Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+18
dr.nenad86
Renato.M
ticar
crv
srdjan nis
sasar_le
krstokljun
malinois
turbozd
kreso
Dean
bocka
sestoperac
dzemal_sa
MARIN
Fago
zoranV
ikayke
22 posters

    Posjet talijanskim uzgajivačima

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ikayke pon 18 lis - 20:34

    Konačno smo i mi koji smo najblizi zemlji boje Italiji organizirali nekakav izletic do vrhunskih talijanskih uzgajivača kanarinaca boje. Za dogovor i organizaciju je bio zaduzen Dean koji je to vrhunski odradio.
    Krenuli smo u subotu 16.10.2010 u jutarnjim satima, dok smo se skupili i krenuli bilo je vec podosta sati, a pokazat ce se na kraju i previse Smile
    Prvi na 'udaru' bio je poznati talijanski uzgajivac Ros Andrea koji uzgaja dosta vrsta na crvenom faktoru, najjaci je u Ahat crvenim mozaicima ali i pastelima, zatim ahat opal crveni int/neint., lipokrom crveni mozaik , i ostali. Vise godina za redom osvaja medalje u Reggio Emiliji i na talijanskiom drzavnom natjecanju sa svojim pticama. Ptice drzi na dva odvojena mjesta, sto nije rijetkost kod talijana, posjetili smo ga u uzgajivacnici gdje se sada ptice pripremaju za takmicenja, a prvo je sljedeću nedjelju u Udinama, gdje cemo se opet vidjeti. Uzgoj je smjesten u prostranoj garazi, cca 90 parilica koliko je rekao da ima i parova, stvarno sve uredno cisto, sve se konrtolira, vlaga, svijetlot, temperatura , jednom rijecju nista se ne prepusta slucaju. Kod ovog uzgajivaca smo se zadrzali oko sat i pol a vrijeme je proletilo. Nesto se ptica kupilo, nesto rezerviralo za poslije izlozbi, tako da smo zadovoljni krenuli u daljnji obilazak.

    Slike uzgajivačnice Ros Andrea:
    Posjet talijanskim uzgajivačima 87962101.th Posjet talijanskim uzgajivačima 42497605.th Posjet talijanskim uzgajivačima 42133043.th Posjet talijanskim uzgajivačima 52104839.th

    Nakon toga krenuli smo do obliznjeg Accorsi Mauriza, inace on je svijetski prvak vec nekoliko godina za redom u Ahat zutim int/neint. kanarncima, ali ima i ostale ptice vrhunske. Odmah po dolasku pokazao nam je kolekciju koju sprema za svijetsko prvenstvo i dvije zamjene Smile, ptice su stvarno ocaravajuce. Tada je krenulo biranje, a sve ptice super, teskog posla smo se uhvatili i na kraju izabrali one ptice koje su u tom trenutku iskazivale najbolje karakteristike, ali kupnjom bilo koje ptice stvarno se nebi pogrijesilo jer kvaliteta je na nivou. Osim spomenutih Ahat zutih, ima jos Ahat zuti topaz int/neint., izabela, satine zuti i ahat zuti mozaik, satine zuti mozaik, zuti lipokrom, creni lipokrom, mislim da nisam nista zaboravio. Smile
    I ovaj uzgajivac ima ptice na dva razlicita mjesta.

    Slike 1 uzgajivacnice:

    Posjet talijanskim uzgajivačima 42036049.th Posjet talijanskim uzgajivačima 18476352.th Posjet talijanskim uzgajivačima 42130395.th

    Posjet talijanskim uzgajivačima 14621199.th Posjet talijanskim uzgajivačima 75219611.th Posjet talijanskim uzgajivačima 38123838.th

    Posjet talijanskim uzgajivačima 28844686.th Posjet talijanskim uzgajivačima 46792331.th Posjet talijanskim uzgajivačima 31261162.th

