Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+60
Jack Sparrow
zlajozd
emirgrdelin
kovac rupa
Mutacije Danilo
picolet
sgobin
waterslager bitola
Vrbanja
echeberija
patrik
pero
Vasko-MK
hercegovac
zoranV
Renato.M
crv
faganel
mutacija
ivanu
vlado
Boban NA
PESTI
ERVINO
Dule
seadriver
MARIN
komiza
many
Carduel
Dax BG
zoran ptice pjevice
krnjolac
carduelismo
mipticar
kekic123
opalnaissus
dr.nenad86
topaz
krepat ma ne molat
klokkende
sestoperac
kreso
Miljenko
malinois
bocka
xyz
instantbrain
ikayke
riberi
Fago
steva318
zvrcko sen
žalacST
Branimir
lord189
vladan bg
saso78
Dean
ticar
64 posters

    paraziti kod ptica

    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK uto 31 srp - 23:19

    Hvala ti. Siguran sam da ces ovim tretmanom unistiti gamad zauvek.
    Ja bih dezinfikovao letjelice preventivno.
    Pozdrav Very Happy
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by krepat ma ne molat pet 2 stu - 20:36

    Fago je napisao/la:Steva,
    iako ptica škripi nije sigurno da ima grinje zračnih vrečica. Uhvati je u ruku i smiri ili je promatraj dok spava - u tim slučajevima ako KONTINUIRANO škripi velika je vjerojatnost da su grinje.
    Treba biti oprezan jer može biti od najobičnije prehlade do....
    Uglavnom, ako su grinje ptice tretiraj 2 puta. Drugi put nakon 21 dan jer je toliko potrebno da se ličinke razviju. (Sredstva ne djeluju protiv ličinki!).
    Ja koristim Scatt, ali možeš sve što je Dean napisao.
    Još je potrebno napomenuti, da ikao je ptica izlječena rupe na zračnim vrečicama mogu biti toliko velike da ptica iako je očišćena od tih parazita i dalje škripi.
    Eto nadam se da sam pomogao,
    pozdrav,
    Može li ADVANTEX umjesto FRONTLINEA?
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK pet 2 stu - 23:32

    Pozdrav prijatelji. Da se nadovezem zadnjem postu. Ukoliko se radi o plucnim parazitima
    ili kako ih nazivamo grinje, tu ne pomaze Frontline posto on deluje samo na ekto parazite.
    Pomenuti Advantex i Scatt ne znam koji sastav imaju, ali za Ivermektin sam siguran da deluje
    na grinje. Najbolje u obliku Pulmomektina, posto je doziran za manje ptice.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by krepat ma ne molat sub 3 stu - 1:10

    Kako se daje taj Ivermektin?Navodno se grinje riješava i kapanjem na tjeme,mislim da sam to pročitao ovdje.Ptica škripi kad spava i kad je uhvatim u ruku,naravno nisam siguran dali je grinje ili prehlada ili nešto treće.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Vasko-MK sub 3 stu - 16:38

    Ivermektin se daje iza glave, tacnije sa desne strane vrata gde prolazi jugularna vjena ( vena jugularis ).
    Kad se raspuha perje vidi se ova vjena, debljine konca za sivenje. Sto preciznije nakapas na nju, to bolje.
    Apliciran na ovaj nacin ivermektin ulazi u krvotok ptice i za kratko vrijeme pocinje djelovati na ekto, edno
    i parazite pluca. Daje se jedna kap.
    Pojedini pticari, posebno odgajivaci kanarinaca pjeva apliciraju ivermektin niz kljun ptice, imas opisano
    detaljnije u ranijim postovima gde je Malionois pisao svoj nacin tretiranja ptica protiv parazita. Na ovaj
    nacin ivermektin deluje trenutno i ubija grinje. Pozeljno je zajedno sa ivermektinom da se ptica tretira i
    antibiotikom, ako je vise zahvacena grinjama jer kad oni uginu ostaju rupice gde su boravili a te rupice su
    potencijalna zarista infekcije. Naravno posle tretmana ili u toku tretmana , kombinirano se pticama daju i vitamini.
    Najpre utvrdi tacnu dijagnozu, dali ptica skripi zbog grinja ili je mozda drugi razlog .
    Puno pozdrava
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Renato.M sub 3 stu - 20:16

