Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
zoran ptice pjevice
Goran Cvetanoski-Coko
Djonatan
bocka
8 posters

    Pitanje za genetičare

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Pitanje za genetičare Empty Pitanje za genetičare

    Postaj by bocka sub 3 kol - 0:28

    Radi se o mutacije majora, u 2011 godini kupio sam nekoliko mutacija po izbora prodavaoca.
    U toku reproduktivne sezone 2012 godine umrle su mi nekoliko ptice ali jedna je bila sedam godina stara i mislim da je od starosti umrla.
    Medjutim radi se o nečemu što meni nije jasno a to je sledeče: jedan par u toku reprodukcije 2012 godine ispilili su četiri mladca u jedno leglo i svi su u roku od dvadeset dana izumrli no jedno od njih je bilo slepo bez oba dve oči što se vidi od sledečih fotografija:
    Pitanje za genetičare DSC07604Pitanje za genetičare DSC07611Pitanje za genetičare DSC07617
    Nakon nedelju dana umrla je i njihova majka.
    Od svuh ptica ostale su mi dve žive ptice i to mužjak od ovog para koje su izlegli slepo pile i jedna ženka od drugog para kojoj je umro mužjak.
    U ove reproduktivne sezone upario sam mužjaka koji je izlego slepo pile sa ženkom iz drugog para kojoj je umro mužjak.
    Kao epilog u ovoj reproduktivnoj sezoni 2013 godine u prvo leglo dobio sam dva mladca koje če te vidjeti na sledečem klipu:
    https://www.youtube.com/watch?v=8WvKnFxGdDs
    pile koje neprestano zeva umrlo je dok ono normalno sada je ljepa normalna ptica i prestavljena je na drugi klip u ovom forumu.
    U sledeče leglo izlegli su se pet piladi od čega dva komada su bili totalno bez oformene oči i uši a reagovali su samo na udar u gnjezdo. Interesantno je što sve ove degenerativne ptice su bile naj krupnije i prvo su one bile hranjene od roditelja.
    Konkretno za ovaj slučaj vidise od ovog klipa :
    https://www.youtube.com/watch?v=Wm3-cpmR42g
    Postavljam pitanje do cenjenih ptičara koje se razumeju u genetici i molim za odgovor, ja kao laik za genetiku smatram da su ove mutacije bile u blisko srotstvo kao brača i sestre i da je to razlog da su se ispiljavali ovakve degenerativne ptice.
    Molim Vas dali sam u pravo ? ako nisam molim Vas objasnite mi usled čega dolazi do ovakvih degerenativnih poremečaja.
    Unapred zahvaljujem na Vaš cenjeni odgovor.

    Pozdrav Bocka


    Zadnja promjena: bocka; pet 17 lis - 14:00; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Djonatan


    Broj postova : 2
    Age : 65
    Location : Subotica
    Registration date : 02.08.2013

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by Djonatan sub 3 kol - 15:54

    jako puno ste zakasnili trazeci razloge pomenute anomalije.puno toga vam moze pomoci sam vlasnik tih ptica ali ako su u pitanju talijani oni znaju podmetnuti ono sto nevalja.puno je mutacija majora krepalo ovde na balkanu kupljenjih bas od talijana.
    Goran Cvetanoski-Coko
    Goran Cvetanoski-Coko


    Broj postova : 49
    Age : 60
    Location : Skopje, Makedonija
    Registration date : 25.06.2013

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by Goran Cvetanoski-Coko pon 5 kol - 0:20

    Djonatan je napisao/la:jako puno ste zakasnili trazeci razloge pomenute anomalije.puno toga vam moze pomoci sam vlasnik tih ptica ali ako su u pitanju talijani oni znaju podmetnuti ono sto nevalja.puno je
    mutacija majora krepalo ovde na balkanu kupljenjih bas od talijana.
                                       

    Ma kakvi italijani i kakvo podmetanje,taj post o anomalijama majora ima drugi znacaj.Naime, cilj takvog posta je javna blamaza odredjenog odgajivaca mutacija majora.Svi dobro znate da se radi o odgajivacu iz B.Luke-Zoranu....Javno postavljena pitanja o problemu starom 1-2 godine neznace nista drugo,vec degradacija pojedinca.                                                                                                                      
    Upamtite dobro sta ce se pisati o ovome za koji dan.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 5 kol - 11:48

    Evo da se i ja javim posto sam indirektno prozvan od Bocke. 
    Slobodno reci da si kupio 2 para od mene i jednu pticu si dobio na poklon! Cim si uzeo ptice odmah si rekao da sam ti uvalio jer tako kazes za svakoga od koga uzmes ptice. Ovo tvrdim odgovorno iz razgovora sa tobom a naravno imam i pismenu potvrdu copy paste!
    Koliko se sjecam jedan par ti je uginuo nakon skoro godinu dana i ostao ti je ovaj par. Takodjer su ti ptice ulazile u vanredni mitar zasto si takodjer mene krivio...i evo najzad si uspio upariti ovaj par. Optuzio si me da sam ti uvalio genetski bolesne i neznam vec kakve ptice. Zaista ovo prvi put vidim i evo javno demantujem tvoje tvrdnje. Kao covjeku mi je zaista zao sto ti se ovo desilo jer sam ti poslao par koji je kod mene vec radio,iz tog razloga sto nemas nikakvog iskustva sa parenjem ptica i sa zeljom da odmah dobijes mlade. Ispalo je obratno...Sve sam ti 100 puta objasnio po broju prstena koje su ptice i sta se dobije od toga sto tebi ni do dan danas nije jasno i za ovo imam dokaz...pljujes po meni na svom forumu i privatno...blokirao si mi forum,skajp, na tel. sii poslao poruku da popricamo muski pa zasto onda neces da se javis??? Koliko vidim sa svima se kacis pa izgleda dosao red i na mene! Stalno ti je smetalo sto sam ja dobar sa ljudima sa kojima ti nisi. E pa neces ti meni odtedjivati sa kim cu ja biti dobar!!! Problem je u tebi Matori. Umjesto da uzivas u zivotu ti se bavis spletkama po forumima ...
    Eto toliko od mene i prvog javljanja jer sad ce vjerovatno da pocne spektakl Smile
    Poz svima,na moru sam...P.S. sad ce me Bocka odmah locirati jer je jucer rekao da mu saljem poruku iz BL i moje teretane!!!SmileSmile
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by ticar pon 5 kol - 13:56

