Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+25
Carduel
ticar
DjordjeVet
MARIN
Vasko-MK
Dean
vansal
zoran ptice pjevice
mipticar
riberi
dzemal_sa
malinois
Vrbanja
sestoperac
refa95
damir64
bocka
dva grdelina
crv
komiza
baltic
loker
zoranV
dr.nenad86
works
29 posters

    EUMOx - Moj uzgoj

    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost čet 3 oľu - 21:13

    Ovdje uskoro slijedi nesto aktivnije postanje o mom uzgoju iako ste do sada mogli primjetiti da sam vecinom postavljao neke slike,i videa, nakon nekih prozivki sastrane,jer mi je uvijek bio cilj druzenje a ne dokazivanje i pokazivanje. Zahvaljujuci nekim utjecajima od juce, ja sam odlucio vise raditi na tome da pokazem i napisem, neka to bude trn u oku onih koji se prepoznaju da bi im mogao biti.

    Svi oni koje sam dosada odbijao u vezi pitanja o prodaji, od sada sam otvoren za razgovor i dogovor, medjutim moje ptice se moraju unapred rezervisati, i svako ko bude imao interes mora se pobrinuti sam o kvalitetnom i brzom prevozu. Da bi do bilo cega ovoga doslo, morat cu znati uslove u kojima se ptice planiraju drzati. Za vjesto oko, nema potrebe objasnjavati liniju mojih ptica, niti to da su izlezene od vlastitih roditelja a ne pomocu nekih pomagala,jer samo takve ptice imaju kvalitet i samo takve se mogu ubrajati u neki standard uzgoja stiglica majora i samo takve su garant za daljnji uzgoj i uspjesan i zdrav podmladak.Sve ostalo nije vrijedno pisanja. Ja vam sada mogu nabrojati top ptice ove belgijske linije od E. Rimaua i Platoa ,ali vama to nece puno znaciti.

    Podrav.
    works
    works


    Broj postova : 81
    Age : 47
    Location : Čepin
    Registration date : 04.01.2011

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by works pet 4 oľu - 0:21

    Ne znam očemu se radi, ali mogu primjetiti revolt u ovom tekstu!?
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by dr.nenad86 pet 4 oľu - 1:21

    EUMOx je napisao/la:Ovdje uskoro slijedi nesto aktivnije postanje o mom uzgoju iako ste do sada mogli primjetiti da sam vecinom postavljao neke slike,i videa, nakon nekih prozivki sastrane,jer mi je uvijek bio cilj druzenje a ne dokazivanje i pokazivanje. Zahvaljujuci nekim utjecajima od juce, ja sam odlucio vise raditi na tome da pokazem i napisem, neka to bude trn u oku onih koji se prepoznaju da bi im mogao biti.

    Svi oni koje sam dosada odbijao u vezi pitanja o prodaji, od sada sam otvoren za razgovor i dogovor, medjutim moje ptice se moraju unapred rezervisati, i svako ko bude imao interes mora se pobrinuti sam o kvalitetnom i brzom prevozu. Da bi do bilo cega ovoga doslo, morat cu znati uslove u kojima se ptice planiraju drzati. Za vjesto oko, nema potrebe objasnjavati liniju mojih ptica, niti to da su izlezene od vlastitih roditelja a ne pomocu nekih pomagala,jer samo takve ptice imaju kvalitet i samo takve se mogu ubrajati u neki standard uzgoja stiglica majora i samo takve su garant za daljnji uzgoj i uspjesan i zdrav podmladak.Sve ostalo nije vrijedno pisanja. Ja vam sada mogu nabrojati top ptice ove belgijske linije od E. Rimaua i Platoa ,ali vama to nece puno znaciti.

    Podrav.

    Pozdrav eumox, tako je i najbolje, kada se prica o uzgoju i malim stvarima oko uzgoja koji zivot znace..... Druzenje je i najbitnije na ovom forumu, gde je i prava ekipa to i ne izostaje.....
    Ajd stavi neku tvoju sliku tvojih ptica iz odgoja...........


