Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
vlado
trevor
crv
krstokljun
many
zlatna vuga
Branimir
alann
franeperuzovic
MilanNish
malinois
Boban NA
krnjolac
saso78
PESTI
zvrcko sen
xyz
Merlo
sestoperac
Pinjac
ticar
lord189
Rasko
steva318
Zvrcko
seadriver
vladan bg
DjordjeVet
Fago
milos0205
bocka
35 posters

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many ned 1 sij - 16:33

    tnx bocka,daj ma nisi mator samo imaš dugi staž života,pozzz many
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many ned 1 sij - 16:52

    kolika je cijena bocka nigdje ne piše i koliko je dostava,po kilometru ili težiniovi za slavuje kliko si platio po komadu
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many ned 1 sij - 16:53

    many je napisao/la:kolika je cijena bocka nigdje ne piše i koliko je dostava,po kilometru ili težini ovi za slavuje koliko si platio po komadu
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by bocka ned 1 sij - 20:46

    many je napisao/la:kolika je cijena bocka nigdje ne piše i koliko je dostava,po kilometru ili težiniovi za slavuje kliko si platio po komadu

    Cena F-co Skoplje izlazi oko 0,40 eura po komad.
    U ceni malo utiče i broj prstena koju naručis ali i tebe če od prilike toliko da košta.
    Ja naručujem aluminske od 2,70 mm.
    Takodje i slavuji koriste iste prstene.
    Kod mekoklunaca noge su tanke i 2,70 mm. je pravi prsten.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many ned 1 sij - 20:57

    hvala,šteta što je sve ilegalno,kome da prodam kad se uzgoji,za mene dovoljno jedan,ostalo što sa time,pustiti or what
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by bocka pon 2 sij - 0:36

    Raspevani slavuj nema cenu, to je ptica koja se čuva za svoj gušt.
    Svako ko čuva slavuje mora imati bar dobra dva pevača jer nikad se nezna kad če slavuj da ti otpjeva zadnju pesmu.
    Sa (mladim) slavujima treba strpljivo da se radi jer moraš čekati najmanje godinu dana kako bi oformio svoju pesmu i još godinu dana dok je usavrši.
    Da je lako čuvati slavuje svi bi ih imali kao štiglice i ostale ptice FE.

    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many pon 2 sij - 13:06

    to znamo ti i ja zar ne,onda očito malo cijenim svoj rad
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by trevor sri 1 kol - 20:27

    Bobice zove, sad im je sezona. Dajem ih svakodnevno, a ovakve 2 posude idu i za zimu na cuvanje. Ovo je zakon za grmusu i kosa i drozdove, a boga mi i slavuji ih rado uzimaju.
    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01501cr

    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by trevor sub 20 lis - 14:55

    Moj nacin pripremanja hrane za insektivorne ptice
    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01561oy



    Sastav: mravlja jaja, licinke, leteci mravi, crvi brasnari, ugnjecena jabuka + CeDe softbill food & Padovan gran patee universal u odnosu pola pola.

    Poz
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by bocka sub 20 lis - 15:33

    Trevor-e, kad bi se i ja hranio sa ovakvom hranom siguran sam da bi i ja pjevao ko slavuj affraid
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by trevor sub 20 lis - 16:03

    @Bocka, ma spreman sam i zvezde s neba da im skinem ako treba:D Je l vidite ovde sad razliku izmedju velikih i malih mravljih jaja, o cemu smo pricali? Ako se pazljivije pogleda, mogu se i mravi videti, oni mali zuti.

    Elem, gledam svaki dan da izostavim neku od gore navedenih komponenti a ubacim nesto drugo, radi raznovrsnosti. Samo brasnari idu svaki dan, ostalo se menja. U opticaju su razne bobice i voce, mlevena konoplja, mleveni lesnik i tvrdo kuvano i narendano govedje srce. Ovo dajem i grmusama i slavujima, s tim sto grmusama ide i posebna + doza voca, pretezno jabuka ili grozdje, sad je sezona toga.

    Poceo sam da udaram temelj za jos jednu volijeru konacno, trenutno se mucim kao isus vadim neke velike panjeve iz zemlje, kicma mi vibrira od udaranja krampom i sekirom, prokleti panjevi se zadesili na pogresnom mestu Very Happy

    Evo uvecana slika jaja
    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01560u

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by bocka sub 20 lis - 16:25

    Ivane,
    Trebam li šta pisati kad sve znam o tebi.
    Ajde pokaži svoje ptice jer u tebi vidim budučeg pravog ljubitelja svih mekokljunaca.

