Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+63
hajduk
bondza12
sturcla
madmax
stiglica
dragutin rajnović
nedeljkovg
IvoR
Carduel
sestoperac
waterslager
Renato.M
sgobin
krstokljun
BOSKO
seadriver
ERVINO
markozd
turbozd
CUBA
zvrcko sen
crv
imarij71
sasaznas
baki302000
vlada nish
pezo
waterslager bitola
mali maša
komiza
budisic
čajka
MARIN
PESTI
jere
koce
Dean
grujo
ticar
malinobosna
dr.nenad86
Fago
Merlo
malinois
damir64
bocka
ikayke
mutacija
dva grdelina
Vasko-MK
dejanzec1
mišić
faganel
pippo
Boban NA
nebojsav
misko1
vlado
Vrbanja
kreso
korkut
cuban.ue
zoranV
67 posters

    malino kanarinci

    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna uto 30 stu - 19:03

    malinois je napisao/la:
    malinobosna je napisao/la:Aco nemam skype ali imam msn hrustan@live.at pa se tako mozemo cuti ja i rasa mislimo da treba da napises sta je tacno bilo i mislim da nedeljko nije trebao da ocjeni tvoje ptice poslije onog i kad je saznao da su tvoje ptice.cujemo se

    pozdrav Elvire

    Stvarno mi nije jasno zasto se dize prasina oko necega sto je jasno .Pa Nedeljko je neposredno pred dolazak u Sloveniju bio kod Rase i slusao i njegove ptice .

    Malo je cudno da ljudi zele da mi suci ne smijemo otici kod kolega pticara i druziti se s njima .Pa i mi smo ljudi i volimo druzenje i ptice .Ako se to nekome ne svida neka zove suce iz Amerike Very Happy .

    Ja sam napisao sve kako je bilo ,povukao sam svoju kolekciju iz konkurencije izmedu ostalog i sto je oznacena samim cinom da se naknadno ocjenjiva .

    ove godine sam imao zadovoljstvo da ocjenim ptice A DA NITI JEDNU PRIJE NISAM CUO.Koliko znam Nedeljkove ptice su u Becu imale preko 480 bodova a kod mene na stolu su pjevale za manje bodove .

    REKAO SAM STA SAM IMAO RECI I NA OVU TEMU VISE NECU DATI NITI JEDAN KOMENTAR ,jer ptice volim a prije svega druzenje sa svima vama .
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 30 stu - 20:10

    pretrazivajuci po youtube neletio sam na ovaj stari zapis pjesme .

    Fascinantno je kako se cuje VUTEN i ŠOKEL





    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 uto 30 stu - 21:56

    Aco daj pojasni sta je vuten a sta je sokel na snimku
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 30 stu - 22:04

    Vuten je zvuk slican BRODSKOJ SIRENI vuuuuuuuuuuuuut vuuuuuuuuuuut

    Sokel je smijanje : hahahahhaha hohohohohohooh

    Malo je snimka stara i konfuzna ,preklapaju se ture i slab je zvuk

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 30 stu - 22:30

    dejanzec1 je napisao/la:Aco daj pojasni sta je vuten a sta je sokel na snimku

    Vuten se cuje u pozadini

    1.30 min
    1.43
    2.14
    2.40 .............

    Šokel

    1.40
    2.25
    2.36.................

    Slab snimak ali dovoljno za cuti
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 uto 30 stu - 22:47

    Pozdrav Aco!
    Postavio sam taj snimak nemalo prije tvog dolaska sa takmičenja i jako me zanimalo kakva će biti reakcija na tu pjesmu.Već sam pomislio da je palo u zaborav zbog teme koja je prevladala ovih dana.Ono što je mene dojmilo su vodene ture pa me zanima bi li to bio klok koji se traži u ovim našim pticama.Iako je snimka loša čini mi se da su vodene ture zaista lijepe ako sam to dobro uspio procijeniti.Dosta toga sam preslušao na yutube ali ovo me baš dojmilo iako je snimka dosta loša ali mislim da je kvaliteta pjesme na zavidnom nivou.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 uto 30 stu - 22:55

    Isto i ja mislim da je snimka stara i da je napravljena komjuterski ali je dobro to cuti hvala na snimci
    dva grdelina
    dva grdelina


    Broj postova : 118
    Location : split
    Registration date : 23.01.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dva grdelina uto 30 stu - 23:12

    marine marine slike su ti super...da li si ikad u mladosti slikava za koji časopis???????????????evo ti i g.fago...pa lupino vam nije do kolina...svaka čast!!!!!!!!!!!!!!!!!! king king
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 uto 30 stu - 23:15

