Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
raskokat
klapa-sinj
vrca
Miljenko
toni mostar
riberi
angelo
Renato.M
echeberija
saso78
gramofon
skopski maestro
refa95
zelandur
topaz
euzebio
brabus
DAMIAN
ticar
xyz
Carduel
Sina BL
bizar
NAVI
vlado
pavao
komiza
crv
mutacija
toni ilići
vrabac
many
bocka
lord189
Dax BG
Dule
PESTI
koce
zijada
zadranin
baltic
DjordjeVet
MARIN
krnjolac
48 posters

    ŠKOLA PJEVA

    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dule uto 26 lis - 14:40

    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG sub 30 lis - 14:19

    WD-40 je napisao/la:Super Marine kad budeš drugi put iša mogu se priporučit... sunny lipo je poslušat ticu da zna pivat..mnogi nisu uživo čuli baštardu a kamo li grdelina... cheers

    Mnogi nisu culi grdalina da zapeva punim glasom makar bio i sporak bez ikakve zije...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 pon 8 stu - 16:27

    Dax BG je napisao/la:
    WD-40 je napisao/la:Super Marine kad budeš drugi put iša mogu se priporučit... sunny lipo je poslušat ticu da zna pivat..mnogi nisu uživo čuli baštardu a kamo li grdelina... cheers

    Mnogi nisu culi grdalina da zapeva punim glasom makar bio i sporak bez ikakve zije...

    ah ti sporki i bez zijade najviše pivaju hahahaha...ma ko se drži tića mora je ćut pravoga tića jer svak mora znat sta oće i imat neki uzor i cilj
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce pon 8 stu - 22:12

    lord189 je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:
    WD-40 je napisao/la:Super Marine kad budeš drugi put iša mogu se priporučit... sunny lipo je poslušat ticu da zna pivat..mnogi nisu uživo čuli baštardu a kamo li grdelina... cheers

    Mnogi nisu culi grdalina da zapeva punim glasom makar bio i sporak bez ikakve zije...

    ah ti sporki i bez zijade najviše pivaju hahahaha...ma ko se drži tića mora je ćut pravoga tića jer svak mora znat sta oće i imat neki uzor i cilj

    E,vidiš mladi lorde,u tvojoj je recenici sve receno,prvo i osnovno je da grdelinaš tocno zna što želi,kad to sam sa sobom rješi,onda je sve lakše.Bravo.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pon 8 stu - 23:56

    Bogu fala lord i ja imamo isti uzor,ljubav prema jednom grdelinu,zna on čijeme lol!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 9 stu - 18:32

    koce je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:
    WD-40 je napisao/la:Super Marine kad budeš drugi put iša mogu se priporučit... sunny lipo je poslušat ticu da zna pivat..mnogi nisu uživo čuli baštardu a kamo li grdelina... cheers

    Mnogi nisu culi grdalina da zapeva punim glasom makar bio i sporak bez ikakve zije...

    ah ti sporki i bez zijade najviše pivaju hahahaha...ma ko se drži tića mora je ćut pravoga tića jer svak mora znat sta oće i imat neki uzor i cilj

    E,vidiš mladi lorde,u tvojoj je recenici sve receno,prvo i osnovno je da grdelinaš tocno zna što želi,kad to sam sa sobom rješi,onda je sve lakše.Bravo.

    a moj koce a di su ti još snovi i maštanja ka dodatni poticaj da se to uspije...povrh svega tiće triba volit a tek onda činit s njima bilo šta il u vezi pisme ili u vezi stasa
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost ned 14 stu - 23:58

    da vas pitam oko skolovanje gardelina,svugde je spomenuto da mladci treba razdvojiti u zasebnu prostoriju ali znamo da u tu prosoriju nema sunca vec neonke ili neko drugo osvetlenje ,ja po mom iskustvu znam da je bitno sunce u uzgoj dobrog gardelina najprije sto se tice zdravje a po toga idu i perje pa i pesma normalno,e sad okoliko ih sirimo svaki dan dok su mladi tako bi pokupili i nesto fals a i moze doc do mitarenje ili rano uci u formi,jel treba vadit ili ne ,treba ih vaditi uopste sa obzirom da im treba prirodnog svetla(sunca)i kad ih mozemo vadit predpostavljam oko 15 aprila kad uzdu u forme mislim da tada vidimo sta smo i gde smo sa njima oko pesme ali ukoliko su u zatemnetoj prostoriji imamo li problem?i jos jedno pitanje ,dok su mladi bez boje odma ih stavimo u kafezima zasebni ili prvo u volijeru naravno u zasebnoj prostoriji kako ne bi culi nista sa vani pa posle mitarenja ih stavimo po kafezima?
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 pon 15 stu - 14:07