    Vasko-MK je napisao/la:Pozdrav prijatelji. Da se nadovezem zadnjem postu. Ukoliko se radi o plucnim parazitima
    ili kako ih nazivamo grinje, tu ne pomaze Frontline posto on deluje samo na ekto parazite.
    Pomenuti Advantex i Scatt ne znam koji sastav imaju, ali za Ivermektin sam siguran da deluje
    na grinje. Najbolje u obliku Pulmomektina, posto je doziran za manje ptice.
    Vasko ne širi netočne podatke. FRONTLINE COMBO , ponavljam COMBO odlično dijeljuje na grinje i ........Pozdrav!
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by krepat ma ne molat sub 3 stu - 20:27

    Sastav Advantexa:100mg/ml imidaciopride,500mg/mlpermethrin.
    Možda bolje da kupim taj FRONTLINE COMBO nego vršit pokuse.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Renato.M sub 3 stu - 20:36

    krepat ma ne molat je napisao/la:Sastav Advantexa:100mg/ml imidaciopride,500mg/mlpermethrin.
    Možda bolje da kupim taj FRONTLINE COMBO nego vršit pokuse.
    Pozdrav Robi.
    Frontline Combo je ispitan sa moje strane i više od pola pulskih članova ga koriste. Jedan naš pulski forumaš je ispitivao neki drugi preparat kojeg su mu preporučili u vetrinarskoj pa je te godine ostao bez ptica. Razmisli...
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by sestoperac sub 3 stu - 21:07

    Malinois je napisao post o tretmanu sa Ivermektinom. Iskreno, prosle godine nisam imao m''a da ga primjenim na pticama jer sam mislio da je prejak otrov...

    ove godine sam nabavio 5 ml Ivermektina ( cist injekcioni rastvor, koriste ga veterinari za šugu kod ovaca ) Tilogal V se ne proizvodi pa sam nabavio Tilozin tartarat (Veterina doo Hrvatska) i vitamin Promotor L.

    Potpuno sam slijedio Malinoisov raspored osim sto sam tilozin davao 3 dana i izmedju njega i promotora jedan dan pauza sa cistom vodom. Sve ukupno je trajalo 17 dana. FAunu nisam tretirao, samo kanarince.

    Vjerovali ili ne, ni na jednj ptici nisam primjetio ni jednu nuspojavu, a eksperimentisao sam, pa sam nekima stavio i po 2-3 kapi sa obje strane vrata, po kap sa obje strane kljuna i sve je proslo OK.

    Napomenuo bih da sam namjerno koristio Tilozin proizvodjaca Veterina doo jer je ubjedljivo najbolji ( i najskuplji) i ide 1 gram ( 3 pune kasikice od karotina) na 2 litra vode. Obavezno kad se spravlja prvo se sipa tilozin pa onda voda ( obavezno mlaka). Promotor L ide 35 kapi na 1 litar vode.

    Preporucujem svima...

    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sub 3 stu - 23:30

    krepat ma ne molat je napisao/la:Sastav Advantexa:100mg/ml imidaciopride,500mg/mlpermethrin.
    Možda bolje da kupim taj FRONTLINE COMBO nego vršit pokuse.

    Njime ces uspjesno rjesiti jedino ekto-parazite ( tekuti, perojedi ) na pticama i u kavezima.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sub 3 stu - 23:54

    Renato.M je napisao/la:
    Vasko ne širi netočne podatke. FRONTLINE COMBO , ponavljam COMBO odlično dijeljuje na grinje i ........Pozdrav!

