Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+18
dr.nenad86
Renato.M
ticar
crv
srdjan nis
sasar_le
krstokljun
malinois
turbozd
kreso
Dean
bocka
sestoperac
dzemal_sa
MARIN
Fago
zoranV
ikayke
22 posters

    Posjet talijanskim uzgajivačima

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean sri 20 lis - 22:06

    malinois je napisao/la:
    Dean je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    Dean je napisao/la:i još zaključak :-))

    došli smo do toga da sve više vrsta kanarinaca boje, zapravo više nisu konkurentske takmičarske ptice u svom homozigotnom obliku...već su takmičarske ptice nosioci neke od mutacija koja svojim djelovanjem uzrokuje maksimalno približavanje standardima...

    dali je to hipotetski ispravno ne bih sudio ali činjenica je da su kanarinci boje u zadnjih 5 godina sttrašno napredovali po pitanju atraktivnosti.


    POZDRAV DEANE
    Na koje ptice konkretno mislis ( klase ) ?

    Za ahate i izabele sam 100% siguran, za crne sumnjam a za smedje nemam pojma

    o ahatima smo več pričali a
    sjeti me na nekoj od izložbi pokazat ču ti izabelu homozigotnu i izabelu nosioca satineta, razlika je uočljiva iz aviona, i onda pogledaj recimo u Reggio... izabele i pobroji koliko če ih biti homozigotnih Very Happy Very Happy


    Hvala

    Pogledat cemo sa zadovoljstvom Very Happy

    kad te zabole uši od malinoa, to če ti biti zadaća u Reggio tongue Very Happy
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Renato.M sri 20 lis - 22:18

    ERVINO je napisao/la:Teško je u fenotipu ptice prepoznati dali je nosioc neke mutacije,,, ali ahat crveni mozaici budu nosioci feo mutacije ili izabele nosioci satineta i to tim pticama ne smeta, dapače... 'ali mislim da je ipak najbolje izlagati i pariti homozigotne (čiste ) ptice pogotovo crne i smeđe serije...pozdrav

    Ma čitao sam o tom parenju ahata sa crnim feosom ali to je dug put do pravih ptica, dok se kod izabele nosioca satinea odmah u prvoj generaciji dobivaju prave ptice. Mislim da su i tu mišljenja podijeljena, taj izabela nosioc satineta je stvarno svijetlija ptica bez feomelanina za oko lijepša, ali meni su oni izabelci (homozigotni) nekako draži iako su tamniji imaju feomelanina pogotovo intenzivci ali ,ali, ali......
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ERVINO sri 20 lis - 22:31

    Izabela je razrijeđena smeđa ptica sa reduciranim feo melaninom a satine nema feo melanina kombinacije iz tih parenja mogu dati izabele nosioce sa max. reduciranim feo melaninom ali i postoji mogučnost da je satine dobiven od smeđe serije pa da crtež bude loš za izabelu (to su ti problemi)....kod izabela se dosta koristi i ahat upravo za redukciju feo melanina izabela X ahat = mužjak ahat nosioc izabele x isabela ženka naj preporučljivija kombinacija za izabelnu pticu...pozdrav
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Renato.M sri 20 lis - 22:45

    ERVINO je napisao/la:Izabela je razrijeđena smeđa ptica sa reduciranim feo melaninom a satine nema feo melanina kombinacije iz tih parenja mogu dati izabele nosioce sa max. reduciranim feo melaninom ali i postoji mogučnost da je satine dobiven od smeđe serije pa da crtež bude loš za izabelu (to su ti problemi)....kod izabela se dosta koristi i ahat upravo za redukciju feo melanina izabela X ahat = mužjak ahat nosioc izabele x isabela ženka naj preporučljivija kombinacija za izabelnu pticu...pozdrav
    Ervino ali dobro oko vidi kad je satine nosioc smeđeg. Kakav crtež ima taj satine? Pa i paperije je nešto tamnije. Konbinacija koju spominješ sa ahatom vrijedi ali tek u trečoj godini če mladi mužijaci ličiti na izabelce, ženke čemo dobiti ranije.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ERVINO sri 20 lis - 22:57

