Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
seadriver
Vasko-MK
ticar
ToniST
8 posters

    Prehlada kanarinke

    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by skipi sub 14 lip - 19:27

    Nadam se da je to u pitanju a ne grinje ili nesto slicno, caj cu svakako nastaviti davati. Bas proslo ljeto sam pricala sa veterinarkom u Zagrebu (tu nabavljam Ivermectin) i ona je isto rekla da bi mogla biti neka prepreka ili problem sa sinusima.
    Hvala mnogo, utjesio si me
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK ned 15 lip - 12:08

    Nadajmo se da ce biti sve ok. Nisam te pitao dali si mu poslije tretmana antibiotikom, davala probiotik
    pa vitamine ? Kad ide antibiotik, nakon njega ide probiotik pa vitamine u vodi za pice.
    Ali sad nastavi sa cajem i medom...pa javices rezultate.
    Pozdrav
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by skipi ned 15 lip - 13:58

    Dobio je i probiotik i vitamine (davala sam 3 dana)
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK ned 15 lip - 20:24

    Ok. Nadajmo se najboljem i svakako javi rezultate.
    Pozdrav
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by skipi pet 20 lip - 0:39

    On i dalje kise Sad Kada se polako priblizim kavezu ne cuje se nikakav zvuk dok dise ali to kihanje ne prolazi. I, jos primjecujem da mu smeta povremeno kada pjeva, krene pjevati i onda nesto zaklokoce pa prestane.
    Vise stvarno nemam ideje sta da radim i kako da mu pomognem, davala sam antibiotike, Ivermectin kapam svakih 6 mjeseci, higijena se podrazumijeva, 2x sedmicno vitamini (a dobije i voce i povrce), uvijek pazim da voda nije prehladna, nije izlozen nikakvom propuhu ili naglim promjenama temperature...toliko bi htjela da mu pomognem ali ne znam sta jos mogu pokusati. Srce mi se slama kada vidim moju malu mrvicu da nije dobro...
    Ako imate bilo kakvu ideju molim vas pisite, ja stvarno vise ne znam sta da radim. Nije mi jasno, ako su bakterije, gljivice ili grinje kako se to moze povremeno desavati evo vec vise od godinu i po, znam da je njihov metabolizam jako brz i po nekoj mojoj logici da je nesto od toga u pitanju ne bi jos bio ziv ovako dugo.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK pet 20 lip - 17:06

    Cim se kihanje nastavlja i pored svega preduzetog, postoji mogucnost da se kod ptice javlja alergija.
    Opisala li si mjesto boravka, samo me zanima dali je blizu kuhinje gde se sprema hrana, odnosno dali
    je kavez blizu i postoji mogucnost da do njega dolazi isparavanje iz kuhinje.
    Ako je daleko od kuhinje, moj predlog je da pticu odneses vetrinaru koji ce uzeti bris iz kljuna i napraviti
    BAKATERIOGRAM na prisustvo bakterije, virusa ili gljivica kao i ALERGOTEST u slucaju da se radi o alergiji.
    Ako se i ove analize pokazu negativne, onda po meni ne preostaje nista drugo nego da je problem i mehanickoj
    prepreci respiratornih puteva.
    Pozdrav
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by skipi pet 20 lip - 17:51

    Zao mi je sto moram reci ali nemam nikakve mogucnosti da se uradi bakteriogram. Zivim u manjem mjestu a ovdje imaju samo 2 veterinara kojima su pas ili macka najmanji pacijenti koje ce pogledati. Proslo ljeto mi je dr. iz Zagreba poslala stapice za uzimanje brisa, nazivala sam obojicu veterinara da pitam da li bi oni to mogli uraditi i odgovor je uvjek bio "Ne, ne bi se usudio"
    Kavez nije blizu kuhinje i nikakva isparavanja ne mogu doci do njega.
    Mali je sinoc toliko kihao da sam mislila da nece docekati jutro a jutros je kao da se nista nije desilo, pjeva na sav glas, skakuce...
    Mogu li te zamoliti da mi pojasnis u vezi ovih alergija, na sta bi sve on mogao biti alergican? Da li je to kao kod nas ljudi (prasina, grinje itd.)?
    I, ne znam da li to ima neke veze, njega bas pucaju hormoni, u zadnje vrijeme ga cesto vidim da stoji na hranilici, podigne jednu nozicu na resetke i ispusta zvukove kao da se pari? Pitam to jer sam nedavno nazivala veterinara u Sarajevu i on je izmedju ostalog spomenuo da bi mogli biti i hormoni u pitanju mada ja ne vidim neke veze utjecaja hormona sa kihanjem...
    Hvala ti mnogo Vasko, divan si
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by Vasko-MK pet 20 lip - 23:44