    Toni Mk je napisao/la:da vas pitam oko skolovanje gardelina,svugde je spomenuto da mladci treba razdvojiti u zasebnu prostoriju ali znamo da u tu prosoriju nema sunca vec neonke ili neko drugo osvetlenje ,ja po mom iskustvu znam da je bitno sunce u uzgoj dobrog gardelina najprije sto se tice zdravje a po toga idu i perje pa i pesma normalno,e sad okoliko ih sirimo svaki dan dok su mladi tako bi pokupili i nesto fals a i moze doc do mitarenje ili rano uci u formi,jel treba vadit ili ne ,treba ih vaditi uopste sa obzirom da im treba prirodnog svetla(sunca)i kad ih mozemo vadit predpostavljam oko 15 aprila kad uzdu u forme mislim da tada vidimo sta smo i gde smo sa njima oko pesme ali ukoliko su u zatemnetoj prostoriji imamo li problem?i jos jedno pitanje ,dok su mladi bez boje odma ih stavimo u kafezima zasebni ili prvo u volijeru naravno u zasebnoj prostoriji kako ne bi culi nista sa vani pa posle mitarenja ih stavimo po kafezima?


    a samo da kažen nešta na ovo tvoje da nema širenja mladih do 2 miseca bar ne intezivno drugo je to kad ti njih malo izvadiš na sunce jedan do drugoga pa jedan malo spušta krila ili staviš komad lima između njjih al to je samo par dana da znaš na čemu si pa ih opet stisneš nevalja ih širit sasereš cili trud sad je još vako lipo toplo vrime pa tići prebrzo sazrijevaju straj me da se svi mladi ne upropaste
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pon 15 stu - 22:30

    lord189 je napisao/la:
    Toni Mk je napisao/la:da vas pitam oko skolovanje gardelina,svugde je spomenuto da mladci treba razdvojiti u zasebnu prostoriju ali znamo da u tu prosoriju nema sunca vec neonke ili neko drugo osvetlenje ,ja po mom iskustvu znam da je bitno sunce u uzgoj dobrog gardelina najprije sto se tice zdravje a po toga idu i perje pa i pesma normalno,e sad okoliko ih sirimo svaki dan dok su mladi tako bi pokupili i nesto fals a i moze doc do mitarenje ili rano uci u formi,jel treba vadit ili ne ,treba ih vaditi uopste sa obzirom da im treba prirodnog svetla(sunca)i kad ih mozemo vadit predpostavljam oko 15 aprila kad uzdu u forme mislim da tada vidimo sta smo i gde smo sa njima oko pesme ali ukoliko su u zatemnetoj prostoriji imamo li problem?i jos jedno pitanje ,dok su mladi bez boje odma ih stavimo u kafezima zasebni ili prvo u volijeru naravno u zasebnoj prostoriji kako ne bi culi nista sa vani pa posle mitarenja ih stavimo po kafezima?


    a samo da kažen nešta na ovo tvoje da nema širenja mladih do 2 miseca bar ne intezivno drugo je to kad ti njih malo izvadiš na sunce jedan do drugoga pa jedan malo spušta krila ili staviš komad lima između njjih al to je samo par dana da znaš na čemu si pa ih opet stisneš nevalja ih širit sasereš cili trud sad je još vako lipo toplo vrime pa tići prebrzo sazrijevaju straj me da se svi mladi ne upropaste


    istoi je lipo čut na suncu ima li koja lipa zija....samo kad bude triba pivat onda nam te zije buše po glavi jer smo bili nestrpljivi pa smo i malo išli iznit na sunce... zato nediraj tice triba bit strpljiv nek priroda radi pamćemo vidit rezultate......
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 16 stu - 1:03

    napravit će priroda svoje al moran i ja svoje Cool
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 17 stu - 5:46

    citajuci nalazim raznih mislenja oko pjeva gardelina pa ima i dosta to zbunujuce,mislio sam pitati jel treba mladci dok su u mraka da gledaju onaj drugi do njima ili ne i zasto i nije mi jasno dali ukoliko im se pusti cd sa trostruko pletivo +ziju sa samog pocetka skolovanja dali oni prihvataju to ili im treba pustati lesno pletivo(krace i jednostruko)kako bi im bilo lakse pa nakon toga kad zaversaju i kod one koji prepoznamo pletivo odvajamo(cuvamo)i im pustati dvo-trostruko da budu sto bolji u nihovoj pesmi ,aj sad opet na citanje Very Happy
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 sri 17 stu - 11:34