    Pozdrav Frediu!
    LIjepe li idile ko rođene za vas južnjake a pogotovo za Acu sve ga vidim kako se sav naježio i pokrio sa kapama i šalovima. Vidi se Fredi da si ti ipak malo sjevernije od Ace pa ni kapu nemaš kakav mladić.
    Sa obzirom na uvjete u kojima ste nosili price mislim da ste postigli i više nego što rezultati govore jer nositi ptice u takvim uvjetima i da tako pjevaju tu je u pitanju ipak kvaliteta ptica i znanje.
    Mogli bi postaviti nova pravila u donošenju ptica na takmičenja jadro-linijskim putem ili ništa pa da uvjeti budu jednaki a i porasla bi potražnja za domačim proizvodom.
    kad su Slovenci vidili koliko keksa nosite mora da su pomislili što ova dvojca vole slatko za ne povjerovati. Još jednom svaka čast momci sa ovakom ekipom nema šale. Možda bi vam ovaj prevoz bio bolji da ste imali.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 1 pro - 0:00

    Pjev ove ptice propracen je komentarom ,ima nekoliko greski a najveca je kad pise klokot 1 pa klokot 2 .Ovo sto se vodi kao klokot 2 je zapravo flauta

    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sri 1 pro - 12:41

    Svima nagradjenima cestitam na uspehu na nedavno odrzanim takmicenjima,a ostalima vise srece u narednom periodu....

    Veliki pozzzz za aktivno drustvo na forumu i samo tako nastavite.....
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sri 1 pro - 20:39

    Marine,
    svaka čast.DOBRE slike.Prvan će pozelinit.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 1 pro - 22:57



    TAKMICARI PRISTIZU!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 2 pro - 1:23




    Oko ovih su se lomila koplja!

    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna čet 2 pro - 2:36

    Dobro sam ja proso mogli su me slovenci ubiti.
    Kazu ptica broj 5 ima osam klokot i pet metal ja nisam cuo i opet poslije ovog snimka mogu da kazem da ta ptica nema ni K od klokota ni M od metala
    P.S. ovaj sve snimo a ja lajo na sav glas nepustaj ovo strpa ce me u Hag.
    Ovo slovencima treba pustiti da cuju sta je klokot.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 čet 2 pro - 21:40

    Pozdrav!
    Evo mog skromnog komentara na pjev ovih ptica. Nisam baš previše stručan da bi ocijenio svaku turu ali ću dati komentar na dojam koji su ove ptice ostavile na mene. Ptice sam poslušao samo jednom i mogu reći slijedeće. Ono što mi se sviđa kod tih ptice to su vodene ture a naročito ima u jednom trenutku bol ako sam pogodio ime ture.Misdlim da su vodene ture dobre čak jako dobre a ono što mi se ne sviđa kod tih tura su metalne ture. Ne sviđa mi se sama izvedba tih tura nije mi lijepa za uho. Evo to je moje mišljenje neznajući čije su ptice što nije ni bitno ali tu se radi samo o mom ukusu kojije naravno drugačiji od drugih.Volio bih čuti druge bečare šta misle. neka mi vlasnik ptica ne zamjeri.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 čet 2 pro - 21:41

    Komentar se odnosi na snimak prije da ne bi bilo zabune.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 3 pro - 12:20

    malinobosna je napisao/la:ja sam bi prisutan na ovom takmicenju kao posmatrac i mogu da kazem da nije bas bilo sve ok ali to je kod nas normalno sto je bilo bilo je a takmicenje u gradistu i svjetsko pokazat ce ko ima najbolje ptice iz bivse juge,mislim da je ovde bilo ona poslovica SVAKI CIGO SVOGA KONJA HVALI(NAGRADJUJE)

    pozdrav,

    Hteo bih samo da se nadovezem na komentar, da pored navedenih takmicenja postoji jos nekoliko otvorenih klupskih izlozbi u Srbiji,Hrvatskoj,Sloveniji,Makedoniji,Bosnni........ i zemljama van bivse Juge gde sude OMJ experti i mislim da su skoro sva takmicenja u istom rangu i imaju istu tezinu izuzev naravno Svetske izlozbe i Nacionalnih sampionata....
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 pet 3 pro - 19:07

    U pravu si Budisicu ima takmicenja kolko hoces a mi se prepucavamo.Pozdrav svima
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 3 pro - 21:03

    dejanzec1 je napisao/la:U pravu si Budisicu ima takmicenja kolko hoces a mi se prepucavamo.Pozdrav svima

