Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+42
pippo
čajka
Miljenko
sestoperac
Renato.M
zoran ptice pjevice
pavao
crv
Sina BL
dr.nenad86
krstokljun
brabus
carduelismo
komiza
toni69
zoranV
DOMO
riberi
kreso
Carduel
baltic
MARIN
krepat ma ne molat
Dax BG
Dule
alann
krnjolac
malinois
seadriver
krele
lord189
Branimir
bocka
Dean
Fago
ticar
ikayke
kemo89
xyz
saso78
zvrcko sen
PESTI
46 posters

    NEŠTO DOMAĆE

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI uto 11 svi - 0:05

    https://www.youtube.com/watch?v=l6Yc0761hfA

    4 plodna jaja .


    https://www.youtube.com/watch?v=IBnLQVdEVdI

    Ovo je trebao biti prvi video ali što je -tu je.
    Ovdje se vidi kako ženka vrijedno radi gnjezdo.


    Zadnja promjena: PESTI; uto 11 svi - 0:38; ukupno mijenjano 1 put.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Carduel uto 11 svi - 0:22

    PESTI je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=l6Yc0761hfA

    4 plodna jaja .

    Bravo Stipe! Nek je sa srećom!

    Pozzz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by ticar uto 11 svi - 3:48

    stipe što je sa onom eumo ženkom.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI uto 11 svi - 9:55

    ticar je napisao/la:stipe što je sa onom eumo ženkom.

    Trenutno je nemam gdje staviti pa je sa strane a stare ženke ozbiljnije idu u uzgoj .Uraditi ču polovinom 6 jednu kovadu i to mi je više nego dovoljno.
    Čupa ona i vidim da bi krenila ali neka se još hladi ,makar iz razloga da i u mene bude jedna nevina ženka Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Gost uto 11 svi - 11:04

    Nek je sa srecom peSti,i da se neurekne. I kod mene je tranutno luda kuca Cool , svaki par prica za sebe, evo jutros su izasla i 4 crvenooka satinet spaltera iz jedne kombinacije za pozeliti. Samo neka sve bude ok,a bude li gubitaka idem jos kovadu cim se vratim sa odmora krajem jula.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by crv uto 11 svi - 12:59

    Pesti , Eumox . Zavidim vam.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI uto 11 svi - 18:16

    EUMOx je napisao/la:Nek je sa srecom peSti,i da se neurekne. I kod mene je tranutno luda kuca Cool , svaki par prica za sebe, evo jutros su izasla i 4 crvenooka satinet spaltera iz jedne kombinacije za pozeliti. Samo neka sve bude ok,a bude li gubitaka idem jos kovadu cim se vratim sa odmora krajem jula.



    Nema straha EUMOx , prati samo jesu li im voljice pune , predvečer obavezno jabuku da ne dehidriraju , dehidracija ih u najranijoj dobi prilično odnese , nije sve u kokcidiozi ili drugim bolestima.
    Nema labavo sad , ako ne ide , pokušaj pronaći problem , najčešće bude veoma jednostavan.

    pozzzz , sretno i tebi!

    Crve , nedaj se , rano je za kapitulaciju ! Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Gost uto 11 svi - 19:15

    Hvala peSti,ma nema zime jer sve je pod kontrolom , > glukoza Cool

    # crve, ne predaji se , imas jos 3 i po mjeseca fore da im nadjes bolnu tacku cheers
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by crv uto 11 svi - 20:48

    Hvala momci.Ima i kod mene nešto na jajima. Ako uspije dijelit ću cigare kubanke.Ko tata u rodilištu Razz
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by crv uto 11 svi - 20:51

    EUMOx je napisao/la:Hvala peSti,ma nema zime jer sve je pod kontrolom , > glukoza Cool

    # crve, ne predaji se , imas jos 3 i po mjeseca fore da im nadjes bolnu tacku cheers

    Meštre šta sa glukozom Question
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by pavao uto 11 svi - 21:41

    crv je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Hvala peSti,ma nema zime jer sve je pod kontrolom , > glukoza Cool

    # crve, ne predaji se , imas jos 3 i po mjeseca fore da im nadjes bolnu tacku cheers

    Meštre šta sa glukozom Question
    crv ja ti nepusim,vise sam ti za gajbu pive kod tebe u nedilju i nedizat se sa stolice dok je neispraznimo
    avatar
    Gost
    Gost


    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Gost sri 12 svi - 0:16

    crv je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Hvala peSti,ma nema zime jer sve je pod kontrolom , > glukoza Cool

