Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+63
hajduk
bondza12
sturcla
madmax
stiglica
dragutin rajnović
nedeljkovg
IvoR
Carduel
sestoperac
waterslager
Renato.M
sgobin
krstokljun
BOSKO
seadriver
ERVINO
markozd
turbozd
CUBA
zvrcko sen
crv
imarij71
sasaznas
baki302000
vlada nish
pezo
waterslager bitola
mali maša
komiza
budisic
čajka
MARIN
PESTI
jere
koce
Dean
grujo
ticar
malinobosna
dr.nenad86
Fago
Merlo
malinois
damir64
bocka
ikayke
mutacija
dva grdelina
Vasko-MK
dejanzec1
mišić
faganel
pippo
Boban NA
nebojsav
misko1
vlado
Vrbanja
kreso
korkut
cuban.ue
zoranV
67 posters

    malino kanarinci

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 8 pro - 0:14

    Erole čestitam na obranjenoj tituli!
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola sri 8 pro - 0:27

    Hvala prijatelju...Jedna ptica u Acinoj kolekciji nije se javila...Bilo bi gusto inace...
    avatar
    mišić


    Broj postova : 118
    Location : Šabac,Srbija
    Registration date : 22.11.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by mišić sri 8 pro - 1:14

    dejanzec1 je napisao/la:Daj molim vas prestanite i sta je to vazno dali ce ici na Svetskom ili ne nek ide ko gde hoce
    Zajko,možeš li ti da napraviš ‚‚red‚‚ na ovom forumu?Ako ne da ja uzmem stvar u svoje ruke.Nisi mi postavio rezultate sa Državnog u Makedoniji No Pozdrav Very Happy
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sri 8 pro - 10:01

    mišić je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Daj molim vas prestanite i sta je to vazno dali ce ici na Svetskom ili ne nek ide ko gde hoce
    Zajko,možeš li ti da napraviš ‚‚red‚‚ na ovom forumu?Ako ne da ja uzmem stvar u svoje ruke.Nisi mi postavio rezultate sa Državnog u Makedoniji No Pozdrav Very Happy
    Neznam sve ali ima ko je kompetentan za to i neka on iznese rezultate da ne bude posle svadje.Pozdrav i vidimo se u Sabcu kraj save
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sri 8 pro - 10:16

    malinois je napisao/la:pametnije nam je da slusamo ptice Very Happy


    Ja nemogu da verujem da je neko mogao da da 491 poen ovim Ivkovicima koji u vecini pevaju flautu umesto kloka (1:03) itd.No ipak lepa je Grcka Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 8 pro - 12:15

    Vidim niko ne komentira Nedeljkove ptice!
    Šteta!Moje je mišljenje da se radi o visoko kvalitetnim pticama.Pa nisu bez veze pobijedile i u Beču i u Logatecu.Treba odati priznanje i konkurenciji.
    Bravo Nedeljko!


    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sri 8 pro - 12:38

    MARIN je napisao/la:Vidim niko ne komentira Nedeljkove ptice!
    Šteta!Moje je mišljenje da se radi o visoko kvalitetnim pticama.Pa nisu bez veze pobijedile i u Beču i u Logatecu.Treba odati priznanje i konkurenciji.
    Bravo Nedeljko!

    Pozdrav ,ja mislim da sam u jednom postu cestitao svim odgajivacima koji su ucestvovali u nagradama na nedavnim izlozbama u svakom slucaju jos jednom cestitke na velikom Nedeljkovom uspehu... Snimak je kratak ali vidi se da ptice imaju veliki kvalitet,mene licno zanimaju ocene na klok kod C ptice,bolende kod B ptice i metalne ture kod cele kolekcije, ako neko ima podatke neka napise...... pozdravv....
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 8 pro - 15:30

    MARIN je napisao/la:

    pozdrav svima

    Prokomentirat cu ptice sa velikim zadovoljstvom .Drago mi je da je MARIN postavio ovaj snimak .

    Ptice imaju odlicne vodene ture (klokot ,bolende ,rolende ) i sto je zanimljivo bas forsiraju iste .Čoken je pored vodenih tura isto tako fascinantan .

