Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+51
Mozaik
riberi
DREZGA
seadriver
dragutin rajnović
patrik
refa95
ikayke
Vasko-MK
Dule
Merlo
Vrbanja
damir64
crv
ssarava1
Carduel
DjordjeVet
zoran ptice pjevice
Miljenko
Boban NA
MARIN
dzemal_sa
danijelvr
pavao
sgobin
krnjolac
toni69
komiza
many
Siskin
sestoperac
krstokljun
zoranV
kreso
malinois
zvrcko sen
mipticar
Dalibor
saso78
evmolp
MilanNish
srdjan nis
dr.nenad86
Dean
antonio
ticar
Branimir
PESTI
Fago
xyz
bocka
55 posters

    BOCKINE PTICE

    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 24 lis - 23:59

    E dogodine i njega sadim!!! Idea
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka čet 9 pro - 20:00

    Momentalno stanje u volieru, ptice su spremne za zimovanje sa iskljuckom dve ili tri koji jos se mitare

    BOCKINE PTICE - Page 6 S1010070BOCKINE PTICE - Page 6 S1010019BOCKINE PTICE - Page 6 S1010081BOCKINE PTICE - Page 6 S1010082BOCKINE PTICE - Page 6 S1010092BOCKINE PTICE - Page 6 S1010095BOCKINE PTICE - Page 6 S1040008BOCKINE PTICE - Page 6 S1060010BOCKINE PTICE - Page 6 S1060032BOCKINE PTICE - Page 6 S1060050BOCKINE PTICE - Page 6 S1060071BOCKINE PTICE - Page 6 S1060081BOCKINE PTICE - Page 6 S1060099]BOCKINE PTICE - Page 6 S1060066

    Pozdrav Bocka

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by kreso čet 9 pro - 22:43

    super slike bocka ajmo koji video s novon kameron da vidin Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka čet 9 pro - 23:40

    Bocka


    Zadnja promjena: bocka; čet 9 pro - 23:48; ukupno mijenjano 1 put.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka čet 9 pro - 23:43

    Krešo, ispuniču ti želju da vidiš klipove sa onom kamerom o kojoj je bilo reči.
    Pravo čudo u jednoj šaci, prosto nemogu verovati koj kvalitet poseđuje kamera.
    Nestrpljivo očekujem proleće da bi snimao ptice sa zumirajučim stereo mikrofonom.
    Sada sam se setio, one klipove u temi horti kultura snimljene su sa novom kamerom eve klipove sa pticama da ih vidiš.

    https://www.youtube.com/watch?v=4WC1Oe1N4I0


    https://www.youtube.com/watch?v=7O-CaTKQH3o

    Pozdrav Bocka


    Zadnja promjena: bocka; čet 9 pro - 23:49; ukupno mijenjano 1 put.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by komiza čet 9 pro - 23:45

    Lipo Bocka,lipe ptice. Koja je ovo ptica u gornjem redu 3.slika. Jeli ova ptica čini stalno glavom gore dolje,ako je poznajem je.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by kreso čet 9 pro - 23:49

    super Bocka izvanredan snimak!!
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka čet 9 pro - 23:57

    Komiža to je crna crvenorepka i spada u mekokljunaca, treča godina kako je čuvam jer je mnogo intelegentna i lepota je videti u živo.
    Ona voli mnogo insekte pa neda ni muva da uleti u volieru, ima problema od slavuja jer je on povremeno goni ali ona je veoma brza i u tren oka pobegne u kučicu, problema nema jer slavuj je ženka a crvenorepka je muška.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by komiza pet 10 pro - 0:01

    lipa ptica,pozdrav Bocka ! Very Happy
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by crv pet 10 pro - 0:08

    Bocka , svaka čast ! I kvalitetno i estetski . I ja sam pobornik zemljanog tla u volijeri i to je iz više razloga dobro i krisno...Ali uvijek može bolje.
    Npr PH - faktor zemlje. Eto konkretno ti si , na snimci se vidi , ponudio granu vatrenog grma što je izvrsna i jedna od rijetkih dostupnih plodova u ovo doba godine.
    Caka je što neki plodovi iz te porodice biljaka imaju kemijske supstance koje ptice neutraliziraju vrstom zemlje i tako stvaraju balans.
    Dugo razmišljam o tome i pokušat ću testiranjem (Gline , iliovače , crnice ,crljenice , humusa i pijeska ) ustanoviti koja je potrošnja koje vrste u koje doba godine...
    Kod zebovki u tijeku gniježđenja dokazano je da u našem području mnogo koriste ,,tupinu'' - sirovinu za cement.
    Mekoklunke izvor za održavanje crijevne flore pronalaze u humusu. Pokazao se dobar onaj iz bukovih šuma...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka pet 10 pro - 0:25