    # crve, ne predaji se , imas jos 3 i po mjeseca fore da im nadjes bolnu tacku cheers

    Meštre šta sa glukozom Question

    to kazem pestiu posto je pominjao mogucnost dehidracije,mjesavina glukoze pipetom u kljun moze pomoci i dati dodatnu energiju tako da mladi dize glavu i otvara kljun , mladi koji se nebori za zivot/hranu i nemoli za nju - za zenku je odpisan. Ako je sve u redu,netreba nista dirati ni vrsiti experimente! Dehidracija moze biti i od E.Coli ili kokcida,to se vidi po izmetu u gnjezdu i onda treba biti brz.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by crv sri 12 svi - 0:22

    Eumox , kao mini infuzija , da ga digne?
    avatar
    Gost
    Gost


    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Gost sri 12 svi - 0:44

    crv je napisao/la:Eumox , kao mini infuzija , da ga digne?

    da,samo toliko da mu da energiju da se bori za zivot. priroda je nazalost stroga,pa takvi tici u prirodnim okolnostima nemaju sanse a mi se trebamo osjecati odgovornima za svaki zivot koji nastane nasom rabotom. zbog te odgovornost npr. ja se i distanciram od daljnjeg bastardiranja jer osjecam odgovornost i za sudbinu zenki. mi smo
    kreatori i trebamo to sve odraditi dostojanstveno ili nikako.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI sri 12 svi - 17:54

    https://www.youtube.com/watch?v=rrGiPrMqZOA

    Dok grdelinka leži na jajima , nije loše zbog higijene nožica ili same ptice povremeno staviti kadicu za kupanje.

    https://www.youtube.com/watch?v=DDxIBcFYfNI-povratak u gnjezdo.
    avatar
    Gost
    Gost


    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Gost sri 12 svi - 19:53

    Pesti neznam,voda nije dobra za ljusku jaja, 11ti dan lezanja ide ali prije treba paziti koliko...

    pored ovog tvog videa i ovaj je , umro sam od smjeha hahahah
    https://www.youtube.com/watch?v=Kz8J0fEg_dY&feature=related
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Sina BL sri 12 svi - 20:10

    Svaka cast Stipe, majstor si, nema sta, super ovo izgleda... Bilo bi jos ljepse za pogledati da ima zvuk.

    Jedno pitanje : Ti ne vadis muzijaka, tj. ne stavis zicanu pregradu? Nisi imao problema kao sto su lupanje jaja ili slicno? Izgleda da ti je ovaj muzijak neki papucar lol!

    Pozzzzz cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI sri 12 svi - 21:15

    Eumo , grdelinka ne ulazi mokra u gnjezdo , Very Happy .
    Ptice u prirodi se uvjek kupaju dok piju (potoci,lokve,...)i osuše perje prije ulaska u gnjezdo .
    Količina vlage koja ostane na perju nikada ne šteti jaju a o higijeni ptice (pogotovo noge)da ne govorim.
    PROVJERENO.
    Ja pokažem videom koliko god mogu uzgoj i odredjene metode koje se možda svakom neće ni svidjeti , ali da to nije dobro ja sigurno ne bih radio -u praksi provjereno Very Happy
    Iskustva su različita , netko radi drugačije sa večim ili manjim uspjehom , ali svaki uzgajivač po svom osječaju i iskustvu izgradi svoj stil.Bitno je da na kraju sve dobro završi.


    Sina , pogledaj malo bolje video br 2 i vidjeti češ da sam ,,zvjer,, odvojio jer to je rodjeni ,,killer,, Laughing
    Ima čak i ZUBE koliko je žestok. cheers cheers cheers cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Gost sri 12 svi - 23:56

    Pesti,ako ti tako radis onda ti vjerujem,ja sam samo rekao kako radim ja, u prirodi dok doleti do gnjezda perje je suho i to je uredu,e sad da neprolongiramo koliko je isto suho u letu od 1 metar sa precke na precku,susi se ona i cisti ali ipak.... voda stvara kalciumkarbonat u bikarbonat pa zato kazem da treba paziti jer ljuska ako oslabi prodiru i bakterije koje mogu da uniste embrio,a kupanje pomaze pred izlazak jer zenka ovlazi ljusku,ja to nudim tek tad.

    ps. i ja sam imao kilera koji je pokljucao jaja,sad je sa druge strane rostilja,i probao je cak i jaje punjeno ljutim senfom i kaze "nece vise"
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Sina BL čet 13 svi - 1:09

    PESTI je napisao/la:

    Sina , pogledaj malo bolje video br 2 i vidjeti češ da sam ,,zvjer,, odvojio jer to je rodjeni ,,killer,, Laughing
    Ima čak i ZUBE koliko je žestok. cheers cheers cheers cheers

    Sad sam ponovo pogledao pa sam skonto, vidio sam ja njega kad sam prvi put gledao, ali nisam primjetio pregradu. Pjeva li kad je ovako odvojen i dok zenka lezi na gnijezdu? Je l ga pustis kasnije kad mladi malo odrastu da pripomogne u hranjenju, ili ga drzis odvojeno do sljedeceg parenja?