    Pozdrav cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pet 4 oľu - 11:19

    Uvodni tekst za pocetak teme,je onakav kakav je morao biti i treba da bude,oni koji su upuceni znaju zasto, oni koji nisu predpostavit ce. Prvo cu prebaciti sve svoje slike i videa ovdje na jedno mjesto, a nakon toga postavljam novo,od danas pa nadalje snimam,slikam,pratim dogadjaje i pisem. Znaci, ovdje ce se i dosta pisati , pa ako moderatori smatraju da tema pripada u "Brbljaonicu",neka je tamo i vrate,nije uobste bitno gdje je. Dr.Nenad, druzenje i treba biti na prvom mjestu, ko sta ima to je za mene sporedna stvar uvijek bila. Dalo se primjetiti koliko sam se ja trudio da se "plasiram" dokazivajuci se slikama i videima, to se desavalo samo u slucajevima rasprava gdje se forsiralo da svoju odredjenu tvrdnju podkrijepim dokazima kao sto su slike ili video,pa kada se to desi obavezno nastane tisina pa do sljedeceg puta. E zato sam odlucio da "zadrzimo" tu tisinu jer mi ona najbolje odgovara. Toliko o tome,i neka to ostane iza nas,sad je vrijeme da se ovdje sakupe pravi ljudi.

    Pozdrav . cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pet 4 oľu - 11:52

    .


    Zadnja promjena: EUMOx; čet 6 lis - 10:07; ukupno mijenjano 2 put/a.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by zoranV pet 4 oľu - 12:20

    Eumox šta se nerviraš,svi mi prolazimo isto i na forumu i u životu,sa nekim si dobar i družiš se,a neki su ljubomorni i pakosni pa te prozivaju bez razloga.Ja sam isto imao par ispada zbog nekih,ali kad bolje razmislim ,ko ih hebe,meni je fino i u životu i u hobiju,a ovi koji su nezadovoljni sa svojim hobijima,a pogotovo sa životima ,neka se ubiju,a neka puste normalne i prave dečke da se druže i uživaju.I ja sam sto puta rekao isključit ću se ,sva sreća pa ne znam kako se to radi,pa se sutra smirim i nastavim dalje.Često kažem da neću više staviti niti jedan video ,zbog par pojedinaca,a aonda se sjetim da ima dosta ljudi koji rado prate moju temu i žele nešto naučiti(početnici) ,pa zašto bi tim dobrim dečkima to uskratio? cheers .Ja se ne reklamiram,jer mi nije cilj prodaja ili šta ja znam što,već mi je cilj da se u uzgoj uključi što više ljudi,a ja sve što znam ,od srca ću im prenijeti.A da se reklamiram zbog trgovine ili šta ja znam što ,ne bi svima govorio šta i kako da rade,bar ono šta ja znam i šta je u mom domenu.

    Zato ti velim ,smiri se i uživaj,uvijek ćeš tu naći par ljudi sa kojima ćeš moći proćaskati pola sata i bit će ti fino.

    P.S. Sve čestitke na videima i na slikama,vrhunske ptice,vrhunska čistoća,a čini mi se i vrhunski uspjesi Very Happy cheers .
    loker
    loker


    Broj postova : 16
    Age : 41
    Location : Zagreb
    Registration date : 26.04.2010

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by loker pet 4 oľu - 14:46


    Ovo i ja potpisujem,svaki pravi ljubitelj mora imati barem udobnu stolicu ako već nema trosjed kod ptica,
    i za sebe i za kolege..
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by baltic pet 4 oľu - 20:02

    EUMOx kratko i jasno GOLEMO ! Rolling Eyes Smile
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by komiza pet 4 oľu - 21:15

    Slažem se sa Balticom,LUDILO !!!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by baltic sub 5 oľu - 1:36

    komiža je napisao/la:Slažem se sa Balticom,LUDILO !!!


    Ako se nece generacije slagat a ko ce onda Smile

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by crv sub 5 oľu - 3:28

    loker je napisao/la:
    Ovo i ja potpisujem,svaki pravi ljubitelj mora imati barem udobnu stolicu ako već nema trosjed kod ptica,
    i za sebe i za kolege..


    Loker!

    Zamisli : Ležiš u jacuziju usred ptičarnika i osluškuješ batude grdelina ili žuborenje kanarinaca...

    Mislim i da bi vlaga i temperatura za valjenje mladih bila OK Idea
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost sub 5 oľu - 12:24

    Crve,bojim se da bi to bilo previse vlage u zraku. Cool Na srecu moj jacusi je udaljen nekih 10-15m od prostora u kojem su ptice,inace bi razmislio da ga napravim tamo pored trosjeda... Cool


    Zadnja promjena: EUMOx; sub 5 oľu - 14:04; ukupno mijenjano 1 put.
    dva grdelina
    dva grdelina


    Broj postova : 118
    Location : split
    Registration date : 23.01.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by dva grdelina sub 5 oľu - 13:47

    Bravo EUMOx,čestitam.....svaka čast!!!!!!!!!!!!!! king
    loker
    loker


    Broj postova : 16
    Age : 41
    Location : Zagreb
    Registration date : 26.04.2010