    Kao alergeni se mogu javiti prasina, polen od cveca , grinje koje si pomenula spadaju u grupi parazita
    ali ptica je vec dobila antiparazitik. Isto respiratorni trakt ptica reaguje na jak miris, posebno neke
    hemikalije na primer lak za drvo, boja, polikolor...Po mom misljenju hormoni ne bi trebali uticati na
    kihanje ali ako je usiljen za parenje, trebas mu smanjiti hranu i davati vise svetlog sjemena.
    Reci mi jesi li pogledala u kakvom je stanju izmet ptice i dali ptica cesto silazi na pod kaveza
    kako bi ceprkala po izmetu i ljuske od hrane i dali na pod kaveza imas mrezu. Ovo te pitam posto kad se
    izmet osusi postane praskat.
    Pozdrav
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by skipi sub 21 lip - 0:10

    Izmet mu je los od prvog dana, ispocetka sam mislila da je to zbog nervoze sto je dosao u novu sredinu, nosila sam ga i na analizu kada sam isla u Zagreb i sve je bilo u redu. Inace, svako jutro se kupa i bas cesto se vrti oko pojilice ali preko noci su mu kakice u redu. Ne silazi na dno od kaveza, kavez ima resetku i na dnu, svaki dan im cistim (imam jos jednog kanarinca koji je skroz ok, udaljeni su oko 1.5m jedan od drugoga) i ne stavljam pijesak nego A4 papir za printanje.
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by veseljko pet 29 kol - 21:14

    koji je lijek najbolji za prehladu ? kanarinci (samo iz jedne letace) kišu i otežano dišu, danas
    sam par komada odnio na vet fakultet i uzeli su uzorak stolice i napravili su bris ždrijela, problem
    je sto su rezultati tek u pon a do tad... moze neki savjet ? za svaki slucaj sam ih nakapao s
    ivermectinom i u vodu im dao enroxil. to ok ?
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK ned 31 kol - 23:18

    Zdravo Veseljko. Najbolje bi bilo sacekati analize i vidjeti o cemu se konkretno radi. Pretpostavljam da ce kolege
    veterinari na osnovu analize postaviti dijagnozu i odrediti terapiju. Nadam se da ce sa pticama biti sve ok .
    Pozdrav
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by veseljko pon 1 ruj - 19:21

    svi nalazi ok a 2 kanarinca uginula a jos jedan u teskom stanju.. dao sam
    na analizu izmet i vet je uzeo bris ždrijela i ništa nisu nasli pa mi preostaje da
    je nesto na plucima il prehlada/propuh .. sutra nosim i ptice na rezudbu pa
    se nadam konkretnijim rezultatima.. s obzirom da nisu nasli nikakvu bakteriju/
    virusa/gljivicu u ptici sta bi moglo bit ?
    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by zelandur pon 1 ruj - 20:03

    veseljko imam ija problema sa 2 tice mislim da nema ljeka vataju zrak na usta znaci disu kroz kljun dava sam i ivertin i tilozin al nikakvog pomaka nazalost
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by veseljko pon 1 ruj - 21:12

    promjena vremena ? propuh (ajmo rec da je nemoguce) ? niske temperature za ovo
    doba godine ? i na jednom sam skuzi kao malu izraslinu na desnom oku (al samo na
    njemu), sta bi to moglo bit ?

    Sponsored content


    Prehlada kanarinke - Page 2 Empty Re: Prehlada kanarinke

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 8:16.