    Pozdrav od čika Bocke
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many ned 21 lis - 14:30

    dobrodošao u klub insektivor lovera cheers
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by trevor ned 21 lis - 15:13

    Bice slika, ima vremena. Snimicu neki klip cim dobijem nazad fotoaparat.
    Ja sam ljubitelj odavno Very Happy

    Pozz
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by trevor sub 27 lis - 20:28

    Razmisljao sam da li da otvaram novu temu povodom toga sto zelim da predstavim, ali posto je ovo najsira tema u vezi insektivora resio sam da postavim tu.

    Jos letos sam poceo sa planovim i izgradnjom nove volijere. Imao sam tacnu viziju kako hocu da sve to ispadne tako da je brzinu ucinka kontrolisala jedino finansijska situacija. Metalni deo volijere je zavrsen pre nekoliko meseci, postavljena je zica i sve prefarbano auto lakom 2x, evo i slike:
    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01492wv



    Sledeca stvar, dvoumio sam se izmedju dve lokacije jer mi je dvoriste prostrano, prva varijanta je bila da se postavi izmedju dva ogromna lesnika ali sam to eliminisao jer na tom mestu nije moguce adekvatno zastititi volijer od svih vrsta gamadi i grabljivica. Stoga sam resio da je postavim na mestu sa sledece slike, uz zid. Beneficije tog mesta su mnoge, em ce dve strane biti zasticene zidom i zidanim objektom, iza je velika krosnja koja ce izvanredno regulisati period sunceve svetlosti u toku dana. Jos jedna stvar, manje vise bitna je sto na tom mestu imam sagradjen potocic sa malim bazenom gde voda tece i filtrira se. To ce se nalaziti unutar volijere, mislim da ce pripomoci da se stvori vrhunski ambijent za tu vrstu volijere, namenjene mekokljunim pticama. Tekuca voda+cvece i bilje=insekti , sto ce odgovarati pticama a tu je i taj neki dodatni vizuelni efekat za oko posmatraca. Slika:
    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01567fw


    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01073eb



    Zanemarite nered i ostalo okolo, sve je ovo jos tek pocetak posla. Zid ce biti resen, svakako nece ostati onako beo i busan, plan je da se uz zid zasadi neka puzavica. Od bilja unutar volijere su vec zasadjeni 2 ringlova, sad cu u jedan cosak zasaditi busen malina, a u drugi zbun zove. Tu je i trava naravno, zemljani pod sa svim svojim prednostima. U tlo cu zakopati jedno korito 50x50cm, dubine 15ak cm. U njega zemlje tek da prekrije dno i to ce biti resenje za davanje zive hrane u vidu raznih insekata i crva, koji odatle nece moci da izadju a moci ce da zive i imace zaklon, pa ce ih ptice uzimati po izboru i vidjenju. Cilj mi je da stvorim sto prirodniji ambijent ali da zadrzim funkcionalnost i prakticnost. Dodavacu neke inovacije u hodu, jos ce se neke stvari videti jasnije kad sve bude gotovo. Ponavljam, sve je ovo tek pocetak, finis sledi na prolece. Namerno sam zapoceo sad da pisem, da bi se moglo ici sa postovima uporedo sa radovima.

    Pozz
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by komiza pon 29 lis - 23:41

    Svaka čast Trevore,ovo će bit super. Raj za dušu i tilo !
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many sub 3 stu - 13:48

    odlično bravo trevore da li si odlučio što češ uzgajati,u ovoj volijeri uz zid uz pravi složen par slavuja uzgoj bi ti bio zajamčen,samo da ubaciš kakav gusti lisnati grm sa sjenkom,jer slavuji ti vole grmove gdje napadalo lišće osigurava meku podlogu i dovoljno šuštavu da čuju kad se netko približava gnijezdu,mislim da češ i uspjeti samo ako nabaviš prave matičnjake,i ja sam to htio ali eto previše posla i sve mi je to u povojima,da se našalim pazi da ti ptice ne dobiju upalu pluča od veličine volijere jer imaju jako puno mjesta
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by trevor sub 3 stu - 19:24

    Hvala Komidza, tako je planirano, no ima jos gomila posla da se uradi.

