Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    izgrižena pera na krilu.

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    izgrižena pera na krilu. Empty izgrižena pera na krilu.

    Postaj by ticar pon 10 svi - 15:12

    kao što naslov kaže,kod 2 ptice sredina pera kao da je izgrižena svakih 3 milimetra i pero se kovrča,što je razlog tomu,do sad sam to imao kod baštardi sad imam na dva kanarinca.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by malinois pon 10 svi - 15:20

    Vise puta sam imao takvu pojavu kod kanarinaca .Imam i ove godine par komada .Nisam siguran sta moze bit uzrok .Mada ne opterecivam se time jer na kraju se to sredi samo po sebi .Kod starih ptica ne diram nista posto ce mitariti .Mlade ptice ne mjenjaju duga pera (letna i repna) pa s vremena na vrijeme pocupam po koje pero .
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by crv pon 10 svi - 16:05

    ticar je napisao/la:kao što naslov kaže,kod 2 ptice sredina pera kao da je izgrižena svakih 3 milimetra i pero se kovrča,što je razlog tomu,do sad sam to imao kod baštardi sad imam na dva kanarinca.
    Tićar ako su to uske duguljaste šupljine kao da se pero prozire , vjerojatno se radi o perojedu. Ako si ptice tretira insekticidom čudi me pojava . Nekad smo to rješavali pitroidom no on viš ne djeluje kao prije ili su beštije postale imune.Postoji oko 1100 vrsta jer se uglavnom specijaliziraju za pojedine vrste ptica i ne samo ptica.Labudov je velik i bijel...Kod nas postoji oko 500 vrsta . Jaja polažu na perje i lijepe ih nekakvom sluzi.Brzo se razmnožavaju pa prilikom tretiranja treba uzeti u obzir i generaciju koja je još neizležena pa tretman ponavljati do istrebljenja.


    Zadnja promjena: crv; pon 10 svi - 16:21; ukupno mijenjano 1 put.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by ticar pon 10 svi - 16:21

    crv je napisao/la:
    ticar je napisao/la:kao što naslov kaže,kod 2 ptice sredina pera kao da je izgrižena svakih 3 milimetra i pero se kovrča,što je razlog tomu,do sad sam to imao kod baštardi sad imam na dva kanarinca.
    Tićar ako su to uske duguljaste šupljine kao da se pero prozire , vjerojatno se radi o perojedu. Ako si ptice tretira insekticidom čudi me pojava . Nekad smo to rješavali pitroidom no on viš ne djeluje kao prije ili su beštije postale imune.

    ma nije šuplje,nego izgleda da ga gricka pa se počme kovrčati prema gore.koliko sam ima čuti vjerovatno im fali soli,pa sad.vidit čemo
    avatar
    Gost
    Gost


    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by Gost uto 11 svi - 16:39

    Meni se to desilo par puta,ja mislim da je od plašenja,i to takoder sad upravo imam na verdunu-dosta se plasi tuce krilima
    avatar
    Gost
    Gost


    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by Gost pon 21 vel - 17:53

    pozdrav svima ,imam slican problem pa nisam otvorio novu temu ,grdelin ima polomjen rep, pola, zbog toga sto je u kafez i malo je bio divlji pa sam ga cekao da prihvati kavez pa da mu iscupam,e sad,ptica grmi u kafezu i je mirna pitanje mi je dali ako iscupam polomjeno perje na rep da ne dodze ga presecem u pjev i da se zajebe, ili da mu iscupam jedno perje pa nakon dve nedelje drugo ili da ga ostavim pa sam da se sredi kad se mitari,sto mislite
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by lord189 uto 22 vel - 11:54

    Toni Mk je napisao/la:pozdrav svima ,imam slican problem pa nisam otvorio novu temu ,grdelin ima polomjen rep, pola, zbog toga sto je u kafez i malo je bio divlji pa sam ga cekao da prihvati kavez pa da mu iscupam,e sad,ptica grmi u kafezu i je mirna pitanje mi je dali ako iscupam polomjeno perje na rep da ne dodze ga presecem u pjev i da se zajebe, ili da mu iscupam jedno perje pa nakon dve nedelje drugo ili da ga ostavim pa sam da se sredi kad se mitari,sto mislite

    nediraj tića u ruku ako piva to je prvo a drugo neš ga vodit na izložbu u london da mora bit lip i šesan
    avatar
    Gost
    Gost


    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by Gost uto 22 vel - 15:29

    lord druze hvala ti

    Sponsored content


    izgrižena pera na krilu. Empty Re: izgrižena pera na krilu.

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 8:04.