Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    avatar
    Dobric


    Broj postova : 8
    Registration date : 22.10.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Dobric uto 25 lis - 22:14

    hahah koliko ih ulovite cudo i ne bilo mistera...
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by DjordjeVet uto 25 lis - 22:23

    Said_the_great je napisao/la:ova ptica je vjerovatno krupnija od vecine Hercegovackih stiglica, ima neobicno duge noge, veci kljun, nema bjelila na spoju ledja sa glavom, sve u svemu dominantan stav sto ga
    u startu izdvaja od ostalih, ovakve stiglice je milina gledat kad se smire i isprave na sipkici.
    Eee, sad dali vrijedi tih 1500 eura to zna najbolje onaj sto je izbrojao pare, njemu sigurno vrijedi.

    Saide, naravno da je krupnija od njih i cistijih boja...to je ptica ko zna otkuda, seoba je krenula odavno, pa se ptice nalaze daleko od rodnog kraja...

    u smislu pjeva ovaj izgled ne mora da znaci nista...

    a sto se cifre tice, dati toliko novca na nevidjeno (tacnije, bez slusanja) je malo neozbiljno...ali dobro, mozda novi vlasnik zeli bas tako... lol!
    avatar
    Dobric


    Broj postova : 8
    Registration date : 22.10.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Dobric uto 25 lis - 22:30

    mozda je novi vlasni jadranka kosor ona mi lici na nekog k'o moze bit ovako blesav pa dat tolike pare na izgled
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 25 lis - 22:32

    gospin orha sto kupuje tu pticu.. vec je prije kupovo od tome stiglice i davo velike pare za njih.. ap je zato toliko uvjer da ga toma nije prevario i slicno..al netreba davat suvisne komentare treba sacekat da ptica propjeva... poz
    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac uto 25 lis - 22:33

    Evo upravo dodjoh kuci pa gledam slike i konstatacija je sljedeca po mojoj procjeni...
    Stiglic je jako interesantan prije svega po velikom kljunu, oci,glava a posebno odavno nisam vidio ovu boju ledja mada na slikama je to tesko primjetiti.Izgleda kao da je stiglic frisko uhvacen i kao da je visce imao na prsima jer se vidi gubitak perja kao i da mu je nesto sa desnim krilom desilo. To je moja konstatacija naravno da nemora da bude tako sve u svemu stiglic mi je za 10 extra mada bih ga volio vidjeti u zivo onda bi slika bila u potpunosti jasna...

    Pozz..


    Zadnja promjena: Starac_Mostarac; uto 25 lis - 22:38; ukupno mijenjano 1 put.
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 25 lis - 22:34

    stigli je extra na izgled al sad staje u njemu falili su se ovakvi ljepi stiglic al znalo je bit da su purani .. al eto vidicem ooceli se slucajno gospodin orhan javit na forum da javi kakva je ptica..
    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac uto 25 lis - 22:40

    Zaboravio sam napisati da se radi o stiglicu po mojoj procjeni 3-4 godine u prirodi..
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by echeberija uto 25 lis - 22:45

    Ptica je lepa, ali nista posebno, jednostavno ljudi imaju drugacije ukuse po pitanju izgleda ptica, a o ukusima se ne raspravlja. Ja npr volim kratke i na izgled ruzne ptice, sa dosta prljavih bija.
    Vidjam lepe stiglice svaki dan, ali imam iskustva kada je spolja GLADAC, unutra je JADAC.
    Mislim da je suludo dati tolike pare za divlju pticu, osim ako nije mutacija ili ako ne peva neko savrsenstvo.

    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by baltic uto 25 lis - 23:35

    Ja mislim da je se taj nasalio sto je rekao da ce da proda ticu za 1 500e.
    Druga stvar sto je se neko uhvatio kao klen pa pomislio da tica stvarno moze da se proda za te pare a ne vrijedi ni 50e.
    Jedino da ova nije neka nova rasa kovrdjavi posto ima cudna prsa Smile

    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by echeberija uto 25 lis - 23:57

    od lepka Very Happy
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by plafonko sri 26 lis - 0:07

    covjek je kupio pticu i dao je koliko je dao. mozda on u njoj vidi nesto sto mi ne vidimo, mozda je cuo zavijanja koja je cuo prije trideset godina i noge su mu se posjekle pa ce dat sve da ga ima ... netreba puno filozofirat, sve cemo znati kroz desetak dana.