    Nema prepucavanja ,ovo su konstruktivne diskusije Wink Wink

    Vecina nas se poznaje i NISAM PRIMJETIO DA IMA NEPRIJATELJSKIH PORIVA .Ne moramo se sloziti u misljenjima ,TO JE SASVIM NORMALNO.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 pet 3 pro - 22:22

    Pozdrav!
    Molio bih da se pokuša objasniti o klok flauti kao turi koja kako vidim stvara određene probleme. Nisam baš na čisto da li se ta tura svrstava u turu koja je kažnjiva znači oduzimanje bodova ili je to tura koja se svrstava u turu koja se usvaja kao nova.Koliko se može primjetiti ptice je pjevaju a što se tiče same izvedbe nije tako ružna.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 3 pro - 22:43

    damir64 je napisao/la:Pozdrav!
    Molio bih da se pokuša objasniti o klok flauti kao turi koja kako vidim stvara određene probleme. Nisam baš na čisto da li se ta tura svrstava u turu koja je kažnjiva znači oduzimanje bodova ili je to tura koja se svrstava u turu koja se usvaja kao nova.Koliko se može primjetiti ptice je pjevaju a što se tiče same izvedbe nije tako ružna.

    Klok Flauta je pozitivna tura i moze se ocjeniti u stavci flauta 6 (18 bodoba ) a to je odlicna ocjena .
    Vjeciti problem je kako prepoznati (razlikovati ) klokot od klok-flaute .klok flauta bi bio klokot kome fali neki segment (voda ,ritam,raspon,udar .....)
    postavili smo na forumu puno snimki gdje ptica poveziva klokot sa klok-flautom ,TU SE NAJBOLJE CUJE RAZLIKA .
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by koce pet 3 pro - 23:14

    malinois je napisao/la:
    damir64 je napisao/la:Pozdrav!
    Molio bih da se pokuša objasniti o klok flauti kao turi koja kako vidim stvara određene probleme. Nisam baš na čisto da li se ta tura svrstava u turu koja je kažnjiva znači oduzimanje bodova ili je to tura koja se svrstava u turu koja se usvaja kao nova.Koliko se može primjetiti ptice je pjevaju a što se tiče same izvedbe nije tako ružna.

    Klok Flauta je pozitivna tura i moze se ocjeniti u stavci flauta 6 (18 bodoba ) a to je odlicna ocjena .
    Vjeciti problem je kako prepoznati (razlikovati ) klokot od klok-flaute .klok flauta bi bio klokot kome fali neki segment (voda ,ritam,raspon,udar .....)
    postavili smo na forumu puno snimki gdje ptica poveziva klokot sa klok-flautom ,TU SE NAJBOLJE CUJE RAZLIKA .

    Ja sam laik,ali dobro cujem,bunila su me imena tura,sad je sve jasno,fantazija,necu vas više pratit jer sam na putu da se zaljubim u ove,kako mi kažemo "strile kroz vodu",ludilo ptice.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 3 pro - 23:23

    koce je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    damir64 je napisao/la:Pozdrav!
    Molio bih da se pokuša objasniti o klok flauti kao turi koja kako vidim stvara određene probleme. Nisam baš na čisto da li se ta tura svrstava u turu koja je kažnjiva znači oduzimanje bodova ili je to tura koja se svrstava u turu koja se usvaja kao nova.Koliko se može primjetiti ptice je pjevaju a što se tiče same izvedbe nije tako ružna.

    Klok Flauta je pozitivna tura i moze se ocjeniti u stavci flauta 6 (18 bodoba ) a to je odlicna ocjena .
    Vjeciti problem je kako prepoznati (razlikovati ) klokot od klok-flaute .klok flauta bi bio klokot kome fali neki segment (voda ,ritam,raspon,udar .....)
    postavili smo na forumu puno snimki gdje ptica poveziva klokot sa klok-flautom ,TU SE NAJBOLJE CUJE RAZLIKA .

    Ja sam laik,ali dobro cujem,bunila su me imena tura,sad je sve jasno,fantazija,necu vas više pratit jer sam na putu da se zaljubim u ove,kako mi kažemo "strile kroz vodu",ludilo ptice.

    AJDE ,AJDE ,pocni prave ptice drzat i po kojeg grdelina
    misko1
    misko1


    Broj postova : 41
    Location : wien-Bec
    Registration date : 17.02.2010

    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by misko1 sub 4 pro - 11:16

    [quote="MARIN"]


    Oko ovih su se lomila koplja!

    [/quote.Pozgrav Fredi Moze li se znati koja je cija? Hvala

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 4 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 9:49.