Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
krnjolac
malinois
PESTI
ticar
kreso
zvrcko sen
Fago
xyz
12 posters

    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više - Page 2 Empty Re: Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    Postaj by xyz ned 19 srp - 23:12

    Nije šala, rezultati su boja krune grdelinu na mom avataru, pa zatim par mojih ptica na ovim slikama:

    https://ptice-birds.forumhr.com/slike-nayih-ptica-f30/draaen-slike-tia-t287-15.htm

    Govorim o bojama a ne uzgoju.

    Zašto bi bilo šala?

    Da li je upitna kvaliteta hrane zato šta ne piše CEDE, Wite Molen, Orlux?

    Kako znate da ta smjesa možda nije kvalitetnija i potpunija nego kupovne smjese?

    Kad neko stavi video od nekog talijana koji mješa kuvana jaja i mlijeko u tetrapaku onda svi plješću, jer je to trtljavi Talijan i Belgijanac pa su to kao neki nametnuti uzori, kad ja složim hranu koja je puna ksantofila, beta karotena, luteina, svih minerala i vitamina, onda je to šala.

    Rolling Eyes
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više - Page 2 Empty Re: Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    Postaj by krstokljun uto 27 srp - 10:42

    Very Happy Very Happy Very Happy 15 minuta sam se smijao jednom pticaru, jos se smijem.
    Kaze da zimi okaci u letilicu komad slanine, ptice to jedu kao lude.
    Pitao sam dali im stavi i vina da zaliju, odgovorio mi je da pitam iskusne pticare i da ce mi i oni potvrditi da je slanina dobra.
    Cekam vase misljenje. Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više - Page 2 Empty Re: Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    Postaj by bocka uto 27 srp - 11:00

    Tanko rezana slanina stavlja se u volierama pogotovo kada su jake zime a ponajviše je potrebna mekokljuncima koje prezime u volieru.

    To su crvendači, crnokape grmuše, crveno repke i da ne nabrajam ostale ptice od roda kosa.

    Slanina preko zime je dobar energens ali netreba preterivati snjom jer sve što je mnogo nevalja.

    Pozdrav Bocka
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više - Page 2 Empty Re: Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    Postaj by krstokljun uto 27 srp - 12:01

    znaci da se ipak nisam trebao smijati. Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više - Page 2 Empty Re: Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    Postaj by Gost uto 27 srp - 12:26

    drazenxp je napisao/la:Nije šala, rezultati su boja krune grdelinu na mom avataru, pa zatim par mojih ptica na ovim slikama:

    https://ptice-birds.forumhr.com/slike-nayih-ptica-f30/draaen-slike-tia-t287-15.htm

    Govorim o bojama a ne uzgoju.

    Zašto bi bilo šala?

    Da li je upitna kvaliteta hrane zato šta ne piše CEDE, Wite Molen, Orlux?

    Kako znate da ta smjesa možda nije kvalitetnija i potpunija nego kupovne smjese?

    Kad neko stavi video od nekog talijana koji mješa kuvana jaja i mlijeko u tetrapaku onda svi plješću, jer je to trtljavi Talijan i Belgijanac pa su to kao neki nametnuti uzori, kad ja složim hranu koja je puna ksantofila, beta karotena, luteina, svih minerala i vitamina, onda je to šala. pozdrav drazene,ti si u pravu .kada sam se takmicio sa kanarincima boje najbolje ofarbanu crvenu i zutu pticu imao sam kada sam u beta karotin ili ksantofil dodavao dodatak decjoj ishrani humana0.ona sadrzi neke aminokiseline koje boolje vezuju provitamin a ili beta karotin i primeti se razlika u kvalitetu obojenosti ptice.

    Rolling Eyes
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više - Page 2 Empty Re: Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    Postaj by patrik ned 1 kol - 2:41

    i ja sam čuo tu priču sa slaninom ali nikad im nisam da

    Sponsored content


    Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više - Page 2 Empty Re: Nutricionizam ptica - za one koji žele znati više

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 3:12.