Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+3
Dule
crv
krnjolac
7 posters

    KUHANO SJEME

    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    KUHANO SJEME Empty KUHANO SJEME

    Postaj by krnjolac pon 21 lip - 13:21

    naišao sam na zanimljiv tekst na netu o kuhanom sjemenu o čemu ovdje nisam vidio da je bilo riječi.evo teksta,pa prokomentirajte,pogotovo ako neko ima iskustva sa tim.


    Two Ways to Make Soft Seed
    1. Just boil your canary’s normal seed for 20 minutes,

    let cool and place a tablespoon of this soft seed in the cage in the morning and another tablespoon in the afternoon along with the boiled egg. This soft seed will be used by both parents to feed the canary babies for the next 3 to 4 weeks.

    I have stored boiled seed in the refrigerator for up to 7 days without having any problems with spoilage. To be on the safe side though, it's best to throw it out around day 5 as it is probably beginning to spoil.

    http://www.canaryadvisor.com/baby-canaries.html
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by krnjolac čet 24 lip - 10:46

    zar zbilja niko nema iskustva sa ovim...? scratch
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by crv čet 24 lip - 12:41

    krnjolac je napisao/la:zar zbilja niko nema iskustva sa ovim...? scratch

    Ja imaman sa orzon i kaštradinom Very Happy
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by krnjolac čet 24 lip - 12:58

    zovi kad bude gotovo,eto mene... Very Happy
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by Dule čet 24 lip - 13:37

    Renato ima iskustva,on im kuha sjeme.
    avatar
    Gost
    Gost


    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by Gost čet 24 lip - 14:49

    Evo,Krnjolac kad nitko neće ja ću, (ja isto tako sam htio obnoviti-probuditi temu školovanje pa neće nitko da se javi, pa znam kako ti je), ukratko BIŽ ĆA, što dalje od kuhanog sjemena.
    Sva moja iskustva su katastrofa, kad ga skuhaš ( kao i jaje 2o.minuta) sve si ubio u njemu hranjivo....
    Glede samog kuhanja, između ostalog ako kuhaš npr.konoplju šerpu-teću možeš slobodno baciti poslije, nitko to ne može oprati, pocrni skroz s unutrašnje strane....
    Nikad u principu se ne preporučuju skupa dva metala, razlog galvanske struje( ti bi to trebao znati jer si s otoka)....... nešto ti je slično i sa sjemenkama-zrnjem( kemijska reakcija OTROV ŽIVI)....... da ne pilam puno. Biž ća ,što dalje, govori ti moje iskustvo.Nisam mogao kraće.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by Renato.M čet 24 lip - 19:16

    Već kad me Dule naglasio mislio sam nešto i napisati ali neću. Bizar.zg bi pomislio da iman nešto protiv njega.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by krnjolac pet 25 lip - 0:05

    Ma daj napisi,pusti ti bizara,njegovi komentari su bizarni kao i nickname,ha,ha,salim se.ajde Renato,podijeli iskustva.ja sam jučer kuhao misancu i nisu mi pocrnile teče (jer sam stavio vodu,ha,ha),a i ticima se izgleda sviđa.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by crv pet 25 lip - 1:14

    krnjolac je napisao/la:Ma daj napisi,pusti ti bizara,njegovi komentari su bizarni kao i nickname,ha,ha,salim se.ajde Renato,podijeli iskustva.ja sam jučer kuhao misancu i nisu mi pocrnile teče (jer sam stavio vodu,ha,ha),a i ticima se izgleda sviđa.

    A ti stavljaš vodu Question A zato su meni iskakale kokice Idea
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by ticar pet 25 lip - 4:40

    crv je napisao/la:
    krnjolac je napisao/la:Ma daj napisi,pusti ti bizara,njegovi komentari su bizarni kao i nickname,ha,ha,salim se.ajde Renato,podijeli iskustva.ja sam jučer kuhao misancu i nisu mi pocrnile teče (jer sam stavio vodu,ha,ha),a i ticima se izgleda sviđa.

    A ti stavljaš vodu Question A zato su meni iskakale kokice Idea

    KUHANO SJEME 00020468






    KUHANO SJEME Sig
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by krnjolac pet 25 lip - 14:24

    A šta drugo mu reci na komentar da mu pocrne teče ako kuva sime?vjerovatno nije stavija vodu! lol!
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by ERVINO pet 25 lip - 16:33

    Kuhano sjeme je doista jednostavno za pripremu i ptice ga rado jedu.Postoji mogučnost kod kuhanja da se iz sjemena izdvoje po ptice opasni toksini ali ista mogučnost postoji i kod naklijavanja sjemena(razvoj gljivica )....Važan je i odabir sjemenki koje kuhamo 20-30 min (preporuča se kuhanje masnih sjemenki repica,konoplja mada smatram da se mogu koristiti o ostala sjemenke npr. škajola)...kuhanjem se iz sjemenja oslobađa dobar dio masti pa je ono lakše probavljivo za ptice (stari ptičari su mi govorili da oni kuhaju konoplju fanganelu da se ne odeblja???)..skuhano sjeme dobro isperemo i jednostavno pomješamo sa suhom jajčanom mješanicom i ponudimo pticama...tako spremljeno možemo držati više dana u zamrzivaču.....pozdrav
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by krnjolac pet 25 lip - 18:48

    U zamrzivacu,ili u običnom frizideru?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 18:51

    krnjolac je napisao/la:U zamrzivacu,ili u običnom frizideru?