    Pozdrav prijatelju. Mozda si u pravu, ne osporavam tvoje iskustvo oko koriscenja Frontline Combo. Jedino
    pisem ono sto sam ucio a to je sledece :
    - Frontline je sastav fipronila, koji ne deluje preko krvi ptice nego se apsorbuje u sebumu ( masni zastitni sloj
    koze kod zivotinja i ptica ) i na taj nacin stiti od ekto-parazita.
    Koliko ja znam postoji jedino za pse i macke, specijalno za ptice ne znam dali ima. Opet kazem, pisem ono sto
    sam ucio, nemam iskustva u primjeni ovog preparata protiv plucnih i parazita zracnih vrecica.
    Inace koristim Ivermektin 1 % injekcioni uljani rastvor, kap iza vrata isto i 2 puta godisnje helmintik Nilverm
    protiv endo parazita. To su moja iskustva. Evo jedan link o Frontline COMBO :

    http://www.monalineterriers.com/component/k2/item/674-frontline-combo-ampula-za-pse-10-20-kg

    Puno pozdrava

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Renato.M ned 4 stu - 13:30

    Pozdrav Vasko.
    O.K., tko je napisao taj link napisao ga je samo za ljubitelje psa i mačaka , nas ljubitelja ptica ima jako malo u usporedbi sa tim prvim.
    U linku lijepo piše da je Frontline combo uz ostalo i ACARICIDAN. Znaš li šta su ACARI ?
    Još jednom lijep pozdrav posijetiteljima foruma i bez straha koristite Frontline Combo ampule i za vaše male leteče ljubimce, naravno u količinama i načinu kako smo još davno lijepo obijasnili.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by sestoperac ned 4 stu - 16:02

    Evo opet da se umijesam...

    Kao sto sam napisao Ivermektin nisam stavljao stiglicima jer iz iskustva drugih - ne podnose ga bas najbolje...
    KAd sam u veterinarskoj uzimao Ivermektin, veterinar mi rece da je jako djelotvoran i kod pasa, kad se usugaju, pa kad ne pomogne ni Frontline ni Advantix ni Neostomosan onda koriste Ivermektin, u razmacima od 7 dana ( 3X ) ubrizgavaju ga pod kozu ( 1 ml na 33 kg tjelesne mase) ALI u slucaju Skotskog ovcara i nekih vrsta terijera i najmanja kolicina je pogubna.

    Do sada sam koristio frontilne i u spreju i iz ampule i nikad nisam imao neku nuspojavu, ali sam cuo da je ovaj koji se sada prodaje po veterinarskim ambulantama kineski...znaci nije original...
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by echeberija ned 4 stu - 19:49

    Neki od vas kad obajasnjavaju ne preciziraju na koje ptice se odnosi to sto vi pricate, ja sam prosle godine potrosio jednu ampulu frontline comboa za male pse do 10kg na sva ptice, kanarince i malo faune, i bio sam prezadovoljan, mada je stitio malo manje nego sto ovde pricate oko 4 meseca onda sam vec nalazio tekuti, plus je ovde neko napisao da stiti i od komaraca sto kod mene nije bio slucaj jer sam imao ranice na noktima kod ptica, uglavnom kanarinaca i to su ranice od ujeda komaraca i nalaze se obicno oko nokta.
    Ove godine sam zakasnio sa tretmanom, nisam svo vreme sa pticama, ovog puta samo fauna, usla je u nagon za parenjem i nisam smeo da ih hvatam da bih stavljao, bilo je problema ali nije bilo strasno. Naravno u buduce nista vise ne prepustam slucaju.