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by loker sub 5 oľu - 13:56


    Jacuzzi,hladnjak i nagovoriti curu da navrati do ptičarnika s vremena na vrijeme,e da..
    Brzo bi ostao i bez posla i bez prijatelja.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by baltic sub 5 oľu - 19:13

    Jacuzzi puna vode i u njoj djevojka u tangama i slusamo kako je nateze ZIJADU Smile


    A ovako kad se ide sirit.
    https://www.youtube.com/watch?v=jIf9TDf1JE0&feature=related

    Izgleda da su Spanjolci to odavno radili Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost ned 6 oľu - 12:04

    Za koji dan cu nastaviti sa jednim videom,mozda i jos nekih aktuelnih slika, pozivam i druge uzgajivace grdelina koji se smatraju "velikim" da pokazu svoje stanje(na svojim temama),ako nema nista - neka se tako i izjasne pa da idemo dalje, a opet kada uskoro bude javno ih pozivam da spreme kamere i prikazu barem 2-3 para gdje zenke leze na jajima i nakon toga da podizu (hrane) svoje mlade. Znaci, hranjenje na spricu i podmetanje jaja pod kanarinke i ostalu perad,nas ovdje neinteresuje i to se neubraja pod "uzgoj" o kojem se ovdje govori, jer to je "farma pilica" i produkcija peradi na veliko, i to nesmatramo nekim primjerom.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by bocka ned 6 oľu - 12:47

    EUMOx, ili Alen mislim da ti je to pravo ime a ja više volim ljudima da se obračam po imenima.
    Ne mogu da shvatim koliko SARKAZMA ima u tvojoj duši, zašto neprestano pokušavaš da prozivaš, ocenjuješ i provociraš ljude koje se u nekim stvarima ne slažu sa tobom.
    Daj oslobodise te negativne energije i zaplivaj malo u pozetivnom pravcu, mnogo lepo ti je objasnio ZoranV, ovde smo svi da se družimo i stvaramo ljepa i prava poznanstva.
    Nije mi do toga da se ja hvalim ali ako se budu javili oni kojima sam poklonio po jednu koloniju crva i nek iskreno kažu dali sam ja to uradio zbog nekih interesa, bilo je i takvih kojima sam i prevoz platio, ima i takvih koje bogastvo od crva i bube su dobili i nikada se nisu javili i šta sad da kažem, ima nas svakakvih.
    Ali zato ima i tako dobre ljude kao Zoran Ptice pevice koj se meni desetostruko odužio i poklonio mi par mutacija, nije lepo sam da se hvalim koliko sam ja ptice poklonio bez ikakvog interesa.
    Spreman sam i tebi da poklonim jednog slavuja koga smatram za vrh u ptišarstvo.
    Sve ovo dobronamerno ti pišem jer trebaš shvatiti da svoko od nas nije u mogučnosti da vrhunski ptičari od mnogo razloga, kako finansiski tako i od toga koliko mu prostor omogučava.
    Največi povod da ti ovaj post napišem je taj da nama pravoslavnima je danas veliki praznik PROČKA i na današni dan mi se skupljamo ili idemo kod rođake i prijatelje i tražimo da nam se oproste sve greške koje smo imali napravljeno jedan drugome u toku protekle godine.
    To bi zvučilo ovako: Alene, opraštam ti sve što si pogrešio prema meni pa zato molimte oprosti mi i ti na ono šta sam ja pogrešio prema tebi.
    Ako dobro shvatiš ovaj naš Hriščanski praznik, shvatičeš da u čoveku postoji velika doblest a to je da trebaš opraštati grešnicima jer nema bezgrešnog čoveka na ovoj planeti.
    Zato poslušajme i ispoštuj moje godine i iskustvo i mani se tih provokativnih postiranja pa posvetise da uvjek pozetivno razmišljaš i prilažiš svima oko tebe i dalje od tebe.
    Ima jedna velika mudrost napisana u knjizi Pančatatra gde između mnogo indiskih mudrosti je i ova: "Po nekad spas dolazi od največeg neprijatelja", ovo dokazuje da čovjek nema neprijatelja ako zna kako se vladati u svom životu.
    Da okončam ovu moju besedu u da ti kažem Alene nek ti je sve prostum od moje strane +
    Zdravko Bocevski - Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost ned 6 oľu - 13:33

    E BOCKA , legendo slavujarstva ! Opet si fulio ime, ali nema veze,nadam se da u trecem obracanju neces jer tad kazu "i Bog pomaze" Cool

    Sad malo o tvom postu. Nemoj to da gledas negativno,ja te to srdacno zamoljavam jer time ces nahajcati moderatore i moji ce se postovi prekrajati i time gubiti znacenje i smisao. Za tvoju informaciju,nikoga neprozivam jer neznam ko se moze identifikovati sa mojim postom,stvarno NEZNAM, taj ko sam sebe nadje u postu neka se i odazove. (mozda oni koji iza mojih ledja sami sebe zavaravaju?)

