Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
Dule
franeperuzovic
seadriver
krepat ma ne molat
saso78
Fago
xyz
lord189
Dean
PESTI
Dax BG
15 posters

    Odgoj mladih grdelina, štiglića

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by ticar uto 5 svi - 5:01

    krepat ma ne molat je napisao/la:Pa 1 kg oraha čistih je cca 60 kn a lješnjaci 70 kn pa kad to izmelješ dođe toga puno a rogač je 1 kg 10 kn.Ok ja nemam 150 ptica,imam ih 40 pa mi to ne prestavlja neki veći izdatak.Ali opet ako gledaš tako ih hraniš 30 dana.

    bogami samo za tvoje lješnjake i orahe ja kupim 6 kg jajčane.

    srića da radim u pekari pa imam j-j-,mr----.gr-za,ora-a.i svega.pogodi što piše

    neznam zašto ali ta CEDE jajčana je meni pre suha i izgleda ko mljeveni keksi sa komadićima,a kad se pomješa sa jajima je totalno suha.

    ja koristim onu što ima refužo kupit i nekako mi je najbolja,

    kuvam dnevno 6-7 jaja i mješam sa kupovnom omjer 65% jaje 35%kupovna.
    a grdelinima u jaja dodajem mali postotak mješavine bio digesta i probizima,sa par kapljica ad kapi.

    i svaki 3 dan im dam gulaš sa junetinom i bižima, Laughing
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by franeperuzovic uto 5 svi - 9:26

    ticar je napisao/la:

    i svaki 3 dan im dam gulaš sa junetinom i bižima, Laughing

    Laughing
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by franeperuzovic uto 5 svi - 9:29

    ja isto ka i ticar dajem mix kupovne jajcane smjese i tvrdo kuganog jaja.

    kupovne 25 - 30 %. i dodam malo humane jer tamo u sastavu mozes vidit da ima svega: svih vitamina, metala, minerala, bjelancevina, kiselina...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by xyz uto 5 svi - 10:19

    Je Frane, ako može beba odrast na tome, može i tica cheers pa meni je mala odrasla na "kemiji", na Bebimilu.

    Ne šalim se da ima sličnosti, sastav CEDE jajčane hrane sam DETALJNO uspoređivao sa mlijekom u prahu, sastav je 95% isti, gledano s kutije na kutiju.

    Ko ne viruje, neka provjeri.


    Ja nakon svega nekako najviše podržavam stav Malinoa, i davat ću kupovnu CEDE.
    Uopće nije suha hrana, daje se malo, koliko tica pojede, pa sutra ponovo.
    Ne valja natrpat pa da stoji 7 dana, onda se suši..

    A vidim li da su tići po bilo čemu zaostali, onda postajem Karapanđa i Đurine kućne čarolije, i paštoncinima neće biti kraja cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by PESTI uto 5 svi - 19:44

    kanarincima je relativno lako odabrati meku hranu....ako lošije napreduju na kupovnoj počinjemo kuhati jaje ...u svakom slučaju napreduju ....koliko pojedinci u prosjeku izlegu mladih kanarinaca...150...100...ili 50 kad bi ja ili bilo tko na ovom forumu mogao izleći grdelina na takav način onda bi mogli reči da je pronadjeno super rješenje za odgoj mladih grdelina .....grdelinke koje če hraniti mlade grdeline traže od uzgajivača i pripremu koja če ih dovesti u fazu da počinju sa parenjem...gnjezdima ..i najvažnije od svega othranom mladih grdelina ...........nije lako ni dadilje koristiti (u slučajevima gdje neče hraniti grdelinka)..jer imamo dvostruko ptica i jedne uništavamo da bi druge živjele (osim neplodnih baštardi)..u svakom slučaju doči do 150 ili 100 mladih grdelina traži MALO VIŠE od načina kako se odgajaju i pripremaju mladi kanarinci........GARANTIRAM DA JE TAKO.....
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by Miljenko uto 5 svi - 20:54

    ticar je napisao/la:i svaki 3 dan im dam gulaš sa junetinom i bižima, Laughing

    Junetina je prezestoka, trazi cilogo (vina), probaj teletinu, vidic ces da tici nece primjetiti! Very Happy

