Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
Border
Starac_Mostarac
patrik
vlado
srdjan nis
skipi
sanchez33
cronicus
Red
Vrbanja
Genter
trnar
vlajkobl
čajka
zoranV
Siskin
instantbrain
crv
krstokljun
dragutin rajnović
zoran ptice pjevice
MARIN
Carduel
kreso
Dule
Miljenko
PESTI
baltic
Dalibor
Tihy
kemo89
lord189
malinois
bocka
ticar
zvrcko sen
ikayke
saso78
xyz
krnjolac
44 posters

    naslage po nogama

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by zvrcko sen pet 20 oľu - 18:57

    naslage po nogama - Page 2 Picture282f.thzvači opet mast

    naslage po nogama - Page 2 Picture283m.th drugi tretman

    naslage po nogama - Page 2 Picture284p.th
    već se povuklo 50%


    ptica nije imala dodira sa vrapcima i ova šuga je buknila u dvadesetak dana...

    mislim da poslje pet šest tretmana bit će sve ok
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by lord189 pet 20 oľu - 21:43

    dali šuga može biti posljedica vlage ili osjetljivost na vlagu
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by zvrcko sen pet 20 oľu - 22:37

    lord189 je napisao/la:dali šuga može biti posljedica vlage ili osjetljivost na vlagu


    da vlage ali i higjene......itd
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by krnjolac pet 3 tra - 14:28

    znao sam dosta puta vidjeti tek nabavljene sa manje ili više šuge po nogama,naročito grdeline.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by zvrcko sen pet 3 tra - 16:01

    pogotovo ženke


    kad leže na jajima znaju dobiti
    avatar
    Gost
    Gost


    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Gost čet 9 tra - 21:49

    pokušaj te s masti Lamisil... koriste je ljudi za gljivična oboljenja na nogama ja stim lječim bez problema... imate je kupit u svakoj ljekarni cijena joj je oko 50kn... What a Face
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kemo89 pon 20 srp - 0:37

    Al ovo sto je tamo sa slikama kod mene nije tako i isto kod mene nije one bele grudice one vaske sto vi kazete podkozne nego jednostavno na srednjem prstu kod noktae crvena grudica i na drugoj nozi isto tu i plus ispod alke iznad sake jos jedna crvene kao pune gnoja .pozz a sto se tice tog masta P3 on bi mi sigurno pomogo ali nemogu ga nabaviti
    avatar
    Gost
    Gost


    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Gost pon 20 srp - 11:01

    ja sam ima verduna takvoga,sa cijelim nogama u sugi,al sam ga takvoga i nabavija,al sen mu je to maza i nema vise nista Very Happy
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Tihy uto 21 srp - 15:31

    zvrcko sen je napisao/la:Sigurno je riječ o gljivičnom oboljenju - Šugi (narodni naziv)

    lijek je mast

    talijanska P3


    ali i iz kućne radinosti

    glicerinska mast , sunpor i jod meni su je mješali u ljekarnama


    i jeda i druga imaju veoma dobre rezultate


    kod nekih uzgajivača sam vidija ulje maslinovo sunpor i hipermangan(ali ovo nisam upotrebljava) ijako su mi se kunili u djelotvornost iste

    pozdrav.. izgleda da i moj kanarinac ima istu bolest..

    daj molim te napisi u kojem omjeru i na koji nacin si pripremao tu mast..??
    Unaprijed hvala!
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Tihy uto 21 srp - 15:39

    te dali ta mast u ljekarnama za ljude.. ima kakve pomoci kod ptica!

    LAMISIL
    Dalibor
    Dalibor


    Broj postova : 115
    Age : 50
    Location : Melbourne
    Registration date : 10.04.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Dalibor uto 21 srp - 16:48

    kemo89 je napisao/la:Al ovo sto je tamo sa slikama kod mene nije tako i isto kod mene nije one bele grudice one vaske sto vi kazete podkozne nego jednostavno na srednjem prstu kod noktae crvena grudica i na drugoj nozi isto tu i plus ispod alke iznad sake jos jedna crvene kao pune gnoja .pozz a sto se tice tog masta P3 on bi mi sigurno pomogo ali nemogu ga nabaviti



    Pozdrav Kemo.

