Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+20
komiza
MARIN
Branimir
danijelvr
Ranko Labovic
Zac16
seadriver
Miljenko
many
PESTI
lord189
plafonko
ticar
Dean
saso78
vansal
xyz
ikayke
sestoperac
krepat ma ne molat
24 posters

    Hibridi,baštardi,kanarinci

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Miljenko uto 27 lis - 20:20

    Molat, ovih dana cu pocet prebacivat bastarde u male recamke, pa cu snimit jednog dva, i postavit klip ovdje na forumu. Mislim na nemas razloga za zabrinutost, jer oni jos nuvijek imaju "bejbi pjev", koji je vise skripanje nego bilo sto drugo. Samo ga (njih) i dalje treniraj s CD, ili bolje uzivo grdelinom ako imas, i malo strpljenja.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Miljenko ned 8 stu - 9:35

    Malo skripanja/pocetak pjeva bastardi:

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Th_Bastarde-skripanje

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Th_Pokusajpjeva1

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Th_Pokusajpjeva2
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by krepat ma ne molat pon 16 stu - 20:45

    Ima ko kakvu sliku križanca češljugarxsatine crveni mozaik kanarinka i gardelinka x satine crveni mozaik ženka.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by krepat ma ne molat pon 16 stu - 20:46

    Greška u pisanju,gardelinka x satine crveni mozaik mužjak!!Kakvi dođu muški primjerci a kakvi ženski.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by seadriver uto 17 stu - 19:02

    krepat ma ne molat je napisao/la:Greška u pisanju,gardelinka x satine crveni mozaik mužjak!!Kakvi dođu muški primjerci a kakvi ženski.

    Odlicni primjerci izadju. Sve satine hibridne zenke, a muzjaci kombijnacija boja jednog i drugog.
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Zac16 pet 19 oľu - 0:50

    ikayke je napisao/la:Jako je mala vjerojatnost da ces uspijeti vidjeti cin parenja... kako znamo ptice se pare rano ujutro ili kasno popodne...tako da ukoliko su oboje u nagonu i ako ona cucne on ce ju opaliz bez problema.... a rezultat ces vidjet tek kad budes lampirao jaja...

    Ptice moraju biti ultra mirne i po mogucnosti izlezene u gajbi da se nebi sramile parit se kad imaju gledatelje....

    P.s Usput dobrodosao i nebi bilo na odmet popunit profil i predstaviti se u za to predvidjenom topicu.... ugodno druzenje na forumu!¨!
    Koliko puta treba po nekim pravilima gradelin pariti (naskociti na zenku recimo na kanarinku)
    da bi oplodio jaja ?.....Dali postoji mogucnost da pari samo jednom a jaja sva puna ??
    hvala!
    avatar
    Ranko Labovic


    Broj postova : 17
    Age : 64
    Location : Banja Luka
    Registration date : 16.03.2010

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Ranko Labovic pet 19 oľu - 17:41

    Koliko puta treba po nekim pravilima gradelin pariti (naskociti na zenku recimo na kanarinku)
    da bi oplodio jaja ?.....Dali postoji mogucnost da pari samo jednom a jaja sva puna ??
    hvala![/quote]

    Definitivno nije moguce da se samo jednim parenjem oplode sva jaja. Ne ulazeci u ovulaciju kanarinke, iz prakse znam da je uspjesno parenje potrebno 2-3 prije leganja prvog jajeta, te ako se muzjak izvadi nakon nesenja 3 jajeta da eventualno 6 jaje nece biti oplodjeno. Znaci formiranje i oplodjivanje u tijelu kanarinke te oblaganje ljuskom jajeta se desava u roku od 2-3 dana nakon oplodnje! Znaci za puno leglo od 5 jaja (najcesce) ptice se trebaju pariti bar 4 dana svaki dan!
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by sestoperac sub 20 oľu - 3:49

    Imam jednu mladu kanarinku koja je agresivna prema kanarincu kojeg sam joj namijenio, da to nije normalno. Gledao sam nervozne ptice ali kao nju ne. Taj kanarinac je opario ''na foru'' dva dana prije nego sto je snijela prvo jaje i poslije toga nije bilo sanse-znci samo jedan skok.Ona je snijela 5 jaja, nadao sam se da pude oplodjeno 1-2, medjutim na moje veliko iznenadjenje plodna su bila 4 jajeta.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by ticar sub 20 oľu - 7:00

    sestoperac je napisao/la:Imam jednu mladu kanarinku koja je agresivna prema kanarincu kojeg sam joj namijenio, da to nije normalno. Gledao sam nervozne ptice ali kao nju ne. Taj kanarinac je opario ''na foru'' dva dana prije nego sto je snijela prvo jaje i poslije toga nije bilo sanse-znci samo jedan skok.Ona je snijela 5 jaja, nadao sam se da pude oplodjeno 1-2, medjutim na moje veliko iznenadjenje plodna su bila 4 jajeta.

