Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
sestoperac
čajka
seadriver
vlada nish
8 posters

    Zahranjivanje

    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    Zahranjivanje Empty Zahranjivanje

    Postaj by vlada nish sub 8 sij - 16:10

    Zdravo svima!!!

    Imam problem sa ženkama i njihovim mladima, sve te ženke sam nabavio prošle godine od 3 različita odgajivača, ženke izgledaju odlično, mislim na kvalitet perja i izmet, jednom rečju super zdravo, lepo su ležale na jajima ali mladi uginjavaju od gladi to mi se desilo sa 5 ženki, ženke jednostavno ne žele da hrane svoje mlade,prvo sam pomislio da su mladi avitalni medjutim jedno mlado sam podbacio pod ženku koja je hranila svoje mlade lepo i prihvatila je i ovo od ženki kojima su uginuli mladi, to se sve dešava u periodu od 2-3 dana od izleganja, starosna dob ženki je od 1 do 3 godine.


    Kakva iskustva imate sa ovim?



    Pozdrav


    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by seadriver sub 8 sij - 16:26

    Ženkama očito nesto nije po volji, moraju sve biti naviknute na jajcanu hranu kojom ce hraniti mlade kad se izlegu, tu hranu moraju jesti ko lude puno prije nego pocmu nositi. Druga stvar koju bi ja pokusao je zatvoreno vanjsko gnijezdo, tako da ih nitko ne vidi dok hrane
    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by čajka sub 8 sij - 16:52

    seadriver je napisao/la:Ženkama očito nesto nije po volji, moraju sve biti naviknute na jajcanu hranu kojom ce hraniti mlade kad se izlegu, tu hranu moraju jesti ko lude puno prije nego pocmu nositi. Druga stvar koju bi ja pokusao je zatvoreno vanjsko gnijezdo, tako da ih nitko ne vidi dok hrane
    ja mislim da je problem u nekoj bakteriji nemogu virovat da baš svima ženkama krepaju ptice od 2-3 dana potraži savjet veterinara ili ako imaš neki laganiji lijek kao što je fuvicin pokušaj ga umiješati u hranu možda to pomogne
    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by čajka sub 8 sij - 16:54

    čajka je napisao/la:
    seadriver je napisao/la:Ženkama očito nesto nije po volji, moraju sve biti naviknute na jajcanu hranu kojom ce hraniti mlade kad se izlegu, tu hranu moraju jesti ko lude puno prije nego pocmu nositi. Druga stvar koju bi ja pokusao je zatvoreno vanjsko gnijezdo, tako da ih nitko ne vidi dok hrane
    ja mislim da je problem u nekoj bakteriji nemogu virovat da baš svima ženkama krepaju ptice od 2-3 dana potraži savjet veterinara ili ako imaš neki laganiji lijek kao što je fuvicin pokušaj ga umiješati u hranu možda to pomogne
    zaboravih te pitati kakva je temperatura u prostoriji ako je prehladno ženke se neće dizati s mladih može i to biti uzrok
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by vlada nish sub 8 sij - 17:00

    Čajka mene je zbunilo to sto jedno mlado od tih zenki pod drugom zenkom super napreduje, druga stvar 2 zenke su imale samo po 1 mlado i znam da mnogo teze zenke ocuvaju jedno pile nego recimo 3-4 mlada, sve zenke su sa spoljasnjim gnezdima i to zatvorenim , videću šta će biti u drugoj turi do tada , hvala na odgovoru, želeo bih da čujem još neko mišljenje, inače ženke su rase kanarinaca malino i sve jedu cd hranu pomešanu sa tvrdo kuvanim jajetom od 15 minuta.


    Temperatura je od 20 - 22 stepena, tako da nije hladno, možda su jednostavno loše majke.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by seadriver sub 8 sij - 17:58

    vlada nish je napisao/la:Čajka mene je zbunilo to sto jedno mlado od tih zenki pod drugom zenkom super napreduje, druga stvar 2 zenke su imale samo po 1 mlado i znam da mnogo teze zenke ocuvaju jedno pile nego recimo 3-4 mlada, sve zenke su sa spoljasnjim gnezdima i to zatvorenim , videću šta će biti u drugoj turi do tada , hvala na odgovoru, želeo bih da čujem još neko mišljenje, inače ženke su rase kanarinaca malino i sve jedu cd hranu pomešanu sa tvrdo kuvanim jajetom od 15 minuta.


    Temperatura je od 20 - 22 stepena, tako da nije hladno, možda su jednostavno loše majke.

    možda je jos prehladno i to je prva tura a osim toga ne vole se bas puno zezati oko jednog tića
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by sestoperac sub 8 sij - 18:11

    vlada nish je napisao/la:sve jedu cd hranu pomešanu sa tvrdo kuvanim jajetom od 15 minuta.

    CeDe meka hrana se priprema sa vodom i tu je apsolutno sve sto ptici treba. Potpuno je suvisno dodavati kuvano jaje.

    Bas smo danas polemisali na tu temu...
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by turbozd ned 9 sij - 0:53

    CD hrana je vrhunska nije joj potrebno dodavati jaje radije dodaj klijavo sjeme.
    Temperatura je više nego dovoljna npr. ja ležem mlade na max. temperaturi od 17 stupnjeva.
    Problem je u nečem drugom najprije u bakterijama.Neznam dali si primjetio dali ženke pokušavaju hraniti mlade?Dali se mladi suše odnosno dehidriraju dali su blijedi odnosno anemični i dali si primjetio nešto neobično na njima npr. crnu točkicu sa desne strane trbuha.Ovo sve pitam jer mi je nelogično da sve ženke ne hrane jer sam i ja bio u tom problemu prije par godina i uspiješno ga riješio.
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by vlada nish ned 9 sij - 1:32

    sestoperac je napisao/la:
    vlada nish je napisao/la:sve jedu cd hranu pomešanu sa tvrdo kuvanim jajetom od 15 minuta.