    Crve, gornji sloj zemle sam odstranio oko 30 sm. a ova je čista i vrlo dobra zemlja, svaki mesec okopam je jednom do dva puta kako bi onaj njihov izmet okrenuo.
    Nakon kopanja ptice polude kluckajuči u zemlju, momentalno imam prozirnu plastiku na krov i zemlja nije mokra od kiše.
    Preporučujem svim ptičarima da pod u volierama uvjek bude od zemlje jer higiena je na nivou.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by crv pet 10 pro - 0:45

    bocka je napisao/la:Crve, gornji sloj zemle sam odstranio oko 30 sm. a ova je čista i vrlo dobra zemlja, svaki mesec okopam je jednom do dva puta kako bi onaj njihov izmet okrenuo.
    Nakon kopanja ptice polude kluckajuči u zemlju, momentalno imam prozirnu plastiku na krov i zemlja nije mokra od kiše.
    Preporučujem svim ptičarima da pod u volierama uvjek bude od zemlje jer higiena je na nivou.
    '''
    Ono što ptice uzimaju iz zemlje za njih su to i,, zubi i začin'' ali i lijek.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka pet 4 oľu - 11:28

    Prelistavajuči moju arhivu, primetio sam da nisam postavio moje ljubimce od prošlogodišnji odgoj slavuja.
    Ove godine postavio sam si zadatak da počnem sa alkiranje i ručno hranenje slavuja iz prirode mnogo ranije odnosno od prvog legla i bar jedno osam komada.
    Obečao sam pokloniti nekoliko komada mojim pravim prijateljima koje su dobili na poklon koloniju brašnarskih crva i sad imaju mogučnosti za odgoj slavuja.
    Suguran sam da sada mogu spariti i slavuje a zato biče mi potrebna jedna zasebna voliera za koju nažalost nemam za nju prostora.
    U pregovore sam sa mojim prijateljom koj ima velelepni park bonsaja da u njegovom parku izgradim jedan mali rezervat za odgoj više vrsta ptica.
    Imam osečaj da svi mi ptičari bolujujemo od jednog sindroma tako nazvan "lakomo dupe" , koliko imaš, želja ti se javlja za još više.
    Evo da vidite matorog kako uživa sa svojim ljubimcima:
    https://2img.net/r/ihimizer/g/dsc05648g.jpg/
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by zoranV pet 4 oľu - 12:22

    Bocka kralju slavuja,svaka čast (mislim na liniji koju držiš) izgledaš kao momak Very Happy Very Happy .
    Mala šala,šta da ti pričam ,kad sve znaš Very Happy cheers cheers cheers cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by Gost pet 4 oľu - 13:19

    Nije mi prvi put da pohvalim ptice ili tekstove od BOCKE,kao forumskog seniora i najstarijeg clana, neke nesuglasice u ovom slucaju treba ostaviti postrani, i samo se moze reci da se vidi sve najbolje u uzgoju mekokljunaca,vidi se koliko je truda ulozeno u sve to, dok slavuji mirno jedu iz BOCKINE ruke. Sve najbolje i ubuduce!
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka pet 4 oľu - 20:50

    zoranV je napisao/la:Bocka kralju slavuja,svaka čast (mislim na liniji koju držiš) izgledaš kao momak Very Happy Very Happy .
    Mala šala,šta da ti pričam ,kad sve znaš Very Happy cheers cheers cheers cheers

    Zorane,
    odavno se nismo čuli i popričali, ove slike su mi u periodu kada mi je bilo najgore da bi sam u narednom mesecu bio operisan.
    Sada da me vidiš kako izgledam evo ti naj taze fotografiju od pre nedelju dana. [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img7/7459/s1140001.th.jpg][/IMG]

    Zorane, Ova dvoica samnom su dva diva i odlični su ptičari, Raško ti je profesor za školpvanje štiglica i negovi rezultati su vidljivi na neke klipove koje je postavio na jou toube.
    Do njega je poznati velemajstor mutacija majora Zoran koga si imao prilike da vidiš na slici kako odgaja svoje ptice na balkonu svoga stana.
    Najbolju fotografiju ove godine i pretpostavljam između ostalih i najdraži snimak biče mi ovaj:
    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img546/8218/dsc06282d.th.jpg][/IMG]

    Da su ptičari dobri ljudi imao sam prilike puno puta da se uverim, ali ova dva momka toliko sam zavoleo kao da su moji sinovi, koliko su veliki, toliko dobrote i poštenja ima u njihovim dušama.

    Zorane, valjda dače bog da se i ja dokažem kao dobrog domačina i da neko od vas ugostim kod mene u toploj Makedonii.

