Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
raskokat
klapa-sinj
vrca
Miljenko
toni mostar
riberi
angelo
Renato.M
echeberija
saso78
gramofon
skopski maestro
refa95
zelandur
topaz
euzebio
brabus
DAMIAN
ticar
xyz
Carduel
Sina BL
bizar
NAVI
vlado
pavao
komiza
crv
mutacija
toni ilići
vrabac
many
bocka
lord189
Dax BG
Dule
PESTI
koce
zijada
zadranin
baltic
DjordjeVet
MARIN
krnjolac
48 posters

    ŠKOLA PJEVA

    avatar
    nytro


    Broj postova : 7
    Age : 43
    Location : zadar
    Registration date : 12.02.2012

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by nytro čet 23 vel - 21:08

    evo komadić snimke mog tića,zanimaju me vaši komentari jesu li pletiva dobra,zija itd...

    https://www.youtube.com/watch?v=YGC8nNIDFB4
    raskokat
    raskokat


    Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by raskokat pet 24 vel - 2:00

    Steta sto pticu nisi snimio,ipak je video zapis verodostojni.Sto se tice pesme,iskreno ne razumem se u Splitski pev,niti sta je dobra zija,a sta ne,uglavnom jedno je svugde isto,a to je sluh.Ptica ima izuzetan pocetak,bar po mojim standardima,dvoglasi(klackalice) peva vrhunski,boja glasa odlicna,sve u svemu ptica je odlicna,ne po mom ukusu,jer moje razmisljanje je da je stiglic(cesljugar) posebna zeba jer ima veliki repertoar u pesmi i neko skracivanje pesme na 5-6 tura je po meni greh.Mnogo sam razvukao,ptica je odlicna. Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar pet 24 vel - 5:10

    nytro je napisao/la:evo komadić snimke mog tića,zanimaju me vaši komentari jesu li pletiva dobra,zija itd...

    https://www.youtube.com/watch?v=YGC8nNIDFB4

    jedan tuče batuda ko lud i tuće zije a drugi cjaće ko kokoš.hahaha
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DAMIAN pet 24 vel - 10:56

    Postavi originalni snimak a ne ove produzivane zijade, onda se može komentirat!
    avatar
    nytro


    Broj postova : 7
    Age : 43
    Location : zadar
    Registration date : 12.02.2012

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by nytro pet 24 vel - 11:30

    kokoši, produživane zijade,mmm,i mislia san da će komentari biti ovakvi ali nema veze,pozzzz Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar pet 24 vel - 11:34

    nytro je napisao/la:kokoši, produživane zijade,mmm,i mislia san da će komentari biti ovakvi ali nema veze,pozzzz Very Happy

    jedan je dobar ako piva tić,ali onaj drugi je ko kokoš u pozadini. Very Happy
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DAMIAN pet 24 vel - 12:33

    nytro je napisao/la:kokoši, produživane zijade,mmm,i mislia san da će komentari biti ovakvi ali nema veze,pozzzz Very Happy


    Nitro, posto ti ni sam sebi nevjerujes da si montirao zijadu, preslusaj dobro od sredine do kraja zijade pa ćeš primjetit kako odskace od ostatka snimke, nema zvuka u pozadini, i čuje se da je obrađivano u nekom od programa. Smile
    nemoj se ljutit ali ako već montiras, montiraj da se necuje Smile
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 ned 26 vel - 19:33

    DAMIAN je napisao/la:


    Nitro, posto ti ni sam sebi nevjerujes da si montirao zijadu, preslusaj dobro od sredine do kraja zijade pa ćeš primjetit kako odskace od ostatka snimke, nema zvuka u pozadini, i čuje se da je obrađivano u nekom od programa. Smile
    nemoj se ljutit ali ako već montiras, montiraj da se necuje Smile

    triba i u montaži bit meštar,kaži mu damiane Smile
    jope
    jope


    Broj postova : 55
    Age : 52
    Location : Split
    Registration date : 07.11.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by jope ned 26 vel - 22:44