    Posto savrsenstvo nije sa ovog Svijeta ,tako i ove ptice imaju tura koje su manje ljepe za cuti a to su malo agresivnije flaute .Sudac kad ocjenjiva ptice vrijednuje najbolje otpjevane flaute a one manje ljepe ne dozivljava .

    Staltoni kod ovih ptica su razliciti po nacinu izvodenja tako i po kvaliteti .
    Slusajuci ove ptice moze se zakljuciti da je akcenat za sastavljanje kolekcije VODENE TURE .

    Nedeljko ,cestitam na pticama i drago mi je da i drugi suci prepoznaju kvalitet.Koliko znam u Becu su ove ptice pobjedile i to bas u VELIKOJ KONKURENCIJI .


    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna sri 8 pro - 20:58

    Evo da i ja prokomentarisem ove Nedeljkove ptice kao prvo ovo nije kolekcija nego su bili parovi u Logatecu
    a mi smo ih sastavili u kolekciju da ih cujemo ptica C i D su pobjedile u parovima,za ptice mogu reci da su veoma duboke i da imaju dosta vode da su prave takmicarske ptice,ali ko nevoli ivkovice i voli da mu ptice lijepo pjevaju onda ove ptice nisu za njega ja sam ih dva puta slusao u zivo i mogu da kazem da su ovo ptice za takmicenje,Nedeljko ptice su dobre ali probaj u buduce da se rijesis iiiii i visokih tonova,ako to uspijes onda netreba da vise idemo u Belgiju po ptice kod Franca.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sri 8 pro - 21:25

    Pozdrav do Nedeljka i za njegove ptice i hocu da kazem u moje ime i da iiiii nije kaznjiva tura i visoke ture i da trebamo razjasniti kakve ptice trebamo da cuvamo dali za takmicenje ili za slusanje a najbolje je kad imamo savrsene ptice ali to je retka pojava i takve ptice je tesko napraviti treba vremena i znanja
    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna sri 8 pro - 21:32

    To je tacno ali ako nemas vremena i znanja onda netreba ni da drzis malinoe jer oni to sve i zahtjevaju
    te ture nisu kaznjive ali neka hvala ostavi takve ptice sebi.
    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna sri 8 pro - 21:40

    Znalo se imeni desiti da mi ptice imaju takve ture ali to treba sklanjati ili filtrirati iz jata ako hoces da imas kvalitet takve ptice koje su jake a imaju iiii, ako covjek ima prostora da proba jedne godine da odvoji sa par mladih na stranu pa da vidi mozda dobije par da nemaju iii a da imaju ostalo sve nikad se nezna mozda dobijes od toga svjetske prvake ali ipak treba izbjegavati takve ptice.
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sri 8 pro - 21:48

    Imam slicno misljenje o ovim pticama, ptica C po meni najbolja pogotovu je lepo otpevala nekoliko puta klok i jedanput ili dvaput pravi, spori tjok.Lepo nekad iz odlicnog bola idu u klok, pogotovu ptica B za koju mislim da ima najbolji bol. Te ostrije falute, ovakve niko nece negativno oceniti, polemisali smo vise puta o tome, a lepo svi se slazemo nije.Iskomentarisacu i ostale postavljene ptice pocev od najgorih, a to su sigurno Grcke, nemaju bol uopste, rol stidljivo izvode , slabo, plitke su, imaju klok cuje se vise puta i prelaz iz kloka u klok flautu, najcesce pevaju metalne zvuke i flaute( po meni obican prosek bez ture bol ili ga nisu otpevale).Ptice koje su pojedinacno nagradjene u Logatcu gornje dve nisu mnogo pevale pogotovu treceplasirana ptica, ona mi ima lep metalni zvuk(vrlo malo pevala). Donje dve ptice mi imaju previsoke ocene prema pokazanom pevu, ptica D kao da nema daha kada peva klok, voleo bih komentar za njih od vas koji ste ih culi uzivo. Prva i treca kolekcija su dobre ptice, fino pevaju vodu, kompletne su potpuno, mada ako se trazi dlaka u jajetu i one imaju malo povisenih tura, mada su za nijansu mekse od Nedeljkovih( po meni) pa to manje dolazi do izrazaja, a meni se cini da su malo plice od zadnje kolekcije ili parova od kojih je ona formirana( mozda to cini snimak molim za komentar direktne posmatrace).Sve u svemu te tri grupe su odlicne ptice,sa sitnim necistocama karakteristicnim za ogromnu vecinu kvalitetnih takmicarskih malinoa. Osvrnuo bih se i na kolekciju malinobosna sa druge teme. Jako dopadljive ptice pogotovu po dubini glasa, lepoti, prijatnosti glasa a i vrlo cisto pevaju. On ih se po meni olako odrice. Meni se kod njih svidja metalni zvuk, lep je za uvo, mada verovatno neke od komentarisanih ptica imaju tu turu koja bi donela vise poena(neka kazu sudije - nadovezu se na komntar), ali meni je on lep pogotovu kada su ga pri kraju tri ptice preklopile. Dosta su i skladne , prava kolekcija, kompletne ptice.Za njih mi se cini da su malo smirenije da bi jos bolje otpevale i pokazale se.
    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna sri 8 pro - 21:53