    Uzgajivacnica br.2. isti uzgajivac Smile

    Posjet talijanskim uzgajivačima 71985180.th Posjet talijanskim uzgajivačima 35432565.th Posjet talijanskim uzgajivačima 17919552.th

    Posjet talijanskim uzgajivačima 93658863.th Posjet talijanskim uzgajivačima 70856410.thPosjet talijanskim uzgajivačima 84314337.th

    Posjet talijanskim uzgajivačima 56039343.th Posjet talijanskim uzgajivačima 23709738.th Posjet talijanskim uzgajivačima 60630327.th

    Nazalost kod treceg dogovorenog uzgajivaca smo stigli prekasno, a posto oni sada ne pale svijetla u uzgajivacnici usli smo i izasli jer se nisat nije vidjelo, ipak posto je u pitanju isto svjetski uzgajivac dogovorili smo neke ptice na sljedecoj izlozbi koju cemo posjetiti u Italiji. Ipak ostaje zal da vidimo ptice na liscu mjesta, kako kvalitetu tako i kolicinu, jer taj je izlegao preko 1000 mladih Smile. To nam je skola za sljedeci put, da ranije krenemo... jer smo kod zadnjeg kasnili dobrih 2 sata Smile.

    Na kraju samo mogu konstatirati da je dan proletio, da se nemoze sve ni poloviti ni poslikati, naucili smo ponesto, skupili novih informacija, osigurali kvalitetne ptice, sto znaci da je izlet bio i vise nego uspjesan. Nadam se da ce ovakvi izleti preci u tradiciju, jer jedino je to ispravni put za osiguravanje dobrih, da ne kazem svijetskih ptica Smile
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by zoranV pon 18 lis - 20:53

    Dečki ,zavidim vam .Ikayke,svaka čast na slikama.Vidim na slikama neke kaveze ,a iznad njih neke cijevi ,a gumena crijeva idu u kaveze,da li je to voda?
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ikayke pon 18 lis - 21:02

    Tako je zorane, to je automatika koja zamjenjuje standardne poilice.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by zoranV pon 18 lis - 21:04

    Kud sam to vidio,ponovno moram ići u trošak Evil or Very Mad Very Happy Very Happy
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Fago pon 18 lis - 21:16

    Ovo je Ika izvanredno!
    Svaka čast na slikama. S ovakvim kontaktima se puno toga nauči, a da ne govorim o povećanju kvalitete ptica u Hrvatskoj.
    IZVRSNO. Bravo momci cheers
    Pozdrav,
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by MARIN pon 18 lis - 21:19

    Na kraju samo mogu konstatirati da je dan proletio, da se nemoze sve ni poloviti ni poslikati, naucili smo ponesto, skupili novih informacija, osigurali kvalitetne ptice, sto znaci da je izlet bio i vise nego uspjesan. Nadam se da ce ovakvi izleti preci u tradiciju, jer jedino je to ispravni put za osiguravanje dobrih, da ne kazem svijetskih ptica

    U potpunosti se slažem sa ovom konstatacijom.Samo tako napred!
    Hvala na reportaži!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by ikayke pon 18 lis - 21:48

    Marine, vi i malinois ste nas svih zaduzili , ali i zarazili svojim izletima i reportazama... pa smo i mi krenuli u pohode Smile
    dzemal_sa
    dzemal_sa


    Broj postova : 204
    Age : 45
    Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina
    Registration date : 17.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by dzemal_sa pon 18 lis - 21:50

    Bravo momci... ovako nesto je svima potrebno
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by sestoperac pon 18 lis - 21:52

    Za vikend ja i krstokljun idemo do Tirane
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by zoranV pon 18 lis - 21:53

    sestoperac je napisao/la:Za vikend ja i krstokljun idemo do Tirane


    Možda,ali drugi vikend Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by bocka pon 18 lis - 21:54

    Mogli ste i mene pozvati šestoperac da zajednički i mi krenemo na zapadu. affraid
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by sestoperac pon 18 lis - 22:07

    Bocka, ne moze se od Zorana mrdnut Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by zoranV pon 18 lis - 22:08

    Vidite ,da ga nema na forumu,a nema zabranu Smile Smile Smile
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean pon 18 lis - 22:17

    heh čekao sam da Ika postavi slike i report pa da iskomentiram :-)) imam i ja nešto slika ali su isto tako više pejsažne, nije mi se slikalo ptice koje se na slikama ionako neće vidjeti :-), postaviti ču slike sutra.