    21.02.2012
    6 mjeseci star
    ima prsten
    otvara kljun Very Happy
    https://youtu.be/hVDWN285Ouo
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic pon 27 vel - 20:18

    jope sto si samo pustio versu stavi koju batudu cini mi se da bi zija mogla biti glatka Wink

    jope opasan si znam ja sta ti drzis Wink

    Ima on ziju na drugom mijestu jope jope hahah Smile
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by euzebio uto 28 vel - 21:13

    Balta ovo i je glatki. Usporedi sa nekim poznatijim glatkim prepoznati ćeš početak batude, veršu, javljanje. A glatki potječu od skavolina.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 28 vel - 21:26

    Je profa prepoznao sam pa sam se malo zbog toga i nadovezao Wink

    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by euzebio uto 28 vel - 21:44

    Je li tvoj glatki sličan? Very Happy affraid
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 28 vel - 21:49

    Rekao bi ti profa da sam cuo batudu dali je slican ali posto ovaj nije otpijevao batudu onda ne znam scratch
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by euzebio uto 28 vel - 22:35

    Meni se čini da je ovaj otpjevao što je znao.
    jope
    jope


    Broj postova : 55
    Age : 52
    Location : Split
    Registration date : 07.11.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by jope sri 29 vel - 23:37

    Meni se čini da je ovaj otpjevao što je znao.


    Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor No

    Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad. Very Happy
    klapa-sinj
    klapa-sinj


    Broj postova : 120
    Registration date : 13.09.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by klapa-sinj pon 5 oľu - 0:38

    jope je napisao/la:Meni se čini da je ovaj otpjevao što je znao.


    Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor No

    Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad. Very Happy
    Jeli to sve šta tić pijeva ,ili si pokupio naj bolje HAHAHAHAHA molio bih da se od ovome izjasne sve tradicije,a posebno MARIN.pozzzzzzzz.
    avatar
    fricko11


    Broj postova : 41
    Registration date : 10.06.2013

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by fricko11 pon 10 lip - 16:22

    Živili, evo virovali ili ne šta mi se dogodilo susidu,ovako čovik drži grdeline već nekih 20-30 god. u zadnje vrime je počeo i leći i zadnje godine ostavi čovik sebi 4 mladca svoja jer ima odličnog gedelina po meni među jačin ticama u sinju, samo šta čovik nije od nikakvoga takmičenja ni natezanja eto drži baš za svoj gušt ,inače grdelin je uhvaćen prije tri godine i on stavi ta četri mladca sa njim u totalnu izolaciju znači nema šanse da su čuli i muvu a ne nešto drugo !!! I zovne n on mene prije 4-5 dana kaže fricko dođi i poslušaj šta nikad čujo nisi i iznese on prvoga ,grdelin žestok da nesmiš rukon na ćibu griza za prste , kada je počeo pivat ja nisan zna šta i kako bi van to opisa ,javljane ima od kosovice ,verš od lastavice itd itd ,iznese drugoga on još gori a jadni čovik plače od smija !! Ja nisan zna bi li se smija ili plaka jer san stvarno mislio da će bar pokupit nešto ,barem jedan ,a ono sve gori od gorega,nosio je te tiće još nekin ljudima šta drže grdeline i koji su slušali njegovog učitelja i niko nemože virovat šta je to ispalo,da se tica ne vidi i da je čujete malo vas bi vjerovatno znalo da je grdelin!Čovik kaže da bi ih najradije pustio na slobodu ali nebi tio da to pivanje kojim slučajem ostane,pa je odlučio kada dođe zima da će ih pustiti sa onim šta dolete !
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by skopski maestro pon 10 lip - 20:34

