Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    bubak - kokcidioza?

    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    bubak - kokcidioza? Empty bubak - kokcidioza?

    Postaj by DjordjeVet pet 14 stu - 22:18

    kakva su vasa iskustva s ovim?
    zasto nastaje, kako lijeciti?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    bubak - kokcidioza? Empty Re: bubak - kokcidioza?

    Postaj by Carduel uto 10 stu - 3:40

    DjordjeVet je napisao/la:kakva su vasa iskustva s ovim?
    zasto nastaje, kako lijeciti?

    Evo da se nadovežem s jednim pitanjem vezano za kokcidiozu.

    Da li je netko probao kombinaciju geomicina i mlijeka i muvisela kao vitaminski pripravak s mlijekom u liječenju ove bolesti.

    Saznanja sam da se koristi kod kanarinaca i kod prepelica u prvim danima života s tim da se umjesto mlijeka koristi destilirana voda ili prokuhana voda.

    Ima li tko kakvo iskustvo s ovim!?

    Pozzz
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    bubak - kokcidioza? Empty Re: bubak - kokcidioza?

    Postaj by krnjolac uto 10 stu - 12:38

    nekako mi mlijeko i proljev ne idu zajedno....
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    bubak - kokcidioza? Empty Re: bubak - kokcidioza?

    Postaj by Carduel sri 11 stu - 2:29

    krnjolac je napisao/la:nekako mi mlijeko i proljev ne idu zajedno....

    Da to je dobrano čudno, ali u članku koji sam čitao stoji da je izlječivost kod kanarinaca gotovo 100% sa ovom kombinacijom.
    avatar
    Gost
    Gost


    bubak - kokcidioza? Empty Re: bubak - kokcidioza?

    Postaj by Gost sri 25 stu - 13:08

    DjordjeVet je napisao/la:kakva su vasa iskustva s ovim?
    zasto nastaje, kako lijeciti?

    DjordjeVet.ti si vjerovatno onaj sto mi je poslao tel. da se javim pa da obidjemo banjalucke ticare kad dodjem dole?
    Prolazeci kroz postove tek sada sam se sjetio toga,ovaj odmor mi je u banjaluci proletio dlan-od-dlan i uobste se nisam sjetio da se javim,ali iduce sigurno, posalji mi broj na PM.

    Za kokcidiozu, ko sa tim ima puno iskustva on ima smanjen broj ptica,znas sta zelim reci.
    Nastaje u izmetu a ptice koje imaju direktan kontakt sa izmetom sire je dalje po lokalu jer se sve to dize u vidu prasine
    koja je za nas nevidljiva a dovoljna da ptice obole. Ptice iz divljine,ulovljene,stradaju prve,dok uzgojene postaju sve vise imune na to,u prirodi stiglic nema puno kontakta sa svojim izmetom jel tako.

    Prvo moras imati kafeze sa mrezom na dnu da blokiras taj kontakt i paziti higijenu, drugo ESB3 1 gram na 1L vode preventivno,a kad je vec ptica zarazena kokcidima onda Baycox. Ja Baycox imam ali ga se cuvam jer od njega otice jetra pticama,nikada ga nisam dao do sada.
    Dajem Qicko med na bazi oregano etericnog ulja i Serinol isto na bazi etericnih ulja,to pomaze i dokazano je na testovima. Kanarinci su u periodu od 500 godina uzgoja uspjeli postati imuni na kokcide,oni ih mogu nositi u sebi ali im rijetko mogu naskoditi (u opasnosti mogu biti samo mladi,ali i to rijetko),i kad takav kanarinac dodje u kontakt sa stiglicom,on je gotov. Zato,sto vise uzgojenih stiglica koji su vec stekli kakav-takav imunitet,a sto manje divljih i sto manje mjesati divlju krv u uzgoj , to bolje.


    Zadnja promjena: EUMOx; sri 25 stu - 21:26; ukupno mijenjano 1 put.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    bubak - kokcidioza? Empty Re: bubak - kokcidioza?

    Postaj by lord189 sri 25 stu - 16:41

    pa nastaje uglavnom radi higijene ili slabog tičijeg imuniteta a najčešće se događa kod mladih tica dok se minjaju....

    ja je lječim gotovom jajnom smjesom sa ESB3-om potom i kokošijim kuhanim jajima al obavezno niger mora biti uključen u terapiju naravno ima tu još ljekova poput mlika koje se ulije u bićerin i ponudi ptici te ljekovitih trava poput crkvine...al ako je tica već ošla kvragu i bez snage je niger je na prvom mistu da u nju ubacite malo živosti

    Sponsored content


    bubak - kokcidioza? Empty Re: bubak - kokcidioza?

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 19 tra - 18:43.