    To su samo moguće kombinacije svaka ima prednosti i nedostatke osobno bi za izabelnu seriju rađe koristio ahata nego satinea a za satinete izabelu nosioca satineta...pozdrav
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Fago sri 20 lis - 23:32

    Ljudi moji,
    previše se oslanjate na talijanske ptice. Ne kažem da su lošije (barem ne melanini), ali ipak postoje evidentne razlike u zahtijevanim kvalitetama kod talijana i recimo belgijanaca, nizozemaca ili nijemaca.
    Pa nisu COM samo talijani ili španjolci. Treba uzeti u obzir gdje su zadnje Svjetske i s koliko % prednjače talijani...

    Reći ću samo činjenice koje pratim:
    U novije vrijeme 'sjevernjaci' forsiraju izabele homozigotne + obogaćene optičkim faktorom kojeg su izdvojili iz ahata. Daleko je to već otišlo od isprekidanog crteža, ali se opet drastično razlikuje od novih serija brunaca!!!

    Što je kome ljepše ili bolje... teško je reći, ali činjenica je da se crtež (pogotovo bočni, a i na vratu) gubi kod izabela nosioca satineta. Sumnjam da netko uzgaja izložbene izabele preko satineta... To je uzgoj u 1 generaciji pa je tada uopće teško i nazvati to uzgojem.

    No dobro, ipak bi trebalo napravit kompromis na razini Europe i spojiti nespojivo; Sjever i Jug. Tada bi po meni imali najbolje rezultate.

    I reći ću samo još nešto. Na našim izložbama se zahtjeva i to ISKLJUČIVO da satineti imaju izražen bočni crtež. To po meni nema blage veze sa realnošću pogotovo na intenzivnim pticama. Pogledajte nagrađene ptice po RE ili sa Svjetskog...

    Rekao bi ipak da je HOMOZIGOT HOMOZIGOT, a ovi nosioci uglavnom uzgojne ptice!
    Pozdrav,
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ERVINO sri 20 lis - 23:48

    Samo si potvrdio moju teoriju i razmišljanje.... a vezano za bočni crtež???govori se da je bočni ctrež boje mljeka tj stopljen sa lipokromskom bojom itd ....pozdrav
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean čet 21 lis - 0:11

    Fago je napisao/la:

    Reći ću samo činjenice koje pratim:
    U novije vrijeme 'sjevernjaci' forsiraju izabele homozigotne + obogaćene optičkim faktorom kojeg su izdvojili iz ahata. Daleko je to već otišlo od isprekidanog crteža, ali se opet drastično razlikuje od novih serija brunaca!!!

    fago pojasni malo ne kužim ovo...

    Fago je napisao/la:Što je kome ljepše ili bolje... teško je reći, ali činjenica je da se crtež (pogotovo bočni, a i na vratu) gubi kod izabela nosioca satineta. Sumnjam da netko uzgaja izložbene izabele preko satineta... To je uzgoj u 1 generaciji pa je tada uopće teško i nazvati to uzgojem.

    sa ovime se slažem, (sa bočnim i crtežom na glavi) a te su izabele ustvari nusprodukt u uzgoju satineta, ali činjenica je da dobro (bolje)prolaze na izložbama


    Fago je napisao/la:
    I reći ću samo još nešto. Na našim izložbama se zahtjeva i to ISKLJUČIVO da satineti imaju izražen bočni crtež. To po meni nema blage veze sa realnošću pogotovo na intenzivnim pticama. Pogledajte nagrađene ptice po RE ili sa Svjetskog...

    i sa ovime se slažem, nije realno očekivati da če intenzivni satinet pokazivati bogznakakav bočni crtež, dovoljno je da je vidljiv, pa uostalom pogledajte ahate na snimci gore...kladim se da bi kod nas glavni komentar bio..."a bočni crtež ???? mislim da je to jer je i kod nas dugo vremana bila pomama za mozaicima na kojima se bočni crtež puno bolje vidi pa nam je to nekako ostalo...


