Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+45
Jack Sparrow
echeberija
marijanovic tino
grdelin-omiš
zoran ptice pjevice
seadriver
brabus
pavao
čajka
bizar
SasaBL
batke
vlajkobl
krstokljun
zoranV
Renato.M
Ivan Z
MilanNish
Sina BL
mipticar
Dax BG
refa95
komiza
laza50
MARIN
krnjolac
Tihy
plafonko
cigo
japirko1
vladan bg
Rasko
kreso
steva318
zvrcko sen
saso78
DjordjeVet
ticar
Dean
ikayke
bocka
lord189
Branimir
sestoperac
xyz
49 posters

    Najbolja hrana za češljugare?

    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by steva318 pon 26 sij - 13:55

    Ako vec kupujes, biraj sitniji, onda lakse jedu. I nikako ne kupuj onaj sa belim crtama, jer je on dosta tvrdji i koristi se za papagaje.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by bocka pon 26 sij - 14:59

    ŠTO SE TIČE SUNCOKRETA SVE PTICE RADO GA VOLE.
    POŽELJNO JE SUNCOKRET DA JE FRIŠKI, SITAN I PUN.
    JA IMAM MAŠINICU ZA LOMLJENE SUNCOKRETA A MOŽE SE SMELITI U MLIN ZA KAFU ONDA PTICE POJEDU 100% SUNCOKRETA.

    KONOPNOG SEMENA LOMIM GA FLAŠOM TAKO DA STAVIM SEME IZMEĐU VDA PAPIRA I ODOZGO VALJAJUČI FLAŠU SEME PUCA.
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Rasko pon 26 sij - 18:41

    Ja mojim pticama dajem sareni i beli suncokret
    iz moje proizvodnje, znaci nije selektiran
    i koliko sam primetio bez problema ga pojedu
    i onaj sitniji pa tako i krupniji bez biranja

    sto se tice konoplje ima da se kupi navodno Holandska
    koja je mnogo meksa
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by zvrcko sen sri 28 sij - 0:14

    Holanska konoplja je u biti uvoz iz Indije i selektirana je na <3.5mm i >3,5 mm ... svi proizvođači Belgijanci , Holanđani uvoze konoplju iz Indije jer tamo ima dvije berbe i cijena joj je mala

    ove veća od 3,5 mm se koristi za mješancu za golubove .
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost sri 4 vel - 17:44

    Suncokret bude u osebadi,tj u divljoj hrani...

    Je to sve,ali tici nisu krepavali prije,i prije su zdravije zivili,jeli konoplju,nije ih bilo briga za nista,znalo se puno stvari,i otac mi prica da kad su oni bili dica,da stari ticari nisu nista govorili ni tajne,samo ono osnovno da nesto znaju,kaze da bi im se tic zna napuvat,dosli bi do tih ljudi i dali mu ga ali nije smija bit sa njim kad ga je ljecija,sutradan zdrav piva...

    Neki su ponili tajnu u grob,a takvih je puno otislo,ali doista vrijednih tajni...
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost sri 4 vel - 17:46

    U mene u vrtu ima cijelo ljeto mnogo suncokreta i konoplje,pa ptice slijecu na to,najvise grdelini i vrduni,ponekad frzelin,a za sta oni zapravo konoplju sadu,jeli samo za tice,perad ili sta se jede???
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by lord189 sri 4 vel - 18:45

    kraj moje škole ima sjemenjara di je sjeme uvik friško i onda mi čovik da sta mi triba

    a suncokret je odčličan kao i sve ostalo
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by sestoperac sri 4 vel - 20:20

    markoxp je napisao/la:U mene u vrtu ima cijelo ljeto mnogo suncokreta i konoplje,pa ptice slijecu na to,najvise grdelini i vrduni,ponekad frzelin,a za sta oni zapravo konoplju sadu,jeli samo za tice,perad ili sta se jede???

    indijska konoplja se gaji da se popusi, a sto pretekne ide u belgiju za ptice lol!
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Rasko sri 4 vel - 22:27

    Ja mojim pticama sam odnedavno
    poceo davati Kardi ( Cardy)
    bela semenka poput suncokreta
    i kolko sam primetio rado ga jedu
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by bocka čet 5 vel - 0:24