    šta reć osim da nije nimalo lak posao izabrati ptice u takvoj masi, dok sam probrao ahate glava me zabolila, a ono šta kaže Ika nije trebalo ni birat slobodno sam mogao gurnut ruku u kavez i vadit bez da gledam, ne vjerujem da bi puno fulao :-))

    inače oba uzgajivaća koja smo posjetili su nas stvarno lijepo dočekali. poslije nam je bilo žao što se još nismo zadržali kod Accorsia jer kod Masaruta ionako nismo stigli, a čovjek nas taman nudio pijačom :-))))

    neznam šta bi dodao na Ikin izvještaj, majstor je sve rekao...

    možda par informacija (ja sam više diskutirao sa Accorsiem jer su me njegove ptice više zanimale affraid , 750 mladih godišnje, u sezoni parenja kuha 50 jaja dnevno, sjemenska ishrana sama škajola, pašton obavezno bijeli, kako bi izbjegao neželjene dorature (zlatnu lipokromsku boju -o kojoj smo i mi ovdje diskutirali)...Ika niej napisao da se uzgajivačnica br.1 koja mu se nalazi kod roditelja ima i još jedan dio sa lipokrom crvenima (kojih če se by the way riješiti izgleda svih - pa ako nekom treba :-))

    uzgajivačnica br 2 se isto sastoji od dviej prostorije, jedna u kojoj leže a druga sa letilicama od 120 cm...ma ono ptica di god se okreneš, kad sam mu rekao da kako je to puno posla...cca 1000 ptica na grbači, samo je mahnuo rukom i rekao "ma šta je to prema 40000 purana koje isto "ima na grbači" Very Happy a ja se čudim da što se čovjeka može dobiti na telefon tek poslije 21:00, sad mi je sve jasno Very Happy

    dodat ču još komentara kad se sjetim :-)
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by sestoperac pon 18 lis - 22:23

    Mene jedino cudi sto su vam dali da birate ptice s obzirom da ce izlozbe.

    Ali kako opisujete, u toj kolicini kvaliteta to i ne igra neku ulogu.

    Ako ne remeti pravila ''poslovne politike'' recite nam kako se krecu cijene i kako ste prosli na granici. Jeste li isli preko slovenije ?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean pon 18 lis - 22:24

    eh da umalo da zaboravim, za izlet su nas motivirali Aco i Marin, ali bogami i španjolci koji se na svom forumu dogovaraju za kod Accorsia, pa da nam nebi pobrali ptice ispred nosa...mi smo požurili i stigli u nabavu prije njih
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by MARIN pon 18 lis - 22:26

    Deane nešto mi nije jasno???

    Kažeš daje bijeli paštončino ,a kuha jaja.

    Da li daje samo bjelanjak?
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by bocka pon 18 lis - 22:28

    zoranV je napisao/la:Vidite ,da ga nema na forumu,a nema zabranu Smile Smile Smile


    Zorane, pa imaj malo dušu, šta si uradio čoveku, promenio si mu život za 180 stepeni, Momo je super men lol!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by zoranV pon 18 lis - 22:30

    Ma,on dolazi u Livno,nije do mene,on to želi.Idemo i mi malo u obilazak cheers Very Happy Very Happy
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean pon 18 lis - 22:35

    sestoperac je napisao/la:Mene jedino cudi sto su vam dali da birate ptice s obzirom da ce izlozbe.

    Ali kako opisujete, u toj kolicini kvaliteta to i ne igra neku ulogu.

