Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    Karakter ptice i ležanje na jajima

    Vele
    Vele


    Broj postova : 98
    Age : 48
    Location : Poreč
    Registration date : 02.02.2013

    Karakter ptice i ležanje na jajima Empty Karakter ptice i ležanje na jajima

    Postaj by Vele čet 7 svi - 9:28

    Bok društvo,

    imam jednu predivnu satinetku koja baš i nije zainteresirana za ležanje na jajima. Svaki put kada dođem u prostoriju ona ustaje i čeka hranu. Kako bi uspio s bastardiranjem, podmetnuo sam samo oplođena jaja ispod dadilje. Dadilja leži bez problema, a satinetka od tog trenutka drugo niti ne pogleda gnijezdo. Sinoć sam primijetio da spava na prečki.

    Što mislite, zašto je napustila gnijezdo? Umjesto oplođenih jaja, stavio sam joj neoplođena.

    Da li je ta reakcija stvar karaktera ptice ili sam nešto zeznuo u proceduri? Jaja sam joj zamijenio nakon 8 dana ležanja (kada sam skužio koja su oplođena).
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

    Karakter ptice i ležanje na jajima Empty Re: Karakter ptice i ležanje na jajima

    Postaj by matija čet 7 svi - 12:23

    ako su jaja nakon 8 dana bila ok znači da je ležala dobro, neke ženke znaju iskočit iz gnijezda kad uđeš u prostoriju i neće natrag dok ne izađeš i sve prođe ok, tu je problem što je ova sasvim napustila gnijezdo nakon nekog vremena..., druga tura će ti dati više odgovora...
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Karakter ptice i ležanje na jajima Empty Re: Karakter ptice i ležanje na jajima

    Postaj by Branimir čet 7 svi - 13:09

    Satineti su ti malo zaj.... za uzgoj. Imam ih ja u parovima i sa češljugarima... Mad Čudno je da se ne vraća na gnijezdo ???
    Vele
    Vele


    Broj postova : 98
    Age : 48
    Location : Poreč
    Registration date : 02.02.2013

    Karakter ptice i ležanje na jajima Empty Re: Karakter ptice i ležanje na jajima

    Postaj by Vele čet 7 svi - 14:06

    Lani je uspjela odraditi jednu turu u 6. mjesecu (bio je problem jer je tada bila tek krenula s kovadama, a i grdelin je bio neiskusan - mlad). Izlegao se 1 tić i nije ga hranila kako treba, krapa je pod njom.

    Ova mi je godina krenula jako čudno. Par kanarinaca koji su lani radili kao ure, ove godine 0. Ženka je odradila 2 kovade, obe su bile neoplođene.

    Javim se druge sedmice, ovaj bi se vikend morali izleći mladi bastardi kod dadilje.
    avatar
    Ive Labin


    Broj postova : 124
    Age : 42
    Location : Labin
    Registration date : 01.04.2012

    Karakter ptice i ležanje na jajima Empty Re: Karakter ptice i ležanje na jajima

    Postaj by Ive Labin pet 15 svi - 11:48

    susjed tako ti je ove godine kod puno uzgajivaca,kod nasih je isto tako manje vise krenula sezona.bit ce nesto na kraju,uvijek bude pa ce i ove godine.no sikiriki cheers cheers cheers

    Sponsored content


    Karakter ptice i ležanje na jajima Empty Re: Karakter ptice i ležanje na jajima

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 13:54.