Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+13
DjordjeVet
Carduel
PESTI
komiza
zoran ptice pjevice
Siskin
BOSKO
krstokljun
Dule
koce
kreso
ssarava1
zoranV
17 posters

    Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ?

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ? Empty Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ?

    Postaj by zoranV ned 2 sij - 15:06

    Evo još jedna interesantna tema.Imam grdelina koji mi se udebljao (stomak mu se žuti kao u patka),stavio sam ga u letaču i krećem sa dijetom.Ovu godinu mi je pario kanarinke i mitario se u volijeri,a u 11 mjesecu sam ga stavio u ćibu.Ovih dana sam ga malo iznosio vani da vidim kako pjeva,iznenadio me sa pjesmom i dobrom zijadom,ali često zna doći na batudu i kad odpjeva pletiva,ziju preskoči.To zna često napraviti ,a kad otpjeva ziju ,onda je pjeva po mom guštu ,sa kolumbarom i staje iza nje.Jučer sam ga uzeo u ruku i pogledao u stomak,imao sam šta vidjeti ,masti kao u priči Very Happy Very Happy .

    Zanima me šta vi radite kad vam se grdelin udeblja? Činjenica je da debeo grdelin ne pjeva onako kako bi trebalo,a to se najbolje osjeti na ziji.
    avatar
    Gost
    Gost


    Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ? Empty Re: Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ?

    Postaj by Gost ned 2 sij - 15:13

    Kazeš špicaje zijadu hehe... Laughing

    A koliki ti je postotak konoplje i drugog masnog sjemena u hrani?Najbolje da od toga kreneš,pa vidiš što treba smanjit...

    U mene za grdeline pisme kad su u pismi nikad postotak konoplje nije veci od 20%,a kad se mitaru smanjim je skoro skroz jer puno miruju i ne troše se pa im prijeti debljanje.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ? Empty Re: Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ?

    Postaj by zoranV ned 2 sij - 15:21

    Marko,Marko ,konoplja ti ne bi smjela prijeći 15%,ali moraš znati da ptice,kao i ljudi nemaju isti metabolizam i da se neki debljaju sa lakšom hranom,a neki su i sa jakom hranom mršavi.Problem kod mog grdelina je to što je sklon debljanju.Ako je ptica sklona debljanju,sa njom će uvijek biti problema,i sa njom treba stalno raditi.
    On je sad dobi oletaču,u vodu mu ide jabučni ocat,pijeska (grita) ima koliko hoće ,voda za kupanje mu je na raspolaganju po cijeli dan,škajole isto ima koliko želi,a ovo drugo mu je na kapaljku. Very Happy Twisted Evil Twisted Evil
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ? Empty Re: Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ?

    Postaj by zoranV ned 2 sij - 15:30

    Zaboravio sam napomenuti,ja znam vrlo dobro kako da smršavi,ali bi volio čuti i vaša iskustva i razmišljanja na ovu temu.

    P.S. Ja sam jedno učio da ne jede ništa i po 5 dana i kad sam došao do trećeg dana on je uginuo Very Happy Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ? Empty Re: Grdelin se udebljao, šta je dobro napraviti da smršavi ?

    Postaj by zoranV ned 2 sij - 15:40

    Evo i snimak,kako to izgleda