Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+6
saso78
Zvrcko
trnar
xyz
Branimir
ticar
10 posters

    Kanarinci:

    avatar
    Gost
    Gost


    Kanarinci: Empty Kanarinci:

    Postaj by Gost uto 17 lip - 16:15

    Pozdrav !!!


    -zašto kanarinka ima vodenast izmet?
    -dali je to možda vezano za prehranu te ako je što treba dodati da
    se oporavi?
    -i usput fali joj malo perja na stražnjici?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by ticar sri 18 lip - 3:42

    ako kanarinki fali malo perija na guzi to znači da ga je isčupala i da je spremna za parenje.
    zbog proliva izbjegavaj,salatu i ostalo voće i povrće i daji joj jajčanu smjesu i puno sjemena.pa ćeš viditi za nekoliko dana do čega je.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Branimir sri 18 lip - 14:25

    Ako je jaki proljev provaj sa mljevenim makom u malim hranilicama
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by xyz čet 19 lip - 10:48

    Čuj, može lako biti crijevno oboljenje, a može bit jednostavno da je spremna za parenje.

    Moja glavna kanarinka dok leži na jajima, ima takav proljev da je to katastrofa, izađe iz gnijezda i onda "opali raketu" Laughing Laughing

    Ali čim prestane uzgojna sezona, prestane i njoj proljev. I nikad ona problema sa zdravljem nema.

    Tako da može bit to, ali ako ti nije vesela, nego pokunjena i previše napuhana, može bit da je skupila kakvu klicu..
    avatar
    Gost
    Gost


    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Gost čet 19 lip - 14:04

    drazenxp je napisao/la:Čuj, mo�e lako biti crijevno oboljenje, a mo�e bit jednostavno da je spremna za parenje.

    Moja glavna kanarinka dok le�i na jajima, ima takav proljev da je to katastrofa, izađe iz gnijezda i onda "opali raketu" Laughing Laughing

    Ali čim prestane uzgojna sezona, prestane i njoj proljev. I nikad ona problema sa zdravljem nema.

    Tako da mo�e bit to, ali ako ti nije vesela, nego pokunjena i previ�e napuhana, mo�e bit da je skupila kakvu klicu..


    Pozdrav !!!

    ...nije napuhana, vesela je čim donesem neku hranu u kavez
    u ovom slučaju maslačak iz ruke ga jede.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Gost čet 19 lip - 14:10

    Pozdrav !!!

    ako primjetim moľda neko loąije stanje kod kanarinke tj. da se stvarno radi
    o crijevnom oboljenju koje lijekove treba koristiti.?
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by trnar ned 2 stu - 22:36

    Zdravo drugovi.
    Nakon prve uzgojne sezone koja je bila uvod u ovaj hobi i koju mogu ocjeniti kao uspeshnom,pripremam se za novu sezonu.
    Pored ostalih kanarinaca nabavio sam i bakrenog kanarinca od prosle godine.
    Ima nekoliko nedelja kako sam primjetio da nije dobro,ponasa se cudno kao da ga noge ne drze i uopshte kao da gubi ravnotezu.Kada stane na hranilici udze skroz u nju jer nemoze se dodrzati na noge,prosto upadne unutra.Ako se popne na precku ili stane na nju ili padne ili je preskoci pa pada sa druge strane.Tako puno mi ga je zaoj, a ne znam kako da mu pomognem.Cesto je na dnu kaveza,ukratko njegovo stanje mogu opistai kao de je pijan i da ga noge ne drze.Ocajno
    Pozdrav svima.
    Zvrcko
    Zvrcko


    Broj postova : 170
    Age : 28
    Location : Solin
    Registration date : 13.10.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Zvrcko ned 2 stu - 22:41

    molimte predstavi se u temu za predstavljanje
    trnar
    A za problem o tom kanarincu daj joj mak
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by trnar ned 2 stu - 22:53

    Zvrcko je napisao/la:molimte predstavi se u temu za predstavljanje
    trnar
    A za problem o tom kanarincu daj joj mak


    Pozdrav prijatelju ali mislim da sa vecinom od ekipe dobro se znamo tako da predstavljanje nece bti neophodno.Ali ipak predstavio sam se.