    Many sto se tice populacije koja ce zaposesti ovaj prostor pogodio si. Za pocetak ide jedan slavuj, a dalje cemo videti, kako se stvari budu odvijale. Prosto ne zelim da pametujem i lupetam nesto unapred, moje je da pokusam Smile

    Danas je volijera konacno tek onako grubo postavljena 'na noge'. U velikoj sam guzvi pa radim koliko stizem, sem ovoga pravim vec duze vreme i neku vrstu inkubatora za crve i druge kukce kako bih imao sto raznovrsniju ponudu zive hrane u svako doba. Trenutno imam mlinske crve i bube blatta lateralis, kontaktiram s nekim teraristima jer planiram da zapatim jos neke vrste insekata.
    No da ne skrecem previse sa teme, danas sam brusio cigle jos malo, da to izgleda lepse. Srusio sam staru nastresnicu pored volijere i tu cu napraviti novu, ispod koje ce biti i jedan zatvoren deo spojen sa volijerom, kao neka vrsta zimovnika iliti zaklona. Evo slike okinute usput:
    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01568o


    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01569x



    Pozdrav pa se cujemo!

    Sledeca stvar, resio sam 90% pitanje vegetacije unutar volijere. Posadjena su dva zbunica malina, jedan divlje kupine, ringlov, lesnik i na kraju jedan zbun zove koji sam jedva nasao onakav kakav sam hteo i na njega sam jako ponosan:D Planiram da zasadim jos neke nize, prizemne biljke, ali to ce tek na prolece. Ima tamo i nekog cveca unutra pa razmisljam da li da ga vadim ili da ostavim. Inace je cvece planirano sa spoljne strane, uz zidano postolje, a na oba coska volijere puzavica pod kontrolom rasta naravno.
    Sto se tice zemljista tj poda volijere ono je tresetno, sa visegodisnjim slojevima lisca. Nasucu jos original treseta iz sume na prolece kad sve bude gotovo i ovo sve radim da bih priblizio insektima sto prirodnije uslove kao u naturalnom stanistu ptica koje drzim. Ima i starih panjeva. Evo jos par slika unutrasnjosti:

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01571az


    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Dsc01573xs


    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many sub 3 stu - 22:50

    trevore ćuvaj se miševa,lasica,štakora,rovki, i ostalih gamadi,sve osiguraj do zadnje rupice,ne previdi ništa jer vjeruj mi biti če ti jako žao ako ti nekakva gamad uništi pticu ili gnijezdo sa jajima ili mladima preteško će ti biti,iskusio sam to već i užasno je,upotrijebi lim i ispod cijevi zavari lim da nema ni najmanja pukotina,trebao si možda napraviti betonske temelje tj izbetonirati korito od betona protiv ulaska gamadi iz zemlje,kad ti budu ptice unutra povečat će se broj gamadi oko kuče na to računa.
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by trevor ned 4 stu - 3:19

    Najveci su problem macke, ali tu sam resio da primenim onaj Bockin patent od bodljikave zice, to ne moze da omane. Sto se tice kopajuce gamadi, ima dole beton od 15cm kao temelj, u ravni je sa tlom, a nekad je dvoriste bilo poplocano ciglom, tako da ispod sloja zemlje ima naslagana cigla na dubini od 15ak cm, znam to jer sam pojedine vadio zbog sadjenja biljaka i kopanja temelja. Hvala ti sto si mi predocio te bezbednosne mere, trebam dobro promisliti sve 3 puta, svestan sam ranjivosti ove volijere. Zato cu se potruditi da osiguram sve, u igri su mreze koje se postavljaju kao zaklon od udara letecih predatora, bodlje protiv macaka duz zida i gore po ivicama krova. Tu su i psi. Silom zelim da jedan deo ostane nepokriven, ali videcemo jos kako ce ispasti. Ja uvek unapred osmislim stvar u osnovi, sitnice resavam u hodu. Uvek moze bolje i lepse, a i skuplje, ali svako tera onako kako ume i moze.
    Imam vec jednu volijeru dugo godina sa zrnojedima, a i kaveze drzim i na tremu leti te po dvoristu, tako da stetocine nece doci bas na nebranjeno podrucje Smile

    Ps: kako ciopa?
    Pozz
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by many ned 4 stu - 14:12

    imamo dvije sad jedna je crna koju smo veš othranili i spremamo na zimovanje,druga je siva koju ću možda pustiti ovih dana sada ispitujem gdje ima čiopa ,možda prezimi,teške su jer su nemirne stalno bi letjele,ali jako su inteligentne,pitaj me za konopljara bolje,promijenio je perje i hrani kanarinku,mješanku timbrado i španjolac,žuta sa genima zelene,
    avatar
    Dino


    Broj postova : 19
    Registration date : 24.12.2012

    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by Dino uto 25 pro - 15:54

    Pozz ljudi posebno sam zainteresovan za odgoj mekokljunaca pa me zanima od svih mekokljunaca koji su najlaksi za odgoj i koga bi preporucili pocetnicima ?

    Sponsored content


    ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA - Page 12 Empty Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: čet 28 oľu - 13:32.