Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+33
picolet
skopski maestro
gramofon
vlado
Carduel
Pardillo
Siskin
echeberija
Renato.M
zoranV
zijada
toni69
Dax BG
Ad3l
lord189
krnjolac
refa95
brabus
MARIN
Drago_Nin
Sasha
Zvrcko
Branimir
seadriver
kemo89
vansal
Merlo
Lazar
Dean
saso78
ticar
DjordjeVet
xyz
37 posters

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Dean uto 2 ruj - 22:46

    Ma ne ljutim se Very Happy , dapaće drage su mi konstruktivne rasprave, samo što ja i ti govorimo jedno te isto pa onda ni nema rasprave Very Happy , ova me tvoja rečenica malo pomutila a nisam povezao sa ostalim tvojim postovima....

    BOŠKO je napisao/la:Merlo,ne vidim nikakvo zlo u tome što kanarinke othranjuju mlade,ukoliko su jaja od legalnih roditelja.

    Ah desava se Smile) NHF
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by vansal sri 3 ruj - 11:10

    Evo mojih iskustava sa podmetanjem jaja od Stiglica pod kanarinku:
    Otkad uzgajam Stiglice svake godine mi se desavalo da podbacim jaja od Stiglica pod kanarinku jer steta bi bila da propadnu.
    Stavljao bih jaja pod kanarinke kod kojih sam znao da su jaja neoplodjena ili bi ih miksao sa jajima mjesanaca.
    Ove godine sam probao dvije mjesanke pod koje sam podbacio jaja od Stiglica i sto se tice lezanja na jajima odradile su posao odlicno ali jaja su bila neplodna.
    Sto se tice miksanja jaja sa jajima od mjesanaca to sam uradio jedne godine i nikad vise. Ptici se izlegu regularno ali problem je sto su mjesanci duplo krupniji odmah cim se izlegu tako da mladi Stiglici nemogu do hrane pa sam imao dosta uginulih ptica.
    Sto se tice jaja od Stiglica podbacenih pod kanarinku (samo jaja od Stiglica), jaja bi se vecinom izlegla regularno i ptici bi odrasli normalno. Ali sam primjetio da muski ptici izlezeni pod kanarinkom nemaju nikakvih problema tokom rasta i slijedece godine tokom parenja dok za zenke nemogu reci isto. Od zenki izlezenih pod kanarinkom nikad nisam dobio jaja niti su ikada napravile gnijezdo, uvjek su nekakve kao da im nesto fali.
    Neznam sta bi mogao biti problem jer sve ptice imaju isti tretman.
    toliko od mene.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Merlo sri 3 ruj - 22:23

    Ljudi moji ja sam samo tio rec da vecina uzgajivaca podbacuje jaja npr grdelina pod kanarinku radi vece sanse za uspjeh i to prvu i drugu turu koju prodaju a trecu zadrzavaju za sebe iz nama poznatih razloga.Ja sam tek prosle godine poceo sa uzgojem grdelina.Ima sam jedan par malih grdelina cardelius cardelius i izlegla se tri komada koje sam sve skupa da za izlozbene cibe, a onda sam krajem prosle godino uzeo par majora (muski spalt u ahat a zenka ahat) izleglo se osam komada i sad mi ostalo samo da cekam sta ce od njih ispast mutacije ili obicni ?Sad su svi skupa u vanjskoj volijeri.Izlega sam jos oko tridesetak satine crvenih mozaika (bit ce koja zenka za bastarde bar se nadam)crvena satine mozaik zenska sa malom maskom .
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by ticar čet 4 ruj - 13:02

    evo mene, komp mi je bio u kvaru.
    po mom iskustvu od grdelina izleženih pod kanarinkom nema ništa jer kanarinci su u 90% slučajeva nosioci neke bolesti koju grdelini ne mogu podnijeti za razliku od kanarinaca koji su sve imuniji na bolesti.

    to što vi govorite za talijanske i belgijske grdeline je istina,pa čak i za njihove kanarince,
    svaka njihova ptica vječno prima nekakve preparate a vitamine svakodnevno.
    malo pogledajte po you tubu pa ćete vidjeti da je svakom grdelinu u mutaciji ili na izložbama voda uvijek mutna što dokazuje da uvijek nešto primaju.

    ja sam ovih dana preokrenuo svoju uzgajivačnicu,napravio sam novu unutarnju volijeru i pravim još dvije vani za parenje divljih ptica.
    dogodine ću raspolagati sa 18 parilica za kanarince i 3 za divlje ptice.

    ove god moram uspiti dobiti mlade od sjeverne finke(fringilla montifringilla)i kanarinke,što kod mene u zadru još nije nitko dobio.ako to uspije onda ču probati sa vrdunkom.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by xyz čet 4 ruj - 13:53

    Osobno sam protiv dodavanja tih ljekova i preparata jer mislim da time ptica gubi vlastiti imunitet.

    Češljugare nikad nisam čiste odgojio, ali jesam mlade od samo mjesec dana života Wink Cool i to bi bili krasni tići, uvjek i zdravi.

    Naravno, taj mjesec dana u prirodi bi im dao odskočnu dasku za normalan život u krletci.

    Čuo sam od dosta ljudi da su mladi češljugari pod kanarinkom slabašni.

    Ja kod baštardi sam primjetio da kanarinka kraće hrani mlade baštarde a oni bi htjeli puno duže. Pa ih je onda otac nastavio hranit.
    Dok mladi kanarinci počmu sami jest brzo bez problema.

