Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    Corinos 2011- Grcka

    opalnaissus
    opalnaissus


    Broj postova : 108
    Age : 56
    Location : nis,serbia
    Registration date : 24.09.2009

    Corinos 2011- Grcka Empty Corinos 2011- Grcka

    Postaj by opalnaissus uto 7 pro - 23:51

    Pozdrav forumasi. Pocetkom novembra ocenjivao sam ptice u malom mestu Corinosu na obali Egejskog mora.Corinos se nalazi na 70 - tak kilometara juznije od Soluna.Najblizi mu je grad Katerini ( 120.000 stanovnika).Kako su mi domacini najavili da ce biti izlozeno oko 300 ptica trebao je sa mnom poci i sudija za papagaje Sapoznicenko Goran.Medutim, morao je da odustane zbog bolesti.Tako da sam morao biti all raund sudija za ptice.Bilo je izlozeno 130 kanarinaca boje,35 kanarinaca stasa,30 hibrida,40 ptica faune Evrope, 60 egzota i 20 papagaja.Grci u poslednjih par godina iskljucivo nabavljaju ptice iz Belgije i Holandije a prstencice narucuju samostalno.Tako da su ptice prstenovane belgijskim prstencicima firme Coditech i nemackim proizvodjacem prstenova.Od kanarinaca boje preferiraju na crveni faktor trenutno lipokromce ,crvene i crvene mozaik.Tako, prilikom ocenjivanja susretao sa prevelikim ,tj predugackim primercima cak i do 17 centimetara.Normalno Grci su zeljni ucenja i zaista kapiraju stvari odmah.Kako su oni vec nabavili parove za novu odgajivacku sezonu iz Belgije oni su mi medjuvrermenu od kuce donosili dok sam ocenjivao, kupljene ptice i trazili su moj komentar.Ubedjivao sam ih da oni vec u ovim izlozbenim pticama imaju kvalitet i da bi trebali raditi sa njima ali oni su nestrpljivi i hoce sve odmah.Strpljenje je u pticarstvu najvaznija stvar.Kvalitet lipokrom ptica je bio vrlo dobar dok kod melaninskih ptica su ocajni.Hibrida je bilo 30 -tak. Interesantno je bilo videti hibride A.flammea x kanarinka, zatim Fringila montifringila x F.coelebs,Africki vrabac x Passer domesticus,stiglic x cajzic. Od ptica faune Evrope najinteresantni su mi bili i to u velikom broju feo vrapci, pastelni vrapci i potpuno beli.Veliki broj verduna u ahat seriji,nasa evropska cajzla pastelna i razredjeno zelena mutacija.Najzad sam video uzivo i kobaltnu A.flammeu.Kod egzota dominirale su magelan cajzle izlozeno 10 primeraka,neprikosnovene guld amadine kao i mozambik cajzle.Kod guldova osim normala opcinila me je kolekcija crnoglavih belogrudih i zute crvenoglave belogrude amadine.Ocenjivao sam i kolekciju ogrlicarki tkz, zaklanih zeba.Kod kanarinaca stasa dominiraju glosteri. Bilo je izuzetnih primeraka.Svi kanarinci stasa su bili izlozeni u njihovim karakteristicnim kavezima gde sva njihova lepota dolazi do izrazaja.Mislim da bi i sam Dusko Matosic bio prezadovoljan ovim glosterima. Klub glostera u Solunu postoji vec nekoliko godina i oni svake godine odrzavaju specijalku glostera.Od papagaja fascinirali su me veliki aleksandri koji su zaista i kod nas retki za videti.Ocenjivanje je trajalo puna dva dana. I dsok sam ja ocenjivao moja suoruga se setala i trosila novac na krpice.Kazu da su Grci u krizi.Ali oni smatraju da nisu. Kazu, mi imamo novac ali nasa vlada i administracija je previse trosila.Neka vlada resava svoje probleme. Po ponasanju ljudi i dalje stoji izreka " DUZAN SI KO GRCKA ".
    Poz...
    Corinos 2011- Grcka Magelancajzla
    Corinos 2011- Grcka Severnikovrdavi



    Corinos 2011- Grcka Bastardifmontifringilax


    Corinos 2011- Grcka Izloba1


    Corinos 2011- Grcka Ocenjivanje


    Corinos 2011- Grcka Zelentariahat


    Corinos 2011- Grcka Fifeuizlobenomkavezu


    Corinos 2011- Grcka Utiahatintenzivni


    Corinos 2011- Grcka Plaaimapeskaalinije269i


    Plaza ima peska ali nije cisto kao u Kloku
    Corinos 2011- Grcka Poljepamukaucorinosuuno


    Polja pamuka u pozadini
    Corinos 2011- Grcka Alexokistamatisandolga


    Ipak ovo je najvaznije - druzenje
    Corinos 2011- Grcka Lepoticaizver


    Za kraj,LEPOTICA I ZVER
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Corinos 2011- Grcka Empty Re: Corinos 2011- Grcka

    Postaj by malinois uto 7 pro - 23:59

    Bravo za reportazu i slike cheers

    Papučaru jedan ,ZENU VODIS U GRCKU Very Happy affraid
    opalnaissus
    opalnaissus


    Broj postova : 108
    Age : 56
    Location : nis,serbia
    Registration date : 24.09.2009

    Corinos 2011- Grcka Empty Re: Corinos 2011- Grcka

    Postaj by opalnaissus sri 8 pro - 0:07

    Malinois, u pravu si.Morao sam RAZBICU TE - TVOJA OKICA !
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Corinos 2011- Grcka Empty Re: Corinos 2011- Grcka

    Postaj by dr.nenad86 sri 8 pro - 0:10

    Bravo mentore, svaka cast na izvestaju sa ocenjvanja i na slikama...... cheers

    Kad se ozemnim zena moze samo da gleda slike sa putesestvija...... Cool
    Ako me pusti..... Razz



    Pozdrav cheers
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Corinos 2011- Grcka Empty Re: Corinos 2011- Grcka

    Postaj by malinois sri 8 pro - 0:22

    opalnaissus je napisao/la:Malinois, u pravu si.Morao sam RAZBICU TE - TVOJA OKICA !

    ovaj drugi dio poruke ......... NAPISALA JE ZVIJER ILI LJEPOTICA ?

    opalnaissus
    opalnaissus


    Broj postova : 108
    Age : 56
    Location : nis,serbia
    Registration date : 24.09.2009

    Corinos 2011- Grcka Empty Re: Corinos 2011- Grcka

    Postaj by opalnaissus sri 8 pro - 0:52

    Takva je poruka ZZZVVEERRII !
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Corinos 2011- Grcka Empty Re: Corinos 2011- Grcka

    Postaj by vasa_vr sri 8 pro - 1:19

    Svaka čast Aco na ovako detaljnom izvestaju o sudjenju i lepim slikama.

    pozdrav

    Sponsored content


    Corinos 2011- Grcka Empty Re: Corinos 2011- Grcka

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 18:14.