Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+28
Goran Cvetanoski-Coko
frizulin
emirgrdelin
Milos Stalac
CUBA
sgobin
malinois
Dean
topaz
danijelvr
aurora2000
zelandur
zijada
crv
zoranV
echeberija
Dule
Renato.M
vasa_vr
krepat ma ne molat
komiza
bocka
ERVINO
ticar
MARIN
krnjolac
dzemal_sa
veso09
32 posters

    Baštardi

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by crv pon 16 svi - 15:56

    krepat ma ne molat je napisao/la:pROŠLE GODINE NORMALNO SVE ODRADILA,SAD LEŽI I LEŽI PUŠTA NEKE ZVUKOVE ALI JAJA NIGDJE.A ŠTA ĆU JOJ JA NEKA RADI ŠTA OĆE PUN MI JU JE ....

    Ajde ti nju uzmi u ruku i pogledaj u kakvome stanju je donji dio abdomena (jeli zaobljena , treba li ,,nešto'' izači van , ili je ravna ) Ako nema zaobljenosti i naznake da se u njoj razvijaju jaja , onda je došlo do poremećaja , ili u razvoju jaja ili ..u glavi'' , odnosno hormonima.
    Ako je zaobljena , forsiraj jabuke i zelenja i ako treba kloaku nauljiti , a područje koje je nabubrilo masirati lagano kantarionovim uljem.

    Postoji i varijanta da jaja zbog nekakvog razloga završe izvan gnijezda i ptica (ptice) ga pojede .S kim je sparena i jeli mužjak s njom?
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krnjolac pet 20 svi - 20:40

    ovi bastardici od frzelina su pravo otkriče!tako su elegantni i dobroćudni,a najnevjerovatnije je koliko su mirni!za razliku od grdelinovih koji nemogu sekunde stajati na mjestu ovi su totalna suprotnost.pune 25 dan i super napreduju,a kanarinka i dalje leži na novim jajima koja su naravno prazna.za koji dan ću ih odvojiti,već par dana sami jedu,iako još uvijek traže i od mame zalogaj,a onda ću i izvadit nova jaja i vratit ću joj najvjerovatnije opet frzelina...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by bocka pet 20 svi - 21:07

    Dali mislite za ovog bastarda :
    Ove godine one je plodan i biče njegovih potomaka

    https://2img.net/r/ihimizer/img844/6311/s1040007.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img9/8781/s1040008.jpg

    Pozdrav Bocka
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by zijada pet 20 svi - 22:19

    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat sub 21 svi - 1:07

    crv je napisao/la:

    Ajde ti nju uzmi u ruku i pogledaj u kakvome stanju je donji dio abdomena (jeli zaobljena , treba li ,,nešto'' izači van , ili je ravna ) Ako nema zaobljenosti i naznake da se u njoj razvijaju jaja , onda je došlo do poremećaja , ili u razvoju jaja ili ..u glavi'' , odnosno hormonima.
    Ako je zaobljena , forsiraj jabuke i zelenja i ako treba kloaku nauljiti , a područje koje je nabubrilo masirati lagano kantarionovim uljem.

    Postoji i varijanta da jaja zbog nekakvog razloga završe izvan gnijezda i ptica (ptice) ga pojede .S kim je sparena i jeli mužjak s njom?
    Nisam bio par dana na forumu pa nisam vidio šta si pisao.Ovako,nabubreno je ali čitav taj donji dio je onako žućkast neznam dali je možda preugojena ?Ali leži većinu dana u gnijezdu i ima mužjaka gardelina.Kažem prošle godine je isto tako izgledala i imala je jaja normalno pa neznam šta je.Ali više se ni ne nadam nečemu.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat sub 21 svi - 1:08

    Probat ću slikat da vidiš,sutra.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by ticar sub 21 svi - 3:38

    krepat ma ne molat je napisao/la:
    Nisam bio par dana na forumu pa nisam vidio šta si pisao.Ovako,nabubreno je ali čitav taj donji dio je onako žućkast neznam dali je možda preugojena ?Ali leži većinu dana u gnijezdu i ima mužjaka gardelina.Kažem prošle godine je isto tako izgledala i imala je jaja normalno pa neznam šta je.Ali više se ni ne nadam nečemu.

    to je samo debela,crv je mislio da joj nije jaje zapelo,samo pipni drob i vidi jel ima jaje ili nema.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat sub 21 svi - 19:29

    Evo slika,meni se čini sve ok ali možda vi znate nešto više.Baštardi - Page 3 20102011011.th