    Baštarde su mi bile super zdrave, za mlade grdeline podmetnute pod kanarinku - ne znam..
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Dean pet 5 ruj - 23:21

    Merlo je napisao/la:, a onda sam krajem prosle godino uzeo par majora (muski spalt u ahat a zenka ahat) izleglo se osam komada i sad mi ostalo samo da cekam sta ce od njih ispast mutacije ili obicni ?Sad su svi skupa u vanjskoj volijeri..

    Sat ti je spalt ??? nosioc ??? ili nešto drugo????

    Kako misliš moraš čekat... pa u gnijezdu se vidi dali je ahat ili normal Rolling Eyes
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Merlo sub 6 ruj - 21:30

    Spalt je nosioc,moze biti ahat ili obicni.A sto se tice pripoznavanju tica jos u gnjizdu to otom potom jer ti ja pojma nemam po tom pitanju.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by ticar ned 7 ruj - 0:12

    pa čim dobije perije vidi se jeli mutacija ili nije.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Dean ned 7 ruj - 18:30

    znaci pario si nosioc x ahat

    dobio si


    50% ahat
    50% normal

    mužjaci 50% ahat
    50% nosioci ahata

    pa trebao biš vidit razliku izmedju ahata i normala...jedino ako ti nisu prodali normala pod nosioca, pa sad imaš sve normal mlade a muške nosioce ahata ajde stavi koju sliku da vidimo
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Merlo ned 7 ruj - 22:43

    Ma nikako ih uhvatit da miruju tj nisu fotogenicni
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 049oo1.th
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 060cu7.th
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 045oq3.th
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by ticar ned 7 ruj - 22:49

    vidim da ima dosta lijepih ptica ali mi se svi čine kao da su normali jedino ovaj na zadnjoj slici s desne strane mi se čini ahat.
    kolika ti je ta volijera.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by ticar ned 7 ruj - 23:20

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Mutated07id2
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Mutated07id2.821528acfd
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Merlo pon 8 ruj - 23:30

    Letilica je 120cm duzina 80cm sirina i 200cm visina,a sta se mutacija tice mislim da ce biti dva ahata a ostali bar nosioci ili jos bolje neka prizive pa sta bude.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Dean uto 9 ruj - 17:00

    Iste te dimenzije i ja sad mislim napraviti (3 komada u seriji),

    svi muški normali su ti nosioci, a ženka je ono šta je (nemože nositi ahat).

    I svaka čast ljepe su ti ptice a i volijera mi se svidja reci mi ove panelke kave su za čistiti ??

    E da ja na ovim slikama nažalost ne uspijevam viditi koi je normal a koi mutacija Smile
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by saso78 sub 13 ruj - 10:40

    Svi mi mozemo na internet vidjeti sto vrvni odgajaci iz Italije koriste za pod-pilevina.I ja sam se pitao zasto bas pilevina,a kod nas svi koriste pjesak.Ali saznao sam da najbolje za pod je koristiti pilevina i to borova zaradi smole koje sadrzi.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by kemo89 pet 31 lis - 17:42

    greska hahah
    to su mi kanarinci pokazacuih al kasnije
    evo mog stiglica
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0092aax0.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Thpix
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0094aft6.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Thpix
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0096avz6.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Thpix
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0096agb7.th
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by kemo89 pet 31 lis - 17:47

    evo jos
    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0098aqk7.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 ThpixRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0098aqk7.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 ThpixRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0103agm6.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0095ajb3.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Thpix
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by kemo89 pet 31 lis - 17:51

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0101aro4.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 ThpixRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0091azp6.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 ThpixRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Img0106ask0.thRazlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Thpix
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by kemo89 pet 31 lis - 17:51

    Sta mislite dali je ovo dobra ptica i dali vam se svidza i kolko je stara.pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Gost pet 31 lis - 19:17

    dobra je tica,ima cista krila,i velika je,cini mi se da se izmitarila!
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by saso78 pet 31 lis - 20:36

    kemo89 je napisao/la:Sta mislite dali je ovo dobra ptica i dali vam se svidza i kolko je stara.pozdrav

    Ja mislim da je mlad muzjak.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by kemo89 sub 1 stu - 1:10

    Da izgleda da je mlad mozda je i prvi put dobio masku posto muje jos narandzasta.
    Ali recitemi dali ce mi on odma poceti pevati .Ili za koliko vremena ce pevati.pozz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by ticar sub 1 stu - 1:20

    kemo89 je napisao/la:Da izgleda da je mlad mozda je i prvi put dobio masku posto muje jos narandzasta.
    Ali recitemi dali ce mi on odma poceti pevati .Ili za koliko vremena ce pevati.pozz



    to ti je 500% jedna preljepa ženka.
    sa sigurnošću ti mogu reći da je ženka.

    i ta neće pjevati
    avatar
    Gost
    Gost


    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Gost sub 1 stu - 12:09

    ja kad ovako gledam na slikama mogu nesto puknit,ali najsigurniji sam u zivo,a drazenu bi odma za one faganele uzivo reka da su zenski!jel on iako je mlad mora dobit pruge na krilima,mislim da je musko mora dobit sire!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by seadriver sub 1 stu - 14:28

    I ja bi rekao da je ovo zenka, iako maska jako vara. Ima predivnu masku, ali odaje je zamrljani smedji dio na pregibu krila, sivi brcici i sitni okrugli spileri. Ako ti je tako mirna kao sto kazes mozes joj nabaviti muzjaka pa pokusati sa uzgojem dogodine.

    Sponsored content


    Razlika muško - žensko kod mladog štiglića - Page 2 Empty Re: Razlika muško - žensko kod mladog štiglića

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 16:50.