Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+19
IvoR
Vrbanja
ticar
skipi
echeberija
Vasko-MK
sestoperac
crv
kreso
Mozaik
komiza
dragutin rajnović
lord189
saso78
vlado
damir64
malinois
ahatko
nebojsav
23 posters

    Vodenast izmet

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by kreso ned 31 srp - 23:01

    hm ne znan tice su tretirane bajcocon vec jer su mi se pojavila uginuca mladih od misec ,misec ipo dana starosti a svi simptomi su upucivali na kokcidiozu ,stanje tih zenki je izvanredno nema nikakvih pokazatelja bolesti ali me zabrinija vec duze ovako rijedji izmet
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by vlado ned 31 srp - 23:06

    Uradi analizu izmeta ako imaš mogućnost za to jer ovo nije obični izmet koji je uzrokovan hranom.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by crv pon 1 kol - 2:14

    kreso je napisao/la:hm ne znan tice su tretirane bajcocon vec jer su mi se pojavila uginuca mladih od misec ,misec ipo dana starosti a svi simptomi su upucivali na kokcidiozu ,stanje tih zenki je izvanredno nema nikakvih pokazatelja bolesti ali me zabrinija vec duze ovako rijedji izmet

    Krešo , možda bi kakav probiotik ,,uveo red'' u probavnom traktu ?



    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by sestoperac pon 1 kol - 23:14

    Slazem se sa Crvom,


    probaj sa probiotikom prije nego se odlucis za antibiotik.

    Ja smatram da je davanje baycoxa kanarincima bez prijeke potrebe i prethodne analize izmeta suludo.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by kreso pon 1 kol - 23:21

    sve me uvatilo u zadnji cas preksutra putujen i nosija san danas tice na cuvanje dok san na godisnji i nadan se najboljemu on ce mi provat vidit moze li rijesit problem ,tako da nadajmo se najboljemu sad Very Happy
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK uto 2 kol - 0:10

    Pozdrav Kreso. I ja bih ti sa svoje strane predlozio prvo probiotik i aktivni ugalj u malo vecoj kolicini, pokusaj prvo tako pa lekovi neka budu zadnje, mislim ako se stvarno mora. Moje misljenje je da postoji mogucnost da ptice, odnosno njihov digestivni sistem jos nije navikao na promjenu ishrane, posto kazes do skoro su hranili mlade, pretpostavljam bila je tu i mekana hrana. Ipak neka iskusniji izenesu svoje misljenje. Nadam se da ce uskoro da se sredi kako treba. Puno pozdrava ..

    P.S. Kad dolazis u Klek ? Ja planiram od 20-og Avgusta Boze zdravlja. Nadam se da se vidimo... Very Happy
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by kreso uto 2 kol - 0:52

    pozz Vasko putujen u cetvrtak pa cu se cut s Acom nadan se da cemo se vidit,da prije lijekova cemo pokusat sa probiotikom prvo
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by echeberija uto 2 kol - 2:14

    Kreso imam potpuno isti problem, celo leglo bastarda 3 komada 2 muska jedna zenka. 35 dana starosti, vodenas izmet, ujutru sam primetio da su naduveni 2 komada treci je bio normalan, izdvojim ih i tretiram baycoxom posto ima je grudna kost izasla to je najcesce oboljenje. Znaci jednog jutra su poceli da se naduvaju, sledeceg jutra vec su bili mrtvi, istog jutra preostali bastard je dobio iste simptome i tretirao sam ga pojacanim rastvorom baycoxa 1.5 ml na 1 l vode, ako dozivi jutro dobro ce biti. Malo mi deluje zivlje nego sto su oni bili. Sumnjam i na megabakteriju, nemam uslova da uradim test izmeta.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by kreso uto 2 kol - 23:38

    ja cin dojen s godisnjeg prva stvar analiza izmeta
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi sub 23 lip - 17:57

    Pozdrav, nabavila sam kanarinca prije 20 dana i malisa stalno ima vodenast izmet. Prvo sam mislila da je to zbog stresa sto je dosao u novu sredinu ali situacija se ne popravlja. Inace, zivahan je, pjeva, sve osim tog izmeta je ok. Ne dajem mu voce i povrce, davala sam probiotik ali nije pomoglo.
    Za 10 dana idem u Zagreb i nosicu izmet na analizu ali ima li ista da preporucite do tada?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by ticar sub 23 lip - 21:48

    skipi je napisao/la:Pozdrav, nabavila sam kanarinca prije 20 dana i malisa stalno ima vodenast izmet. Prvo sam mislila da je to zbog stresa sto je dosao u novu sredinu ali situacija se ne popravlja. Inace, zivahan je, pjeva, sve osim tog izmeta je ok. Ne dajem mu voce i povrce, davala sam probiotik ali nije pomoglo.
    Za 10 dana idem u Zagreb i nosicu izmet na analizu ali ima li ista da preporucite do tada?

    probaj sa makom u zrnu,ima ga u svakom dućanu.
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi sub 23 lip - 23:15

    Sutra cu ga odmah potraziti, hvala na odgovoru i tebi i forumasu damir 64, nemam dovoljno postova pa ne mogu odgovarati na privatne poruke.
    Nadam se da ce mak pomoci, zbilja nemam srece sa kanarincima- prvi je povracao i uginuo nakon mjesec dana, drugi je pozivio 1g. ali imao je grinje u zracnim vrecicama ni lijekovi nisu pomogli...sada problemi i sa ovim 3 Sad
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sub 23 lip - 23:27