    A sta ce mak pomoci?
    Zvrcko
    Zvrcko


    Broj postova : 170
    Age : 28
    Location : Solin
    Registration date : 13.10.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Zvrcko ned 2 stu - 23:18

    oko zaustavljanja proljeva
    avatar
    Gost
    Gost


    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Gost pon 3 stu - 0:34

    mak je preventiva,tj. kucna,ali nevalja pretjerat,jel koliko joj mozes pomoc,mozes i nastetit,e sad sve zavisi oceli ga ptica jest,ja jednom godisnje dam u male šešulice malo maka,ali samo jednom godisnje rai sigurnosti!
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by saso78 pon 3 stu - 0:38

    Kako samo jednom godisnije,pa zasto samo toliko sta je mak toliko opasan?
    Nije mak heroin...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by ticar pon 3 stu - 4:01

    ratko prijatelju evo svi smo se prebacili na ovaj forum,biti će nam drago da budeš opet s nama,pozdrav od mene.

    a što se tiče tog kanarinca teško da mu više možeš pomoći.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Gost pon 3 stu - 13:58

    ma netreba saso u nicem pretjerivati,znas npr. uzimas mnogo ljekova,moze ti se nesto dogodit tako i njima,ali mislim da je za ovog kanarinca vec kasno,mozda visak konoplje ilio sta vec.
    ja znam jednog covjeka koji "uzgaja bastarde i divlje ptice,i daje im samu konoplju,zamisli kanarincu samu konoplju,ali ipak ih spasava salata kuju im daje pa se ne zacepu.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by saso78 pon 3 stu - 15:30

    Ma nisam ja samo za konop ili bilo koja jednolicna hrana...
    Kod mene grdelini svakodnevno imaju mjesavinu za grdeline i dive ptice slicna na kanarinska hrana,onda pojacana sa konopom i suncokret i u tokom dana po neki dodatak kao desert,jedan dan niger,drugi mak,salata musljakinje razlicito voce,povrce najvise papriku i tako zavisi u koje vremenskom doba.
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by trnar pon 3 stu - 19:27

    ticar je napisao/la:ratko prijatelju evo svi smo se prebacili na ovaj forum,biti će nam drago da budeš opet s nama,pozdrav od mene.

    a što se tiče tog kanarinca teško da mu više možeš pomoći.

    Hvala ticaru,i ja mislim da je sa njime sve gotovo, samo zalim ga kad idim kako se muci.Padne na ledza pa ne moze da se okrene.Zao mi ga je.
    Ne znam sta bi mu mak pomogao.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Gost čet 13 stu - 22:21

    A moj prijatelju dode mi da placem kad cujem takvo sta!

    Ali mozda ima koju bolest za koju se nezna ili je jednostavno obolio,nismo ljecnici ali.......sve je suvisno kad je zivot u pitanju!
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by bocka sri 26 stu - 19:14

    SVIMA PREPORUCUJEM DA JEDNOM U NEDELJU DANA UBACITE U KAFEZ SUHU GRANĆICU BOSILEK. TO JE PRIRODAN ANTISEPTIK A POGOTOVO STIGLICE LUDUJU ZA SEME I LIŠĆE OD BOSILEKA.
    KANARIJE ISTO TAKO VOLE BOSILEK ALI POTREBNO JE DA SU U ISTOM KAFEZU SA ŠTIGLICAMA OD KOJIH I NAUCE JESTI.
    KOD MENE BOSLEK ODGAJAM U DVORIŠTU A MOŽE I U SAKSIJAMA.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by ticar sri 26 stu - 19:31

    jel ti to govoriš o bosiljku,začinu za jelo.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by saso78 sri 26 stu - 21:25

    Da ticar,bocka ti govori za taj bosiljak koji koristimo kao zacin za jelo.
    Bosiljak je ite kako dobar.Ja mojim stiglacama dajem redovno,a nekad znam i da napravim caj i taj caj dajem grdeline.Ali bosiljak izgleda drugse nego bosiljak-zacin koji se prodaje.Osim lisce ima i malo crno seme,koje sa zadovoljstvo jede grdeline.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by bocka sri 26 stu - 21:59

    TIĆAR, SUGURAN SAM DA IMA I KOD VAS BOSILEK, PITAJ STARIJE A EVO OTVORI OVAJ SAJD I VIDEĆEŠ. POZDRAV. http://www.heilpflanzen-suchmaschine.de/basilikum/basilikum.shtml
    avatar
    Gost
    Gost