    Da preciziramo, za faunu, ne ivermektin nego Frontline combo, jel samo preparat ili ga kombinovati kao sto ste opisali da radite kod kanarinaca sa antibiotikom i vitaminom?
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Vasko-MK pon 5 stu - 17:04

    Renato.M je napisao/la:Pozdrav Vasko.
    O.K., tko je napisao taj link napisao ga je samo za ljubitelje psa i mačaka , nas ljubitelja ptica ima jako malo u usporedbi sa tim prvim.
    U linku lijepo piše da je Frontline combo uz ostalo i ACARICIDAN. Znaš li šta su ACARI ?
    Još jednom lijep pozdrav posijetiteljima foruma i bez straha koristite Frontline Combo ampule i za vaše male leteče ljubimce, naravno u količinama i načinu kako smo još davno lijepo obijasnili.

    Zdravo prijatelju. Znam da i grinje spadaju i grupi ACARA i uopste ne sporim da Frontline COMBO je ACARICIDAN
    odnosno ubija acare. E sad mozes li ti objasniti kako ovaj preparat ubija acare odnosno grinje koje parazitiraju
    i zracnim vrecicama ptice, kad on ne dolazi u dodir sa njima posto je njegovo djelovanje u sebumu ( zastitnog
    masnog tkiva koze ) i tamo njegove komponente Fipronil i S-metopren ostaju do kraja djelovanja.
    Tacno je da sam ja u veterinarskoj skoli ucio primjenu kod pasa i macaka, ali djelovanje je jednako, koliko
    sam ja upucen teoretski, posto ga u praksi nisam primjenio do sad.
    Medjutim ne iskljucujem mogucnost da ako je Frontline COMBO u obliku spreja, samim spricanjem ptica preko
    disnih puteva unese preparat u zracne vrecice, tad je vec druga prica. Ali opet bi bilo bolje ako si ti vise
    upucen da pojasnis djelovanje, koristilo bi svima na forumu.
    Izvinjavam se ako sam nesto pogresio, cisto prijatelski razmatramo temu.
    Pozdrav svima cheers
    avatar
    picolet


    Broj postova : 31
    Age : 54
    Location : Skopje Makedonija
    Registration date : 21.11.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by picolet pon 5 stu - 17:50

    Evo malo artikla o ovoj temi

    http://www.nfss.org/articles/article/disease/airsack-mite.html

    http://www.nfss.org/articles/article/disease/airsack-mite2.html

    Evo malo teksta kako deluje ivermectin:
    Mode of action:
    This action involves a chemical that serves as a signal from one nerve cell to another,or from a nerve cell to a muscle cell.This chemical a neurotransmitter is called gammaaminobutyric acid or GABA.Ivermectin stimulates the release of GABA from nerve endings and enhances binding of GABA to special receptors at nerve junctions thus interrupting nerve impulses- thereby killing the parasite.

    pozz




    avatar
    Mutacije Danilo


    Broj postova : 14
    Age : 67
    Location : Banja luka
    Registration date : 29.11.2012

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Mutacije Danilo čet 20 pro - 11:59

    Moze objasnjenje sta je TRIMETOPRIM koji sadrzi sulfa preparat?
    ZA sta on sluzi? hvala unapred
    kovac rupa
    kovac rupa


    Broj postova : 15
    Age : 44
    Location : rupa,rijeka
    Registration date : 20.11.2012

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by kovac rupa ned 27 sij - 21:48

    pozdrav,cini mi se da kanar. muski ima grinje imislim ga tretirat sa frontline,ukoliko ozdravi da li ga je preporucljivo koristit za parenje ovu sezonu?
    emirgrdelin
    emirgrdelin


    Broj postova : 167
    Location : Mostar
    Registration date : 07.01.2013

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by emirgrdelin ned 27 sij - 21:51

    kovac rupa je napisao/la:pozdrav,cini mi se da kanar. muski ima grinje imislim ga tretirat sa frontline,ukoliko ozdravi da li ga je preporucljivo koristit za parenje ovu sezonu?
    Ako predju sa njega grinje ako ih nema mozes slobodno parit pogotovo ako paris tamo 5 6 mjesec mozes nije ga bolest ufatila pada nemozes
    kovac rupa
    kovac rupa