    Toni Mk je napisao/la:citajuci nalazim raznih mislenja oko pjeva gardelina pa ima i dosta to zbunujuce,mislio sam pitati jel treba mladci dok su u mraka da gledaju onaj drugi do njima ili ne i zasto i nije mi jasno dali ukoliko im se pusti cd sa trostruko pletivo +ziju sa samog pocetka skolovanja dali oni prihvataju to ili im treba pustati lesno pletivo(krace i jednostruko)kako bi im bilo lakse pa nakon toga kad zaversaju i kod one koji prepoznamo pletivo odvajamo(cuvamo)i im pustati dvo-trostruko da budu sto bolji u nihovoj pesmi ,aj sad opet na citanje Very Happy

    e moj kolega ima tu raznih načina svak drži različito al opet sve se svede na isto mogli bi sad sist u auto i do frankfurta pričat o tome ima tu svega i svačega..na cd se ne oslanjaj nikad neš ništa imat ako ti kazetofon bude u opciji učenja kazetofon služi samo kad stari ode u modu tj mitarenje da pustiš njegovu pismu na cd da ih malo potakne na gradivo al opet sve je to kur.. na cd tribaju bit jednostavna kratka pletiva naprimjer s tri takta ili 2 ili 4 i neka lakša zijada nemoš odma počet sa sekon aleksić koja ide u 6 pletiva i lirsku zijadu sa kolombaron lol! lol!
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 17 stu - 14:33


    ma razumem te ja sve druze cuvam tici vec 10godina snam ga tic kad ce da pobegne kad ce da udri batudu kad u mrezi ali sad sam poceo da se bavim ozbiljnije pa hteo bi neko da mi da neki odgovor mislim koji je lesni put,neko kaze razdvoji da se nevide neki da se vide al po mom iskustvu mislim je bilo bolje da se nevide ucio sam ih da se vide pa tako su se nadjacivali i isli mi u modu ranije i krpe i sve dzaba, ja sam imo jedan tic od dvadeset,izvuko 50% od cd ali bila je dosta lesna pesma i nije bio los nije bio ko seke al sa ekrema tu su bili negde Very Happy pozdrav lorde
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 17 stu - 16:04

    Toni Mk je napisao/la:
    ma razumem te ja sve druze cuvam tici vec 10godina snam ga tic kad ce da pobegne kad ce da udri batudu kad u mrezi ali sad sam poceo da se bavim ozbiljnije pa hteo bi neko da mi da neki odgovor mislim koji je lesni put,neko kaze razdvoji da se nevide neki da se vide al po mom iskustvu mislim je bilo bolje da se nevide ucio sam ih da se vide pa tako su se nadjacivali i isli mi u modu ranije i krpe i sve dzaba, ja sam imo jedan tic od dvadeset,izvuko 50% od cd ali bila je dosta lesna pesma i nije bio los nije bio ko seke al sa ekrema tu su bili negde Very Happy pozdrav lorde

    Učija ih da se vide ...i vidija da to nevalja....Pitaj lorda zna on sve ,samo on se voli zajebavat.Tribaš sa njim u lipe.Ne zovu ga bez veze "lord".
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 17 stu - 16:35

    hahahah VINKO ma vidio sam ja da on se voli zajebavat vec pred da upisem prvi post i najiskrenije mi se najzajebaniji vidio od svi ovde, kako bese ono;pita lord coveka na skoju pesmu mislis ucit bastere haahahah a zgora na sve ovaj covek kaze NA KANARINCE!!!! ahahahahah smejo sam se kuci ko budala,setio sam se ja pred desetak godina, ehhh lord cek da vidis kad odes u modi i ti
    Very Happy
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 sri 17 stu - 23:01

    VINKO je napisao/la:
    Toni Mk je napisao/la:
    ma razumem te ja sve druze cuvam tici vec 10godina snam ga tic kad ce da pobegne kad ce da udri batudu kad u mrezi ali sad sam poceo da se bavim ozbiljnije pa hteo bi neko da mi da neki odgovor mislim koji je lesni put,neko kaze razdvoji da se nevide neki da se vide al po mom iskustvu mislim je bilo bolje da se nevide ucio sam ih da se vide pa tako su se nadjacivali i isli mi u modu ranije i krpe i sve dzaba, ja sam imo jedan tic od dvadeset,izvuko 50% od cd ali bila je dosta lesna pesma i nije bio los nije bio ko seke al sa ekrema tu su bili negde Very Happy pozdrav lorde

    Učija ih da se vide ...i vidija da to nevalja....Pitaj lorda zna on sve ,samo on se voli zajebavat.Tribaš sa njim u lipe.Ne zovu ga bez veze "lord".

    nemoj nek se vide ja san se oparija već koju godinu za redon al opet bi izvuka nešto neka se oni gledaju pa kad ih u 4 misec razdvojiš više će se zaželit jedan drugoga paš vidit onda pisme


    Zadnja promjena: lord189; sri 17 stu - 23:03; ukupno mijenjano 1 put.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 sri 17 stu - 23:02

    Toni Mk je napisao/la:hahahah VINKO ma vidio sam ja da on se voli zajebavat vec pred da upisem prvi post i najiskrenije mi se najzajebaniji vidio od svi ovde, kako bese ono;pita lord coveka na skoju pesmu mislis ucit bastere haahahah a zgora na sve ovaj covek kaze NA KANARINCE!!!! ahahahahah smejo sam se kuci ko budala,setio sam se ja pred desetak godina, ehhh lord cek da vidis kad odes u modi i ti
    Very Happy


    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by bocka sri 17 stu - 23:11

    Lord jeste da je mlad ali ima odličnog učitelja pa nesme se igrati sa renome učitelja, za svoje godine Lord je odličan ptičar.

