Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+10
kreso
Fago
steva318
saso78
trnar
vladan bg
Branimir
xyz
žalacST
ticar
14 posters

    slike volijera i uzgajivačnica

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by kreso pon 19 sij - 1:18

    mene zanima jedna stvar u vezi volijera,da li je moguce "automatizirat"volijeru na koji nacin tj, regulirat hranjenje i vodu na duzi period ako je moguce a to bi napravia kad iden u split na godisnji da ne moran uvik trazit kome bi ostavia tice ,cuja san da se to moze zna li ko ista o tome ajmo iskusni
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Dean pon 19 sij - 15:54

    moze Kreso ali ipak ja bi nekome pustio neka to svako toliko malo provjeri...imaš one automatske hranilice za kupiti, i staviš sistem vode na kap koi ide iz jedne velike bačve samo uvijek može zakazati nešto, pa da ne bi bilo iznenadjenj kad se vratiš
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by ticar pon 19 sij - 16:02

    Dean je napisao/la:moze Kreso ali ipak ja bi nekome pustio neka to svako toliko malo provjeri...imaš one automatske hranilice za kupiti, i staviš sistem vode na kap koi ide iz jedne velike bačve samo uvijek može zakazati nešto, pa da ne bi bilo iznenadjenj kad se vratiš


    ili spojiti izdubljenu cijev u volijeru i kroz nju pustiti lagano vodu,normalno drugi kraj spojiti na odvod Laughing
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Dean pon 19 sij - 16:03

    ticar je napisao/la:
    Dean je napisao/la:moze Kreso ali ipak ja bi nekome pustio neka to svako toliko malo provjeri...imaš one automatske hranilice za kupiti, i staviš sistem vode na kap koi ide iz jedne velike bačve samo uvijek može zakazati nešto, pa da ne bi bilo iznenadjenj kad se vratiš


    ili spojiti izdubljenu cijev u volijeru i kroz nju pustiti lagano vodu,normalno drugi kraj spojiti na odvod Laughing

    i kad dodješ doma račun za vodu veći nego što koštaju sve ptice zajedno lol! lol!
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by saso78 pon 19 sij - 19:22

    Kreso ja bi na tvome mestu dao poverenje nekom mladog zaljubljenika u ptice i objasnio kako da ih hrani i mirno bi isao na more.
    I nemaces nikakve zajebancije za racun za vode... Smile
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by kreso pon 19 sij - 23:47

    ma neki uzgajivaci su mi ode napunili glavu da tako nesto postoji i da dobro funkcionira a i doli u splitu mi je dusko matosic to spominja pa ne znan vidit cu jos
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Dean pon 19 sij - 23:55

    pa sigurno da postoji ali nije baš 100 % sigurno

    pa čekaj tek sad vidim da si ti u Trevisu...to ti je 100 km od Udina pa skoci do Gregorutia i nabavi si sve što ti treba... ima sve što ti padne na pamet za ptice evo ti site

    www.ornitalia.com
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by kreso uto 20 sij - 0:25

    e fala ti care!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Gost sri 4 vel - 22:11

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Img4631fp6.th
    a ovo su moji ljubimci nadam se da je vidljivo jer ovo radim prvi put Very Happy
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by steva318 sri 4 vel - 22:19

    Lepo, lepo! Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by bocka čet 5 vel - 0:52

    TONI BRAVO,
    VOLIM VIDETI OVAKO LEPE I ČISTE KAFEZE.
    POZDRAV
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Branimir čet 5 vel - 15:42

    Toni jako dobre slike i ove krletke i ja imam i jako sam zadovoljan s njima, super1
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by xyz čet 5 vel - 16:16

    Zanimljiva ti je ona kanarinka s grdelinom.

    Da li joj je otac crveni mozaik, a mati žuta?

