Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Branimir pet 22 svi - 20:32

    Pozdrav Malinois nije te bilo neko vrijeme, fale savjeti! Ec da ja imam uvijete i ja bi ih drža baš si me zainteresira mislim da nema čovijeka koji ne bi! Baš sam jućer čita o njima u jednoj od Batuda!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 22 svi - 23:00

    pozzzz Branimire.Sezona parenja ptica zavrsila ali lito krenulo i pocinje druga sezona parenja . Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .Ma nisu malinoi toliko zahtjevne ptice za drzanje i ne traze neke bas specijalne uvjete.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ikayke sub 23 svi - 0:58

    evo slucajno naletio pa malo komentirajte ove pjevace Smile

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by PESTI sub 23 svi - 9:43

    Meni je ovo pjevanje umiljato i ljepo.... prepoznajem nešto od tura koje sam slušao na videu ali nisam siguran koliko minimalno puta treba ponoviti npr (klok klok ili slično) da bi taj dio bio vrhunski ?

    Čini mi se da je jedan iz kolekcije malo otišao u žestinu prema ostalima (na kraju videa), .....
    Ja sam samo jednom u živo slušao malinoa jer veoma malo ljudi u mom kraju drži kanarince pjesme što je šteta ......moja preporuka mladjim uzgajivačima je da se uhvate malo ovog posla jer kad ih jednom nabave i čuju pjev neče ih se tako lako rješavati kao kanarince u mutacijama.....jednu godinu uzgajate satinete pa dogodine pomješate sa opalima i nikad kanarinca boje.....

    Volio bih da PRAVI MEŠTRI ovog posla naprave kratko sudjenje ovih ptica onako da i tu malo uho okrenem u pravom smjeru.......
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ikayke sub 23 svi - 17:16

    PESTI je napisao/la:Meni je ovo pjevanje umiljato i ljepo.... prepoznajem nešto od tura koje sam slušao na videu ali nisam siguran koliko minimalno puta treba ponoviti npr (klok klok ili slično) da bi taj dio bio vrhunski ?

    Čini mi se da je jedan iz kolekcije malo otišao u žestinu prema ostalima (na kraju videa), .....
    Ja sam samo jednom u živo slušao malinoa jer veoma malo ljudi u mom kraju drži kanarince pjesme što je šteta ......moja preporuka mladjim uzgajivačima je da se uhvate malo ovog posla jer kad ih jednom nabave i čuju pjev neče ih se tako lako rješavati kao kanarince u mutacijama.....jednu godinu uzgajate satinete pa dogodine pomješate sa opalima i nikad kanarinca boje.....

    Volio bih da PRAVI MEŠTRI ovog posla naprave kratko sudjenje ovih ptica onako da i tu malo uho okrenem u pravom smjeru.......

    Pa bas zato sam i stavio da imamo neki start za komentiranje i ravnanje... jer se u pjevace i pjesmu razumijem ko (cenzura), ali tu smo da pitamo i naucimo Smile
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 23 svi - 22:39

    Pozdrav ekipa .Ika hvala na postavljenoj snimci.Dobro je da si postavio snimak ,poslusao sam ga nekoliko puta i evo komentara.
    uhhhh
    Very Happy lijepe ptice
    Very Happy
    Zanimljivo je za ove ptice da pjevaju sve sem tura tipicnih za malino kanarince.Slusajuci komentare ljudi koji su prisutni na slusanju nasmijao sam se bas pravo.
    Ove ptice su potpuno bezlicne i konfuzne.Klokota definitivno nema,bolende nema,rolende ne definiran,flauta je klok.Stalton minimum.Naj vise su u belenu belrolu fluitrolu a to imaju svi malinoi.
    Vodene ture kod malino kanarinaca su jako bitne(klokot,bolende,rolende),ime im govori to,vaterslagers(vodeni pjevac),na primjer klokot je udar plus voda,ove ptice imaju neki udar mada je i on los a prisustvo vode nemaju.
    Lagane za ocjeniti,ispod prosjeka.trudio sam se ne biti strog u komentaru Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar sub 23 svi - 22:58




    Evo pjesma malinoa sa objasnenje.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 23 svi - 23:47

    saso78,ovu snimku sam bas trazio za postavit,preduhitrio si me Very Happy Very Happy
    kad sam ovo prvi put slusao iznenadio sam se da je ulozena tolika energija za napravit ovakav komentar ,a izabrati pticu koja nema sve ture Question
    Nema bolende a to je vodena tura i tipicna tura za malino kanarinca.
    Klokot ima i daje ga na 2 nacina ,bolje ispjevavanje klokota je kad pocne s njim a kad ga ubaci unutar pjesme ubrza ga i generalno losije ispjeva
    Flauta(fluiten) odlicna ,veze 2 vrhunske flaute u 1 ispjevavanje i to zvuci odlicno,treba je nagraditi bodovima za tu turu
    fluitenrol ima ali pocne ga ok ali ga zavrsi usiljeno i gubi sarm u toj turi
    staltonen (metalni zvuci) dosta dobar ,jednom je cak promjenio intonaciju u staltonu.
    Ptica nije konkurentna samim cinom sto nema sve ture
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 3 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar sub 23 svi - 23:54