Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


3 posters

    Problem:kanarinac(oko,stopala)

    avatar
    TEXMEX


    Broj postova : 20
    Registration date : 22.08.2009

    Problem:kanarinac(oko,stopala) Empty Problem:kanarinac(oko,stopala)

    Postaj by TEXMEX pon 26 srp - 18:54

    http://img38.imageshack.us/gal.php?g=img0877og.jpg

    Oko kanarinca mi je sve lošije,kao da je perje sljepljeno i stvrdnuto na samome kapku.Ovo je noga od moje stare kanarinke,isto je i na drugoj.Puno ljuskica po prstima i zadebljanje na nogici.Ovih dana idem kod veter.ali bih volio vaša mišljenja.Pretpostavljam kako će te reći šuga prstiju ili nešto slično ali nisam zamijetio nikakve nametnike a imam je godinama.Hvala
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Problem:kanarinac(oko,stopala) Empty Re: Problem:kanarinac(oko,stopala)

    Postaj by crv pon 26 srp - 19:13

    Texmex , za oko kloramphenicol 1% , za noge benzil-benzoat. Za stanje nogu tvoje ptice nisu krivci samo paraziti nego i loš odabir kategorije predaka te ptice.To možeš vidjeti i po operjanosti ptice i strukturi perja.Za oko je dobar i oblog i pranje čajem( ohlađenim) kamilice.
    avatar
    TEXMEX


    Broj postova : 20
    Registration date : 22.08.2009

    Problem:kanarinac(oko,stopala) Empty Re: Problem:kanarinac(oko,stopala)

    Postaj by TEXMEX pon 26 srp - 21:36

    Znam,u pravu si,ja sam tu pticu u pet centru platio 240 kn(držali su je pod cijenikom mužjaka).Ja u to vrijeme nisam znao raspoznavati spolove i hrpe drugih stvari.Možeš li mi pobliže reći nešto o tim tekućinama,gdje se nabavljaju i koje su nus proizvodi.Ona izraslina pera je skroz stopljena sa kapkom i stvrdnuta,dugo sam odgađao mislio sam kako će se samo povući.Reci mi tretiranje maslinovim uljem je li bi bilo štetno ili neki drugi prirodni spoj za ona stopala.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Problem:kanarinac(oko,stopala) Empty Re: Problem:kanarinac(oko,stopala)

    Postaj by crv uto 27 srp - 0:26

    TEXMEX je napisao/la:Znam,u pravu si,ja sam tu pticu u pet centru platio 240 kn(držali su je pod cijenikom mužjaka).Ja u to vrijeme nisam znao raspoznavati spolove i hrpe drugih stvari.Možeš li mi pobliže reći nešto o tim tekućinama,gdje se nabavljaju i koje su nus proizvodi.Ona izraslina pera je skroz stopljena sa kapkom i stvrdnuta,dugo sam odgađao mislio sam kako će se samo povući.Reci mi tretiranje maslinovim uljem je li bi bilo štetno ili neki drugi prirodni spoj za ona stopala.

    Oba preparata možeš nabaviti u humanoj apoteci vrlo su jeftini.Kod primjene i jednog i drugog koristi se vatenim štapićima.Ono za oči je mast.
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    Problem:kanarinac(oko,stopala) Empty Re: Problem:kanarinac(oko,stopala)

    Postaj by patrik ned 1 kol - 2:58

    šta ljuske na nogama nisu od starosti?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Problem:kanarinac(oko,stopala) Empty Re: Problem:kanarinac(oko,stopala)

    Postaj by crv ned 1 kol - 13:51

    patrik je napisao/la:šta ljuske na nogama nisu od starosti?

    Ljuske na nogama su kod starijih ptica malo veče ali njihovu veličinu (razliku među jedinkama i pasminama) uvjetuje i kategorija ptice. Kada se učestalo pari neintezivna sa neint. pticom , to se odražava na dužinu noktiju ,kljuna , strukturu perja i ljuskavost nogu.

    Sponsored content


    Problem:kanarinac(oko,stopala) Empty Re: Problem:kanarinac(oko,stopala)

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 23:50.