Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+10
ticar
Rasko
ikayke
saso78
bocka
xyz
sestoperac
zvrcko sen
steva318
deny
14 posters

    problem u vanjskoj volijeri ????

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by bocka pon 12 sij - 11:14

    JOŠ BOLJE JE AKO GARAŽA SE IZOLIRA SA VANJSKE STRANE JER POSTOI SPECIJALNA FASADA OD TVRDOG STIROPORA. OVA IZOLACIJA VEOMA DOBRO KORISTI KAKO PREMA HLADNOČI TAKO I PREMA TOPLOTI.
    JEDNOM INVESTIRAŠ I IMAŠ IDEALNE USLOVE ZA LETO I ZIMA.
    SVAKO ZADOVOLJSTVO SE PLAČA.
    žalacST
    žalacST


    Broj postova : 263
    Age : 39
    Location : Kaštela
    Registration date : 20.09.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by žalacST pon 12 sij - 23:24

    deny....tvoja izjava je meni smješna...kažeš pa premjesti ih u manju prostoriju sa prozorom prema jugu..pa da jq imam takvu prostoriju sigurno nebi mora dolazit po savjet...a ovo za čekanje prirodnog ciklusa si u pravu...al taj pristup mi se ne sviđa jer u dalmaciji gotovo da i nema proljeća...nego doslovce iz zime se odmah pretvori u ljeto i budu velike vrućine..a onda je problem zadržat mlade

    tičar...e znam razmišlja sam ja da pregradim garažu...al sra...nje je šta mi i stari koristi garažu...pa je nemogu popola pregradit


    ma neznam mene muči kakvu vrstu grijalice da koristim...imaju oni kao plinski topovi...jel valja to šta...a i nije to vjerojatno dobro jer se osjeti plin kad sagorjeva...ma za iduću godinu sam zacrta napravit malu prostoriju za tiće....moga bi je i sad napravit...al dok je završim počet će sezona a onda se ne isplati tiće selit...
    avatar
    Gost
    Gost


    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Gost pon 12 sij - 23:47

    Ja nisam nikad ima problema sa tim,i kad bi bilo minus,nismu mi nikad na polici mrzli,imam dobru podlogu,jedino mi je mrzla voda kad sam isao na veliko polje malo tice da sirim...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by ticar pon 12 sij - 23:54

    tičar...e znam razmišlja sam ja da pregradim garažu...al sra...nje je šta mi i stari koristi garažu...pa je nemogu popola pregradit[/quote]

    pa prigradi samo kut garaže.

    pa imaš sliku grijalice na mojim slikama ovim zadnjim što sam slika.ja mislim da su u razmnožavanju kanarinaca.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by ticar pon 12 sij - 23:59

    ticar je napisao/la:tičar...e znam razmišlja sam ja da pregradim garažu...al sra...nje je šta mi i stari koristi garažu...pa je nemogu popola pregradit

    pa prigradi samo kut garaže.

    pa imaš sliku grijalice na mojim slikama ovim zadnjim što sam slika.ja mislim da su u razmnožavanju kanarinaca.[/quote]

    ne slike su u uzgajivačnice i volijere.
    avatar
    Gost
    Gost


    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Gost pet 6 vel - 0:12

    a ja planiram da pravim volijeru pored jezerceta sa koi saranima pa sam mislio da iskoristim to tako da pomocu pumpe unutar volijere napravim kao izvor gdje bi se ptice mogle kupati i naravno piti tu vodu, naravno iz jezerceta voda a ta ista da se vraca ponovo u jezerce , znaci ne moze da zamrzava voda ali me brine da li ce biti problem ljeti jer se ona ugrije onako dosta je topla pa me zanima da mi neko iskusniji kaze da li to valja ili ne , i da li mogu kakve bakterije da se pojave opasne po ptice jer kazem ta voda se ponovo vraca u bazen i tako sve u krug , mada se filtrira kroz UV lampu koja je predvidjena za unistavanje bakterija i ostalih mikroorganizama
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Branimir pet 6 vel - 14:16

    Da samo na vodu se skupljaju razni insekti a pogotovo komarci, pa ne znam da li če oni imati kakav štetan utjecaj na ptice!
    avatar
    Gost
    Gost


    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Gost pet 6 vel - 17:00

    ok razmislit cu o tome , mada Bocka makedonac i nije nesto odusevljen sa tom mojom idejom , a jezerce je inace zapremine 5 000 litara , tako da je manja mogucnost da se pojavi neka zaraza nadam se
    deny
    deny


    Broj postova : 58
    Age : 35
    Location : citluk
    Registration date : 22.12.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by deny pet 6 vel - 18:35

    ma to ti je prava stvar, samo naprijed- bit ce im odlicno- ja znam jednoga covjeka i ima volijeru a stavio im je fontanu unutra i svake godine mjesance izvodi u njoj. cheers pozzdrav. DENY
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Rasko pet 6 vel - 19:15

    Fina zamisao, ali dali si razmisljao
    koliko ce ptice da prljaju vodu???
    avatar
    Gost
    Gost


    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Gost pet 6 vel - 20:26

    Rasko je napisao/la:Fina zamisao, ali dali si razmisljao
    koliko ce ptice da prljaju vodu???
    jesam ali to je 5 000 litara plus voda se filtrira kroz filter sa sundjerom i aktivnim ugljem i plus prolazi kroz UV (ultraviolentnu) lampu , a znaci nece bit jezerce u volijeri nego pored a pomocu pumpe bih sproveo vodu u volijeru
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by saso78 pet 6 vel - 20:59

    Ako procistavas vodu ideja ti je super,oni ce cjelo vreme piti svezu vodu i naravno da se kupaju,samo imaj neko resenje ako ti pumpa od neki razlog ne radi,primer nemanje stuje ili neki drugi problem,znaci moras imati vodu u letilicu.
    avatar
    Gost
    Gost


    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Gost pet 6 vel - 22:23

    ok hvala nisam o tome razmisljao ali imat cu to u vidu

    Sponsored content


    problem u vanjskoj volijeri ???? - Page 3 Empty Re: problem u vanjskoj volijeri ????

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 10:09.