    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sri 26 lis - 8:41

    toni mostar je napisao/la:ja osobno volim preslušati pticu pa onda davati sud o njoj.štiglićari u mostaru znaju i znali su davati dobre pare za štigliće,toma je cijeli život poklanjao ptice,a možda sad i prodaje ne znam jer nisam bio godinu u mostaru.moje mišljenje je da ptica pjeva,a ne perje.

    Dobro jutro, rođo! Čitam jutros komentare, ovo je otišlo u nekom sasvim drugom smjeru, bez veze... Kako ti se čini štiglić Tomin? Ja sam možda falio što kod slikanja nisam uz njega stavio nekog "normalnog" štiglića, pa da se vidi koja je to razlika ovog štiglića i svih ostalih... Držim ptice preko 30 godina, ali ovakvog štiglića... Ponavljam, govorim o onom što oči vide, ja pticu nisam slušao...
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by baltic sri 26 lis - 9:57

    plafonko je napisao/la:covjek je kupio pticu i dao je koliko je dao. mozda on u njoj vidi nesto sto mi ne vidimo, mozda je cuo zavijanja koja je cuo prije trideset godina i noge su mu se posjekle pa ce dat sve da ga ima ... netreba puno filozofirat, sve cemo znati kroz desetak dana.


    Sta ima plafonko legendo Smile
    Ma bez veze sam komentirao jer mi je smijesno da neko daje ogromne pare na izgled ptice uhvacene u prirodi.
    Znam da ima majstora koji vide ticu i znaju sta pjeva takav je moj prijatelj Damjan-DACO pa bi ga molio da nam kaze sta ova tica ima u glavi i sta ce pjevat cheers Basketball


    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac sri 26 lis - 10:13

    Danas oko podne idem kod Tome i zamolicu covjeka ako dozvoli naravno da se pogleda stiglic ili da ga iznesemo na ledinu malo da poslusamo pa cemo znati detaljnije....
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost sri 26 lis - 10:59

    Običan želandur...
    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac sri 26 lis - 11:07

    markoxp je napisao/la:Običan želandur...

    Ne bih se slozio! Mislim da bi bilo korektno da ako netko misli da ima kvalitetnijeg stiglica na izgled neka stavi na forum pa cemo diskutirati ovako nerma smisla.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by crv sri 26 lis - 11:30

    Bez obzira na cijenu , i makar ovo sve bila ,,patka'' - ptica koja je prikazana nije baš sasvim obična .

    Ja bih je volio imat zbog valovitog i simetričnog razdvajanja crvenila maske sa crnom tjemenom zonom.Uz taj detalj , po izgledu bi ovo mogao biti tro ili četverogodišnjak , možda i više , u dobroj kondiciji.Što mu daje dodatnu vrijednost .

    Markoxp , determinirat podvrstu češljugara kao ,, obični želandur '' nebi trebao biti tvoj nivo . Možeš ti , i znaš bolje .
    Krivo te uče da je grdelin samo za slušanje . Ima se na njemu šta vidit . Jedinstveno obojena ptica .Čudo relativno monotone faune Evrope.

    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac sri 26 lis - 12:50

    crv je napisao/la: Bez obzira na cijenu , i makar ovo sve bila ,,patka'' - ptica koja je prikazana nije baš sasvim obična .

    Ja bih je volio imat zbog valovitog i simetričnog razdvajanja crvenila maske sa crnom tjemenom zonom.Uz taj detalj , po izgledu bi ovo mogao biti tro ili četverogodišnjak , možda i više , u dobroj kondiciji.Što mu daje dodatnu vrijednost .

    Markoxp , determinirat podvrstu češljugara kao ,, obični želandur '' nebi trebao biti tvoj nivo . Možeš ti , i znaš bolje .
    Krivo te uče da je grdelin samo za slušanje . Ima se na njemu šta vidit . Jedinstveno obojena ptica .Čudo relativno monotone faune Evrope.


    Upravo tako, vidio sam u 40 godina aktivnim bavljenjem ovim hobijem sve i svašta (bez obzira na cijenu) stiglic je jako interesentan a CRV je jako dobro iz detaljisao pojedinosti....
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost sri 26 lis - 13:16

    crv je napisao/la: Bez obzira na cijenu , i makar ovo sve bila ,,patka'' - ptica koja je prikazana nije baš sasvim obična .

