Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+25
Carduel
ticar
DjordjeVet
MARIN
Vasko-MK
Dean
vansal
zoran ptice pjevice
mipticar
riberi
dzemal_sa
malinois
Vrbanja
sestoperac
refa95
damir64
bocka
dva grdelina
crv
komiza
baltic
loker
zoranV
dr.nenad86
works
29 posters

    EUMOx - Moj uzgoj

    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Vasko-MK uto 22 oľu - 21:39

    EUMOx je napisao/la:Maloprije sam pogledao gnjezdo jer znam da oni od 2.3.2011 moraju biti vani, uzimam gnjezdo i nadam se sve je tu,ali ono sta vidim su samo dijelovi tjela od tica, kao fashirano meso...pored toga komadi svuda po letilici...trebalo je biti 4 tica. Da znam sigurno da je muzjak,u tom momentu odvrnuo bi mu glavu...njegova sreca sto ga nisam vidio. Desavalo mi se da polupaju jaja od ljubomore,ali da budu toliko ljubomorni pa pobiju tice, to nije nikada bilo. Nisam ga pregradio jer stvarno je bio od koristi jer je hranio zenku i ona nije morala puno da ustaje sa gnjezda. Sljedeci put,dobice pregradu 11ti dan. Ovo pisem da neko izvuce neku pametnu, jer svakome zelim ono sto i sebi... Ako nije visemetarska volijera gdje muzjak moze da nadje vise zanimacije, pregradjujte ga jer vidite sta se moze dogoditi.


    Evo da se nadovezem tvom iskustvu. Pokusao sam muzjaka ostaviti kod zenke, kako kazes hrani je, sve ide super. Ali, cim se ona digne sa jaja, evo ti ga on u gnijezdo i gazi po njima ili pojuri zenku da bi je pario i u tom naletu ulece u gnijezdo i gazi po jaja. Zna se odmah " leti " u svoj kavez. Dobro je rekao Eumox, da greskama i iskustvu se ucimo. Pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pon 28 oľu - 11:28

    Vasko,nisam siguran da on zeli da unisti gnjezdo,svaki muzjak ponekad ide i gazi po gnjezdu,on bi unestenje jaja izvrsio kljunom,ali za svaki slucaj bolje je pregraditi i eventualno pomalo pustati pa pratiti sta radi.

    Ps. kod mene ide ok,i pored nekih sitnih problema koji su se desili, mislim da ce April biti sa nekih 20 mladih,a dalje neznam... bice sve na kraju ukratko prikazano ... a mozda nece biti nijednog...moram ovo zbog uroka... Cool
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost sub 2 tra - 10:20

    Stiglo jutros 9 stanara, neureklo se ... pljuc pljuc pljuc ....uroci ishhhhhhhhhhhhhh Cool

    ps. molim neka niko nista necestita, ovo pisem samo statisticki ... nece me obradovati cestitke... na kraju,kad se zavrsi sezona, onda da... moze samo "mashala"
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by MARIN sub 2 tra - 12:46

    cheers cheers cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost čet 7 tra - 10:06

    Vidim po temama nastala pusta tisina,i kod uzgoja grdelina i kod pjesme ... ja se borim sa prstenovanjem,kao i uvjek neki prsten spadne i ako ga nevratis na vrijeme prodje voz, pored toga neke zenke primjete i flaster na prstenu pa pokusavaju sve da to skinu,cak i iznesu tica van misleci da nije cist...tu je onda procedura pa koristim gumene ventile preko prstenja...(ove godine,nema plasticnih prstenova,ukinuli su ih,sa pravom,jer se za 1god skoro vise nista i nevidi,sad je aluminium i broj ugraviran tako da nema zime i jako lijepo za vidjeti)

    Ps. listam sve nebili nasao da kod nekog jos ima mladih , nemogu naci, mozda su se ljudi pozabavali sa tim kao i ja, mlade treba izvuci dok se neosamostale pa se onda moze i pokazati a cak ni to nije garancija da imas sve na broju dok neprodje sljedecu fazu tj. modu ... mali problem sa bakterijama ili gljivicama koje se lako stvore u hrani moze biti opasan jer je njihova crijevna flora previse osjetljiva... Uglavnom,sta sam obecao na ovoj temi,to ce biti i ispunjeno, tj. prikazano.

    A vrime za Dalmaciju se blizi, i onda se sovin pojacava osicaj: Cool
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by mipticar čet 7 tra - 23:02

    Pusti priču pokaži ptice (mlade )!!
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by DjordjeVet čet 7 tra - 23:09

    EumoX (ili da kazem Amele?), imas pozdrav od Zapca sa Banjaluckog polja lol!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by crv pet 8 tra - 0:05



    Amele Exclamation Question Scho¨nne Name cheers

    Nećeš do mora ako ne pokažeš mladce Evil or Very Mad

    Nije vrag da još pljuckaš ? Pa nisi nogometaš da budeš praznovjeran ?