    Fago je napisao/la:
    Rekao bi ipak da je HOMOZIGOT HOMOZIGOT, a ovi nosioci uglavnom uzgojne ptice!
    Pozdrav,

    a eto, ovo je dobra rečenica za daljnje teoretiziranje :-)


    PS a ovo sjevernjaci i južnjaci, ne pali vatru nego nam (pošto znaš put :-)organiziraj izlet na izložbu u GEEL affraid affraid cheers cheers
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Fago čet 21 lis - 0:18

    Evo nemam sad vremena odgovarat i pojašnjavat. To ćemo kad se vidimo. A do tada nadam se da ćeš ispuniti obećanje:

    Dean je napisao/la: ...imam i ja nešto slika ali su isto tako više pejsažne, nije mi se slikalo ptice koje se na slikama ionako neće vidjeti :-), postaviti ču slike sutra....

    Znam te lijenčino jedna Very Happy Very Happy Very Happy
    Pozdrav
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean čet 21 lis - 0:25

    Fago je napisao/la:Evo nemam sad vremena odgovarat i pojašnjavat. To ćemo kad se vidimo. A do tada nadam se da ćeš ispuniti obećanje:

    Dean je napisao/la: ...imam i ja nešto slika ali su isto tako više pejsažne, nije mi se slikalo ptice koje se na slikama ionako neće vidjeti :-), postaviti ču slike sutra....

    Znam te lijenčino jedna Very Happy Very Happy Very Happy
    Pozdrav

    vjerovao ti ili ne aparat mi je još u autu Very Happy Very Happy

    ljenčina sam i to teška cheers Very Happy

    veselim se dikusiji ,i to kad budu ptice ispred nas :-)))

    izložit ču ove godine i homozigotnog izabelu i izabelu nosioca satineta cheers to ti je ona fora: zavisi ko če ih ocijenjivat Very Happy Very Happy

    pozzzz
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Renato.M čet 21 lis - 11:45

    Deane homozigotni izabela...... to je upitna stavka , reci izložit ču pticu koja liči na homozigotnog........
    hee hee hee moram te malo........., p..do išao si sa fiumanima u Italiju a nisi nama puležanima ništa javio. Dobro,dobro
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ERVINO čet 21 lis - 15:31

    Deane i mi bi bili rado išli...ali kao ne zanimaju nas neki žuti ahati Evil or Very Mad Sad Rolling Eyes
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean čet 21 lis - 16:01

    ERVINO je napisao/la:Deane i mi bi bili rado išli...ali kao ne zanimaju nas neki žuti ahati Evil or Very Mad Sad Rolling Eyes

    drage kolege, to sam ja morao ići s njima kao špijun, da ih krivo savjetujem i da ako se pojavi nešto dobro, odmah prije njih to kupim, i naravno da im sve krivo prevodim affraid affraid

    a ako ste stvarno raspoloženi ja mogu i sutra ponovo, taman da "odradim" još onoga što drži CRVENE, a kod kojega nismo stigli onaj dan...naravno ako čete biti "dobri" i slušati kao Rječani
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ERVINO čet 21 lis - 16:21

    Dogovoreno.... potvrda slijedi. ..uvjet 1.preskačemo žute...2.nečemo te slušati kao Rječani...3.ne treba nam prijevod...sunny
    avatar
    Gost
    Gost


    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Gost čet 21 lis - 17:19

    Slažem se sa Ervinom,i ne preskačemo žute.
    Da si mogao javiti mogao si.
    Embarassed Embarassed Embarassed
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean čet 21 lis - 17:20