    Fricko11 prikane od svakog drveta nebiva sviralja ..imao sam i ja jedan isti ovaki slucaj i to sa lezenim moim grdelinima pre 2 godine MOI su bili gori nego ovi sto si ih spomenuo i JOS mi nije jasno kako to da pivaju nesto sto nelici na grdelinov PJEV ...jasam se njima resio PUSTIO U SLOBODU DA ODLETU U NEPOVRAT...najbitnije je pogodit PAR da bi imao super grdeline..nemores svakog ili svaku grdelinku spoit u par ..ima vrsta grdelina koja je pozeljna da se spoje ISTA RASA ,,, E sad ko i kolko poznaje ili spoznaju RASU ILI GEN taj je pogodio sve ...a inace grdelin koi je od kvalitetne rase nema veze izolacija ON ce naucit bez razlike sto mi pivali ostali grdelini..imao sam slucaj kad sam imao stare grdeline koi su pivali A MOI MLADI SU PRIHVATILI SAMO ONO STO BI SLUSALI OD CDa i nista nisu prihvatili od moih starih grdelina CISTA SRECA valjda sam pogodio PAR

    mnogo sam se raspisa POZ i svao dobro FRICKO11 PRIKANE
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DjordjeVet uto 11 lip - 9:24

    fricko11 je napisao/la:Živili, evo virovali ili ne šta mi se dogodilo susidu,ovako čovik drži grdeline već nekih 20-30 god. u zadnje vrime je počeo i leći i zadnje godine ostavi čovik sebi 4 mladca svoja jer ima odličnog gedelina po meni među jačin ticama u sinju, samo šta čovik nije od nikakvoga takmičenja ni natezanja eto drži baš za svoj gušt ,inače grdelin je uhvaćen prije tri godine i on stavi ta četri mladca sa njim u totalnu izolaciju znači nema šanse da su čuli i muvu a ne nešto drugo !!! I zovne n on mene prije 4-5 dana kaže fricko dođi i poslušaj šta nikad čujo nisi i iznese on prvoga ,grdelin žestok da nesmiš rukon na ćibu griza za prste , kada je počeo pivat ja nisan zna šta i kako bi van to opisa ,javljane ima od kosovice ,verš od lastavice itd itd ,iznese drugoga on još gori a jadni čovik plače od smija !! Ja nisan zna bi li se smija ili plaka jer san stvarno mislio da će bar pokupit nešto ,barem jedan ,a ono sve gori od gorega,nosio je te tiće još nekin ljudima šta drže grdeline i koji su slušali njegovog učitelja i niko nemože virovat šta je to ispalo,da se tica ne vidi i da je čujete malo vas bi vjerovatno znalo da je grdelin!Čovik kaže da bi ih najradije pustio na slobodu ali nebi tio da to pivanje kojim slučajem ostane,pa je odlučio kada dođe zima da će ih pustiti sa onim šta dolete !

    predlozio bih tom susjedu da saceka malo sa pustanjem tih ptica... licno sam imao priliku da vidim (kod istog vlasnika) par mladih ptica (i to bas lezenih) koje su bile takve u prvoj godini, da bi u drugoj i trecoj izasle u sasvim solidne ptice...Ako ima prostora, neka on njih sacuva, u nekoj letilici ili volijeri do sljedeceg proljeca....
    avatar
    fricko11


    Broj postova : 41
    Registration date : 10.06.2013

    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by fricko11 uto 11 lip - 10:13

    DjordjeVet je napisao/la:

    predlozio bih tom susjedu da saceka malo sa pustanjem tih ptica... licno sam imao priliku da vidim (kod istog vlasnika) par mladih ptica (i to bas lezenih) koje su bile takve u prvoj godini, da bi u drugoj i trecoj izasle u sasvim solidne ptice...Ako ima prostora, neka on njih sacuva, u nekoj letilici ili volijeri do sljedeceg proljeca....

    Pozdravljam te ,to isto san mu i ja predložio i vjerovatno će ostavit nešto ,ponudio je meni da izaberen najboljega i puka čovik od smija ,ja ću jednoga ostaviti sebi ta će i kod mene bit u izolaciji pa šta bilo da bilo ! Živio !

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 13 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 11:00.