    RASKO,MOLIMTE DAJ MALO OBJAŠNJENJA OD ČEGA JE TO SEME, AKO IMA LATINSKI NAZIV I KOJA JA MU SE NAMENA ODNOSNO ŠTA SADRŽI.
    POZDRAV
    avatar
    vladan bg


    Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by vladan bg čet 5 vel - 1:47

    Latinski naziv je Cynara cardunculus, bar tako kaze Google. Link je http://www.crocus.co.uk/plants/_/perennials/other-perennials/cynara-cardunculus-cardy/classid.78134/
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost čet 5 vel - 20:44

    ja mislim da je to ono slicno suncokretu,ima je ponekad u mjesanici,ako se varam ispravi,ili je to ono sto ima u hrani za hrcke,nesto mi poznato...
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Rasko čet 5 vel - 21:07

    je slicno suncokretu ali skroz belo,
    kakav mu je sastav neznam
    ali sam primetio da ga ptice rado jedu.
    Na onom Francuskom sajtu o kanarincima
    (postavljen link na "bolnica za tice" ) ima
    i slika kako izgleda cinimi se da je na 6 ili 7 strani
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by bocka čet 5 vel - 22:09

    ZDRAVO VLADANE, OVA BILKA Cynara cardunculus KOD NAS JE POZNATA KAO LEKOVITA I JE POZNATA POD IMENOM ARTIČOKA.
    OVAJ TRN JE JAKO LEP I JE DOMICILAN KOD NAS, TAKO DA JA NISAM ZNAO DA NJEGOVO SEME PTICE GA VOLE JESTI.
    PUPULJKE I CVET KORISNI SU ZA ISPIRANJE CRNOG DROBA KAKO I ZA PREVENCIJE OD ANGINE PEKTORIS, MOZOČNOG UDARA I VISOK KRVNI PRITISAK.
    OD OVOGA MOZE SE ZAKLJUČITI DA PTICE VIŠE GA KORISTE KAO LJEK NEGO LI KAO OBIČNA HRANA.
    NIKO JOŠ NIJE OTKRIO KAKO PTICE POZNAJU OTROVNO SEME OD OSTALIH SEMENA I TAJ FENOMEN AKO SE OTKRIJE BIČE OD KORISTI ZA CELO ČOVEČANSTVO.
    avatar
    vladan bg


    Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by vladan bg pet 6 vel - 1:58

    bocka je napisao/la:ZDRAVO VLADANE, OVA BILKA Cynara cardunculus KOD NAS JE POZNATA KAO LEKOVITA I JE POZNATA POD IMENOM ARTIČOKA.
    OVAJ TRN JE JAKO LEP I JE DOMICILAN KOD NAS, TAKO DA JA NISAM ZNAO DA NJEGOVO SEME PTICE GA VOLE JESTI.
    PUPULJKE I CVET KORISNI SU ZA ISPIRANJE CRNOG DROBA KAKO I ZA PREVENCIJE OD ANGINE PEKTORIS, MOZOČNOG UDARA I VISOK KRVNI PRITISAK.
    OD OVOGA MOZE SE ZAKLJUČITI DA PTICE VIŠE GA KORISTE KAO LJEK NEGO LI KAO OBIČNA HRANA.
    NIKO JOŠ NIJE OTKRIO KAKO PTICE POZNAJU OTROVNO SEME OD OSTALIH SEMENA I TAJ FENOMEN AKO SE OTKRIJE BIČE OD KORISTI ZA CELO ČOVEČANSTVO.

    Ha , ha , cuo sam za articoku hiljadu puta, a nisam znao da tako izgleda! Very Happy
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by japirko1 ned 15 vel - 0:00

    ja svojim dajem 1kg konoplja ali sitnijeg,0,5kg misancije,0,3 kg nigera i sve to pomisam i obavezno svaki dan im dodam neki dodatak sa strane,tj.salate,blitve,kostrisa,jajcanu smjesu s prezlom sa soli i sa bajamom,onda same soli,maka i sve to oni obozavaju......jedino sto nikako nece da jedu je jabuka i mrkva.....
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ticar ned 15 vel - 0:51

    ja kupio danas perile bijele.58 kuna je kil isusa ti
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ikayke ned 15 vel - 1:25