    Bobane izvini molim te na koje ptice mislis mislim na cije ptice
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sri 8 pro - 22:10

    Ja sam napisao da sam komentarisao gotovo sve postavljene ptice zadnjih dana, a naznacio sam to u komentaru Nedeljkova kolekcija iz parova, pa 1 i 3 kolekcija Logatec, pojedninacno ptice isto takmicenje, Grcka i tvoje ptice na drugoj temi postavljene.Sve je jasno iz posta makar tako mislim. Prvi komentar se odnosi na Nedeljkove ptice a ostalo je naznaceno.
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sri 8 pro - 22:13

    Ima na svakom snimku oznake,pre nego pocne snimak(1 kolekcija Logatac, 3. pojedinacno ima oznaka ptica D prva, B druga, C treca) mozda to niste uocili pa to unosi zabunu
    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna sri 8 pro - 22:24

    Bobane u pravu si za grke a ove ptice sto su pojedinacno u Logatecu mogu ti reci da samo ptica B ima klok a ove druge su stvarno lose sluso sam ih u zivo ptica D je dobila 8 klok a svi koji su bili prisutni culi su da ta ptica pjeva flautu a ne klokot a to se cuje i na snimku,a ove druge kolekcije su dobre ptice nema sta ali ipak moramo gledati da uklonimo te pojedine ture ako smo u mogucnosti jer to bi vremenom preraslo u boga pitaj sta i nebi se moglo slusati,i ja sam nekad imao ptica koje su malo visoke ali sa malo truda uspio sam da uklonim takve ture.
    Sve se moze kad se hoce.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 9 pro - 0:03



    Acine ptice
    malinobosna
    malinobosna


    Broj postova : 25
    Age : 50
    Location : Austrija
    Registration date : 29.11.2010

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinobosna čet 9 pro - 0:14

    Super ptice aco nemaju nista ruzno svaka cast.
    Upravo smo diskutovali da ovakve ptice treba praviti a ne ivkovice i drekavce.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo čet 9 pro - 11:38

    [quote="MARIN"]

    Svaka cast,majstore,ovo je ono za cim vecina zudi "4 in 1".
    Lep primer kako malino kanarinac treba da peva !!!
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pippo čet 9 pro - 11:41

    acoooooo, sretan rogendan. cheers cheers cheers cheers cheers king king geek cat cat cat
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA čet 9 pro - 18:13

    Sve imaju, srazmerno pevaju sve, imaju prekrasna zvona,pojedine imaju varijaciju u metalnom zvuku, tjok odlican, voda ravnomerna za sve tri ture i lepa, flaute klasicne za mene nejlepse, daleko najsmirenije( na gazdu), greskicu nemaju, vrlo prijatan glas, bravo!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 9 pro - 22:10

    pippo je napisao/la:acoooooo, sretan rogendan. cheers cheers cheers cheers cheers king king geek cat cat cat

    hvala Pippo cat cheers
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 9 pro - 22:30

    [quote="grujo"]
    MARIN je napisao/la:

    Svaka cast,majstore,ovo je ono za cim vecina zudi "4 in 1".
    Lep primer kako malino kanarinac treba da peva !!!
    UUUU kad ce Kreso doc priblizno ovome heheh ,super Aco majstore kako predu milina !!!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 10 pro - 0:33



    Pestrinova kolekcija

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 7 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 9:16.