    Mislim da sam nesto slicno vidio prije par nedelja ovdje u Aus. Kazem slicno jer nisam vidio tvoju pticu da bi mogao da uporedim i zasigurno tvrdim tako da ces ti morati da to prepoznas. Naime ova grudvica kod ovog gardelina je bila na jednom od clanku prsta crvene boje (kao da je bila puna krvi i limfe) i konstatacija je da je to bio ujed komarca. U najvecem broju slucajeva ptici ce da otpadne prst. Jos da napomenem da se ptica izbjegavala oslanjati na tu nogu. Ako ista od ovog iskustva moze da ti pomogne, bicu jako sretan. Javi sta je bilo dalje. pozdrav
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Tihy uto 21 srp - 19:00

    Zanima me gdje ima nesto takvoga za nabaviti na podrucju ZG.a??

    Nekakav savjet onda???
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kemo89 pon 7 ruj - 22:40

    Ljudi moram ja to slikat kod mene pa da okacim slike ovo je nemoguce jos jedan ptic mije uginuo od iste bolesti jednostavno samo na srednjem prstu od ona tri ispred samo mu se zadebeli vrh prsta i crveno je rekli su mi da im potapam oboleli prst u rastvorenom plavom kamenu ali od toga nista samo jos moram probat onaj mast LAMISIL i da vidim rezultat ili da mi vi nesto drugo preporucite ali ovo je napast sve ptice mlade mi imaju istu boljku ,pomozitemi ako znate molim vas dao sam sav svoj trud jer su mi ovo bile prve ptice i nemogu ih gledati kako jedna za drugom nestaje .pozz
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by baltic uto 8 ruj - 0:05

    hm
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by PESTI uto 8 ruj - 9:03

    Stavi kemo nekakvu sliku gdje se vide noge pa možda netko prepozna o čemu se radi.
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Tihy uto 15 ruj - 16:06

    i ja sam do prije 2 mjeseca imao problema kod svojeg mužjaka... stavljao sam mu mast od čajevca i obavezna je cijelokupna higijena cijele volijere... znaci cjelokupnu gajbu ili sto vec imas jako dobro operi i dezinficiraj.. pogotovo grančice na kojima sjede ptice!

    dolje ti preporucam borovu piljevinu, mjesanu s sitnim pjeskom da im stavljas za higijenu!

    u roku od tjedan dana su se ptici te naslage povukle..

    zelim ti brzi oporavak pticama!
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kemo89 sri 16 ruj - 0:56

    Al tihi mojim pticama je na srednjem prstu kod nokta sve zadebljano crveno kao gnoilo i nikako ne prolazi probavao sam plavim kamenom ali nista neznam sta da im radim stvarno higijena im je dobra ali neznam sve mlade ptice mi imaju isti problem cime si ih ti lecio mast neki ili sta bio bi ti zahvalan ako sredim ovaj problem jer mi je svarno greota lepo sam ih odgoio i sad polako da mi jedna po jedna krepa ..kazimi molim te bicuti puno zahvalan i kakav je taj mast od cajevca ...
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Miljenko sri 16 ruj - 7:11

    kemo89 je napisao/la:Al tihi mojim pticama je na srednjem prstu kod nokta sve zadebljano crveno kao gnoilo i nikako ne prolazi probavao sam plavim kamenom ali nista neznam sta da im radim stvarno higijena im je dobra ali neznam sve mlade ptice mi imaju isti problem cime si ih ti lecio mast neki ili sta bio bi ti zahvalan ako sredim ovaj problem jer mi je svarno greota lepo sam ih odgoio i sad polako da mi jedna po jedna krepa ..kazimi molim te bicuti puno zahvalan i kakav je taj mast od cajevca ...