    ERVINO je napisao/la:Dogovoreno.... potvrda slijedi. ..uvjet 1.preskačemo žute...2.nečemo te slušati kao Rječani...3.ne treba nam prijevod...sunny

    je...š takav izlet onda

    nemojte da javim tipu da ste Interisti jer nečete ni u selo ući, a kamo li u ptičarnicu
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean čet 21 lis - 17:21

    Sergio.I je napisao/la:Slažem se sa Ervinom,i ne preskačemo žute.
    Da si mogao javiti mogao si.
    Embarassed Embarassed Embarassed

    gle i on se buni...bio sam u Cindereli dan ranije i uredno prijavio put, a to što tebe nije bilooooo
    avatar
    Gost
    Gost


    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Gost čet 21 lis - 17:33

    Znači da sam radio.Kao prvo ja nisam Internista nego Milanista.
    To znači da Renato ne može sa nama pošto je on veliki Internista.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Renato.M pet 22 lis - 9:08

    Sergio.I je napisao/la:Znači da sam radio.Kao prvo ja nisam Internista nego Milanista.
    To znači da Renato ne može sa nama pošto je on veliki Internista.
    InterNista......InterNista.....Sergio,Sergio od sutra navijam za Ginekologe. lol! lol! lol!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean ned 31 lis - 19:26

    evo mojih slika...svega par komada, nisam imao vremena slikati Very Happy
    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Dsc02015j

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Dsc02016g

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Dsc02017o

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Dsc02018q

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Dsc02019e

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Dsc02020c

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Dsc02021l

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by malinois pon 1 stu - 0:30

    hm,zanimljivo .Sve ste vi obisli ALI niti jednu sliku ptice niste postavili na forum . Mad Question .
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Renato.M pon 1 stu - 0:46

    malinois je napisao/la:hm,zanimljivo .Sve ste vi obisli ALI niti jednu sliku ptice niste postavili na forum . Mad Question .

    E to su velike tajne , cvikaju od konkurencije, pa netko bi mogao kupiti i bolje......hehehe ajde cvikatori da vidimo te ptice pa da znamo koliko da odvojimo za kupiti još bolje.

    Vidijet čete da slika nema.......cvikaju!!!!!
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Merlo pon 1 stu - 1:33

    Dajte bar koju ahatpastel crvenih mozaika
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ikayke pon 1 stu - 1:36

    hahahahha..... nadam se da se renato sali sa ovom izjavom... kako je Dean vec jednom rekao.... a ja ga citiram... ˝A sta da slikam ptice kad se ionako nece nista vidjeti, samo cu brisat poslije˝ eto to je poanta svega....a ako ste primjetili od onih slika iz udina , vecina je ptica koje su ' mirne ' u gajbi....
    Nakon sto nam je Fago podignuo kvalitetu i fokusiranost ptica na slikama, tako da je malo smijesno sada slikati a da se nis ionako ne vidi....

    A sto se tice konkurencije... samo nek se vade pistolji... bit ce zanimljivije sljedecih godina na natjecanjima.... hahahahahah
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean pon 1 stu - 11:03

    upravo tako, na tim slikama se ionako ništa ne vidi, a ti smutljivac Renato slobodno dodji viditi šta sam kupio cheers , a što se tiće konkurencije... pa ja i Brnja smo direktni konkurenti pa smo skupa birali ptice, a uostalom kad bi to bilo tako jednostavno...pazi samo ovu računicu...uzmimo za primjer Accorsia (ali možemo uzeti bilo kojeg od jakih uzgajivaća) svake godine naležu oko 1000 mladih i prodaju sav višak znači preko 900 ptica, i opet su uvijek isti svjetski prvaci ili čega već... nemožeš mi reć da je to sve teorija urote i da oni najbolje ptice skrivaju, bacaju ili šta ti ga ja znam šta sam seve čuo da ljudi lupetaju...a niko ne bi rekao svaka čast, čovjek zna znanje...

    hoču reći...nije dovoljno samo kupiti dobre ptice...treba malo i znanja i feelinga a i sreće, u tome i je čar uzgoja Very Happy

    Sponsored content


    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 3 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 17:55.