    Jeli tako učitelju ?

    Pozdrav Bocka
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 sri 17 stu - 23:20

    bocka je napisao/la:Lord jeste da je mlad ali ima odličnog učitelja pa nesme se igrati sa renome učitelja, za svoje godine Lord je odličan ptičar.

    Jeli tako učitelju ?

    Pozdrav Bocka

    hvala bocka na pohvala drago mi je da iman podršku od strane starijih i mudrijih to me vodi ka višem upjehu u ovom hobiju
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 18 stu - 1:04

    Ima lordic učitelja,i to kakvoga,od 73 godine,za dalje pstttttttttt lol!
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce čet 18 stu - 16:12

    Evo pola jedanaestog miseca,ka i svake godine vrime je od slušanja mladih.Imao sam cast ovaj tjedan slušati mlade u cetiri ticara i to dva u Splitu,jedan u Trilju i jedan u Zadru.Radi se o živim uciteljima,neki su ucili u topu,a neki iz mode.Nije bitno samo pivanje nego koliko se išlo naprid u odnosu na prošlu godinu.Mogu vam kazat da bi godina mogla biti jako dobra po prvim pokazateljima.Ponovno se pokazalo da manji broj mladih donosi uspjeh,što pokazuje grdelinaš iz Zadra kojem tri mlada idu (po mom mišljenju)puno kvalitetnije nego stari grdelini.Pokazuju manje mana,i više idu na batudu,sa kvalitetnijom zijadom.U Trilju su mladi dosta nazadniji,tako da se još ne može sa sigurnošcu ništa reci,ali se cuje verša od ucitelja.Kod jednog ticara u Splitu gdje je ostavljeno 4 mlada sa uciteljem u topu,i 4 mlada posli mode,ponovno su se pokazali bolji ovi kasniji mladi,dok kod cetvrtog sa vecim brojem mladaca,moglo bi biti problema jer ima dosta onih koji guše ove što su naucili,znaci sljedi nemilosrdno škartavanje.Sve u svemu školovanje dobro ide,a s obzirom da je cilj izbaciti mladog koji je bolji od ucitelja,za sad Zadar vodi sa 3:0.Kod zadarskog grdelinaša je situacija jako dobra jer mladima koji su jako perspektivni sad dolazi u pomoc ucitelj koji izlazi iz mode,a koji je najkvalitetniji u jatu,pogotovo posli mode.Pametan potez.

    Eto,ovdje u školi pjeva je idealno da pišete svoja zapažanja o trenutnoj situaciji u škanciji,kako idu ili ne idu,škartajete li ili cekate itd.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin čet 18 stu - 23:52

    koce , hvala na prepoznatom trudu , ali nije to bas tako , puno si me okitija , to tek proversava , ko zna di će to stić , pozzzzzz, to su tek tičice
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce pet 19 stu - 9:22

    zadranin je napisao/la:koce , hvala na prepoznatom trudu , ali nije to bas tako , puno si me okitija , to tek proversava , ko zna di će to stić , pozzzzzz, to su tek tičice

    Zadro,ništa nisam okitija jer ne komentiram "pivanje",kažem da mladi kvalitetnije veršaju,sa dosta lipšom zijadom,a to je osnova,znaci mogao bi izbacit bolje grdeline od ucitelja,a po tome gledam uspješnog ili neuspješnog grdelinaša.
    Tvoje "pivanje" se može nekom svidit nekom ne,isto kao i moje,u to više necu ulazit,jer odmah nastaju prepucavanja.Ti si na dobrom putu i drži se toga.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin ned 21 stu - 22:09

    MARINEEEEEEEEEEEE JAVI SE nema te , poša si sav u kanarine , valjda ima još ulja u svići , pozzzzzzz iz ZADRA
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 21 stu - 23:55

    zadranin je napisao/la:MARINEEEEEEEEEEEE JAVI SE nema te , poša si sav u kanarine , valjda ima još ulja u svići , pozzzzzzz iz ZADRA

    Sad je vrime od kanarini.Izložbe,takmičenja pripreme za državno.Treninzi(širenje).Preslušavanje,škartavanje.
    A o grdelinima ćemo pričat kad za to bude vrime.Na proliće.

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 2 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 1:51.