    CeDe meka hrana se priprema sa vodom i tu je apsolutno sve sto ptici treba. Potpuno je suvisno dodavati kuvano jaje.

    Bas smo danas polemisali na tu temu...

    Sestoperac posalji link na tu temu.


    Kapiram da nije potrebno dodavati kompletnoj jačajnoj smeši kuvana jaja, međutim imam dosta ptica i onda mesečni izdatak gledam da bude u granicama normale, međutim svestan sam i ja da to nije moguće kod nas ptičara.Very Happy

    Iskreno nisam primetio nekih anomalija, mladi nisu anemični, samo kod jedne ženke mladi su bili anemični kada su uginuli ali oni su bili stariji 5 dan i to sa punim voljkama, stomak je bio malo natečen ,ostale ženke ih samo bledo gledaju i mrtve ladne legnu u gnezdo , pritom redovno uzimaju meku hranu i taman kad pomislim da je sve u redu ono krepa jedno po jedno.


    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by sestoperac ned 9 sij - 1:43

    Nema linka, jutros se kod mene kuci okupila jedna strasna ekipa, izmedju ostalog i o CeDeu i mekim hranama i nacinima pripreme smo razgovarali. Very Happy Definitivno, taj nacin pripreme je pogresan. Pitanje je sad da li je to uzrok uginuca mladih ???
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by vlada nish ned 9 sij - 1:56

    Ne bih rekao jer jaja kuvam i vise od 15 minuta drugo, vodim racuna o higijeni, ne pamtim kada su mi mladi uginjavali kao i stare ptice, kad je ljudima bila slaba godina kod mene su bila puna gnezda i na kraju a možda i najbitnija stavka ostale ženke koje imaju mlade hranim istom hranom i kod njih se nije javio ovaj problem.

    Sestoperac samo diskutujemo i zelim da cujem od svih vas stvari koje su mi možda pred nosom ali ja ih trenutno ne vidim, u svakom slučaju hvala što želiš da mi pomogneš.

    turbozd je napisao/la:CD hrana je vrhunska nije joj potrebno dodavati jaje radije dodaj klijavo sjeme.
    Temperatura je više nego dovoljna npr. ja ležem mlade na max. temperaturi od 17 stupnjeva.
    Problem je u nečem drugom najprije u bakterijama.Neznam dali si primjetio dali ženke pokušavaju hraniti mlade?Dali se mladi suše odnosno dehidriraju dali su blijedi odnosno anemični i dali si primjetio nešto neobično na njima npr. crnu točkicu sa desne strane trbuha.Ovo sve pitam jer mi je nelogično da sve ženke ne hrane jer sam i ja bio u tom problemu prije par godina i uspiješno ga riješio.

    Turbo iako verovatno ne govorimo o istom problemu, kako si rešio svoj?


    Zadnja promjena: vlada nish; ned 9 sij - 2:10; ukupno mijenjano 1 put.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by MARIN ned 9 sij - 2:02

    sestoperac je napisao/la:Nema linka, jutros se kod mene kuci okupila jedna strasna ekipa, izmedju ostalog i o CeDeu i mekim hranama i nacinima pripreme smo razgovarali. Very Happy Definitivno, taj nacin pripreme je pogresan. Pitanje je sad da li je to uzrok uginuca mladih ???

    Znam za taj link,a počinje otprilike ovako:Čitav tim nutricionista je radio na recepturi za jajčanu hranu.pa zato tome ne treba ništa dodavati......
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by MARIN ned 9 sij - 2:11

    Ovdje se ipak najvjerovatnije radi o bakterijama.Bez analize teško je biti pametan.

    A o jaju da ili ne dalo bi se raspravljati.
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by vlada nish ned 9 sij - 2:14

    Marine moraću da se složim sa tvojom konstatacijom, potpuno si u pravu, međutim pročitao si moje razloge, položio sam čak 4 predmeta što se tiče ishrane, ali očigledno da sam bio loš student, ali to sada nije tema tj. isključio sam da je to uzročnik .
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by ticar ned 9 sij - 5:14

    to di je po jedan mladi tić nije ni čudo da krepavaju.možda previše čačkaš oko njih pa kanarinke izbjegavaju dizanje sa gnijezda.jesi našao kojeg ptića da je sljepljen u gnijezdu ko palačinka.ako jesi onda su kanarinke isprepadane pa ih samo čuvaju.jesi li prestao sa davanjem preparata za parenje,vitaminom.

    nebojsav
    nebojsav


    Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

    Zahranjivanje Empty uginuća

    Postaj by nebojsav ned 9 sij - 11:07

    Sto posto ,bolest kod zenki,neka bakterija,a danas ih ima na milione.Pošto drziš i golubove,nemoj iči hraniti golubove,negao prvo hrani kanarince,po golubove.Ako su blizu,onda su sto posto dobili neke bakterije.,ili viruse,od golubova ili neke peradi.
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by vlada nish ned 9 sij - 20:09

    Hvala vam ljudi na odgovorima, valjda ću to rešiti , uostalom nije zanimljivo ako sve teče po loju. Very Happy

    Sponsored content


    Zahranjivanje Empty Re: Zahranjivanje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 17:32.