    ja sam isto tu nedavno pisao da sam izvadio kanarinca od kanarinke i ubacio kod druge,nakon par dana je tek počela nositi jaja i od 4 su bila 3 puna.
    danijelvr
    danijelvr


    Broj postova : 254
    Age : 43
    Location : Vranje-Srbija
    Registration date : 07.11.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by danijelvr sub 20 oľu - 20:19

    U literaturi sam naso da je 3 ispravna skoka i to oko cetri dana pre nosenja prvog jajeta sasvim dovoljno da sva snesena jaja budu oplodjena, mada sam se i ja u praksi uverio da samo jedan skok moze da oplodi skoro sva jaja u gnezdu.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by krepat ma ne molat sub 20 oľu - 21:00

    Ove godine za sad sve u banani.Počeo sam sa pojačanaom hranom još u 12. mj,parove sam stavio zajedno u 11.mj.Postupno povećanje svjetlosti od 01.01 isto tako i hrana (proklijalo sjeme,crvi,vitamini,maslačak,jabuka ,mrkva,pinjoli) sve do danas i ništa.Kanarinke mi imaju 10 mjeseci.Dali da ih i dalje držim sa gardelinaima jer i oni nisu baš nešto,zadnjih 15 dana počelo je malo koškanje ali se ne tuku.Trenutno sam postigao 14 sati svjetlosti.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Branimir sub 20 oľu - 21:49

    Danas sam bio kod prijatelja da vidim stanje i pokazuje mi parilice a tamo 8 parova češljugar i kanarinke i sve na gnijezdima , a ispod svake po 5-6 jaja, i isto tako produženo svijetlo i toplo oko 22-23 stupnja, ali su i češljugari napaljeni čudo!
    danijelvr
    danijelvr


    Broj postova : 254
    Age : 43
    Location : Vranje-Srbija
    Registration date : 07.11.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by danijelvr sub 20 oľu - 22:29

    Primetio sam kod mene, da kad cesljugari upare kanarinke, nekih nedelju dana se smire i samo cuce pored gnezda i niti pevaju niti su raspolozni. Po meni dobar znak da su uparili zenke, jer tada su uvek jaja kod kanarinki bila oplodjena.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by krepat ma ne molat sub 20 oľu - 23:12

    Kod mene nje temperatura između 16-18 stupnjeva,mislim da je to ok.
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Zac16 pet 26 oľu - 0:21

    Branimir je napisao/la:Danas sam bio kod prijatelja da vidim stanje i pokazuje mi parilice a tamo 8 parova češljugar i kanarinke i sve na gnijezdima , a ispod svake po 5-6 jaja, i isto tako produženo svijetlo i toplo oko 22-23 stupnja, ali su i češljugari napaljeni čudo!
    tako je i kod mene... zanima me koja je sad kupovna jajcana najbolje za pilad bastarda...CD ili ?
    Hvala
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by vansal pet 26 oľu - 10:45

    CEDE definitivno najbolja
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by MARIN pet 26 oľu - 13:53

    CEDE
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Zac16 uto 13 tra - 17:07

    Zac16 je napisao/la:
    Branimir je napisao/la:Danas sam bio kod prijatelja da vidim stanje i pokazuje mi parilice a tamo 8 parova češljugar i kanarinke i sve na gnijezdima , a ispod svake po 5-6 jaja, i isto tako produženo svijetlo i toplo oko 22-23 stupnja, ali su i češljugari napaljeni čudo!
    tako je i kod mene... zanima me koja je sad kupovna jajcana najbolje za pilad bastarda...CeDe ili ?
    Hvala
    Zamolio sam prijatelja da mi iz DL pošalje taj CeDe i eto danas mi stiglo... poslao je umjesto CeDe-a -5kg bjeli paštoncino za kanarince -Manitoba-. Napisao mi u paketu da nema ono što ja trazim, ali da su mu rekli u trgovini da je ovo prava stvar Smile (nagovorili ga -trgovci ko trgovci).
    "Mene zanima ima li netko iskustva a ovom mekom hranom ?" Frka me davat mladim bastardima,da nebi bilo nismo znali???? (mnogo je masnija od CeDe-a bar se meni ćini i ima miris onako po karameli.)
    scratch
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by ticar uto 13 tra - 18:11

