Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+18
dr.nenad86
Renato.M
ticar
crv
srdjan nis
sasar_le
krstokljun
malinois
turbozd
kreso
Dean
bocka
sestoperac
dzemal_sa
MARIN
Fago
zoranV
ikayke
22 posters

    Posjet talijanskim uzgajivačima

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by malinois pon 18 lis - 23:46

    Bravo ekipa cheers

    Hvala na reportazi
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by krstokljun uto 19 lis - 10:29

    zoranV je napisao/la:Vidite ,da ga nema na forumu,a nema zabranu Smile Smile Smile

    Nagrdi me, neda mi oko otvoriti.
    Ekrem Jevric mi je idol POSP-KUCA-KUCA-POSO lol!
    sasar_le
    sasar_le


    Broj postova : 17
    Age : 42
    Location : Leskovac, SRB 10 50
    Registration date : 10.04.2010

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by sasar_le uto 19 lis - 11:09

    Blago vama kad ovako mozete skoknuti do Italije cheers.
    Odlicna reportaza.
    Nadam se, da ce te ih vrlo brzo tuci na izlozbama(svetskim)!
    Pozzz
    srdjan nis
    srdjan nis


    Broj postova : 98
    Age : 49
    Location : niš
    Registration date : 06.05.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by srdjan nis uto 19 lis - 15:39

    Extra reportaža.
    Hvala
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by crv uto 19 lis - 16:25

    Super stvar u ovom izletu je što su bili dečki koji znaju gledati. Deanae , taman si se raspisao...Daj još detalja , molim te!
    Kažeš , zbog različitih sudaca priprema različite kolekcije? Pa eto , samo o tome imaš šta razmišljat scratch study
    Eto kako oni doživljavaju suce Exclamation Question
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ticar uto 19 lis - 17:46

    Dean je napisao/la:i još...malo smo gledali šta i kako imaju u ormarićima sa ljekovima Wink

    iste stvari...fungilin (protiv megabakterije - svi su ga potrošili i sad se naveliko traži preparat koji če ga zamijeniti)- bytril (antibiotik širokog spektra)

    i obavezno redovito cijepljenje protiv boginja, kad sam rekao da kod nas to baš i nije običaj...rekao je da nije bilo ni kod njih, dok se kod nekih nije desio pomor...sada uglavnom svi iole ozbiljniji uzgajivaći prakticiraju to cjepivo.


    kad smo gledali i razgovarali o pticama koje sprema za Reggio i svjetsko...simpa mi je bilo što ustvari sprema 3 različite kolekcije...kaže zavisi koi sudac bude ocijenjivao... cheers cheers ne bi vas sad davio o koim se sitnicama radilo Wink ali čovjek se spremio :-)))

    eh da i Ika je rekao da čovjek drži i ahat topaze počeo je ove godine isto kao i ja, i da vam se pohvalim imamo iste rezultate...katastrofalne Very Happy Very Happy od para žuto x žuto dobio je isto kao i ja: žute mozaike, bijele, narančaste, narančaste mozaike uglavnom svašta ali ništa šta valja Very Happy Very Happy

    to je ono što sam ja govorio crvu,na talijanskom forumu sam našao šeme koje jasno govore da pare topaze u žutom mozaiku sa bijelim,od njih dobijaju tako kažu,žute,bijele,žute mozaike,kao i sve navedene nosioce scratch

    evo našao sam.

    http://www.hobbyuccelli.it/community/forum/viewtopic.php?f=22&t=15497
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by MARIN uto 19 lis - 17:50

    krstokljun je napisao/la:
    zoranV je napisao/la:Vidite ,da ga nema na forumu,a nema zabranu Smile Smile Smile

    Nagrdi me, neda mi oko otvoriti.
    Ekrem Jevric mi je idol POSP-KUCA-KUCA-POSO lol!

    E jadni Momo što te snađe pod stare dane!

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Renato.M uto 19 lis - 19:04

    ticar je napisao/la:
    Dean je napisao/la:i još...malo smo gledali šta i kako imaju u ormarićima sa ljekovima Wink

    iste stvari...fungilin (protiv megabakterije - svi su ga potrošili i sad se naveliko traži preparat koji če ga zamijeniti)- bytril (antibiotik širokog spektra)

    i obavezno redovito cijepljenje protiv boginja, kad sam rekao da kod nas to baš i nije običaj...rekao je da nije bilo ni kod njih, dok se kod nekih nije desio pomor...sada uglavnom svi iole ozbiljniji uzgajivaći prakticiraju to cjepivo.


    kad smo gledali i razgovarali o pticama koje sprema za Reggio i svjetsko...simpa mi je bilo što ustvari sprema 3 različite kolekcije...kaže zavisi koi sudac bude ocijenjivao... cheers cheers ne bi vas sad davio o koim se sitnicama radilo Wink ali čovjek se spremio :-)))

    eh da i Ika je rekao da čovjek drži i ahat topaze počeo je ove godine isto kao i ja, i da vam se pohvalim imamo iste rezultate...katastrofalne Very Happy Very Happy od para žuto x žuto dobio je isto kao i ja: žute mozaike, bijele, narančaste, narančaste mozaike uglavnom svašta ali ništa šta valja Very Happy Very Happy

    to je ono što sam ja govorio crvu,na talijanskom forumu sam našao šeme koje jasno govore da pare topaze u žutom mozaiku sa bijelim,od njih dobijaju tako kažu,žute,bijele,žute mozaike,kao i sve navedene nosioce scratch

    evo našao sam.