    da su to braća i sestre iz istog gnijezda nebi se ni izlegli iz jaja.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by ERVINO pon 5 kol - 14:09

    Pozzdrav,

    Gospodin Bocka je postavio pitanje iz genetike i za mene je nebitno porijeklo ptica pa bi molio pojedince da se drže teme i da smanje tenzije,,,,,,,

    Anomalija ,degeneracija nije nasljedna osobina već se dešava sporadično na što mogu uticati mnogi faktori. Postoji neka teorija da se kod ptica anomalija sljepoće dešava unutar spolno vezanih kromosona te da je recesivne osobine što bi značilo da oba roditelja moraju imati nekakvu predispoziciju za ispoljavanje te anomalije,,,

    Staga gospodinu Bocki savjetujem da zdrave ptice upari sa pticama koji nisu u nikakvom srodstvu kako bi izbjegao mugućnost dobivanja pomenute anomalije ,,,,,,,,

    Ponavljam sa stanovišta genetike anomalija nije nasljedna osobina već GREŠKA u nasljeđivanju na koju mogu uticati brojni faktori,,,,
    Goran Cvetanoski-Coko
    Goran Cvetanoski-Coko


    Broj postova : 49
    Age : 60
    Location : Skopje, Makedonija
    Registration date : 25.06.2013

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by Goran Cvetanoski-Coko pon 5 kol - 14:32

    ERVINO je napisao/la:Pozzdrav,

    Gospodin Bocka je postavio pitanje iz genetike i za mene je nebitno porijeklo ptica pa bi molio pojedince da se drže teme i da smanje tenzije,,,,,,,

    Anomalija ,degeneracija nije nasljedna osobina već se dešava sporadično na što mogu uticati mnogi faktori. Postoji neka teorija da se kod ptica anomalija sljepoće dešava unutar spolno vezanih kromosona te da je recesivne osobine što bi značilo da oba roditelja moraju imati nekakvu predispoziciju za ispoljavanje te anomalije,,,

    Staga gospodinu Bocki savjetujem da zdrave ptice upari sa pticama koji nisu u nikakvom srodstvu kako bi izbjegao mugućnost dobivanja pomenute anomalije ,,,,,,,,

    Ponavljam sa stanovišta genetike anomalija nije nasljedna osobina već GREŠKA u nasljeđivanju na koju mogu uticati brojni faktori,,,,


    Gospodine Ervino, cjenim Vas odgovor ali mislim da niste skuzili provokaciju,ako gresim unapred se izvinjavam.Kao prvo ovo je stara prica oko ovih ptica i problem je vise puta razmatran sa strane prodavaoca i kupca,i tu nema dileme.A to sto se prica stara 2 godine aktuelizira tek sada je drugo pitanje.Procitajte pazljivije zoranov post da bi uvideli da je u pitanju sasvim druga situacija...Jednostavno je dosao red na njega (Zorana) da bude javno omalovazavan...Taj ''covek'' nemoze biti miran,uvek mu je u mislima da nekoga proziva.To je fakat.
    Pozdrav do Vas...
    Sokoly
    Sokoly


    Broj postova : 31
    Location : Skopje - Makedonija
    Registration date : 21.08.2012

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by Sokoly pon 5 kol - 14:51

    by ticar Today at 12:56
    da su to braća i sestre iz istog gnijezda nebi se ni izlegli iz jaja.


    Ne slazhem se sa ovim! Oche izachi mladi .... Samo ne smes ichi dva puta u srodrstvu jednom U najblizhem srodstvu, a zatim ako opet idete u incest onda se vech moze pochet pokazivat i u fenotipu....
    Nisam geneticar al imao sam 9 ku po genetici na faksu! A sa pticama radim za zivot.

    Kao sto Vam je vech objashnjeno cilj ove provokacije nije neshto nauchiti nego podbadati.... A ako hochemo da budemo objektivni taj i ne zna razliku od intermedijarnog do polovo vezanog naslegjivanja, a o polovo vezanim svojstvima i da ne govorimo, slepi k...c koji jedino sto trazhi je svagja. O tome dali je on gospodin kako sto se Vi njemu lepo obracate samo pogledajte sto je taj " gospodin" sve pisao po ovom a i drugim forumima..... Jednostavno nema jednog jedinog argumentiranog posta, sve su laprdanja. Apsolutno shvacham Zorana, jer je isti taj mene u 23h zvao skajpem da se konsultira za ptice.... Nazalost dragi moji pas se uchi dok je mlad....ovome nema spasa ...apsolutno nema sanse primit dresuru! Prestar je za pocetak. Ili kao sto kazu arapi - " ne uchi majmuna da ti stoji na ruku, jer che jednog dana na glavu da ti se posere".
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by Merlo pon 5 kol - 22:33

    Evil or Very Mad 

    Sponsored content


    Pitanje za genetičare Empty Re: Pitanje za genetičare

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 16:28.