    Zac16 je napisao/la:
    Zac16 je napisao/la:
    Branimir je napisao/la:Danas sam bio kod prijatelja da vidim stanje i pokazuje mi parilice a tamo 8 parova češljugar i kanarinke i sve na gnijezdima , a ispod svake po 5-6 jaja, i isto tako produženo svijetlo i toplo oko 22-23 stupnja, ali su i češljugari napaljeni čudo!
    tako je i kod mene...Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 0002053F zanima me koja je sad kupovna jajcana najbolje za pilad bastarda...CeDe ili ?
    Hvala
    Zamolio sam prijatelja da mi iz DL pošalje taj CeDe i eto danas mi stiglo... poslao je umjesto CeDe-a -5kg bjeli paštoncino za kanarince -Manitoba-. Napisao mi u paketu da nema ono što ja trazim, ali da su mu rekli u trgovini da je ovo prava stvar Smile (nagovorili ga -trgovci ko trgovci).
    "Mene zanima ima li netko iskustva a ovom mekom hranom ?" Frka me davat mladim bastardima,da nebi bilo nismo znali???? (mnogo je masnija od CeDe-a bar se meni ćini i ima miris onako po karameli.)
    scratch

    ma sve ti je to isto,nema straha.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by komiza uto 27 kol - 15:57

    Imam 3 mlada baštarda starih 21 dan. Kad bi trebali počet samostalno jest i pit i kako opet stavit u pogon grdelina sa njom,a da mladi ne pate. Znam da je kasno,ali imaju volje i on i ona,koliko vidin.
    Stojte mi dobro...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by ticar uto 27 kol - 23:23

    komiza je napisao/la:Imam 3 mlada baštarda starih 21 dan. Kad bi trebali počet samostalno jest i pit i kako opet stavit u pogon grdelina sa njom,a da mladi ne pate. Znam da je kasno,ali imaju volje i on i ona,koliko vidin.
    Stojte mi dobro...
    ubaci ga na skok 2-3 puta dnevno.mladi jo 3-4 dana i jedu sami
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by komiza sri 28 kol - 13:51

    A grubo mi ga je sad ubacivat kad je on u odvojenoj čibi,a mater sa mladima je u parilici. Kako ću ga izvadit,kad ga uvalin ? Najboje da pričekan još koji dan,pa njih odvojin,a grdelina i kanericu spojin,šta misliš ?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by ticar čet 29 kol - 11:38

    komiza je napisao/la:A grubo mi ga je sad ubacivat kad je on u odvojenoj čibi,a mater sa mladima je u parilici. Kako ću ga izvadit,kad ga uvalin ? Najboje da pričekan još koji dan,pa njih odvojin,a grdelina i kanericu spojin,šta misliš ?
    ma vragu brige kako ćeš ga uvatiti rukom.Very Happy , najgore je što kanarinka počme nositi nova jaja sa 22-23 dana starosti mladih.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by komiza čet 29 kol - 15:22

    Znači da ga ubacin opet. Ubaciču ja njega i ostavit tako sve skupa sa mladima,uvalit ću i gnjizdo unutra. Do koji dan ću odvojit ova 3 mlada u čibe,a njih dvoje ostavit. Jer vidin ja da bi ona opet legla jaja,guli kartu sa dna čibe,za radit gnjizdo normalno. A on je super,dok je ona legla jaja,nije ih ni taka,a i posli kad je ležala na njima isto tako. Negdi u po njezina ležanja sam ga odvojio,eto tako iz straha da ne bi šta loše napravio.
    Fala Tičar na savjetima,stoj mi dobro !!!Wink 
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by ticar čet 29 kol - 22:36

    komiza je napisao/la:Znači da ga ubacin opet. Ubaciču ja njega i ostavit tako sve skupa sa mladima,uvalit ću i gnjizdo unutra. Do koji dan ću odvojit ova 3 mlada u čibe,a njih dvoje ostavit. Jer vidin ja da bi ona opet legla jaja,guli kartu sa dna čibe,za radit gnjizdo normalno. A on je super,dok je ona legla jaja,nije ih ni taka,a i posli kad je ležala na njima isto tako. Negdi u po njezina ležanja sam ga odvojio,eto tako iz straha da ne bi šta loše napravio.
    Fala Tičar na savjetima,stoj mi dobro !!!Wink 
    samo pripazi kakav će biti prema mladima,da nebi bilo nisam znao

    Sponsored content


    Hibridi,baštardi,kanarinci - Page 3 Empty Re: Hibridi,baštardi,kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 14:01.