    Ako ti uspiju te baštarde s grdelinom, bit će ljepe boli glava.. Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Branimir čet 5 vel - 16:19

    Da stvarno ima lijepu boju jako zanimljivo bi moglo biti ako uspije dobiti mlade.
    avatar
    Gost
    Gost


    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Gost pet 6 vel - 20:54

    Ma da naravno!crveni mozaik x žuta intezivna samo se nadam da će nešto biti. ona leži na praznom jaju "nije oplođeno" a pustio sam je ovaj "turnus" od 13 dana sutra moram dignut jaje.grdelin još nije spreman
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by xyz ned 8 vel - 2:40

    E, malo si požurija s grdelinom.

    Jel bi ti bolje bilo da napraviš pregrade između ptica, da kanarinke koje leže u gnjezdu ne vide mužjake i obrnuto?
    avatar
    Gost
    Gost


    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Gost ned 8 vel - 21:20

    Dobra ti je ideja Dražene samo što ove moje gajbice nemaju predviđen otvor za pregradu.
    Mogao bih ja nešto provizirati.Malo jesam požurio što se tiče grdelina zaista nije spreman i pjesma mu je slaba,ali nije me briga spreman sam čekati mlade ako treba i do dogodine samo da se oni dobro prihvate.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by xyz ned 8 vel - 21:35

    Pa možeš nabavit neki veliki ormar, pa unutra improvizirati pregrade.

    Ovako kad mužjak gleda ženku i pjeva joj, želi pariti, može ti se ona dignit s gnjezda ne daj bože, jer ga vidi.

    Šteta šta si onu lipu crveno žutu kanarinku pripremija puno prije grdelina..

    Pari nju sada opet sa svojim ocem šta je najdonji desno, da pojačaš mozaičnost u njihove djece.

    A u 5. mjesec stavi je s grdelinom, valjda će ga tit prihvatit posli kanarinca..
    avatar
    Gost
    Gost


    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Gost ned 8 vel - 22:06

    Ma njezinog oca sam stavio s mozaičnom ženkom,ne želim ga sad "tramakat"jer se dobro prihvatio s ženkom,a neki iskusniji uzgajivači su mi rekli za problem prihvaćanja gredelina i
    kanarinke s druge strane neželim šarat puno nego bih volio imat lijepe tice mislim što se boja tiče.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by xyz uto 10 vel - 13:02

    Već imaš Wink
    avatar
    Gost
    Gost


    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Gost uto 10 vel - 18:19

    a ovako je kod mene za sada slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Zaforum1or8.th slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Zaforum2us8.th slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Zaforum3qg5.th slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Zaforum4pb6.th slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Zaforum5it0.th a na ljeto ili jesen pravim i volijeru 3,5mx3,5m a visinu jos ne znam koliku cu stavit (ova prva slika je sjeverna terasa a ove ostale juzna terasa
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by bocka uto 10 vel - 22:00

    VRLO PEDANTNO I LEPO SREĐENO KO MALA IZLŽBA.
    BATO DA SAM NA TVOM MESTU JA BI NAPRAVIO REGALE NA OBA DVE TERASE I TAKO BI DOBIO PUNO VIŠE U PROSTORU.
    KAKO SI ZAŠTITIO PTICE OD SUNCA NEZNAM ALI TO JE NAJVEŠI PROBLEM.
    MEĐUTIM KADA BUDEŠ NAPRAVIO VOLIERU ONDA SVE ČE SE PROMENITI NA BOLJE.
    POZDRAV
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Dean uto 10 vel - 22:05

    slažem se sa bockom, ja bi isto regal stavio, što se sunca tiće ja sam kad sam držao ptice na terasi, imao jednu roletnu nisu skupe i lako se montiraju, inače sve 5 volim kad je tako sve fino o rganizirano Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Gost uto 10 vel - 22:22

    I meni se ovo svidja Very Happy Pedantno nema sta Cool
    Nista ja tu ne bi 'diro
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by steva318 uto 10 vel - 22:35

    Lepo, lepo... Very Happy

    Sponsored content


    slike volijera i uzgajivačnica - Page 2 Empty Re: slike volijera i uzgajivačnica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 15:10.