    Nema potrebe da te pitam,da si nasao ono sto sam nasao ja,da se o tebi i tvom uzgoju pise po nekim forumima(npr. da si makedonski-prevarant),i da to pise neko (pod laznim imenom) od koga to neocekujes i poznajes ga sa ovog foruma, a pored toga ima i publike koju ti nisi ocekivao da ce biti ta "publika". Ako ce mo tako,onda ce mo otvoriti karte,da vidimo kod koga su kakve...

    Hvala ti na ponudi, covjek koji mi je nedavno poklonio Faganela,ima vise vrsta/podvrsta slavuja,i nudio mi je da uzmem sta hocu,volijera mu je 650m2. Ali ako bi to tebi znacilo,da ja uzemem tvoj poklon,ja cu ga i uzeti i uzvratiti svojim poklonom! Ja tebi oprastam,jer vidim da znas gdje si ti pogrijesio(prozivka - pa sutnja na moj odgovor),a ako sam ja negdje pogrijesio prema tebi,u svojoj rekaciji, ti primi moje izvinjenje. Postujem tvoje godine i jos jednom te molim da neshvatas moju teoriju o uzgoju kao nesto lose,naprotiv znaj da je samo ta metoda original a sve ostalo kopije. cheers

    Ps. necemo vise o ovome na ovoj temi, neka ovo bude zadnji post, ovdje ce mo o uzgoju, a mozes i o slavujima samo nemoj vise pominjati to gore...tome nevrijedi vise posvetiti ni sekund nase paznje.


    Zadnja promjena: EUMOx; ned 6 oľu - 13:43; ukupno mijenjano 4 put/a.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by damir64 ned 6 oľu - 13:37

    Pozdrav Bocki !
    U potpunosti se slažem sa Bockom svaka čast na lijepim i mudrim riječima.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by crv ned 6 oľu - 14:20

    baltic je napisao/la:Jacuzzi puna vode i u njoj djevojka u tangama i slusamo kako je nateze ZIJADU Smile


    A ovako kad se ide sirit.
    https://www.youtube.com/watch?v=jIf9TDf1JE0&feature=related

    Izgleda da su Spanjolci to odavno radili Smile

    confused Čemu tange prijatelju Question


    Moj Eumox , bez obzira na vlagu - temperatura se , izgleda diže Embarassed
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost ned 6 oľu - 14:37

    crv je napisao/la:

    confused Čemu tange prijatelju Question


    Moj Eumox , bez obzira na vlagu - temperatura se , izgleda diže Embarassed

    Da, samo sto "mi" imamo Royal-Flush Cool
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by refa95 pon 7 oľu - 0:06

    Bravo EUMOx legendo...svaka ti cast i na ovim slikama i na ovim malim video klipovima....mozemo puno nuaciti od tebe msm mi mladi koji smo zeljni znanja.....sad pocni pista malo o pripremi,samom uzgoju i sta ide uz to......da se pocnem pripremaat i ja
    avatar
    Gost
    Gost


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Gost pon 7 oľu - 20:56

    .


    Zadnja promjena: EUMOx; čet 6 lis - 10:07; ukupno mijenjano 1 put.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by refa95 pon 7 oľu - 21:57

    Bravo eumox
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by bocka pon 7 oľu - 22:02

    Zdravo EUMOx,
    Od svega ovde šta je snimljeno jedino nevalja snimak.
    Kako možeš ovu lepotu da tako lošo snimaš, uvjek svetlost ti bije u objektivu i slika je bjelaa, kad bi ja imao ovakve ptice i opremu, ja bi snimio jedan kusometražni film.
    Ja sa mojom kamerom u punoj HD rezolucii uspem smestiti klip od 10 minuta, kod tebe ovaj klip traje 7,20 min.
    Moja preporuka ti je da neko drugi snima a da ti slobodno prestavljaš ono šta si zamislio i to sa neko razumno rastojanje.
    Nemoj opet da snimaš ovakve klipove steta je, jer nemogu se vidjeti ono šta snimaš.
    Ovo je dobronamerna kritika i nemoj pogrešno da je shvatiš.
    Pozdrav Bocka


    Zadnja promjena: bocka; pon 7 oľu - 22:19; ukupno mijenjano 1 put.

    Sponsored content


    EUMOx - Moj uzgoj Empty Re: EUMOx - Moj uzgoj

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 14:07.