    ticar je napisao/la:ja kupio danas perile bijele.58 kuna je kil isusa ti

    zato sam je ja donio sa svjetskog 5 kila = 20 € hehe sajamski popust ... sad je imam za godinu dana....
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ikayke ned 15 vel - 1:30

    japirko1 je napisao/la:ja svojim dajem 1kg konoplja ali sitnijeg,0,5kg misancije,0,3 kg nigera i sve to pomisam i obavezno svaki dan im dodam neki dodatak sa strane,tj.salate,blitve,kostrisa,jajcanu smjesu s prezlom sa soli i sa bajamom,onda same soli,maka i sve to oni obozavaju......jedino sto nikako nece da jedu je jabuka i mrkva.....

    Po meni puno previse uljanog sjemena pogotovo sto ti konoplja ima veliki udio u hrani... kako bi ja rekao starinski nacin prehrane...koji moze a i ne mora sstetiti pticama.... ne kuzim to davanje soli pticama.... mislim da je to jedna velika zabluda i pogreska... nigdje ne spominjes grit (sitne kamencice ili pjesak) koji je izrazito bitan pticama za probavu.
    avatar
    cigo


    Broj postova : 19
    Location : Zagreb
    Registration date : 09.02.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by cigo ned 15 vel - 1:48

    Pozdrav svima,redovito pratim ovaj forum i hvatam vaša iskustva u uzgoju divljih ptica.Imam štigliće i hranim ih sa Blattnerovom hranom za štigliće(4kg košta 200kn) i ima je za kupiti u Zagrebu to je zapravo hrana koju pravi Versele laga po Blattnerovoj licenci,vjerujem da ste svi upoznati sa tom hranom pa me zanima imate li kakava iskustva sa tom hranom i znate li gdje se mogu nabaviti ostali proizvodi od firme Blattner?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Dean ned 15 vel - 1:52

    pravog Blattnera kod nas ja mislim da nema, a ni ovaj od versele laga nije ni blizu originalnom Sad
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ikayke ned 15 vel - 1:54

    cigo je napisao/la:Pozdrav svima,redovito pratim ovaj forum i hvatam vaša iskustva u uzgoju divljih ptica.Imam štigliće i hranim ih sa Blattnerovom hranom za štigliće(4kg košta 200kn) i ima je za kupiti u Zagrebu to je zapravo hrana koju pravi Versele laga po Blattnerovoj licenci,vjerujem da ste svi upoznati sa tom hranom pa me zanima imate li kakava iskustva sa tom hranom i znate li gdje se mogu nabaviti ostali proizvodi od firme Blattner?

    E ovo je top hrana za stiglice.... pravilno izbalansirana sa raznim divljim travama, te u nju nije potrebno nista dodavati... u zg je ta hrana preskupa, vani je dosta povoljnija... neznam gdje kupujes ali generalni uvoznik za RH je firma SU-DAL, a skladiste ima je tamo blizu Adzijine ulice...tamo mozes naci sve za ptice od verslele lage i od oropharme sta se tice ljekova i vitamina. Nadam se da sam pomogao... cheers
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ikayke ned 15 vel - 1:56

    Dean je napisao/la:pravog Blattnera kod nas ja mislim da nema, a ni ovaj od versele laga nije ni blizu originalnom Sad

    Razlike ima ali nije toliko velika... neki dan sam usporedjivao blatnera koji je kupljen u austriji u plasticnim 15 kg vrecama na kojima pise samo mathias blatner.... sa ovime kupljenim u zg ...nisam prevelike razlike vidio...mozda se varam ali eto. Smile
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Dean ned 15 vel - 1:58

    hm hm neznam dali se šta promjenilo u zadnje vrijeme ali kad sam ja gledao tog "blatnera" od versale lage i usporedio sa blatnerom kojeg sam vidio u inozemstvu to nije bila ista hrana...doduše bilo je to davno ali...;-)
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ikayke ned 15 vel - 2:04

    Ma nije ni bitno..bitno je da je bezobrazno skup.... mislim da je oko 56 kn kila...sto je skoro za duplo skuplje od Grega ili Manitobe... a kad mogu njih kupit, biram njih...

    Sponsored content


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 3 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 4:44.