    Ja bih je volio imat zbog valovitog i simetričnog razdvajanja crvenila maske sa crnom tjemenom zonom.Uz taj detalj , po izgledu bi ovo mogao biti tro ili četverogodišnjak , možda i više , u dobroj kondiciji.Što mu daje dodatnu vrijednost .

    Markoxp , determinirat podvrstu češljugara kao ,, obični želandur '' nebi trebao biti tvoj nivo . Možeš ti , i znaš bolje .
    Krivo te uče da je grdelin samo za slušanje . Ima se na njemu šta vidit . Jedinstveno obojena ptica .Čudo relativno monotone faune Evrope.


    Crve prika, mene od izgleda zanimaju samo pokoje pjevačke karakteristike-koje ovaj tić nema. Ako me možeš razumit. Kao šta se kanarinaši razlikuju u guštu, neki drže kanarince boje, neki stasa a neki kanarince pjeva. Crve živija, jedini si ti razuman na ovome forumu i imaš lipoga timbrada Laughing
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by crv sri 26 lis - 15:42

    markoxp je napisao/la:

    Crve prika, mene od izgleda zanimaju samo pokoje pjevačke karakteristike-koje ovaj tić nema. Ako me možeš razumit. Kao šta se kanarinaši razlikuju u guštu, neki drže kanarince boje, neki stasa a neki kanarince pjeva. Crve živija, jedini si ti razuman na ovome forumu i imaš lipoga timbrada Laughing
    Moj Markane , nikad ne reci nikad ! Very Happy
    Pisma će te uvik zanimat . To je jednostavno tako . Tko se jedan put navuče na batudu - amen . Ali Exclamation

    Bili ti volio da ti dobar pivač i izgleda još bolje Question Suspect (Da ti zgodna cura zna i dobro kuvat Twisted Evil )

    To je jedno , a drugo je da ,,stari igrači'' na osnovu izgleda znaju naslutit koja je ptica potencijalni pijevač ( ipak ne mogu sa sigurnošću prepoznat). Ima tu predrasuda , ali ima i istine.
    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac sri 26 lis - 16:08

    Evo upravo sam bio kod Tome vidio stiglica i samo mogu potvrditi ono sto sam prije pisao mada kad ga vidite u živo i usporedite sa ostalim stiglicima tek se onda vidi razlika. Cuo sa par starrinskih zavijanja onako na brzinu jer covjek nije dao da s enosi stiglic na ledinu jer ocekuje danas kupca da dodje sto je i razumljivo. Mogu samo reci da sam bio iznenadjen zavijanjima izmedju ostalog cuo sam vliju,civliju,cukliju,cipinkliju sto su pjevacka zavijanja od verse ništa nisam cuo...Tako da osim specificnog izgleda ovaj stiglic ima dobrih nagovjestaja da se radi o pjevacu ali vrijeme ce pokazati..
    Pozdrav i zahvaljujem Tomi na gostoprimstvu!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by baltic sri 26 lis - 16:17

    Ako je kupac iz dalmacije onda to moze samo biti DACO , jer on zna kada vidi ticu sta ima u glavi Smile.
    ps.Dali je Tomo potvrdio ponovo da ce dobiti za njega 1500e .
    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac sri 26 lis - 16:22

    Ja zaista nisam pitao covjeka za cijenu to je u biti njegova privatna stvar... Pustio me unutra i na kraju me pitao za mišljenje i ja sam mu rekao od prilike sve sto sam ovd ei napisao stim da kad sam cuo zavijanja slika je bila u potpunosti jasna. Naglasio mi je da ocekuje da netko dodje po pticu i to je bilo sve.

    Pozz.
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar sri 26 lis - 18:30

    gramofone,udara tomo cifre,,,morat će stavit blindirana vrata na tičarnik. Very Happy
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sri 26 lis - 19:26

    toni mostar je napisao/la:gramofone,udara tomo cifre,,,morat će stavit blindirana vrata na tičarnik. Very Happy


    Cijena nema veze s razumom, ali ne bih detaljnije ulazio u to jer ja ionako nisam mušterija.
    Mogu samo ponovit ono što sam ti već rekao, štiglić je čudo na oči, nešto neviđeno...
    Nisam ga čuo šta pjeva pa o tom ne mogu ni pričat...

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 20 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: čet 28 oľu - 19:15.