    Ne vjerujem da bolo kaja umjetna hrana moze imati ono sto se nadje u svjezim kuhanim jajima i zivim-proteinima. Vazne amino kiseline, neophodne za razvoj imuniteta kod roditelja i mladih, pogotovo grdelina i drugih carduelis, ima u bjelanku, ali jos vise u konoplji i nesto manje u najgeru (ne govorim odvje o omega-3 ili omega-6). Mozete biti sretni da je dostupna "NORMALNA" konoplja i najger. Problem je da jaje (zumanjak), niger i konoplja imaju dosta masnih tvari. Kod najgera i konoplje klijanjem se postotak smanjuje za 50% (ako ne i vise), dok kod jaja...makni zumanjak nije rijesenje.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by zvrcko sen sri 6 svi - 0:46

    PESTI je napisao/la:kanarincima je relativno lako odabrati meku hranu....ako lošije napreduju na kupovnoj počinjemo kuhati jaje ...u svakom slučaju napreduju ....koliko pojedinci u prosjeku izlegu mladih kanarinaca...150...100...ili 50 kad bi ja ili bilo tko na ovom forumu mogao izleći grdelina na takav način onda bi mogli reči da je pronadjeno super rješenje za odgoj mladih grdelina .....grdelinke koje če hraniti mlade grdeline traže od uzgajivača i pripremu koja če ih dovesti u fazu da počinju sa parenjem...gnjezdima ..i najvažnije od svega othranom mladih grdelina ...........nije lako ni dadilje koristiti (u slučajevima gdje neče hraniti grdelinka)..jer imamo dvostruko ptica i jedne uništavamo da bi druge živjele (osim neplodnih baštardi)..u svakom slučaju doči do 150 ili 100 mladih grdelina traži MALO VIŠE od načina kako se odgajaju i pripremaju mladi kanarinci........GARANTIRAM DA JE TAKO.....

    sve stoji pesti ali kako se generacijski uzgoj grdelina povečava tako se oni svojim ponašanjem, ishranom i zahtjevnošću približavaju kanarincima....


    da pojasnim
    ptica uzgojena u zarobljeništvu ako ne promjeni sredinu
    1 generacija postotak kvocanja 20%
    2 generacija .....................................40%
    3 generacija ..................................... 50%
    4 generacija...................................... 70%
    5 generacija...................................... 90%
    ukoliko ptica se raskvoca iduće godine ako je se ostavi u istim uslovima 70% da će opet


    Znači nulta i prva generacija i tek nabavljena ptica stvarno čovik treba da se potrudi
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Jaja i ishrana

    Postaj by Dax BG sri 6 svi - 1:40

    Cini mi se da je vec neko ma forumu pisao o tome da se daju crvi brasnari kojima se kontrolise ishrana. Isto tako mozete davati jaja japanskih prepelica kojima kontrolisete ishranu. Nadam se da dolazim na vreme.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by Miljenko sri 6 svi - 4:37

    Sto je kvocanje? Zenko koja da jaja/mlade?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by PESTI sri 6 svi - 10:27

    zanimljivo zvrcko sen.....ima smisla čak bi dodao da su starije ženke bolje u odnosu na mlade koje prvi put imaju gnjezdo.......nisam do sad ovu informaciju znao pa ču je imati na umu...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by Dean sri 6 svi - 12:47

    naravno da ima smisla...dobro sad možda postoci variraju ima tu još dosta stavki koje utječu ali moze se uzeti kao nekakav orijentir...

    I isto je poznata stvar da je grdelinka prvu godinu najhirovitija...svaku sljedeću kovadu je lakše, a kamoli godinu Smile svi govore da se grdelinki prvu godinu mogu tolerirati jaja na podu...ne ležanje na njima... i takva općepoznata veselja Smile
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by PESTI pet 5 lip - 17:38

    Zanimljiva tema ,malo smo je bacili u prašinu a koliko vidim veliko je zanimanje za uzgoj grdelina i nadam se da če biti i pisanja .

    Sponsored content


    Odgoj mladih grdelina, štiglića - Page 3 Empty Re: Odgoj mladih grdelina, štiglića

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: čet 2 svi - 0:44.