    Zivio cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI čet 13 svi - 9:21

    Nikada ne ostavljam mužijaka grdelina sa ženkom dok ona leži na jajima .Muški uvjek učini nekakvu štetu a ako je i ne učini ,onda ja moram često provjeravati jeli sve u redu .
    Prošlu godinu sam imao jedan zanimljiv par , čim bi ih pregradio on bi stalno bio na pregradi a ona bi ostavljala gnjezdo .Na kraju sam popustio i dozvolio da ostanu zajedno bez pregrade.
    Čim bi se grdelinka digla sa gnjezda on bi odmah vadio materijal , nije dirao jaja ali izvukao bi malo po malo čitavo gnjezdo i jaja bi ostala ,,na suhom,,.
    To je radio kada su se i mladi izlegli pa sam često morao sam doradjivati gnjezdo.
    Rješio sam ga se sa veseljem.

    Sina , onaj mužijak sa videa je jedan od ručno othranjenih , čudna ptica do kraja , pitom , kada je sam onda je najglasniji , u velikom je špiritu a kada ga stavim kod ženke nemože kvalitetno pariti koliko je lovi.
    Kada duže ostane sa ženkom ,utihne, ali na njezin čučanj za skok ne reagira .
    Pregrada je odlična jer vidim kada se ,,traže,, pa skinem pregradu i tada bude sve ok.
    Neznam hrani li on mlade jer tek su jaja , ionako to ženka radi , njegova pomoč u tome je nikakva.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by crv čet 13 svi - 9:44

    PESTI je napisao/la:Nikada ne ostavljam mužijaka grdelina sa ženkom dok ona leži na jajima .Muški uvjek učini nekakvu štetu a ako je i ne učini ,onda ja moram često provjeravati jeli sve u redu .
    Prošlu godinu sam imao jedan zanimljiv par , čim bi ih pregradio on bi stalno bio na pregradi a ona bi ostavljala gnjezdo .Na kraju sam popustio i dozvolio da ostanu zajedno bez pregrade.
    Čim bi se grdelinka digla sa gnjezda on bi odmah vadio materijal , nije dirao jaja ali izvukao bi malo po malo čitavo gnjezdo i jaja bi ostala ,,na suhom,,.
    To je radio kada su se i mladi izlegli pa sam često morao sam doradjivati gnjezdo.
    Rješio sam ga se sa veseljem.

    Sina , onaj mužijak sa videa je jedan od ručno othranjenih , čudna ptica do kraja , pitom , kada je sam onda je najglasniji , u velikom je špiritu a kada ga stavim kod ženke nemože kvalitetno pariti koliko je lovi.
    Kada duže ostane sa ženkom ,utihne, ali na njezin čučanj za skok ne reagira .
    Pregrada je odlična jer vidim kada se ,,traže,, pa skinem pregradu i tada bude sve ok.
    Neznam hrani li on mlade jer tek su jaja , ionako to ženka radi , njegova pomoč u tome je nikakva.
    Još jedan zanimljiv primjer socijalizacije grdelina.Zanimljivo je da ručno othranjene ptice imaju problema sa krizom identiteta.Pesti , pazi kad čučneš, on misli da si ti njegov Very Happy
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI pet 14 svi - 10:56

    http://www.imagesforme.com/show.php/1127282_005.JPG

    Jutros su mi grdelini imali ,,fitnes,, ali trener je bio grubijan.
    Rezultat , napuštena gnjezda , razbijeni mužijaci, jedan mrtav (ostao bez pola glave) .........da ne nabrajam.
    Sada sve opet iz početka , ponovo složiti ptice , što je sposobno ostaviti , ozljedjno i razbijeno staviti na mirovanje i oporavak .


    Sad
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by ikayke pet 14 svi - 11:20

    Nazalost i to se dogadja, i to je sastavni dio uzgoja.... samo hrabro naprijed....
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by PESTI pet 14 svi - 11:40

    https://www.youtube.com/watch?v=xwpSqjYHdzw

    Ptice če se oporaviti , srce je ostalo netaknuto Very Happy .

    Sponsored content


    NEŠTO DOMAĆE - Page 11 Empty Re: NEŠTO DOMAĆE

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 19 tra - 10:34.