    Pozdrav Bocka
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by komiza pet 4 oľu - 21:12

    Pozdrav Bocka,sve najbolje ti želim !
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka pet 4 oľu - 21:35

    Alane, zahvaljujem na tvoje želje koje si uputio prema meni kao jedan od najstariih članova ovog foruma.
    Ne mogu shvatiti da me jednom prozivaš kao potplaceni i kupljeni ptičar da bi u sledečem postu dobio pohvale i epitete sa tvoje strane.
    Ovo jedino mogu protumačiti da ipak se nešto promenilo kod tebe i ako je u pozetivnom smislu ja to prihvatam.
    Moram u ovom kontekstu da ti otvoreno kažem da sve ptičare koje su te napadale ti možeh ih razuveriti u njihovim svačanjima ako napraviš jedan klip na kome če nevernici da te vide i uvere da su to tvoje ptice.
    Moje mišlenje dobio si među prvih članova, ptice, oprema i sve oko tvog hobija je na samom vrhu ostalo ne želim komentarisati.
    Pozdrav Bocka
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by damir64 pet 4 oľu - 22:02

    Pozdrav Bocki drago mi je da Ste sa nama dugo Vas nije bilo i odmah Ste me nasmijali kod Zoranove teme o parenju štigljića. Želim Vam puno lijepe pijesme i mladih slavuja.
    avatar
    Gost
    Gost


    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by Gost pet 4 oľu - 22:06

    bocka je napisao/la:Alane, zahvaljujem na tvoje želje koje si uputio prema meni kao jedan od najstariih članova ovog foruma.
    Ne mogu shvatiti da me jednom prozivaš kao potplaceni i kupljeni ptičar da bi u sledečem postu dobio pohvale i epitete sa tvoje strane.
    Ovo jedino mogu protumačiti da ipak se nešto promenilo kod tebe i ako je u pozetivnom smislu ja to prihvatam.
    Moram u ovom kontekstu da ti otvoreno kažem da sve ptičare koje su te napadale ti možeh ih razuveriti u njihovim svačanjima ako napraviš jedan klip na kome če nevernici da te vide i uvere da su to tvoje ptice.
    Moje mišlenje dobio si među prvih članova, ptice, oprema i sve oko tvog hobija je na samom vrhu ostalo ne želim komentarisati.
    Pozdrav Bocka

    Bocka,malo si fulio ime,ali nema veze, Cool

    Ma napravicu video gdje sam planirao da nesto objasnim pri snimanju, mene nevjernici(zlo-misljenici) bas i neinteresuju, nego samo vjernici(prijatelji). Video mogu napraviti kod sebe u svom prostoru,a mogu otici kod prijatelja odavde do Belgije preko Holandije, a bojim se da bi onda bilo zabune Wink . Nemogu da vjerujem da su ptice bas toliko dobre pa da postoji sumnja da uobste postoje, ja se trudim, i drago mi je ako to stvarno izgleda tako i toliko dobro. Ptice drzim u kuci,u posebnoj prostoriji i naravno trudim se oko cistoce,zena pomaze,a kada je parenje i ptice na gnjezdima onda samo ja.

    Tebi mogu raci na PM gdje i zasto smatram da si pogrijesio, a komentar sam dao pod naznakom da se nesuglasice ostave postrani kada se radi o komentaru o pticama i uzgoju. Sve najbolje BOCKA! Cool


    Zadnja promjena: EUMOx; pet 4 oľu - 22:12; ukupno mijenjano 1 put.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by zoranV pet 4 oľu - 22:10

    BOCKINE PTICE - Page 6 Dsc06282d




    hahahahahahaha, king king king
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka sri 18 svi - 17:22

    Nemam običaj da se hvalim kako to neki vole raditi preko foruma, ali pošto se osečam malo i isprovociran od nekih hvalisavaca evo primeniču Zoranov princip (zoran V) i postavljaču klipove koje sve se vidi i sve se zna.
    U narednom periodu potrudiču se postaviti i neke druge ptice samo da oni odrastu.
    U startu prestaviču Vam ovogodišnju prvu turu u mojoj volieri dok rezultate od parilice kasnije ču snimiti.



    Pozdrav Bocka
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 18 svi - 17:43

    Bravo majstore!!!Kad izlete mladi bice ludnica... Basketball cheers
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by kreso sri 18 svi - 20:27

    Bocka odlican snimak ,cuj jel to ona kamera nova daje takav rezultat ,kristalno jasan Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by bocka sri 18 svi - 21:18

    Krešo to je ta kamera, nemam vremena da je detaljno razradim i savladam sve njene performanse.
    Primetio sam da snima odlično i u tamne prostorije kao kompjuterska kamera, a u prirodu pravi fantastične snimke u HD rezelociju.
    Spremamse snimiti slavuje kako pevaju sa namerom da isprobam digitalnog mikrofona.
    Pozdrav Bocka

    Sponsored content


    BOCKINE PTICE - Page 6 Empty Re: BOCKINE PTICE

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 7:37.