    Laughing , samo ,,quadro,,model, Very Happy
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by ERVINO pet 25 lip - 19:28

    krnjolac je napisao/la:U zamrzivacu,ili u običnom frizideru?

    U običnom frižideru..napravi količinu koliko ti ptice mogu pojesti u 4-5 dana...pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by Gost sub 26 lip - 11:59

    Pošto vidim da se imam s kim natjecat( rekao bi Matan NOSAT), sad ću malo duže. Znači postoji :namočeno sjeme, naklijalo sjeme, i kuhano sjeme.Glede kuhanog sjemena vrhunski ornikultori se ne slažu u izboru sjemena za kuhanje, a preporučuju uljno sjeme.Vrhunski talijanski uzgajatelj Ronaldo Landini iz Verone, stari prijatelj uzgajatelja Zagrebačkog društva, koristi za kuhanje smjesu konoplje+uljne repice.Smjesa se kuha 20.do 40.minuta,a najčešće 1/2 sata.Dobro je koristiti posebnu posudu jer je VRLO TEŠKO OČISTITI, da bi se ista mogla ponovo koristiti u kuhinji ( moja iskustva sa konopljom, teća pocrnila, a možda su cijenjene kolege kuhale neku drugu vrstu canabisa, pa njima nije pocrnila teća). Mnogi se uzgajatelji s pravom boje opasnih gljivica ( isti je problem s klijalim sjemenjem) i koriste neki dezinficiens ili antimikotski preparat.
    ISTINA, kuhano sjeme ptice rado jedu, ALI kuhano sjeme ne može zamijeniti ono u voštanoj zriobi.To je bilo prije 20.godina, da je se sjeme kuhalo, ili ako ne možeš doći do klijalog-za nevolju.Zapamtite da je kuhano sjeme samo praktičan SUROGAT, ali i dovoljan za othranjivanje mladih.Prilikom kuhanja dobar dio masti odlazi iz sjemenja, pa je zato i probavljivije.
    Sad je pitam poštovane forumaše, ako znamo da naklijalo sjeme sadrži maximalne količine aktivnih vitamina, neki tvrde 50,100,i 200%, naklijalo sjeme nazivaju "energetskim bombicama",klijanjem se aktivira encimatski proces koji do tada netopljivu i neaktivnu rezervnu tvar zrna razgrađuje i ugrađuju u tkivo klice i korijenčića.Ujedno se aktiviraju i vezani ioni...mineralne tvari.
    Zato pitam tko je toliko pametan ili lud da daje kuhano ( koje gubi na kvaliteti)?, zbog toga sam rekao BIŽ ĆA od kuhanog, htio sam biti kratak( Tko normalan konju daje sijeno ako može zob, jer konj na samo sijeno ne može orati ili trčati...a na zob može).
    Ja sam napisao :...kemijska reakcija otrov...,ERVINO je napisao opasni toksini, mislimo isto...
    Ponavljam što sam već napisao, teća mi pocrnila kad sam kuhao industrijsku KONOPLJU, uostalom to svatko može kući provijeriti.
    ps
    Krnjolac, molim što si mislio pod tim : ...a što mu reći da mu pocrni teća na konoplju...?Jeli to neka "baza"? Znam da se voliš zezat,ali molim obijasni.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by krnjolac sub 26 lip - 13:10

    Pa znaš i sam kako pocrne teče,ili kad kuvas nasuvo(tako je završilo moje prvo friganje jaja bez ulja,izgorija materi tavu),ili ti ishlapi,ili ti zagori!ja sam stavio puno vode i malo simena,kuva po ure i ništa nije pocrnilo ni zagorilo.i da,dobro si reka,volim se zezat,ali ako si ti preozbiljan ili preosjetljiv,onda oprosti,neću vise. Sad
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by crv sub 26 lip - 16:21

    krnjolac je napisao/la:Pa znaš i sam kako pocrne teče,ili kad kuvas nasuvo(tako je završilo moje prvo friganje jaja bez ulja,izgorija materi tavu),ili ti ishlapi,ili ti zagori!ja sam stavio puno vode i malo simena,kuva po ure i ništa nije pocrnilo ni zagorilo.i da,dobro si reka,volim se zezat,ali ako si ti preozbiljan ili preosjetljiv,onda oprosti,neću vise. Sad

    Krnjolac , i meni je u početku svaki rižot bio crni affraid

    Sponsored content


    KUHANO SJEME Empty Re: KUHANO SJEME

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 11:42.