIN je napisao/la:O ukusima se ne raspravlja!

    Bitno je držati se svoga ,a ne podcjenjivati tuđe.

    Samo tako možemo kulturno komunicirati.U raznolikostima i je bogatstvo.Nebi bilo interesantno da nas sve zanimaju iste stvari.

    E da su svi clanovi ovakvi....
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by xyz ned 29 stu - 23:39

    Heheh, eto ja se izvinjavam ako sam uvrijedio majore cheers
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Merlo pon 30 stu - 0:20

    Moje osobno misljenje o grdelinima :majori su biznis a balkanci su gust !!!
    Drzim i uzgajam obe podvrste .
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost pon 30 stu - 0:44

    slazem se sa svima,posebno DrazenXp i Marin, dok je Merlo djelimicno u pravu,jer znam na sta misli,ali daleko im kuca od moje,tim ljudima na koje Merlo misli (ako mislimo na isto). Merlo,meni su majori gustisto kao sto su mi balacnice i cc. bili.

    Balcanica ima "najmelodicniju pjesmu" ,tu se slazem, ali ja bih bio prvi da izlozim ptice na livadu(po sugestiji baltica) sa bilo kim da vidimo "koliko" balcanica ostavlja majora u pjesmi (trenirani i jedan i drugi) pod uslovom kad bi te livade bile od Beca do Helsinkia. Nebrinite vi kako bi ja spremio majore za tu tekmu,to je moja briga,bilo bi to solidno.

    Baltic,nemoj mi jos predloziti neko zesce svjetsko takmicenje balcanica vs. major na potezu split-zenica Smile preveliko je to, shvatio sam ja tvoj post,ja se uobste neljutim ako si me tako shvatio,i uobste nisam napisao nesto sa namjernom da se ti ljutis,nego po nekoj logici i iskustvu. Ono za izlozbu,ko bolje izgleda,to je nepostena izlozba jer major bolje izgleda od balcanice i nema sta,ali nema bolju melodiju i ture ako nije treniran kao mlad.

    ps. na kraju,za sve koji koriste rijeci pjesma,pjev,zija,pletivo ovo ono, jednostvno: bastard juris-stiglic , NEMA te ptice na svijetu koja to moze nadpjevati, osim mozda bicudo a njega ni nema svako, i rjesen problem za pjev na najbolji moguci nacin Smile
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by xyz pon 30 stu - 1:11

    Odličan tekst Eumox, a ja ću osobno testirati jednu moju nepotvrđenu teoriju o dovođenju bilaća u žestinu sličnu balcanici.

    Pretpostavljam, ali to moram u praksi dokazati, da sjevernjaci (bilači), pa vjerovatno i majori, s obzirom na svoje boje i izgled troše u bogatim sjevernim nizinama dosta više uljanog sjemena od balcanice, koja jede suhe čičke po mediteranskim vrletima.

    Hoću reći, balcanica pjeva na malo ulja, a da bi se bilać raspjevao, vjerovatno žestoko treba podignit konoplju i niger u hrani.. možda zbog toga postoji teorija da bilač slabije pjeva, a možda nije pogođena hrana.

    Šta se tiče baštarda pjevača, mislim da bi još jači bio češljugar x konopljarka.

    Konopljarka daje puno veće glasovne mogućnosti (dublje tonove), isto tako ogromnu volju za pjesmom, a otac glavnu pjesmu.

    Sponsored content


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 5 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 29 oľu - 10:03.