    Ili ti je ovo šta piva Oliver opis stanja ? Very Happy Mižerja (mizerija) = Bijeda affraid
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pet 8 tra - 9:15

    DjordjeVet je napisao/la:EumoX (ili da kazem Amele?), imas pozdrav od Zapca sa Banjaluckog polja lol!

    Pozz Dordje,fulio si ime...ali drago mi je da si upoznao nekog sa naseg terena, npr. ja i Zabac smo po Banjaluckom cuda pravili , neka ti
    kaze. Cool

    Ps. ostalima: Crve, ako si dobio tica na poklon od nekoga (miPticara),nemoras mu lizati gu...cu "preko" moje teme, odaberi neku drugu,i zaobidji ovo. Na ovoj temi ja odlucujem sta,koliko i kada cu staviti,a oni koji bi mozda voljeli da je "mizerija" ... bojim se da su se zaj...li Cool , mizerija nikako nemoze biti pocetkom Aprila,to je sve pocetak,a kraj je za 4 mjeseca,a ja zadovoljan i sa 20-30 tica,i to mi je previse...

    . i bez postavljanja neki se vrlo lako love na "misolovku", pa miPticar:cim na tvojoj temi vidim nesto,ja pocinjem postavljati ....a vidim ti zudno pratis moju Basketball , ja pazim na tebe,da se neiznerviras kad postavim,dok kod tebe jos nema nista...ja ako nepostavim nikako,e onda cu reci svakome "svaka cast" kad me prozove u vezi stim,sad je jos uvjek borba,a vidi ce mo kako ce izaci ! (ovo cu quotirati sa datumom,kod sljedeceg postavljanja,zajedno sa prozivkama,da bude orginalnije) Cool
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by crv pet 8 tra - 11:48

    Question

    Hvala , a iz mišolovke u koju si ovaj put(opet) upao - vadi se sam Very Happy

    Zbilja ti nije trebalo...a i ne vidim razlog .

    Ako sam te čime uvrijedio - ispričavam se , nije bilo namjere ni u kom smislu .

    Ma , živio ti meni doživotno ! Pozdrav od Crva.
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pet 8 tra - 12:26

    crv je napisao/la: Question

    Hvala , a iz mišolovke u koju si ovaj put(opet) upao - vadi se sam Very Happy

    Zbilja ti nije trebalo...a i ne vidim razlog .

    Ako sam te čime uvrijedio - ispričavam se , nije bilo namjere ni u kom smislu .

    Ma , živio ti meni doživotno ! Pozdrav od Crva.

    Vidit ce mo ! Zivi bili pa vidjeli !!!

    ps. nisi me uvrijedio,to se vidi iz aviona, nego zajebavas,a to je isto... Cool ...pusti se priklanjanja bilo kome to sam ti vec jednom rekao, ako ja nepokazem rezultat onda mi reci da sam mizerija, a ja sam cini mi se vec koliko-toliko pokazao dok druge nisam primjetio...bezveze je ovo,kao sto sam rekao,vidjet ce mo sve jer trka je tek pocela ...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by bocka pet 8 tra - 15:03

    Zdravo EUMOx,
    Znaš da sam ja prvi tražio od tebe da postaviš slike od tvojih mutacija, ti si postavio one klipove i odmah si postao popularan jer ruku na srce retki su ptičari u celoj evropi koji odgajaju te mutacije.
    Da sam ja na tvome mestu ja bi se odmah slikao sa pticama i podmlatkom pa da svim nevernjacima začepim usta.
    Ja se divim ZoranuV kako on to radi, ko neveruje on odmah dokumentira i svi samo skidaju kape.
    Voleo bi i ti da primenjuješ njegov stil i budi siguran postačeš još popularniji.
    EUMOx, budem li ja dobio podmladak od moje mutacije odmah ču se pohvaliti jer niko u Makedoniju još nije odgajao te mutacije.
    Pozdrav od Bocke


    Zadnja promjena: bocka; pet 8 tra - 21:49; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pet 8 tra - 15:24

    bocka je napisao/la:
    Da sam ja na tvome mestu ja bi se odmah slikao sa pticama i podmlatkom pa da svim nevernjacima začepim usta.
    Ja se divim ZoranuV kako on to radi, ko neveruje on odmah dokumentira i svi samo skidaju kape.
    Voleo bi i ti da primenjuješ njegov stil i budi siguran postačeš još popularniji.
    EUMOx, budem li ja dobio podmladak od moje mutacije odmah ču se pohvaliti jer niko u Makedoniju još nije odgajao te mutacije.
    Pozdrav od Bocke

    Slazem se, ali to je vise postalo dosadno ,treba da se zna ko odlucuje o postavljanju, dali ja treba uvjek da postavljam "kao neki dokaz" , i to redovno svake godine ista prica? Bocka ,samo onaj ko pokaze "onoliko" koliko sam ja "dosada za ovu sezonu" , ima prava glasa... a dalje ce mo vidjeti...