    Broj postova : 15
    Age : 44
    Location : rupa,rijeka
    Registration date : 20.11.2012

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by kovac rupa ned 27 sij - 22:10

    hvala
    zlajozd
    zlajozd


    Broj postova : 16
    Age : 58
    Location : Zadar
    Registration date : 13.03.2015

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by zlajozd sub 13 lip - 23:22

    a pomoćena kopriva 24 sata pa je staviti u kadicu za kupanje,uz put uništava i grinje u kljujnoj šupljini ????? je li to opasno ako kopriva peče ko'' sam vrag ??????????????
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Jack Sparrow uto 1 ruj - 19:44

    večer...
    trebam pomoć pod hitno...
    uginuo mi jedan među boljim grdelinima...
    čistio ima gajbe sve komplet i taj dan pivao ko lud...dolazim s aposla i idem kao obično svaki dan obaći ptice a on već na podu...
    sama kost i koža od njega...
    jednostavno nisam moga niš primijetiti kod njega jer je bio sasvim onako ok u gajbi...
    što im mogu dati kao perventivu za ostale...i od čega je tako osušio ako sam kod njih svaki dan i svaki dan nova hrana i voda...sa vitaminima unutra...
    dajte neki savijet...što da kupim i dam ostalim pticama...
    pozdrav
    MarinV
    MarinV


    Broj postova : 28
    Age : 39
    Location : Split
    Registration date : 09.04.2013

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by MarinV sri 2 ruj - 10:07

    Potpuno isti slucaj kod mene, samo sa 2 uginula...

    Hrana svaki dan nova, voda 2 puta dnevno, voce, povrce, vitamini...
    Jutros je drugi uginuo, trbuh crvenkasto-ljubicast, kost trbusna izrazena (u sikiru) i skroz mrsav (kokcidioza pretpostavljam??!?!)...
    Stolica mu nije smrdila i nije bila u ritko. Prvi je bez nekih vidljivih simptoma uginu, dok je drugi 1-2 dana izjutra malo kaputava.

    Zanimljivo je da mi se ovako vec i prije desavalo i uvik 1-2 grdelina bi ugibala u kratkom roku (5-10 dana razmak) i onda sve opet normalno.
    Takodjer je zanimljivo da mi ovo pogadja samo grdeline, jer lugarini, verduni, bastarde, frzelini do sada, hvala Bogu, nisu nikad poprimili ove simptome i ugibali iz ovog razloga.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Jack Sparrow sri 2 ruj - 21:09

    najgore je to što uopće nisan ništa primijetio...nije dava znakove da je bolestan...leti po gajbi i piva i drugi dan on na podu krepan...a suh skroz...
    daj mi reci dali imaš kakve ljekove pa da pošalješ mi,ja ti platim...ili kako mogu naručiti i di pa da mi pošalju...na otoku sam i nemam uopće ništa ponude za ptice...
    nemam koga pitati da mi neš kupi kad neznam što da kupim...
    volio bi imati neke ljekove pa da mi se nađe...da imam za svaki slučaj...
    aj ako što doznaš molin te javi mi na pm...
    lipi pozz
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by skopski maestro ned 4 lis - 0:37

    Moj josipe svak ima takav slucaj kod ptica....idem veterinaru i trazim preventivu...i on meni kaze ..nemoj davati zdravoj ptici lijekove ko preventivu .i on meni keze ...dali ti uzimas lijekove kad si zdrav hahahahah..ja mu reko---- doktore jasam slobodan i radim stogot hocu, a dok ptica je zatvorena i tu jede pije i sere i dise ,,[znaci nije isto}.......josipe prikane ja mojim pticama dajem dva do tri dana mjesecno antibiotik da piju

    Sponsored content


    paraziti kod ptica - Page 12 Empty Re: paraziti kod ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 19:22.