    Pozdrav Skipi. Savjet koji ti je dao ticar je sasvim ok, mak bi trebao zaustaviti vodenasti izmet.
    Nadam se da je u pitanju samo disbalans digestivnog trakta i da ce sve biti u redu. Moj savjet bi bio
    da ptici ponudis i aktivnog ugljena koji isto pomaze u ovim slucajevima. Sto se tice tvoje izjave
    da si imala problema i sa prethodnim pticama, trebala bi da malo proanaliziras mjesto gde ti je ptica
    da nije na propuhu, malo ili vise svjetlo mjesto, kuhinja gde ima dosta vodene pare....
    Ako i pored maka i aktivnog uglja ptica i dalje ima vodenasti izmet, onda uradi koprolosku analizu
    koja ce pokazati prisustvo bakterije, virusa, gljive ...i na koji antibiotik odnosno antimikotik
    iste raguju. Javi nam kakvo ce biti stanje ptice.
    Pozdrav iz Makedonije cheers
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi sub 23 lip - 23:50

    Mjesto je sasvim ok, nema propuha niti je kuhinja u blizini, kada je 2. kanarinac uginuo sve sam bacila- kavez, hranilice, pojilice itd. i nabavila novo. Znam koliko su sve te stvari bitne- i gdje kavez stoji i cemu je izlozen, u drugom dijelu stana je moja soba i tu imam par nimfi, vec su 6 godina kod mene i stvarno se trudim da svim svojim ljubimcima dajem najvise sto mogu zato i jesam ovako tuzna sto nikako nemam srece sa kanarincima. Od malih nogu uvijek smo imali kanarince kao ljubimce i svi su dugo zivjeli, 9-10 godina, nikada nisu bili bolesni...
    Enrocin imam (za svaki slucaj ako se neka ptica razboli) ali ne bih davala antibiotik na svoju ruku nego uvijek radije sacekam rezultate analize. Brine me sto ce do toga proci jos barem 10-15 dana, strah me da malisa ne dehidrira.
    Pozdrav iz Bosne cheers
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by Vrbanja ned 24 lip - 0:32

    Pozdrav!

    Ako sam dobro svatio po tvojim postovima u zadnju 1-2 god. to je treci kanarinac sto imas problema sa njima.
    Dali se kanarinci nalaze u blizini kaveza sa Nimfama?
    Dali su zasticeni kavez od kaveza?
    Imala si kanarince i prije ali nije bilo nikakvih problema dali si i prije imala NIMFE u blizini kanarinaca?

    Pozdrav iz Svedske
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi ned 24 lip - 0:51

    Ne, uopce nisu blizu, nimfe su na skroz drugom kraju stana, jedva da ih kanarinac i cuje...
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi ned 24 lip - 13:53

    Kupila sam mak i odmah stavila u posudicu za minerale. Malom se ocito svidja jer je pravo navalio na njega. Da li da mu ga kasnije uklonim, moze li mu biti previse ili da ostavim tu posudicu?
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK ned 24 lip - 15:24

    Ne valja previse maka. Prati dali ima promjene u izmetu.
    Pozdrav
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by ticar ned 24 lip - 15:29

    neznam di kupuješ kanarince ali bi trebalo kupovati kod uzgajivača mladu i zdravu pticu,po zoo shopovima zna biti dobrih ptica ali i jako loših i bolesnih
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi ned 24 lip - 15:32

    Svi su kupljeni kod uzgajivaca- prva dva od istog ali 3. put nisam htjela kupovati kod njega. Ovaj maleni je od uzgajivaca iz Mostara, ne znam mu ime jer sam kupovala preko njegovog poznanika.
    Najvaznije mi je sada da saznam kako dozirati mak, moze li mu biti previse? Posudica sa makom mu je stajala 1h a onda sam je uklonila jer je bas bio navalio pa sam se uplasila da mu ne naskodi...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by ticar ned 24 lip - 19:10

    skipi je napisao/la:Svi su kupljeni kod uzgajivaca- prva dva od istog ali 3. put nisam htjela kupovati kod njega. Ovaj maleni je od uzgajivaca iz Mostara, ne znam mu ime jer sam kupovala preko njegovog poznanika.
    Najvaznije mi je sada da saznam kako dozirati mak, moze li mu biti previse? Posudica sa makom mu je stajala 1h a onda sam je uklonila jer je bas bio navalio pa sam se uplasila da mu ne naskodi...

    jednu malu žlićicu mu stavi,neće mu naškoditi
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi ned 24 lip - 19:31

    Ok, tako nekako sam i stavila, da li da mu dajem svaki dan ili je to precesto? Sada ima i nekoliko finih kakica ali jos prevladavaju one sa vodom i proljevaste...
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi pon 25 lip - 13:10

    Molim vas za odgovor, smijem li mu i danas dati mak ako ga je jucer dobio?
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by IvoR pon 25 lip - 17:03

    Smijes,jer on ce uzeti koliko mu je potrebno.
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by skipi pon 25 lip - 17:54

    Ok, onda cu mu dati i danas. Zvala sam jednog uzgajivaca ciji broj mobitela sam nasla ovdje na forumu (iz Mostara) i on mi je rekao da mogu dati bosiljak pa sam isla da ga kupim.
    Preko noci je izmet bio ok, danas opet ne valja... Sad

    Sponsored content


    Vodenast  izmet - Page 2 Empty Re: Vodenast izmet

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 8:10.