    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by zelandur sub 21 svi - 21:06

    po ovom bi tribala brzo snit jaje
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by MARIN sub 21 svi - 21:20

    krepat ma ne molat je napisao/la:Evo slika,meni se čini sve ok ali možda vi znate nešto više.Baštardi - Page 3 20102011011.th


    Popipaj!
    Ako je mekana,ništa!
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat sub 21 svi - 21:32

    Ma ovako joj je već duže vrijeme,napravi samo dno gnijezda i onda leži ali ništa.Misli kad bi bilo jaje a da ga nemože izbacit odavno bi uginula.A ništa čekat pa ćemo vidjet.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat sub 21 svi - 23:24

    Evo ga baštard faganel x bakrena mozaik,nije neka slika ali jaaaakoooooo su divlji.Ima 35 dana.Baštardi - Page 3 20102011012.th

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by crv ned 22 svi - 2:01

    krepat ma ne molat je napisao/la:Ma ovako joj je već duže vrijeme,napravi samo dno gnijezda i onda leži ali ništa.Misli kad bi bilo jaje a da ga nemože izbacit odavno bi uginula.A ništa čekat pa ćemo vidjet.

    Je u pravu si.Upravo je našem forumašu danas uginula izvrsna grdelinka, koja je već radila , zbog zastoja u jajovodu.

    Dakle nema pravila : stara , mlada , radila ili nije , prvi put... Kako god , ovoj je bio zadnji put affraid

    Ispravit ću se . Ipak je pravilo da ptica u uzgoj mora ući potpuno zdrava i spremna.I pored toga poželjno je imati ,,jaku klupu''rezervi Wink

    Dok ti nju dočekaš...promijenit će se boja prstenova Very Happy
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat ned 22 svi - 12:25

    Je i ja se slažem! Razz Znači ova kanarinaka nema smisla ni za drugu godinu?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by crv ned 22 svi - 14:23

    krepat ma ne molat je napisao/la:Je i ja se slažem! Razz Znači ova kanarinaka nema smisla ni za drugu godinu?

    Ma ima smisla i za ovu godinu ako nemaš rezervnu i ako imaš volje čekat. Možda i ,,krene'' Idea

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by MARIN ned 22 svi - 15:22

    Strpljen spašen!
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat ned 22 svi - 21:56

    Onda krećem sa strpljenjem.Tri četri sad!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by crv ned 22 svi - 23:19

    krepat ma ne molat je napisao/la:Onda krećem sa strpljenjem.Tri četri sad!


    Stvarno si ,,Krepat ma ne molat'' ! Very Happy


    Nisi naučio čitat Marina između redova Evil or Very Mad

    I on i Aco , a bome i Pippo bi ti propisali istu medicinu. cat Very Happy

    Baštardanje je zbog same činjenice da je pola mladih ženskoga spola i ne pivaju - veliki luksuz , koji ne dozvoljava u parenju ,,piškit ću - kakit ću'' Suspect Samo provjereni materijal , a i ako to zapne - selekcija je nemilosrdna.Nažalost , ali je tako.
    Moga si već izvuč kovadu otkad pišemo o toj ženkici Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by MARIN ned 22 svi - 23:47

    crv je napisao/la:


    Stvarno si ,,Krepat ma ne molat'' ! Very Happy


    Nisi naučio čitat Marina između redova Evil or Very Mad

    I on i Aco , a bome i Pippo bi ti propisali istu medicinu. cat Very Happy

    Baštardanje je zbog same činjenice da je pola mladih ženskoga spola i ne pivaju - veliki luksuz , koji ne dozvoljava u parenju ,,piškit ću - kakit ću'' Suspect Samo provjereni materijal , a i ako to zapne - selekcija je nemilosrdna.Nažalost , ali je tako.
    Moga si već izvuč kovadu otkad pišemo o toj ženkici Very Happy


    Za Crva

    za ženku



    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat pon 23 svi - 22:56

    Ma dečki moji imate vi pravo.Zašto toliko pilim zbog jedne ženke?Pa zato jer druge nemem.Nemam uvjeta za držat 20-30 pa možda i više ptica nego se iz razonode igram sa svim tim.Normalno da neznam ni 10% šta znate vi(ovo mi je tek treća godina da pokušavam) pa zato pomalo učim.Eto ove godine nabavim 6 kanarinki šta je za mene maximum(prostor)dvije mi odu zbog problema sa očima,dvije mi bace perje tik pred sezonu parenja,ova mi ne ide u reprodukciju i ostao ja na jednoj jedinoj koja je hvala bogu imala nešto.Tako da svaki vaš savjet cjenim a nekad ''neznam čitat između redova ali mlad sam Wink pa možda naučim.Svaka godina je škola za sljedeću sve dok ne savaladaš gradivo u potpunosti.Lijep pozdrav sa Sjevernog Jadrana!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by crv pon 23 svi - 23:21