    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Gost sri 26 stu - 22:14

    Ma pa nemojte da neznate sta je bosiljak,pa u dalmaciji ga zovu "murtela" a poznat je po svom mirisu,stric mi je kazao da je dobar,on svojima skroz sitno nareze pa osusi i daje u slavujarke!
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by saso78 sri 26 stu - 22:24

    Bosiljak je naše narodno omiljeno cveće. To je jednogodišnja zeljasta biljka, poreklom iz Indije. Stablo je visoko do 50 cm, grane su postavljene unakrsno i naspramno. listovi su sa drškama, izduženo jajastog oblika, po obodu razređeno testerasti. Cvetovi su beli ili bledoružičasti, sa kratkim drškama, u grupama od po 6-10, i formiraju duge metličaste cvasti, kojima se završavaju grančice. Cveta od maja do avgusta. kod nas se gaji od davnina kao ukrasna, začinska i lekovita biljka a koristi se i u religioznim obredima. Cela biljka je prijatnog mirisa, a najviše listovi.



    Ukusa je gorkog i aromatično ljutog. Bere se se nadzemni deo biljke u cvetu (Basilici herba) i suši u hladu na promaji. Razmnožava se semenom, koje se u bašti ili saksiji seje u martu, a mlade biljke, po dve zajedno, rasađuju u maju. U toku vegetacije neophodno je redovno okopavanje i zalivanje.
    Sastav: Sadrži etarskog ulja, tanina, saponina i gorkih materija. Količina etarskog ulja nije velika — iz nosi svega 0,4 do 0,8°/o — ali biljka ipak ima vrlo jak miris. U etarskom ulju ima estragola ili metilkavikola, linalola, cineola i drugih antiseptičkih sastojaka koji služe kao konzervans, jer sprečavaju razvoj mnogih mikroorganizama i uništavaju ih. Tako se može objasniti zbog čega se bosiljak nosi na groblje, kad se ide mrtvacu, zbog čega se pokojnik njime kiti, i nosi kad se ide teškom bolesniku, zbog čega se daje da se »ne pokvari bogojavljenska vodica« ... itd.
    Upotreba: Narod, sasvim opravdano, upotrebljava bosiljak kao sredstvo za umirivanje uzbuđenog nervnog sistema, protiv gasova, nadimanja i tegoba u organima za varenje, u obliku začina u jelima ili u obliku čaja posle jela. Upotrebljavaju ga i protiv nekih crevnih parazita, često zajedno sa belim lukom, zatim za jače mokrenje, za izazivanje boljeg apetita, za povećanje mlečnosti majki koje imaju malo mleka, protiv zapaljenja bubrega, za uređivanje menstruacije itd. Nekad nije bilo ni jedne kuće koja nije imala malo bosiljka, ne samo suvog, vezanog u kiticu već i u vrtu, pa često i u loncu, tako da su ga imale svežeg preko cele godine. To su cveće i miris starijeg sveta.




    Bosiljak treba proučiti već i zbog toga što se on, kao retko koja druga biljka, tako mnogo spominje u narodnoj poeziji i pripovetkama. Ukoliko se kod nas ide više na jug i istok utoliko je veća i raznovrsnija upotreba bosiljka.
    Narodna imena: bažilek, bažulek, baselak, basiljak, basilje, bašelak, bo siljak, bosilek, bosilj, krupan bosiljak, bosiljak sarmaš, bosilje, vasleđen, đen, mislođin, murtela, pitomi vesligen, faslidžan, fesligen, fesliđan, feslidžan.


    Zadnja promjena: saso78; sri 26 stu - 22:32; ukupno mijenjano 1 put.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by sestoperac sri 26 stu - 22:29

    Borovnica


    Breza[/quote]

    Very Happy kako to da dajemo ? Very Happy

    salim se, ovo je jedan od boljih tekstova na forumu,

    svaka cast
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Dean čet 27 stu - 0:13

    ja ga isto dajem pticama imam ga u vrtu a drag mi je i na pašti SmileSmile "pesto genoveze" ko nije probao... na google po recept i sutra iznenadite žene Smile

    Sponsored content


    Kanarinci: Empty Re: Kanarinci:

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 20:23.