Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    crvena maska

    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    crvena maska Empty crvena maska

    Postaj by Lazar sub 23 kol - 14:24

    plasim se da mi mladi nece imati jarku boju maske, jer mi ne jedu uopste povrce koje im stavljam, a ne bih da ih kljukam karotinom, sta da radim?/
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    crvena maska Empty Re: crvena maska

    Postaj by DjordjeVet ned 24 kol - 20:21

    Lazar je napisao/la:plasim se da mi mladi nece imati jarku boju maske, jer mi ne jedu uopste povrce koje im stavljam, a ne bih da ih kljukam karotinom, sta da radim?/
    ptice su skoro ulovljene, pa još nisu naučile na dodatke u ishrani...
    budi uporan sa davanjem povrća i voća, a daj im i list maslačka, i razno divlje sjeme....jajčana hrana, niger, konoplja....sve to pomaže jačoj i crvenijoj maski...
    kupanje po mogućnosti svakodnevno, sipina kost, pijesak...što veći prostor za letenje i to ti je to....sa svim navedenim ne bi trebao imati problema sa bojom maske...
    inače, maska prema proljeću postepeno tamni, pa će svakako u proljeće biti jača...
    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    crvena maska Empty Re: crvena maska

    Postaj by Lazar pon 25 kol - 2:05

    pa verovatno je zimi to jedina biljka koja opstaje, dok sada imaju cvetove koji su im sladji od cicka Wink
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    crvena maska Empty Re: crvena maska

    Postaj by xyz uto 26 kol - 9:42

    Lako moguće Milane, može bit tu istine.
    I ja sam primjetio u poljima jedu bilo šta, čičke i razne druge stvari a češljugu vrlo malo.

    Međutim, u zimu navale na nju ka mutavi.

    Sad jel im ona nema baš neki okus, pa je jedu kad nemaju više izbora, ili svjesno ostavljaju zimnicu - nisam pametan da znam odgovor.

    Inače, šta se boje maske tiće, Đorđe je u pravu, budi uporan sa zelenilom i naučit će se jesti ga.
    Budi siguran da ti u hrani ima repice, nigera i lana dovoljno, to je bitno za boju.

    Ima i shema 1 žličica crvene slatke paprike u prahu + 10 žličica prezle (suhog smrvljenog prepečenog kruha).

    Kad ti se to nauče jesti, kruna ima da blista od crvenila. Wink
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    crvena maska Empty Re: crvena maska

    Postaj by seadriver čet 23 lis - 18:04

    Mene zanima da li je uvjet da odraslom muskom grdelinu maska prelazi preko ruba oka ili to ne mora biti slucaj a da svejedno bude muski tic?
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    crvena maska Empty Re: crvena maska

    Postaj by seadriver pet 24 lis - 1:42

    Mene je dosta vremena mucila ta cinjenica sta imam muzjaka kojemu maska ne prelazi rub oka a imam i zenku koja ima jako lijepu masku gotovo mozda cak i bolju nego on. E sad ja vas pitam koje je to pravilo pri odredjivanju spola da muzjaku maska prelazi rub oka a zenki ne? Dalje puno se prica o pregibu krila i sirini ramena kod muzjaka. I tu je situacija bila nezahvalna jer nije odavao bas cistom crnom bojom na pregibu krila, odavala su ga jedina malo sira ramena. Nakon toga ove godine u proljece je jako slabo pjevao, covjek se trebao opet zamisliti. Prihvacam cinjenicu da se radi o nekvalitetnoj ptici ali ne mogu prihvatiti teoriju da je bas po tim pravilima lako odrediti spol. Kad se radi o objasnjenju raspoznavanja spolova naravno uvijek se uzimaju primjerci kod kojih se jasno vidi razlika u svim segmentima, ali sto onda kad to nije tako, pogotovo onda dok se jos radi o sasvim mladim pticama?
    avatar
    Gost
    Gost


    crvena maska Empty Re: crvena maska

    Postaj by Gost pet 24 lis - 7:52

    Meni je jedan od najboljih pokazatelja žuta pera kada se puhne u prsa tice,i pregib naravno

    Sponsored content


    crvena maska Empty Re: crvena maska

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: čet 28 oľu - 21:22.