    http://www.hobbyuccelli.it/community/forum/viewtopic.php?f=22&t=15497


    Tičar, Čovijek na talijanskom forumu pita šta če dobiti ako pari bijelog ahata nosioca topaza sa topaz mozaik žutom ženkom. Lijepo su mu to i obijasnili , pitali ga dali je bijeli ahat dominantan ili recesivni obijasnili mu kako da to pogleda i naravno postavili pitanje o kategoriji tog bijelog ........Svakako fulano parenje ako se ne zna dali je bijeli i mozaik ptica. Po talijanskom forumu ima toliko glupih pitanja da mi više puta prođe volja i pratiti neke teme. Mi smo super prema njima. Poz.
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by turbozd uto 19 lis - 21:15

    Ika,Deane kažete da je sve na vrhunskom nivou da se kontrolira vlaga,temperatura itd. Zanima me na kojoj temperaturi i vlagi sad drži tice u pripremi za izložbe? Ja mislim da je to jedna od bitnijih stavki u pripremi tica, jer nemamo svi iste idealne uvjete.Molim da nam kažete ako ste to zapazili.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ikayke uto 19 lis - 21:43

    Bacio sam oko na vlagu bila je ispod 70% ali odvlazivac nije radio... a temperatura kao vanjska... svijetla nema...samo koliko izvana dolazi..a to je malo malo
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by dr.nenad86 uto 19 lis - 22:31

    Svaka cast ekipa, odlican izvestaj sa puno slika, sto je posebno dobro......... Da i mi malo toga vidimo....


    Pozdrav cheers
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by turbozd sri 20 lis - 1:53

    Pita sam...znaš onu temu utjecaj sunca na boju,a tu su i melanini i lipokromi a bogami i garaža sa malo sunca...melanini su čini mi se većinom u ahatu pa im sunce nije neophodno. Mislim kad bi bio posjet nekom vrhunskom uzgaivaču melanina na crnoj osnovi da bi mu tice bile u volijerama sa puno svijetlosti i sunca.Jesam li u pravu?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean sri 20 lis - 8:12

    turbozd je napisao/la:Pita sam...znaš onu temu utjecaj sunca na boju,a tu su i melanini i lipokromi a bogami i garaža sa malo sunca...melanini su čini mi se većinom u ahatu pa im sunce nije neophodno. Mislim kad bi bio posjet nekom vrhunskom uzgaivaču melanina na crnoj osnovi da bi mu tice bile u volijerama sa puno svijetlosti i sunca.Jesam li u pravu?

    he he nisi :-)

    bili smo kod trećeg, doduše nismo vidjeli ptice jer je bilo kasno, ali čovjek je svjetski prvak sa crnim crvenim intenzivnim ...i ptice su mu u polumraku. POlumrak je da se ptice brže izmitare i da se manje međusobno čupaju.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by sgobin sri 20 lis - 14:12

    Pozdrav ekipi putopisaca i svaka čast na izvještaju cheers .....Sve o uvijetima držanja u zatvorenim prostorima ste "skinuli" ali me najviše od svega zanima s obzirom da se radi o velikom broju parilica u takvom ambijentu a po Ikinim riječima nisam primjetio da je u prostoriji neki prozor ili slićni otvor ,na koji način održavaju svježinu zraka jer meni to zadaje glavobolje u uzgajivačnici u sezoni parenja.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima - Page 2 Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean sri 20 lis - 20:43

    crv je napisao/la: Super stvar u ovom izletu je što su bili dečki koji znaju gledati. Deanae , taman si se raspisao...Daj još detalja , molim te!
    Kažeš , zbog različitih sudaca priprema različite kolekcije? Pa eto , samo o tome imaš šta razmišljat scratch study
    Eto kako oni doživljavaju suce Exclamation Question

    pokušati ču objasniti,

    kod ahata se traži maksimalna ekspresija crnog eumelanina, s druge strane je ahat razrijeđeni crni i traži se isprekidani i tanki crtež - ta dviej stvari bi kod suca mogle izazvati zabunu ili nedoumicu...dali je bolji (pričamo o intenzivcima) onaj koi ima jaču crnu boju (ali nešto deblji i nešto MALO MALO manje isprekidani crtež) ili oni koi imaju crtež ko da si ga crtao sa patenticom ali zato fenomenalno isprekidan, pošto se radi o jako tankom crtežu automatski i ta crna boja melanina manje dolazi do izražaja...nadam se da sam to jasno napisao, to možemo malo raspraviti u živo sa pticama ispred sebe ako bude prilike ove izložbene sezone. Možda bi valjalo napomenuti da se u njegovom slučaju radi o nijansama, i da su i jedne i druge ptice vrhunske, ali vjerujem da čemo i kod nas nači primjera na kojima se može usporediti različiti tip crteža.

    pošto je ovo dosta "dlaka u jajetu" ali može kod suca prevagnuti - bilo na jednu bilo na drugu stranu, čovjek je jednostavno složio kolekcije sa jednim i sa drugim tipom crteža.

    ovo je video sa zadnjeg svijetskog