    Da se tu mozda ne radi o virusu Pox? Da li ti i starije ptice imaju istu bolest ili samo mlade? Naslage izmedju prstiju, ili jos negdje?
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Tihy sri 16 ruj - 16:49

    meni je mužjak imao isto tako kao gnojnu crvenu bobicu samo na srednjem prstu!
    tu mast mi ljudi koristimo za razne upale..

    tocan naziv je Mliječna mast na bazi čajevca.. oko 120 kn je posudica, ali vrijedi stvarno svake kune!

    probaj.. iskoristit ces za ukučane ako ti ne pomogne kod ptica! meni je pomoglo kod mojeg kanarinca..
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Dule sri 16 ruj - 18:46

    Miljenko možda ima pravo.Moguće da se radi o kožnom obliku boginja,a tu je liječenje malo
    kompliciranije.Ranice treba premazivati jod-glicerinom(tinktura jodi iglicerina u jednakom omjeru).Nakon toga namazati antibiotičnom mašću.Uz sve to da ne bi došlo do sekundarne infekcijetre ba primijeniti antibiotike širokog spektra(klortetraciklin,oksitetraciklin).
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kemo89 sri 16 ruj - 19:53

    Stare ptice mi nemaju ovu bolest ali ova bolest je potekla od jedne moje zenke iz maticnog jata jednostaavno je lezala na jajima i jednom kad je usala ono noge obe na srednjem prstu ova crvenila i nateknuce i cak i kod ckljanja kod alkice i ona je crkla i stare mi za sad fala bogu nemaju jer su odvojene a mlade mi imaju sve i nije to izmedzu prstiju nego na srednjem prstu samo na vrh kod nokta a neke su mi imale i na onom zadnjem prstu na palcu i to je to jednostavno gnoilo crveno nateknuce to je to.pozz
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Miljenko sri 16 ruj - 21:29

    To meni jako smrdi na Pox!!!??
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kemo89 sri 16 ruj - 23:47

    pa daj kako da to izlecim greota mije da ih gledam kako se muce i kako jedna po jedna ugibaju daj mi molim te reci cime se leci ova bolest i daj koje slike ako vec imas premene il ako mozes naci na netu pa da ti ja kazem jel to il nije .pozz
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Miljenko čet 17 ruj - 7:24

    Pox (virus) kod ptica (canary pox kao primjer) mozes pretrazivati na internetu. Onda mozes usporediti simptome i razlog uginuce ptica. U tvom slucaju mozda se radi o "wet" (mokroj ili ti unutrasnjoj virusnoj infekciji), jer nema velikih krasta po nogama ili oko kljuna. Samo na vrhovima prstiju. Nisam ti ja veterinar, i ovu su samo moja prosta nagadjanja.

    Ako je virus u pitanju, tu nema puno pomoci. Mozes koristiti odredjene antibiotike za popratne infekcije (unutarnje i vanjske) koje je virus indirektno uzrokovao. Jedino sto ti moze pomoci su Probiotici (dobre bakterije i microbi), koji pomazu da se maksimalno iskoristi unesena hrana i ojaca imuni sistem, i naravno zdrava jaka prirodna hrana bogata proteinima.

    Kad je u pitanju virus, jedini pravi nacin je preventiva vakciniranjem, i normalno sprijeciti infekciju virusom (komarci i divlje ptice su prenosnici).

    Na zalost, ne mogu ti puno pomoci. Jedino se nadati da ces sto vise ptica uspjti sacuvati, i u tome ti zelim svu srecu.

    Mozda ovdje netko vise zna. Pesti ti je napomenuo da postavis slike, jer slika govorui vise nego stotinu rijeci.

    PS: Na google prevedi ovu stranicu:
    http://www.michigan.gov/dnr/0,1607,7-153-10370_12150_12220-26362--,00.html
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kemo89 uto 29 ruj - 23:56

    Ljudi uspio sam pobedio boles ptice sam tretirao mastom Kansen 1% mast antibiotik mazao sam im sva mesta gde su bile gnojnice i nateknuca ,mazao sam dva puta na dan svakoj ptici ali u zadnje vreme jednom samo navece kad su ptice mirne i kad ih mogu bez stresa uhvatiti namazati im i pustiti i bolest je nestala sve im je ocisceno i zdravo samo bolesni prst im je malo deblji od zdravog ali verujem da ce im se to samo povuci al nema niti kraste niti niceg cisto ko suza .pozz i hvala vam na svakom savetu ali eto i od mene i ja sam naso neki svoj lek za ptice.pozz

    Sponsored content


    naslage po nogama - Page 2 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 29 oľu - 4:39.