    Ja iz principa,na neke prozivke nepostavljam nista, nego kad ja hocu,i sta hocu...znam samo da ja ni na cijoj temi nikoga neprozivam...nezanima me...a koga zanima moje mora to lijepo i prijateljski pokazati i onda nema problema. I kazes prozvao si me i ti nedavno pa ja postavio...? , DA i kakav je ono bio tvoj komentar/odgovor na javnom , ili ga nije ni bilo ...? Wink ,,,pa zasto sam onda postavio... neko "zine" a ja trebam trcati pa postavljati > malo morgen < Smile

    Ps. sto manje postavis/imas,to te vise vole (pojedinci)...ko misli drugacije neka misli,a ja se uvjerio dosada...neka me nevole - a nevolim ni ja njih! Cool
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by ticar pet 8 tra - 17:51

    eumox pročitaj svoj prvi post na ovoj temi i sve će ti biti jasno,rekao si od sad ću sve pokazati pa nek to bude svima trn u oku,a ti opet počeo po starome,još malo pa ćeš početi a kad bude sunca slikat ću,kad promjene perije,kad odrastu i .....
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pet 8 tra - 18:29

    ticar je napisao/la:eumox pročitaj svoj prvi post na ovoj temi i sve će ti biti jasno,rekao si od sad ću sve pokazati pa nek to bude svima trn u oku,a ti opet počeo po starome,još malo pa ćeš početi a kad bude sunca slikat ću,kad promjene perije,kad odrastu i .....

    Tacno , ali ne sve. Gdje sam napisao "kad me bilo ko prozove,ja cu odmah potrcati pa staviti" ... toga nema niti ce biti, a za bilo kakve primjedbe sacekajte dok ja nekazem da sam zavrsio ...do tada uzivajte i vodite svoju brigu a ne tudju
    dva grdelina
    dva grdelina


    Broj postova : 118
    Location : split
    Registration date : 23.01.2009

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by dva grdelina pet 8 tra - 22:20

    EumoX ne daj se tako brzo isprovocirat......uživaj u svojin ticama!!!!!!!!!držiš ih za sebe i svoj gušt... king
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost sub 9 tra - 11:30

    dva grdelina je napisao/la:EumoX ne daj se tako brzo isprovocirat......uživaj u svojin ticama!!!!!!!!!držiš ih za sebe i svoj gušt... king

    Samo tako i nikako drugacije nemoze ni biti. Cool , i sve je opusteno , uz smijeh , jer vidim ko sta pise , pustim ga malo da mu dam energije... Embarassed , pa onda podsjetim na cinjenicu da prvo kaze i iznese svoje trenutno stanje ma kakvo bilo, i prijateljski pita moje...onda je druga prica, i za mene nepostoji drugi nacin - sve ostalo mogu vezati za svoja "prazna" gnjezda ili eventualno macki o rep Wink , a bolje bi bilo da takvi nepisu nista na ovoj temi , osim sto me nesmijavaju, zatrpavaju i temu,a ja trebam do augusta u etapama postavljati stanje kao sto sam i obecao ... cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost sub 9 tra - 17:32

    Samo > na tenane , Cool

    Ps. prozivaci, nadam se da se nece dugo cekati na vas iako predpostavljam da je trenutno sve "prazno", valjda ce biti nesto "do maja" Very Happy , ja sam tu u etapama , pa na tenane ... Cool

    ps. ovo su poodrasli i vec odavno prstenovani gumeni tici,japaski, od Toshibe , na 1.5V bateriju Wink

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Dsc05982d.th

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Dsc05981d.th

    I mali video sa tonom.. Cool ... a listacu ja forum,nebili naletio na nekog da je ikada izvlacio gnjezda u martu mjesecu ,ima samo onih sto sa Vegetom izvlace u "maju" , a to je zestoko... cheers



    Zadnja promjena: EUMOx; ned 10 tra - 22:22; ukupno mijenjano 1 put.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by bocka ned 10 tra - 21:24

    EUMOx, evo da vidiš kako je naš makedonac snimio otomansku imperiju, da bi turci stigli i do Bnja luke.
    I ako nisu nas makedonaca poturčili mi smo i dan danas najbolji prijatelji sa turcima.
    U ostalom i poznati Ataturk je rodjen i školovan u Makedoniju pa se i snjime ponosimo.
    Pogledaj ovaj klip i biče ti jasnije

    Sponsored content


    EUMOx - Moj uzgoj - Page 4 Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 11:49.