    krepat ma ne molat je napisao/la:Ma dečki moji imate vi pravo.Zašto toliko pilim zbog jedne ženke?Pa zato jer druge nemem.Nemam uvjeta za držat 20-30 pa možda i više ptica nego se iz razonode igram sa svim tim.Normalno da neznam ni 10% šta znate vi(ovo mi je tek treća godina da pokušavam) pa zato pomalo učim.Eto ove godine nabavim 6 kanarinki šta je za mene maximum(prostor)dvije mi odu zbog problema sa očima,dvije mi bace perje tik pred sezonu parenja,ova mi ne ide u reprodukciju i ostao ja na jednoj jedinoj koja je hvala bogu imala nešto.Tako da svaki vaš savjet cjenim a nekad ''neznam čitat između redova ali mlad sam Wink pa možda naučim.Svaka godina je škola za sljedeću sve dok ne savaladaš gradivo u potpunosti.Lijep pozdrav sa Sjevernog Jadrana!



    Prijatelju , pa baš zbog toga što si ,,mlad i zelen'' si u prednosti

    cheers Što manje znaš - više ćeš uživat jer zapravo u samome učenju je gušt i izazov.Godine nisu bitne.Dapače , imamo i ,,staraca '' od nepunih dvadesetak koji ,,sve znaju'' i več su pomalo zasičeni uzgojem , mada nisu još ni jaje proizveli.

    Za iduću sezonu se obrati ZoranuV ili Bošku (ima još bastardera ali oni evo na vreče poklanjaju ženke basterda) i sa navedenom količinom kanarinki , bit će te i u rubrici ,,poklanjam'' Twisted Evil

    Pravi materijal i priprema Exclamation

    Sve ,,u hodu ''je improvizacija...Ma bitno je da te nie štufalo sunny Sleep
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by MARIN pon 23 svi - 23:24

    Za ubuduće uvijek imaj koju kanarinku u pričuvi!
    Snaga momčadi je i u jakoj klupi. Very Happy
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat uto 24 svi - 0:26

    Zato kažem svaka sezona je nova škola,valjda ću završit barem prva 4 razreda Razz Vi ste vjerovatno učili od nekoga,koliko vidim i čitam ovdje prenosite to sa koljena na koljeno i to daje rezultate.
    Da nisam ovdje na forumu vjerovatno bi ovo bila 4.sezona bez rezultata.E da danas mi gardelinka počela gradit gnijezdo pa možda bude nešto za rubriku ''poklanjam'' Wink
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by krepat ma ne molat uto 24 svi - 11:43

    Pa kad vas već davim a vidim da imate volje odgovarat,eto još jedno pitanje u stilu''krepat ma ne molat''.Kod parenja faganela xlipokrom crv.mozaik baštardi budu šareni kao u kombinaciji sa gardelinom ili nešto drugačiji? (možda ima di kakva slika)
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by crv uto 24 svi - 12:15

    krepat ma ne molat je napisao/la:Pa kad vas već davim a vidim da imate volje odgovarat,eto još jedno pitanje u stilu''krepat ma ne molat''.Kod parenja faganela xlipokrom crv.mozaik baštardi budu šareni kao u kombinaciji sa gardelinom ili nešto drugačiji? (možda ima di kakva slika)

    Princip ti je isti kao sa grdelinom. U prenošenju bijelih zona , odnosno šarenila ( nassljeđivanje čega još nije definirano i predvidivo) glavnu ulogu , izgleda ipak ima mužjak. Dakle , lutrija je da naletiš na pticu čija će ,,divlja '' obojanost uzmaknuti pred lipikromskim šarenilom.
    Obzirom da po prirodi faganel inače nema bijele zone (ali primjerci sa parcijalnim albinizmom se ipak susreću) , mislim da su šanse u postocima manje , ali to nema veze kada je ionako u pitanju ,,lutrija''.( 50 / 50 , odnosno može bit a i ne mora.)
    Samo je jedan način da saznaš hoće li baš tvoj faganel dati šareno potomstvo Idea


    Zadnja promjena: crv; uto 24 svi - 12:27; ukupno mijenjano 1 put.

    Sponsored content


    Baštardi - Page 3 Empty Re: Baštardi

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 29 oľu - 5:05.