    Ako ne remeti pravila ''poslovne politike'' recite nam kako se krecu cijene i kako ste prosli na granici. Jeste li isli preko slovenije ?

    čovjek je nalegao 750 ptica uglavnom 3 vrste (ahat, izabela i satinet tako da ne idu sve koje valjaju na izložbu - ženke recimo ne izlaže uopće)

    ptice koje je on odvojio za izložbe se nisu mogle dobiti odmah, trebalo bi čekati poslije svjetskog prvenstva, a meni osobno je to prekasno. Vjeruj mi bilo je za birati i u kavezima di su bile rezerve Very Happy

    kakva "poslovna politika" Very Happy mužjaci 60 a ženke 50 eura, ovi šta idu na izložbe 100, kod Ros Andree je bilo više cijena pa sam zaboravio (nisam plaćao Embarassed Embarassed ali isto negdje u tim gabaritima.

    na granici smo prošli super, Very Happy Very Happy A ići iz Rijeke u Udine a da se neide preko Slovenije affraid baci oko na kartu europe study lol!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean pon 18 lis - 22:37

    MARIN je napisao/la:Deane nešto mi nije jasno???

    Kažeš daje bijeli paštončino ,a kuha jaja.

    Da li daje samo bjelanjak?

    e da malo sam nepotpunu informaciju dao..jaja kuha dok ženke hrane mlade, kasnije kad su mladi u mitarenju onda ide samo mokri bijeli paston...
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by kreso pon 18 lis - 22:47

    Bravo Deane drago mi je da ste zadovoljno obavili posal i prosli ok na grani!!!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean pon 18 lis - 23:07

    i još...malo smo gledali šta i kako imaju u ormarićima sa ljekovima Wink

    iste stvari...fungilin (protiv megabakterije - svi su ga potrošili i sad se naveliko traži preparat koji če ga zamijeniti)- bytril (antibiotik širokog spektra)

    i obavezno redovito cijepljenje protiv boginja, kad sam rekao da kod nas to baš i nije običaj...rekao je da nije bilo ni kod njih, dok se kod nekih nije desio pomor...sada uglavnom svi iole ozbiljniji uzgajivaći prakticiraju to cjepivo.


    kad smo gledali i razgovarali o pticama koje sprema za Reggio i svjetsko...simpa mi je bilo što ustvari sprema 3 različite kolekcije...kaže zavisi koi sudac bude ocijenjivao... cheers cheers ne bi vas sad davio o koim se sitnicama radilo Wink ali čovjek se spremio :-)))

    eh da i Ika je rekao da čovjek drži i ahat topaze počeo je ove godine isto kao i ja, i da vam se pohvalim imamo iste rezultate...katastrofalne Very Happy Very Happy od para žuto x žuto dobio je isto kao i ja: žute mozaike, bijele, narančaste, narančaste mozaike uglavnom svašta ali ništa šta valja Very Happy Very Happy
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by turbozd pon 18 lis - 23:14

    Super izlet...super reportaža svaka čast dečki.Zanimaju me ahat opal crveni kakvo je vaše viđenje tih tica ...dali će biti u Udinama...koja je cijena?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Dean pon 18 lis - 23:19

    turbozd je napisao/la:Super izlet...super reportaža svaka čast dečki.Zanimaju me ahat opal crveni kakvo je vaše viđenje tih tica ...dali će biti u Udinama...koja je cijena?

    ahat opale crvene ima Ros Andrea, ali malo, jedna kolekcija i dva pojedinačno, jedan od tih mužjaka je bio na prodaju (bilo koji) i Renato si ga je rezervirao ide po njega poslije Udina, ako budeš u Udinama pogledaj izabrao je jednog (po nama boljeg) koji če biti u pojedinačnoj konkurenciji, cijene sam zaboravio, j....a dok ne moram u vlastiti džep ja to odmah zaboravim Very Happy

    Sponsored content


    Posjet talijanskim uzgajivačima Empty Re: Posjet talijanskim uzgajivačima

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 14:19.