Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Prstenovanje ptica

    zako
    zako


    Broj postova : 334
    Age : 55
    Location : Osijek
    Registration date : 02.02.2012

    Prstenovanje ptica Empty Prstenovanje ptica

    Postaj by zako sri 11 srp - 23:47

    Strašno sam zbunjen po pitanju prstenja za označavanje mladih. Konkretno me zanima za žakoe i češljugare. Kod nas vidim da postoje dvije vrste prstenja, metalni i plastični, različite oznake na prstenju (negdje je veličina izražena u mm, a negdje slovnom oznakom), a na posljetku je razlika i u boji, ima ih crvenih i plavih a sva su za 2012.g.

    Možete li mi malo pojasniti koji su pravi i po zakonu ispravni kako ne bih imao problema prilikom registracije uzgoja? Htio bih na jesen naručiti prstenje za 2013.g. od koga i koje prstene da naručim?
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Prstenovanje ptica Empty Re: Prstenovanje ptica

    Postaj by ERVINO čet 12 srp - 0:00

    Pozdrav,

    Postoje prstenovi Hrvatskog ornitološkog saveza i prstenovi Saveza malih životinja ,,,, Preporučujem učlanjenje u društvo Osijek (članica Hrvatskog ornitološkog saveza)te nabavku extra tvrdih prstenova slovne oznake V profila 11,0 mm za Vaše žakoe Very Happy Kontakt osobu pronađite na internet stranici Osječkog društva,,, sretno ,,,
    zako
    zako


    Broj postova : 334
    Age : 55
    Location : Osijek
    Registration date : 02.02.2012

    Prstenovanje ptica Empty Re: Prstenovanje ptica

    Postaj by zako čet 12 srp - 11:26

    Evo sam saznao odgovor direktno od nadležnog ministarstva.......
    Prstenje može biti crveno od Orintološkog saveza, a može biti i plavo direktno od ovlaštenog distributera.
    Ne mora se biti član niti jedne udruge.
    Za ministarsvo je jedino bitno da su prsteni zatvoreni, a od koga i preko koga su naručeni, te koje su boje i sl. za njih nije bitno. Pred zakonom vrijede svi isto.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Prstenovanje ptica Empty Re: Prstenovanje ptica

    Postaj by ERVINO čet 12 srp - 12:00

    žako je napisao/la:Evo sam saznao odgovor direktno od nadležnog ministarstva.......
    Prstenje može biti crveno od Orintološkog saveza, a može biti i plavo direktno od ovlaštenog distributera.
    Ne mora se biti član niti jedne udruge.
    Za ministarsvo je jedino bitno da su prsteni zatvoreni, a od koga i preko koga su naručeni, te koje su boje i sl. za njih nije bitno. Pred zakonom vrijede svi isto.


    study study


    Sponsored content


    Prstenovanje ptica Empty Re: Prstenovanje ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 13:53.